Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kwadrans przed Przenajświętszym


Musisz Mnie o coś prosić dla kogoś?

Powiedz Mi jego imię, a następnie - co byś chciał, żebym teraz dla niego uczynił. Proś o wiele, nie wahaj się prosić. Mów do Mnie prosto i otwarcie o biednych, których zamierzasz pocieszyć; o chorych, których cierpienia ty widzisz; o zbłąkanych, dla których gorąco pragniesz powrotu na prawdziwą drogę. Powiedz mi o wszystkich chociaż jedno słowo.

A dla ciebie - czyż nie potrzebujesz dla samego siebie jakiejś łaski?

Powiedz Mi otwarcie, czy może jesteś dumnym, samolubnym, niestałym, niestarannym... i poproś Mnie, żebym ci przyszedł z pomocą w twoich nielicznych czy też licznych wysiłkach, które podejmujesz, by się pozbyć tych wad. Nie wstydź się! Jest wielu sprawiedliwych, wielu świętych w niebie, którzy popełniali dokładnie te same błędy. Ale oni prosili pokornie... i z biegiem czasu zobaczyli, że są od tego wolni. Nie zwlekaj prosić też o zdrowie, o szczęśliwe zakończenie twoich prac, interesów czy studiów. To wszystko mogę ci dać i daję. A Ja życzę sobie, żebyś Mnie o to prosił, jeśli się to nie zwraca przeciwko twojemu uświęceniu, natomiast jemu sprzyja i je wspiera. Czego ci akurat dzisiaj potrzeba? Co mogę dla ciebie uczynić? Gdybyś ty wiedział, jak bardzo pragnę ci pomóc!

Czy masz w tej chwili jakiś plan?

Opowiedz Mi o nim. Czym się zajmujesz? O czym myślisz? Co mogę uczynić dla twojego brata, dla twojej siostry, twoich przyjaciół, twojej rodziny, dla twoich przełożonych? Co ty chciałbyś dla nich uczynić? A co do Mnie - czy nie masz życzenia, żebym był uwielbiany? Czy zechciałbyś swoim przyjaciołom uczynić coś dobrego, im, których ty może bardzo kochasz, ale oni żyjąc nie myślą o Mnie? Powiedz Mi: co dzisiaj budzi nadzwyczaj twoją uwagę? Czego pragniesz z utęsknieniem? Jakie środki posiadasz, aby to osiągnąć? Powiedz Mi o twoim nieudanym przedsięwzięciu, a Ja powiem ci przyczyny niepowodzenia. Czy nie chciałbyś Mnie dla siebie pozyskać?

Może czujesz się samotnym lub źle usposobionym?

Opowiedz Mi w szczegółach, co cię smuci. Kto cię zranił? Kto obraził twoją miłość własną? Kto ciebie znieważył? Informuj Mnie o wszystkim, a wnet dojdziesz tak daleko, że powiesz, iż za Moim przykładem wszystko darujesz i wszystko zapominasz. Za nagrodę otrzymasz Moje pocieszające błogosławieństwo.

Może się boisz?

Czy odczuwasz w swojej duszy owo nieokreślone przygnębienie, które wprawdzie jest bez podstaw, ale mimo to nie przestaje rozrywać ci serca? Rzuć się w ramiona Mojej Opatrzności! Jestem przy tobie, u twojego boku. Ja wszystko widzę, wszystko słyszę i w żadnym momencie nie zostawię cię. Czy odczuwasz antypatie u ludzi, którzy cię przedtem lubili, a którzy cię teraz zapomnieli, od ciebie się odwrócili mimo, że z twojej strony nie było najmniejszego powodu do tego? Poproś za nich, a Ja ich przywrócę do twojego boku, jeżeli nie staną się zawadą dla twojego uświęcenia.

A czy nie masz czasem jakiejś radosnej wiadomości dla Mnie?

Dlaczego nie pozwalasz Mi w niej uczestniczyć? Przecież jestem twoim przyjacielem. Opowiedz Mi, co pokrzepiło twoje serce i wywołało twój uśmiech w okresie od twoich ostatnich odwiedzin u Mnie? Być może miałeś przyjemne zaskoczenia, może otrzymałeś szczęśliwe wiadomości, list, sympatie, może przezwyciężyłeś trudności, wyszedłeś z sytuacji bez wyjścia? To wszystko jest Moim dziełem. Ty masz Mi po prostu powiedzieć: "Dziękuję, mój Ojcze!" A czy nie chcesz Mi nic obiecać? Ja czytam w głębi twojego serca. Ludzi można łatwo zmylić, ale nie Boga. Mów więc otwarcie do Mnie. Czy jesteś zdecydowany nie poddawać się więcej wiadomej okazji do grzechu, zrezygnować z rzeczy, która ci szkodzi, nie czytać książki, która pobudza twoją wyobraźnię, nie przestawać z człowiekiem, który zmącił spokój twej duszy? Czy będziesz znowu łagodnym, miłym i usłużnym wobec tego człowieka, którego miałeś do dziś za wroga, bo ci się sprzeniewierzył? Więc dobrze, powracaj teraz znowu do twojego zajęcia, do twojej pracy, do twoich studiów. Ale nie zapominaj kwadransu, który przeżywaliśmy razem. Zachowaj - jak dalece możesz - milczenie, skromność, wewnętrzne skupienie, miłość bliźniego.

Kochaj Matkę Moją, która i twoją jest.

I przyjdź znowu z sercem przepełnionym jeszcze większą miłością i jeszcze bardziej oddanym Mojemu Duchowi. Wtedy znajdziesz w Moim Sercu codziennie nową miłość, nowe dobrodziejstwa i nowe pocieszenia.

myśli podane przez św. Antoniego Marię Claret


   


Modlitewnik dla małżonków Modlitewnik dla małżonków
Małgorzata Rogalska
Niniejszy modlitewnik może być pomocny dla małżonków w ich indywidualnej, jak i wspólnej modlitwie. Zamieszczono w nim modlitwy o miłość, modlitwy małżonków za siebie, za dzieci, za całą rodzinę, modlitwy w różnych sytuacjach, zarówno radosnych np. rocznicy ślubu, jak i trudnych np. gdy małżeństwo przechodzi kryzys... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Danka: 10.02.2012, 16:38
 Panie Jezu prosze pomoz mojemu bratovi i jego rodzinie. Jezu Ufam Tobie...
 rodzic: 16.01.2012, 20:58
 Panie Jezu prosze Cie,aby moje dzieci znalazly Ciebie poprzez modlitwe i uczestnictwo we mszy swietej niedzielnej.Jak tez spotkanie Ciebie w zyczliwych ludziach i znalezienie,dobrych, wierzacych wspolmalzonkow. Prosze Cie prowadz nas w swej madrosci na wszystkich drogach naszego zycia i obdarz nas dobrym zdrowiem. Bog zaplac za modlitwe.
 elsza : 08.01.2012, 22:46
 Panie Jezu prosze dopomoz zeby Amelka wrocila do Ewy ,zawsze w piatek jestem na adoracji Panie Jezu bo Cie kochami ufam i wierze Amen
 Elsza: 27.12.2011, 20:43
 panie Jezu adorowalam Twoj Przenajswietszy Sakrament i bylam bardzo szczesliwa dziekuje Jezu ze mam to szczescie byc w kosciele i Cie tam widziec badz przy mnie Jezu
 milena: 25.12.2011, 22:19
 Panie Jezu!prosze cie czuwaj na demna jak do tej pory.
 MILENA: 25.12.2011, 22:14
 Panie Jezu.Prosze Cie o duzo sil dla mnie.Naucz mne cieszyc sie zyciem.
 Dominika: 05.12.2011, 20:09
 Panie, Ty jesteś Wielki i Wszechmocny i wiesz, jak bardzo niegodna jestem byś mnie wysłuchał, ale proszę, daj siłę i wiarę mojej siostrze, spraw by nie denerwowała się tak, by sobie poradziła, bo wiem, że potrafi. Niech wszystkie radości nasze będą wielbieniem Ciebie, Boże. Proszę, udziel mi łask, o które tak bardzo proszę.
 potrzebujący: 20.11.2011, 19:57
  Panie Jezu błagam Cię bądź przy mnie i nie opuszczaj w potrzebie
 wiesia: 14.11.2011, 15:25
 Boże spraw aby w mojej całej rodzinie zapanował spokój ,aby dzieci szanowały i kochały rodziców ,dlaczego nasze pociechy sa agresywne ,odeszły od Ciebie Panie prosze spraw aby spokorniały i były dobre niech znajda Panie w Tobie swego nauczyciela i nie wstydza się Ciebie kochac
 maria: 17.10.2011, 10:01
 Dziękuję Ci Ojcze! Wysłuchałeś mojej prośby tak szybko, w tej chwili mój mąż wraca do domu kupionym samochodem proszę Cię opiekuj się nim , prowadź go bezpiecznie do domu Dobry Ojcze, proszę o bezpieczną jazdę dla każdego jadącego tym autem i abyś Ty Panie zawsze jechał z nami! Kochany Ojcze błogosław małżeństwu z Koszalina, którzy wyjeżdżają do pracy za granicę ,otocz ich swoją miłością. Bądź uwielbiony Panie ,dziękuję Ci za wszystko co mi dajesz!
 MARIA: 09.10.2011, 12:12
 PANIE PROSZĘ O POMOC W KUPNIE SAMOCHODU I BEZPIECZNĄ JAZDĘ MNIE I MOJEGO SYNA I M E ZA BADZ W NASZYM CODZIENNYM ZYCIU W PODEJMOWANYCH DECYZJACH WSPIERAJ W TRUDZIE DNIA I NIE POZWALAJ WATPIĆ MI I MOIM NABLIŻSZYM ŻE JESTEŚ CIĄGLE OBECNY WDZIEŃ I WNOCY WNASZYM ZYCIU, BADŻ UWIELBIONY PANIE ,DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKO PANIE ZA TO CO MI DAJESZ !
 Sławek: 28.09.2011, 00:11
 Panie Jezu , prosze dopomoz mi w zyciu, powierzam swoje sprawy Tobie . Badz zawsze przy mnie. Jezu ufam Tobie.
 zona: 26.09.2011, 05:41
  JEZU!!Pomóż wrócić do Ciebie moim najbliższym,niech wstąpi w nich DUCH ŚWIĘTY,skruszy ich zatwardziałe serca.naprowadzaj ich na drogę wiary,miłości do Ciebie.Pomóż wyrwać meza z klamstwa i oszustw.Panie w Tobie cała moja nadzieja.Pomóż złączyć nas wszystkich razem .Daj nam wszystkim siły,abyśmy byli rodzina Bogiem silna . Prosze Cie o łaskę cierpliwości. i wielkiego oddania sie pod Twoja Boska milosc. Naucz nas kochac tak jak nas umilowales .spraw o Moj Jezu abysmy sie zgadzali i nie robili przykrosci jeden drugiemu.
 matka: 31.08.2011, 23:18
 JEZU!!Pomóż wrócić do Ciebie moim najbliższym,niech wstąpi w nich DUCH ŚWIĘTY,skruszy ich zatwardziałe serca.naprowadzaj ich na drogę wiary,miłości do Ciebie.Pomóż wyrwać bratanka z nałogu.Panie w Tobie cała nadzieja.Pomóż złączyć małżeństwo syna.Daj nam wszystkim siły,abyśmy trwali. Prosze Cie o łaskę cierpliwości.
 Teresa: 27.08.2011, 22:06
 Panie Jezu błagam Cię bądź przy mnie i nie opuszczaj w potrzebie.Pomóż w Relacji z Tobą i przyjdź mi w chwilach mojego zwątpienia. Panie wybacz mi wszystkie złe czyny, myśli i słowa .Daj siłę wiary i prowadź mnie przez życie, Panie Mój.
 STANISŁAWA: 06.08.2011, 18:53
 Dziękuję Panie Jezu za wszystkie Łaski, które pozwoliły mi przetrwać. Kocham i wielbię Cię Jezu mój Kochany. Jezu nie opuszczaj mnie.
 Rita: 15.07.2011, 08:28
 Dziękuję ci Jezu za wszystkie łaski i błogosławieństwa którymi obdarzasz naszą rodzinę każdego dnia.Proszę w szczególności o zdrowie i nawrócenie mojego męża i o siłę zrzucenie papierosów .A ja proszę Panie Boże KOCHAM CIĘ
 Bożena: 29.06.2011, 15:44
 Panie Jezu zamknij w swoim miłosiernym sercu moich synów Artura i Piotra. Prosze o dar nauki dla Piotra o wyleczenie kontuzji Artura oraz o wszelkie łaski.
 Bożena: 29.06.2011, 15:41
 Jezu powierzam Ci mojego syna Piotra obdarz go swoją łaską, prowadź go przez życie, posyłaj Ducha Świetego.
 Ewa : 07.06.2011, 09:04
 Jezu pomóż mi w budowie relacji z Twoja Osobą - Jestem tak daleko od Ciebie !
[1] [2] [3] [4] [5] (6) [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej