Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kwadrans przed Przenajświętszym


Musisz Mnie o coś prosić dla kogoś?

Powiedz Mi jego imię, a następnie - co byś chciał, żebym teraz dla niego uczynił. Proś o wiele, nie wahaj się prosić. Mów do Mnie prosto i otwarcie o biednych, których zamierzasz pocieszyć; o chorych, których cierpienia ty widzisz; o zbłąkanych, dla których gorąco pragniesz powrotu na prawdziwą drogę. Powiedz mi o wszystkich chociaż jedno słowo.

A dla ciebie - czyż nie potrzebujesz dla samego siebie jakiejś łaski?

Powiedz Mi otwarcie, czy może jesteś dumnym, samolubnym, niestałym, niestarannym... i poproś Mnie, żebym ci przyszedł z pomocą w twoich nielicznych czy też licznych wysiłkach, które podejmujesz, by się pozbyć tych wad. Nie wstydź się! Jest wielu sprawiedliwych, wielu świętych w niebie, którzy popełniali dokładnie te same błędy. Ale oni prosili pokornie... i z biegiem czasu zobaczyli, że są od tego wolni. Nie zwlekaj prosić też o zdrowie, o szczęśliwe zakończenie twoich prac, interesów czy studiów. To wszystko mogę ci dać i daję. A Ja życzę sobie, żebyś Mnie o to prosił, jeśli się to nie zwraca przeciwko twojemu uświęceniu, natomiast jemu sprzyja i je wspiera. Czego ci akurat dzisiaj potrzeba? Co mogę dla ciebie uczynić? Gdybyś ty wiedział, jak bardzo pragnę ci pomóc!

Czy masz w tej chwili jakiś plan?

Opowiedz Mi o nim. Czym się zajmujesz? O czym myślisz? Co mogę uczynić dla twojego brata, dla twojej siostry, twoich przyjaciół, twojej rodziny, dla twoich przełożonych? Co ty chciałbyś dla nich uczynić? A co do Mnie - czy nie masz życzenia, żebym był uwielbiany? Czy zechciałbyś swoim przyjaciołom uczynić coś dobrego, im, których ty może bardzo kochasz, ale oni żyjąc nie myślą o Mnie? Powiedz Mi: co dzisiaj budzi nadzwyczaj twoją uwagę? Czego pragniesz z utęsknieniem? Jakie środki posiadasz, aby to osiągnąć? Powiedz Mi o twoim nieudanym przedsięwzięciu, a Ja powiem ci przyczyny niepowodzenia. Czy nie chciałbyś Mnie dla siebie pozyskać?

Może czujesz się samotnym lub źle usposobionym?

Opowiedz Mi w szczegółach, co cię smuci. Kto cię zranił? Kto obraził twoją miłość własną? Kto ciebie znieważył? Informuj Mnie o wszystkim, a wnet dojdziesz tak daleko, że powiesz, iż za Moim przykładem wszystko darujesz i wszystko zapominasz. Za nagrodę otrzymasz Moje pocieszające błogosławieństwo.

Może się boisz?

Czy odczuwasz w swojej duszy owo nieokreślone przygnębienie, które wprawdzie jest bez podstaw, ale mimo to nie przestaje rozrywać ci serca? Rzuć się w ramiona Mojej Opatrzności! Jestem przy tobie, u twojego boku. Ja wszystko widzę, wszystko słyszę i w żadnym momencie nie zostawię cię. Czy odczuwasz antypatie u ludzi, którzy cię przedtem lubili, a którzy cię teraz zapomnieli, od ciebie się odwrócili mimo, że z twojej strony nie było najmniejszego powodu do tego? Poproś za nich, a Ja ich przywrócę do twojego boku, jeżeli nie staną się zawadą dla twojego uświęcenia.

A czy nie masz czasem jakiejś radosnej wiadomości dla Mnie?

Dlaczego nie pozwalasz Mi w niej uczestniczyć? Przecież jestem twoim przyjacielem. Opowiedz Mi, co pokrzepiło twoje serce i wywołało twój uśmiech w okresie od twoich ostatnich odwiedzin u Mnie? Być może miałeś przyjemne zaskoczenia, może otrzymałeś szczęśliwe wiadomości, list, sympatie, może przezwyciężyłeś trudności, wyszedłeś z sytuacji bez wyjścia? To wszystko jest Moim dziełem. Ty masz Mi po prostu powiedzieć: "Dziękuję, mój Ojcze!" A czy nie chcesz Mi nic obiecać? Ja czytam w głębi twojego serca. Ludzi można łatwo zmylić, ale nie Boga. Mów więc otwarcie do Mnie. Czy jesteś zdecydowany nie poddawać się więcej wiadomej okazji do grzechu, zrezygnować z rzeczy, która ci szkodzi, nie czytać książki, która pobudza twoją wyobraźnię, nie przestawać z człowiekiem, który zmącił spokój twej duszy? Czy będziesz znowu łagodnym, miłym i usłużnym wobec tego człowieka, którego miałeś do dziś za wroga, bo ci się sprzeniewierzył? Więc dobrze, powracaj teraz znowu do twojego zajęcia, do twojej pracy, do twoich studiów. Ale nie zapominaj kwadransu, który przeżywaliśmy razem. Zachowaj - jak dalece możesz - milczenie, skromność, wewnętrzne skupienie, miłość bliźniego.

Kochaj Matkę Moją, która i twoją jest.

I przyjdź znowu z sercem przepełnionym jeszcze większą miłością i jeszcze bardziej oddanym Mojemu Duchowi. Wtedy znajdziesz w Moim Sercu codziennie nową miłość, nowe dobrodziejstwa i nowe pocieszenia.

myśli podane przez św. Antoniego Marię Claret


   


Modlitwy do Ducha Świętego Modlitwy do Ducha Świętego
Praca zbiorowa
Potrzebujemy Ducha Świętego. On nas odnawia i prowadzi do świętości, ale przede wszystkim pokazuje nam, Kim jest Jezus. Wzywanie Go i codzienne poddawanie się Jego prowadzeniu to najlepsza metoda na udane, sensowne życie...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 sylwia: 03.02.2010, 14:31
 Dziękuje Panie Jezu za to że mnie wysłuchałeś
 jagoda: 29.01.2010, 21:25
 Dziekuje ci Ojcze~za wszystkie dobre wiadomosci i rady! modle sie za wszystkich moich wrogow i prosze o ludzka zyczliwosc!! czuwaj nade mna Ojcze a ja miloscia Ci bede sie odwdzieczac!
 ELA: 27.01.2010, 23:59
 DZIĘKUJĘ CI PANIE ZA WSZYSTKIE ŁASKI KTÓRE NA MNIE ZSYŁASZ ,DZIĘKUJĘ CI I BARDZO CIĘ PROSZĘ O DALSZĄ OPIEKĘ. JEZU UFAM TOBIE
 Basia: 25.01.2010, 11:07
 Panie Jezu wspieraj mnie na trudnych ścieżkach mego życia.
 ja: 24.01.2010, 06:45
 Panie blagam pomoz znalezc mi jakakolwiek prace, ktora pomoze zapomniec mi alkoholu i da sile budzic sie codziennie rano
 ryszard: 11.01.2010, 22:10
 PANIE JEZU DZIĘKUJE ŻE JESTEŚ
 JADZIA: 15.11.2009, 23:30
 jezu pozwól mi przystępować do KOMUNII ŚWIĘTEJ przebać mi moje grzechy i wybacz moim przodkom JEZU UFAM TOBIE.
 d k: 29.10.2009, 01:24
 Panie Jezu przemieniaj mnie i moją rodzine uczyń nasze serca według Twego-spraw aby nasze oczy promieniowały miłosciaą Boża dla Boga a nasze słowa zdobyway ludzkie serca dla Niego a ręce mogły błogosławić.
 ***: 11.10.2009, 10:13
 Panie Ty wiesz czego pragnę,jeśli chcesz proszę obdaruj mnie łaską głębokiej pokory, skromności, cichości, mądrości i męstwa,dla większej Twojej chwały,po to abyś Ty był uwielbiony we wszystkim - amen
 agnieszka: 21.09.2009, 22:30
 Mi też sie bardzo to spodobało że aż się zwruszyłam ,a ja łatwo się wzruszam :)
 Anna: 05.09.2009, 09:52
 Panie Jezu proszę Cię bądź ze mną w ten ciężki dla mnie czas.. uwolnij od smutku i żalu.. pozwól cieszyć się .. nie chcę już płakać.. prowadź mnie.
 aga: 09.07.2009, 17:18
 Panie Jezu kocham cie bardzo i modle sie codziennie aby moje klopoty sie juz skonczyly i radosc zagoscila w moim sercu. Dziekuje ci za wszystko czego do tej pory doswiadczylam dzieki tobie. Amen.
 reni: 25.06.2009, 12:24
 Panie padam na kolana przed Twoim majestatem. nie jestem godna abyś na mnie spojrzał, ale jeżeli chcesz Panie możesz mnie uzdrowić. Jeżeli zechcesz możesz mnie podnieść z upadku. Umieram Panie z rozpaczy i błagam ulituj się nade mną. Pozwól mi dotknąć Twojej sukni, a wszystko co złe przeminie. Ratuj mnie Jezu. Ocal mnie. Tak bardzo jestem samotna w swoim cierpieniu. Tak bardzo Ciebie potrzebuję. Tobie ufam i żebrze o Twoje miłosierdzie. Usłysz mój jęk i podaj mi rękę. Ty jesteś moim jedynym przyjacielem, innego nie mam, więc z moim bólem przyszłam do Ciebie...
 21.o6.2009: 22.06.2009, 06:37
 Panie Jezu Ty najlepiej znasz bol mojego serca i Ty wiesz czego najbadziej potrzebuje.Zdaje sie calkowicie na Twoja wole i Tobie powierzam wszystkie moje problemy.Jezu Ufam w Twoje Milosierdzie.
 Teresa: 21.06.2009, 06:37
 Panie Jezu dziekuje Ci za to,ze wszystkie laski,ktorymi obdarzasz mnie kazdego dnia.Prosze o dalsza opieke i blogoslawienstwo.
 marzena.m.c: 20.06.2009, 20:20
 PROSZĘ O ZDROWIE DLA CAŁEJ MOJEJ RODZINY DLA WSZYSTKICH A W SZCZEGÓLNOŚCI DLA BABUNI ,MAMUNI MOJEJ SIOSTRY ELUNI I MOJEGO MĘŻA TOMASZ MOJEGO SYNUSIA MATEUSZKA DLA DZIECI SIOSTRY JENNI I JASTINKA DLA SZWAGRA NIAZIEGO DLA TEŚCIÓW DLA JOLI Z RODZINA W WSZYSTKICH ZNAJOMYCH . PROSZĘ O PRZYWRÓCENIE DOBRYCH CZASÓW DLA MOJEJ SIOSTRY W PRACY I ZDROWIU PROSZĘ O POMOC ŻEBY WYSZLI Z DŁUGÓW I ŻEBY WSZYSTKIE PROBLEMY FINANSOWE SIĘ SKOŃCZYŁ PROSZĘ O ZDROWIE TAK SZCZEGÓLNIE I OSOBNO JESZCZE RAZ DLA MOJEJ SIOSTRY ONA JUŻ 14LAT SIĘ LECZY I NIC NIE POMAGA PROSZĘ ZRÓB CUD I ULECZ JĄ I JEJ SYNKA Z GRZYBA CANDIDA PROSZĘ CIE ABY MÓJ MĄŻ MIAŁ ZAWSZE PRACĘ I ZDROWIE I SIŁĘ DO PRACY PROSZĘ CIE O SZCZĘŚLIWY WYJAZD MOJEGO SYNA DO ANGLI I TEŻ O SZCZĘŚLIWY POWRÓT BŁAGAM CIĘ POMÓŻ MOJEMU SYNOWI SKOŃCZYĆ STUDIA PRAWNICZE Z JAK NAJLEPSZYMI WYNIKAMI A TERAZ DLA MNIE ... JESTEM CHORA MAM ZAKRZEPICĘ POWAŻNIE BO SZACUJĄ NA 6 MIESIĘCY MOJĄ CHOROBĘ. DZIĘKUJĘ ZE TAK TO SIĘ SKOŃCZYŁO I PROSZĘ CIE O SZYBKI POWRÓT DO ZDROWIA PROSZĘ POMÓC MI INGEROWAĆ W MÓJ ORGANIZM I ULECZYĆ GO SZYBCIUTKO NA KONIEC PROSZĘ POMÓŻ MI ZAMKNĄĆ FIRMĘ KTÓRA JEST NA MAMĘ A MA DŁUGI FIRMA . PROSZĘ JESZCZE RAZ Z CAŁEGO SERCA O WSZYSTKO
 alina: 11.05.2009, 22:11
 Dziękuję
 alina: 11.05.2009, 22:11
 Jezu weź od Niej tę chorobę, odsuń od Niej cierpienie. Wysłuchaj mnie, okaż miłosierdzie Ufam Ci Kocham Cie Liczę na Ciebie
 alina: 11.05.2009, 22:10
 Jezu weź od Niej tę chorobę, odsuń od Niej cierpienie. Wysłuchaj mnie, okaż miłosierdzie Ufam Ci Kocham Cie Liczę na Ciebie
 marta: 27.04.2009, 15:17
 Dziekuje Panie Jezu za rozmowe...
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] (9) [10] [11] [12]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej