Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Krótka nowenna do św. Rity

(święta od spraw beznadziejnych)


Dzień I

O wieka głosicielko chwały Chrystusa, Święta Rito, jednoczę się z Tobą, aby dziękować Bogu i wychwalać Go przez całą wieczność za mnóstwo otrzymanych łask, którymi zostałaś ubogacona. Ty kochałaś Jezusa Ukrzyżowanego, a On dał dowód swojej miłości ku Tobie, obdarzając Cię cierniem. Jezus Chrystus ustanowił Cię opiekunką potężną dla wypraszania łask, nawet w sprawach beznadziejnych, przeto nazwana zostałaś Święta od spraw niemożliwych. Proszę Cię przez tę miłość, którą serce Twoje kochało Chrystusa, abyś mi wyprosiła u Boga tę łaskę, której tak bardzo potrzebuję. Wystarczy, abyś powiedziała jedno słowo za mną do miłosiernego Zbawiciela, a wszystko otrzymam. Najłaskawszy Jezus nie potrafi Ci niczego odmówić, o co prosisz, bo Tyś żadnej ofiary nie odmówiłaś, o którą Cię prosił. Widzisz, jak wielka jest moja potrzeba, jak pilna ta łaska, o którą proszę. Jestem pewna, że za Twoją przyczyną otrzymam od Jezusa to, o co proszę.

3 razy: Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...Dzień II

Ukochana Święta Rito, wysławiam Cię i błogosławię nie tylko za Twoją moc cudotwórczą, do której uciekaja się nieszczęsliwi, ile raczej za heroizm Twoich cnót. Błogosławię Cię, wzorze dusz niewinnych, serc czystych, prostych i dziecięcych, tak miłych Chrystusowi. Błogosławię Cię o wzorze małżonek i matek chrześcijańskich, o męczennico cierpliwości i żarliwości o zbawienie wieczne dla dusz Twojego męża i synów. Błogosławię Cię, o seraficko Oblubienico Chrystusa, której życie było zawsze ukryte z Chrystusem w Bogu. O umiłowana Córo św. Augustyna, w Tobie składam moją nieograniczoną ufność, bowiem jeśli Pan Bóg dał Cię za wzór dla wszystkich stanów, wszystkich stanów jesteś potężna opiekunką. A jak w jakimkolwiek stanie będąc, na Ciebie muszę patrzeć, aby Cię naśladować, podobnie w Tobie muszę złożyć całą moją ufność, że wyprosisz mi u Boga każdą łaskę, która dla mojego stanu jest potrzebna.

3 razy: Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...Dzień III

O ukryta męczennico pełnienia domowego i klasztornego obowiązku, Święta Rito, jakieś doskonałe było Twoje poddanie się Woli Bożej, a jednak jak gorzkie były Twoje łzy, jak głęboki ból zadany śmiercią męża i ukochanych synów i Ty, która znasz srogość bólu, możesz mi współczuć i osuszyć moje łzy. Poddaję się pod rozporządzenia Boga, Ojca kochającego, całuję rękę, która z miłości ku mnie karci mnie. I kiedy z Chrystusem powtarzam: Nie moja, ale Wola Boża niech się stanie, z tym samym Chrystusem muszę powiedzieć: Duch ochoczy, ale ciało słabe: niech odejdzie ode mnie ten kielich. Uznaję, że słusznie spada na mnie kara za grzechy moje. Ale Ty Święta Rito, niewinna, przejednaj Chrystusa, uproś zmiłowanie i przebaczenie. Za Twoją przyczyn a mam nadzieję otrzymania łaski, o którą gorąco błagam.

3 razy: Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków


   


Nowenna Pompejańska Nowenna Pompejańska
Praca zbiorowa
Wiele osób przyznaje, że łaski wyproszone w tej modlitwie przerosły ich oczekiwania, a problemy powierzone Bogu i Maryi zostały rozwiązane w sposób dla nich zaskakujący, na miarę Bożej hojności i nieskończonego miłosierdzia... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 mama: 22.12.2009, 08:09
 Św.Rito proszę o wstawiennictwo u Boga i Matki Boskiej za naszą rodziną, wstaw się za moimi dziećmi aby ich życie ułożyło się pomyślnie, dziękuje za wszystkie łaski, które wyprosiłas dla nasze rodziny. Bóg zapłać. W Dniu Twoich urodzin prosze pomóż rozwiązać problemy, aby syn miał prace, dostał dobra dziewczynę, aby moje dzieci szły drogą wyznaczona przez Boga. aby córce wyjaśniły się trudne i beznadziejne sprawy.Dziękuje. Bóg zapłać. Kocham Cię św. Rito.
 daria: 20.12.2009, 11:58
 swieta Rito, bylas Wloszka i on tez jest Wlochem dlatego Ciebie prosze o wstawiennictwo u Boga , Pana Naszego , nie umiem uwierzyc w jego zimne jak lod serce,w Tobie moja nadzieja, ostatnia....
 Magda: 19.12.2009, 15:00
 Swięta Rito błagam o Twe wstawiennictwo.
 justyna: 16.12.2009, 09:03
 Swięt Rito proszę Cię abyśmy z Jarkiem odnależli wspóln drogę życia,proszę Cię ratuj mój zwiazek,kochana Matko od spraw trudnych pomóż nam być rzem i proszę o rozmowę z nim spotkanie. Pomóż już nie daje rady
 kasia: 15.12.2009, 19:47
 św. Rito proszę wybłagaj mi u miłosiernego Jezusa, aby Tomasz, którego bardzo kocham jeszcze raz zawalczył o naszą miłość
 Stanisława: 12.12.2009, 21:39
 Święta Rito tak bardzo Cię proszę uprość mi u Boga łaskę uzdrowienia mojego ukochanego męża J ózefa z choroby nowotworowej.Wspieraj naszą rodzinę w tak trudnym czasie.w Tobie cała nadzieja - błagam.
 Ania: 12.12.2009, 16:35
 Św. Rito proszę Cię o mojego Zbyszka którego tak bardzo kocham, jeżeli jest jeszcze jakaś nadzieja.
 Magda: 10.12.2009, 22:04
 O Święta Rito proszę Cię o życie i zdrowie mojego męża Krzysztofa, który leży w szpitalu pod respiratorem w stanie krytycznym. Lekarze dają tylko 1% szans na wyzdrowienie. Modlę się i błagam z wszystkich sił aby moja proźba została wysłuchana. Mąż jest dobrym człowiekiem ma tylko 30 lat i dwójkę małych dzieci, zachorował nagle i ma jeszcze dużo do zrobienia w życiu. Proszę Święta Rito wstaw się do Boga aby uprosić o tą łaskę życia i zdrowia dla Krzysztofa, której tak bardzo potrzebuję, i o którą tak gorąco proszę.
 Mariola: 09.12.2009, 23:22
 Boże za wstawiennictwem św. Rity błagam Cię pomóż jej, napełnij ją swym światłem, wspieraj i umacniaj w tych trudnych chwilach. Bądź z nią i nie dopuszczaj do niej mysli szatana i dodaj jej swojej mocy. Proszę......!!
 maria: 09.12.2009, 07:47
 swieta Rito pomoz mi w mojej beznadziejnej sytuacji nie opuszczaj mnie i modl sie za mnie do Pana Jezusa i Matki Najswietszej abym znalazla prace i wyszla z tej trudnej i beznadziejnej sytuacji wspieraj mnie w tych trudnych dniach
 anna: 08.12.2009, 23:54
 Święta Rito proszę Cię za mnie i za Mirka.
 Ania: 08.12.2009, 12:45
 Św. Rito proszę Cię aby ten człowiek przestał dokuczać mojemu tacie i wyrządzać tyle krzywdy. Proszę Cię aby nie odebrali mojemu tacie uprawnień do wykonywania zawodu.
 Anka: 01.12.2009, 16:28
 Błagam o pomoc dzisiaj. Proszę
 irena: 29.11.2009, 23:28
 Święta Rito,spójrz na mnie litościwym okiem...obdarz mnie Tę Łaską uproszoną z Bożych Rąk,o która od miesięcy błagam, poprzez modlitwy do Ciebie...Świetego Tadeusza i Ekspedyta.Wy, jesteście Możni...niezawodni Orędownicy nasi w sprawach trudnych i beznadziejnych!Już nie wiem jak mam prosić NIEBO,by Wszechmogący BÓG wysłuchał moje głosne S.O.S.Nie opuszczaj mnie Świeta Rito!!!
 Aneta: 29.11.2009, 18:36
 Dziekuje za wszystko kochana jestes Swieta Rito.Prosze nie opuszczaj mnie nigdy,modl sie za mnie do Pana Naszego,by wybaczyl bledy przeszlosci i byl nadal przy mnie.Jezu Ufam Tobie!
 Ania: 22.11.2009, 18:28
 Św. Rito dzisiaj w dniu Twojego święta chciałam Cię prosić nadal o mojego Zbyszka. Choć minęło już tyle czasu ja nie mogę o nim zapomnieć. Proszę Cię św. Rito jeżeli jest jeszcze jakaś nadzieja na to abyśmy byli razem tak bardzo proszę.
 Aneta: 16.11.2009, 23:41
 Swieta Rito od spraw trudnych,poprosilam cie niedawno o sprawiedliwosc i szybkie zakonczenie sprawy sadowej,ktora od lat spedza mnie i mezowi sen z powiek.wierze,ze mi pomozesz.Ty jednak Sw.Rito wiesz,jaki jest moj najwiekszy bol,z czego wynika moja depresja,pomoz blagam,wymodl dla mnie spelnienie,cud jakim ty bylas dla swoich rodzicow.Ciebie Pan wyslucha napewno.Bede sie do ciebie modlic przez 15 czwartkow,symbolizujacych 15 lat twych cierpien.
 irena: 11.11.2009, 21:41
 Święta Rito,błagam wstaw się u Boga Ojca,aby zlitował sie i uratował małżeństwo mojego syna! Moj ból i zgryzota z tego powodu,odbiera mi chęć do życia...osłabia Wiarę...rozmywa Nadzieję,ale Nieustannie wierzę w Twą MOC...i ufam,iż kołaczącemu,Jezus Chrystus otworzy Serce!
 Ania: 07.11.2009, 17:53
 Św. Rito błagam wstaw się za mną u Boga, proszę o łaskę spotkania z Pawłem,o wzajemne zaufanie i przyjażń. Zrób coś z moją miłością i tęsknotą do niego. Pomóż mi św. Rito błagam
 Ania: 05.11.2009, 17:01
 Św. Rito pokornie proszę o odnowienie bliskiej relacji z Pawłem, umocnienie przyjaźni, wybaczenie i wzajemne zufanie między nami, byśmy więcej się juz nie ranili i nie niszczyli daru przyjaźni.Daj nam się spotkać i szczerze porozmawiać. A jeśli to możliwe ześlij nam miłość.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej