Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Kwadrans przed Przenajświętszym

Musisz Mnie o coś prosić dla kogoś?

Powiedz Mi jego imię, a następnie - co byś chciał, żebym teraz dla niego uczynił. Proś o wiele, nie wahaj się prosić. Mów do Mnie prosto i otwarcie o biednych, których zamierzasz pocieszyć; o chorych, których cierpienia ty widzisz; o zbłąkanych, dla których gorąco pragniesz powrotu na prawdziwą drogę. Powiedz mi o wszystkich chociaż jedno słowo.

A dla ciebie - czyż nie potrzebujesz dla samego siebie jakiejś łaski?

Powiedz Mi otwarcie, czy może jesteś dumnym, samolubnym, niestałym, niestarannym... i poproś Mnie, żebym ci przyszedł z pomocą w twoich nielicznych czy też licznych wysiłkach, które podejmujesz, by się pozbyć tych wad. Nie wstydź się! Jest wielu sprawiedliwych, wielu świętych w niebie, którzy popełniali dokładnie te same błędy. Ale oni prosili pokornie... i z biegiem czasu zobaczyli, że są od tego wolni. Nie zwlekaj prosić też o zdrowie, o szczęśliwe zakończenie twoich prac, interesów czy studiów. To wszystko mogę ci dać i daję. A Ja życzę sobie, żebyś Mnie o to prosił, jeśli się to nie zwraca przeciwko twojemu uświęceniu, natomiast jemu sprzyja i je wspiera. Czego ci akurat dzisiaj potrzeba? Co mogę dla ciebie uczynić? Gdybyś ty wiedział, jak bardzo pragnę ci pomóc!

Czy masz w tej chwili jakiś plan?

Opowiedz Mi o nim. Czym się zajmujesz? O czym myślisz? Co mogę uczynić dla twojego brata, dla twojej siostry, twoich przyjaciół, twojej rodziny, dla twoich przełożonych? Co ty chciałbyś dla nich uczynić? A co do Mnie - czy nie masz życzenia, żebym był uwielbiany? Czy zechciałbyś swoim przyjaciołom uczynić coś dobrego, im, których ty może bardzo kochasz, ale oni żyjąc nie myślą o Mnie? Powiedz Mi: co dzisiaj budzi nadzwyczaj twoją uwagę? Czego pragniesz z utęsknieniem? Jakie środki posiadasz, aby to osiągnąć? Powiedz Mi o twoim nieudanym przedsięwzięciu, a Ja powiem ci przyczyny niepowodzenia. Czy nie chciałbyś Mnie dla siebie pozyskać?

Może czujesz się samotnym lub źle usposobionym?

Opowiedz Mi w szczegółach, co cię smuci. Kto cię zranił? Kto obraził twoją miłość własną? Kto ciebie znieważył? Informuj Mnie o wszystkim, a wnet dojdziesz tak daleko, że powiesz, iż za Moim przykładem wszystko darujesz i wszystko zapominasz. Za nagrodę otrzymasz Moje pocieszające błogosławieństwo.

Może się boisz?

Czy odczuwasz w swojej duszy owo nieokreślone przygnębienie, które wprawdzie jest bez podstaw, ale mimo to nie przestaje rozrywać ci serca? Rzuć się w ramiona Mojej Opatrzności! Jestem przy tobie, u twojego boku. Ja wszystko widzę, wszystko słyszę i w żadnym momencie nie zostawię cię. Czy odczuwasz antypatie u ludzi, którzy cię przedtem lubili, a którzy cię teraz zapomnieli, od ciebie się odwrócili mimo, że z twojej strony nie było najmniejszego powodu do tego? Poproś za nich, a Ja ich przywrócę do twojego boku, jeżeli nie staną się zawadą dla twojego uświęcenia.

A czy nie masz czasem jakiejś radosnej wiadomości dla Mnie?

Dlaczego nie pozwalasz Mi w niej uczestniczyć? Przecież jestem twoim przyjacielem. Opowiedz Mi, co pokrzepiło twoje serce i wywołało twój uśmiech w okresie od twoich ostatnich odwiedzin u Mnie? Być może miałeś przyjemne zaskoczenia, może otrzymałeś szczęśliwe wiadomości, list, sympatie, może przezwyciężyłeś trudności, wyszedłeś z sytuacji bez wyjścia? To wszystko jest Moim dziełem. Ty masz Mi po prostu powiedzieć: "Dziękuję, mój Ojcze!" A czy nie chcesz Mi nic obiecać? Ja czytam w głębi twojego serca. Ludzi można łatwo zmylić, ale nie Boga. Mów więc otwarcie do Mnie. Czy jesteś zdecydowany nie poddawać się więcej wiadomej okazji do grzechu, zrezygnować z rzeczy, która ci szkodzi, nie czytać książki, która pobudza twoją wyobraźnię, nie przestawać z człowiekiem, który zmącił spokój twej duszy? Czy będziesz znowu łagodnym, miłym i usłużnym wobec tego człowieka, którego miałeś do dziś za wroga, bo ci się sprzeniewierzył? Więc dobrze, powracaj teraz znowu do twojego zajęcia, do twojej pracy, do twoich studiów. Ale nie zapominaj kwadransu, który przeżywaliśmy razem. Zachowaj - jak dalece możesz - milczenie, skromność, wewnętrzne skupienie, miłość bliźniego.

Kochaj Matkę Moją, która i twoją jest.

I przyjdź znowu z sercem przepełnionym jeszcze większą miłością i jeszcze bardziej oddanym Mojemu Duchowi. Wtedy znajdziesz w Moim Sercu codziennie nową miłość, nowe dobrodziejstwa i nowe pocieszenia.

myśli podane przez św. Antoniego Marię Claret

   


Módl się i nigdy nie upadaj na duchu. Moc modlitwy wstawienniczej Módl się i nigdy nie upadaj na duchu. Moc modlitwy wstawienniczej
S. Ann Shields
Żeby wydać owoce, musisz pozwalać się przycinać, wciąż pogłębiać swoją wiarę i relację z Bogiem dzięki modlitwie. Czasami jednak mogą nachodzić Cię wątpliwości. Dlaczego moja modlitwa jest nieskuteczna? Dlaczego, chociaż się modlę, sytuacja się pogarsza? W jaki sposób mam modlić się za innych? ... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ela D.: 28.02.2015, 09:17
 POMÓŻ
 Elżbieta: 06.02.2015, 11:29
 Panie Jezu proszę przyjdź mi z pomocą. Nie daję już rady nie mam sił. Wiele osób wyrządziło mi krzywdę, przez niejedną płakałam, ale im to wybaczyłam. Miałam wiele tracę wszystko i dlaczego mnie tak karasz Panie Jezu.Proszę pomóż Panie Miłościwy,chcę resztę życia spędzić w spokoju bez zmartwień.Cieszyć się życiem,dziećmi,wnukami.Panie Jezu wierzę w Twoją opatrzność i proszę pomóż ,bo mnie to przerosło.Nasze nieudane przedsięwzięcia doprowadziły nas do ruiny. Każdy mój dzień to nerwy, stres,ból,żal.Czuję się samotna i opuszczona przez Ciebie Panie , proszę przypomnij sobie o mnie i pomóż proszę. Wiesz,że będę pomagać biednym i potrzebującym spotkanym na swojej drodze. Przepraszam wszystkich którym zrobiłam krzywdę i złorzeczyłam świadomie i nieświadomie.Proszę Panie Jezu wybacz mi to i proszę o pomoc zlituj się nade mna i moją rodziną,która cierpi przez to wszystko. Panie Przenajświętrzy pomóż proszę,błagam.
 Michał z Sosnowca: 05.02.2015, 11:16
 Pomóż mi wygrać w totolotka!!!! Michał z Sosnowca
 K: 19.01.2015, 00:19
 Jezu, pomóż!!!
 brygida: 07.01.2015, 15:45
 Boże ulecz rany serca mojego meza
 K: 25.12.2014, 03:01
 Jezu, pomóż!!!
 człowiewk: 05.12.2014, 20:55
 Przepraszam ,za wszystko przepraszam za każdy dzień ,za każdą zmarnowaną chwile,za to że jestem ale tylko w słowie ,za to że służę ale tylko sobie,za wszystkie me uczynki tak marne Panie ,za każde słowo z pychy nicestwa mego wypowiadane ,Ty mnie przenikasz wiesz o czym marzy serce moje ,przemień mnie Jezu ja tego pragne przywróć mi życie moje,daj mi te oczy i uszy Panie i serce obudź moje chcę znowu widzieć Ciebie Kochanie bo tyko w Twoje Ręce chcę oddać życie moje.Miłuje Cię ,na wieki miłuje.Jezu mój bądź przy mnie na zawsze .
 zdzisław: 05.11.2014, 07:22
 Panie mój ,czego mi potrzeba ? ciebie Panie !
 Barbara: 03.11.2014, 20:31
 Panie Jezu proszę o zdrowie dla mnie moich dzieci ,męża, mamy.Proszę o wysłuchanie mojej prośby którą powierzyłam Matce Bożej.Pomóż proszę Monice na studiach,oraz Karolkowi w szkole.Jezu Ufam Tobie.
 Marzena: 17.10.2014, 15:25
 Panie Jezu wybacz nam, opiekuj się naszą rodziną i spraw aby nasze kłopoty i cierpienia przerodziły się w radość. Pobogosław mojej córce w wiadomej ci sprawie. Amen.
 zdzisław: 05.10.2014, 08:49
 Panie ty wiesz czego mi brak ,ciebie !
 sluzebnica : 23.09.2014, 19:04
  Panie Jezu wierzę w Ciebie i Twoja milosc do mnie ,we wszystko co stworzyłeś pragnę Ciebie z całego serca przebacz mi wszystkie moje grzechy i błędy które popelniłam przez moje całe życie i proszę Cibie o moc Wiary oraz ześlij na mnie spokój serca i duszy , spraw abym była szczęśliwy i zdrowa żeby moje prośby i marzenia się spelnily,Prosze pomóż mi ,Kocham Ciebie i będę Ciebie kochała zawsze i wszędzie milowalam Ciebie Panie i Uwielbiam Cię ,kocham Cie i będę Ciebie kochała. Twoja sluzebnica .
 mama: 23.09.2014, 18:38
 Pani Jezu ufam Tobie, błagam o spokój i nawrócenie na właściwą drogę (Twoją drogę) dla mojego Braci z Rodziną, Siostryz rodzina, Mamy, dla mnie i mojej Rodziny, pomóż mi do nich dotrzeć za pośrednictwem Twoich słów żeby zrozumieli moje słowa że trzeba wierzyć i zaufać Tobie. Panie Jezu błagam pomóż. Panie Jezu dziekuje ci za to doswiadczenie bolu ofiaruje Ci Panie to wszystko co dzije sie w moim zyciu teraz.Kocham Cie Panie Calym sercem ze wzystkich sil Kocham Cie nadewszystko .Prosze Pzebacz mi wszystko co zle .Napelnij moje serce Pokojem .Bozym Pokojem .Dziękuję za to że Jesteś.Dziekuje za twoja milosc do nas Jezu Ufam Tobie.!
 Paweł z Torunia: 21.08.2014, 21:45
 Panie Jezu wierzę w twoje wszystko co stworzyłeś pragnę Ciebie z całego serca przebacz mi wszystkie moje grzechy i błędy które poczyniłem przez moje całe życie i proszę Cibie o moc Wiary oraz ześlij na mnie spokój serca i duszy , spraw abym był szczęśliwy i zdrowy żeby moje prośby i marzenia się sprawdziły pomóż mi Kocham Ciebie i będę Ciebie kochał zawsze i wszędzie Kochałem Cię kocham i będę Ciebie kochał Twój syn Paweł.
 Monika: 29.07.2014, 23:03
 Pani Jezu ufam Tobie, błagam o spokój i nawrócenie na właściwą drogę (Twoją drogę) dla mojego Brata z Rodziną, Siostry, Mamy, dla mnie i mojej Rodziny, pomóż mi do nich dobrzeć za pośrednictwem Twoich słów żeby zrozumieli moje słowa że trzeba wierzyć i zaufać Tobie. Panie Jezu błagam pomóż. Dziękuję za to że Jesteś.
 Ela D.: 13.06.2014, 14:20
 Pomóż nam mnie,Grzesiowi,Kubie z rodziną Panie Jezu.Panie Ty wiesz co się teraz z nami dzieje Pomóż błagam proszę.
 Ela D.: 13.06.2014, 14:16
 Panie Jezu Chryste ufam Ci i jesteś moją jedyną nadzieją w moich zmartwieniach.Proszę pomóż mi bałagam i proszę wiesz,że ja też jak mogę to pomagam innym. Wybacz mi moje grzechy myśli nieczyste. Pomóż Grażynie.
 zofia: 17.05.2014, 19:33
 PANIE JEZU-UFAM TOBIE!! Pomóż w strasznej chorobie małej Izuni,niech dzieciątko nie cierpi,Jezu w czym Ci zawiniła. Pomóż Dorocie-proszę Cię Jezu!!
 Maria: 17.05.2014, 05:27
 Jezu, Maryjo i Józefie pomagajcie mi i mojej rodzinie. Amen
 wiesia: 24.04.2014, 14:42
 Panie Jezu Ufam Tobie proszę pomóż mojemu synowi w sprawie o którą Cię proszę
 
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej