Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kwadrans przed Przenajświętszym


Musisz Mnie o coś prosić dla kogoś?

Powiedz Mi jego imię, a następnie - co byś chciał, żebym teraz dla niego uczynił. Proś o wiele, nie wahaj się prosić. Mów do Mnie prosto i otwarcie o biednych, których zamierzasz pocieszyć; o chorych, których cierpienia ty widzisz; o zbłąkanych, dla których gorąco pragniesz powrotu na prawdziwą drogę. Powiedz mi o wszystkich chociaż jedno słowo.

A dla ciebie - czyż nie potrzebujesz dla samego siebie jakiejś łaski?

Powiedz Mi otwarcie, czy może jesteś dumnym, samolubnym, niestałym, niestarannym... i poproś Mnie, żebym ci przyszedł z pomocą w twoich nielicznych czy też licznych wysiłkach, które podejmujesz, by się pozbyć tych wad. Nie wstydź się! Jest wielu sprawiedliwych, wielu świętych w niebie, którzy popełniali dokładnie te same błędy. Ale oni prosili pokornie... i z biegiem czasu zobaczyli, że są od tego wolni. Nie zwlekaj prosić też o zdrowie, o szczęśliwe zakończenie twoich prac, interesów czy studiów. To wszystko mogę ci dać i daję. A Ja życzę sobie, żebyś Mnie o to prosił, jeśli się to nie zwraca przeciwko twojemu uświęceniu, natomiast jemu sprzyja i je wspiera. Czego ci akurat dzisiaj potrzeba? Co mogę dla ciebie uczynić? Gdybyś ty wiedział, jak bardzo pragnę ci pomóc!

Czy masz w tej chwili jakiś plan?

Opowiedz Mi o nim. Czym się zajmujesz? O czym myślisz? Co mogę uczynić dla twojego brata, dla twojej siostry, twoich przyjaciół, twojej rodziny, dla twoich przełożonych? Co ty chciałbyś dla nich uczynić? A co do Mnie - czy nie masz życzenia, żebym był uwielbiany? Czy zechciałbyś swoim przyjaciołom uczynić coś dobrego, im, których ty może bardzo kochasz, ale oni żyjąc nie myślą o Mnie? Powiedz Mi: co dzisiaj budzi nadzwyczaj twoją uwagę? Czego pragniesz z utęsknieniem? Jakie środki posiadasz, aby to osiągnąć? Powiedz Mi o twoim nieudanym przedsięwzięciu, a Ja powiem ci przyczyny niepowodzenia. Czy nie chciałbyś Mnie dla siebie pozyskać?

Może czujesz się samotnym lub źle usposobionym?

Opowiedz Mi w szczegółach, co cię smuci. Kto cię zranił? Kto obraził twoją miłość własną? Kto ciebie znieważył? Informuj Mnie o wszystkim, a wnet dojdziesz tak daleko, że powiesz, iż za Moim przykładem wszystko darujesz i wszystko zapominasz. Za nagrodę otrzymasz Moje pocieszające błogosławieństwo.

Może się boisz?

Czy odczuwasz w swojej duszy owo nieokreślone przygnębienie, które wprawdzie jest bez podstaw, ale mimo to nie przestaje rozrywać ci serca? Rzuć się w ramiona Mojej Opatrzności! Jestem przy tobie, u twojego boku. Ja wszystko widzę, wszystko słyszę i w żadnym momencie nie zostawię cię. Czy odczuwasz antypatie u ludzi, którzy cię przedtem lubili, a którzy cię teraz zapomnieli, od ciebie się odwrócili mimo, że z twojej strony nie było najmniejszego powodu do tego? Poproś za nich, a Ja ich przywrócę do twojego boku, jeżeli nie staną się zawadą dla twojego uświęcenia.

A czy nie masz czasem jakiejś radosnej wiadomości dla Mnie?

Dlaczego nie pozwalasz Mi w niej uczestniczyć? Przecież jestem twoim przyjacielem. Opowiedz Mi, co pokrzepiło twoje serce i wywołało twój uśmiech w okresie od twoich ostatnich odwiedzin u Mnie? Być może miałeś przyjemne zaskoczenia, może otrzymałeś szczęśliwe wiadomości, list, sympatie, może przezwyciężyłeś trudności, wyszedłeś z sytuacji bez wyjścia? To wszystko jest Moim dziełem. Ty masz Mi po prostu powiedzieć: "Dziękuję, mój Ojcze!" A czy nie chcesz Mi nic obiecać? Ja czytam w głębi twojego serca. Ludzi można łatwo zmylić, ale nie Boga. Mów więc otwarcie do Mnie. Czy jesteś zdecydowany nie poddawać się więcej wiadomej okazji do grzechu, zrezygnować z rzeczy, która ci szkodzi, nie czytać książki, która pobudza twoją wyobraźnię, nie przestawać z człowiekiem, który zmącił spokój twej duszy? Czy będziesz znowu łagodnym, miłym i usłużnym wobec tego człowieka, którego miałeś do dziś za wroga, bo ci się sprzeniewierzył? Więc dobrze, powracaj teraz znowu do twojego zajęcia, do twojej pracy, do twoich studiów. Ale nie zapominaj kwadransu, który przeżywaliśmy razem. Zachowaj - jak dalece możesz - milczenie, skromność, wewnętrzne skupienie, miłość bliźniego.

Kochaj Matkę Moją, która i twoją jest.

I przyjdź znowu z sercem przepełnionym jeszcze większą miłością i jeszcze bardziej oddanym Mojemu Duchowi. Wtedy znajdziesz w Moim Sercu codziennie nową miłość, nowe dobrodziejstwa i nowe pocieszenia.

myśli podane przez św. Antoniego Marię Claret


   


Szaleństwo modlitwy Szaleństwo modlitwy
Matt Woodley
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się... czy Twój sposób modlenia się rzeczywiście przybliża Cię do Boga? Czy chciałbyś... ożywić swoją modlitwę i pogłębić wiarę?

Jeśli tak, musisz wiedzieć, że nie dostaniesz na to rozwiązania... gotowego rozwiązania, ale niezwykle ważną podpowiedź...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 antoni : 04.06.2010, 22:36
 Panie Jezu polecam Tobie moją rodzinę, bliskich,samego siebie. pragnę Cię miłować jak najdoskonalej.Panie dodaj sił. gorąco prosi niegodny sługa.
 antoni : 04.06.2010, 22:35
 Panie Jezu polecam Tobie moją rodzinę, bliskich,samego siebie. pragnę Cię miłować jak najdoskonalej.Panie dodaj sił. gorąco prosi niegodny sługa.
 Basia: 01.06.2010, 10:07
 Dziękuję Ci Jezu mój najsłodszy za życie, za wszystko co mi dałeś, za moich cudownych Rodziców, za Męża i Syna. proszę Cię o dalszą opiekę i cudowne łaski. proszę Cię gorąco o nawrócenie mojego męża! Dziękuję Ci i wierzę żę mnie wysłuchasz. Kocham Cię! na zawsze Twoja!
 Karol: 27.05.2010, 21:05
 Najdrozszy moj Jezu,dziekuje Ci z calego serca za laske,ktora otrzymalem a mianowicie za oswiecenie mojej duszy bo jak Wiesz o Panie zylem w w mroku,blagam o dalsza pomoc i laske pokory,ktorej tak bardzo potrzebuje.....Jezu ufam Tobie
 Sylwia: 27.05.2010, 12:25
 Jezu bądź pochwalony, i uwielbiony przez wszystkie narody świata . Kocham cię bądź ze mną , i z moją rodziną każdego dnia naszego życia .Twoją jesteśmy własnością ,i do ciebie należeć chcemy .Jezu Ufam Tobie.
 Krystyna: 26.05.2010, 16:41
 PANIE JEZU DZIĘKUJE CI ZA KAŻDY DZIEŃ, ZA UZDROWIENIE MNIE Z CHOROBY NOWOTWOROWEJ,DZIĘKUJĘ ZA MĘŻA,DZIECI,WNUKI.PROSZĘ O NIEBO DLA MICHAŁKA. JEZU UFAM TOBIE.
 Krystyna: 26.05.2010, 16:30
 PANIE JEZU DZIĘKUJE CI ZA KAŻDY DZIEŃ, ZA UZDROWIENIE MNIE Z CHOROBY NOWOTWOROWEJ,DZIĘKUJĘ ZA MĘŻA,DZIECI,WNUKI.PROSZĘ O NIEBO DLA MICHAŁKA. JEZU UFAM TOBIE.
 Dorota: 23.04.2010, 12:32
 Panie Jezu dziękuję Ci bardzo za każdy dzień dziękuję za wszystko co mam za moje dzieci, za mojego męża który jest dobry. Panie Jezu dziękuję
 gosia: 17.04.2010, 22:01
 Jezu.....a mi jest bardzo smutno:( czuje ze brakuje ludzi w moim zyciu...milosci dlaczego tyle smutku i leku w moim sercu, ktore tak bardzo pragnie ...?czuje ze moje zycie ucieka ...a ja nie potrafie biec za nim...Boze uzdrow moje serce aby moglo kochac....b o chce....
 Jurek: 10.04.2010, 08:56
 Dziękuję Ci Ojcze że mie wysłuchujesz i obdarzasz swoją łaską, miłosierdzim i nadzieją. Ojcze wybacz mi moje grzechy i słabości. Ojcze nie opuszczaj mnie daj mi siłe i wiarę do codziennego życia.Spełnij moje prośby które codziennie do Ciebie przynoszę. Boże Ojce ufam Tobie
 Irena;09.o4.10.: 09.04.2010, 19:34
 kocham Cię Jezu,proszę daj mi radość życia, którą gdzieś zatraciłam wpogoni życia.
 maria: 11.03.2010, 12:39
 Jezu , Ty znasz nasze cierpienia,ulecz je proszę Panie.Przemień Panie nasze serca dla Twojej chwały
 J: 28.02.2010, 13:49
 Jezu pomoz mi przezwyciezyc moje slabosci i uchron mnie od zlego , daj mi sile do walki w imie Twoje.
 C: 26.02.2010, 22:55
 Panie Jezu Tobie powierzam wszystkie pragnienia i troski mojego serca.Prowadz nas Panie.
 C: 26.02.2010, 22:55
 Panie Jezu Tobie powierzam wszystkie pragnienia i troski mojego serca.Prowadz nas Panie.
 Magda.T.: 23.02.2010, 19:17
 Panie Jezu, proszę Cię o łaskę, o zdrowie, szczęście i pomyślne zakończenie kontroli. Spraw, abym co dnia nie miała pesymistycznych myśli, bo przecież jestem osobą wartościową i mam też coś do powiedzenia. Proszę Cię Panie, aby wszystko było w porządku. Proszę Cię o to, aby stosunki międzyludzkie w firmie się poprawiły i aby wszyscy byli dla siebie mili, aby nie było "wyścigu szczurów". Jezu ufam Tobie..
 Olek: 23.02.2010, 14:39
 Panie Jezu bardzo żałuję za me wszystkie grzechy - wybacz proszę.
 Bożena: 08.02.2010, 14:48
 Jezu ufam Tobie zawierzam Ci Syna Piotra pomóż mu Jezu w nauce, powierzam róznież Syna Artura pomóż mu zdać bardzo trudny egzamin
 bożena: 08.02.2010, 11:30
 Wszechmogący Panie otocz swoją opieką Krzysztofa R pomóż mu zdać w dniu dzisiejszym bardzo trudny egzamin
 krystyna: 08.02.2010, 00:56
 JEZU!UFAM TOBIE,ZE OCHRONISZ MOJA SIOSTRE OD NALOGU ALKOHOLOWEGO,ZE DASZ JEJ DUZO SILY,ABY MOGLA POKONAC GLOD ALKOHOLOWY,ABY NIE RANILA DZIECI I SWOICH BLISKICH,ABY WYTRWALA W SWOICH POSTANOWIENIACH.DOPOMORZ MI ZAKONCZYC MOJE SPRAWY,KTORE SA DLA MNIE WAZNE.ZAPROWADZ WSZYSTKIE DUSZE DO RAJU,A SZCZEGOLNIE DOPOMOZ TYM,KTORZY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJA TWOJEGO MILOSIERDZIA.DZIEKUJE ZA LASKI,KTORYMI MNIE OBDARZASZ.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] (8) [9] [10] [11] [12]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej