Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Kwadrans przed Przenajświętszym

Musisz Mnie o coś prosić dla kogoś?

Powiedz Mi jego imię, a następnie - co byś chciał, żebym teraz dla niego uczynił. Proś o wiele, nie wahaj się prosić. Mów do Mnie prosto i otwarcie o biednych, których zamierzasz pocieszyć; o chorych, których cierpienia ty widzisz; o zbłąkanych, dla których gorąco pragniesz powrotu na prawdziwą drogę. Powiedz mi o wszystkich chociaż jedno słowo.

A dla ciebie - czyż nie potrzebujesz dla samego siebie jakiejś łaski?

Powiedz Mi otwarcie, czy może jesteś dumnym, samolubnym, niestałym, niestarannym... i poproś Mnie, żebym ci przyszedł z pomocą w twoich nielicznych czy też licznych wysiłkach, które podejmujesz, by się pozbyć tych wad. Nie wstydź się! Jest wielu sprawiedliwych, wielu świętych w niebie, którzy popełniali dokładnie te same błędy. Ale oni prosili pokornie... i z biegiem czasu zobaczyli, że są od tego wolni. Nie zwlekaj prosić też o zdrowie, o szczęśliwe zakończenie twoich prac, interesów czy studiów. To wszystko mogę ci dać i daję. A Ja życzę sobie, żebyś Mnie o to prosił, jeśli się to nie zwraca przeciwko twojemu uświęceniu, natomiast jemu sprzyja i je wspiera. Czego ci akurat dzisiaj potrzeba? Co mogę dla ciebie uczynić? Gdybyś ty wiedział, jak bardzo pragnę ci pomóc!

Czy masz w tej chwili jakiś plan?

Opowiedz Mi o nim. Czym się zajmujesz? O czym myślisz? Co mogę uczynić dla twojego brata, dla twojej siostry, twoich przyjaciół, twojej rodziny, dla twoich przełożonych? Co ty chciałbyś dla nich uczynić? A co do Mnie - czy nie masz życzenia, żebym był uwielbiany? Czy zechciałbyś swoim przyjaciołom uczynić coś dobrego, im, których ty może bardzo kochasz, ale oni żyjąc nie myślą o Mnie? Powiedz Mi: co dzisiaj budzi nadzwyczaj twoją uwagę? Czego pragniesz z utęsknieniem? Jakie środki posiadasz, aby to osiągnąć? Powiedz Mi o twoim nieudanym przedsięwzięciu, a Ja powiem ci przyczyny niepowodzenia. Czy nie chciałbyś Mnie dla siebie pozyskać?

Może czujesz się samotnym lub źle usposobionym?

Opowiedz Mi w szczegółach, co cię smuci. Kto cię zranił? Kto obraził twoją miłość własną? Kto ciebie znieważył? Informuj Mnie o wszystkim, a wnet dojdziesz tak daleko, że powiesz, iż za Moim przykładem wszystko darujesz i wszystko zapominasz. Za nagrodę otrzymasz Moje pocieszające błogosławieństwo.

Może się boisz?

Czy odczuwasz w swojej duszy owo nieokreślone przygnębienie, które wprawdzie jest bez podstaw, ale mimo to nie przestaje rozrywać ci serca? Rzuć się w ramiona Mojej Opatrzności! Jestem przy tobie, u twojego boku. Ja wszystko widzę, wszystko słyszę i w żadnym momencie nie zostawię cię. Czy odczuwasz antypatie u ludzi, którzy cię przedtem lubili, a którzy cię teraz zapomnieli, od ciebie się odwrócili mimo, że z twojej strony nie było najmniejszego powodu do tego? Poproś za nich, a Ja ich przywrócę do twojego boku, jeżeli nie staną się zawadą dla twojego uświęcenia.

A czy nie masz czasem jakiejś radosnej wiadomości dla Mnie?

Dlaczego nie pozwalasz Mi w niej uczestniczyć? Przecież jestem twoim przyjacielem. Opowiedz Mi, co pokrzepiło twoje serce i wywołało twój uśmiech w okresie od twoich ostatnich odwiedzin u Mnie? Być może miałeś przyjemne zaskoczenia, może otrzymałeś szczęśliwe wiadomości, list, sympatie, może przezwyciężyłeś trudności, wyszedłeś z sytuacji bez wyjścia? To wszystko jest Moim dziełem. Ty masz Mi po prostu powiedzieć: "Dziękuję, mój Ojcze!" A czy nie chcesz Mi nic obiecać? Ja czytam w głębi twojego serca. Ludzi można łatwo zmylić, ale nie Boga. Mów więc otwarcie do Mnie. Czy jesteś zdecydowany nie poddawać się więcej wiadomej okazji do grzechu, zrezygnować z rzeczy, która ci szkodzi, nie czytać książki, która pobudza twoją wyobraźnię, nie przestawać z człowiekiem, który zmącił spokój twej duszy? Czy będziesz znowu łagodnym, miłym i usłużnym wobec tego człowieka, którego miałeś do dziś za wroga, bo ci się sprzeniewierzył? Więc dobrze, powracaj teraz znowu do twojego zajęcia, do twojej pracy, do twoich studiów. Ale nie zapominaj kwadransu, który przeżywaliśmy razem. Zachowaj - jak dalece możesz - milczenie, skromność, wewnętrzne skupienie, miłość bliźniego.

Kochaj Matkę Moją, która i twoją jest.

I przyjdź znowu z sercem przepełnionym jeszcze większą miłością i jeszcze bardziej oddanym Mojemu Duchowi. Wtedy znajdziesz w Moim Sercu codziennie nową miłość, nowe dobrodziejstwa i nowe pocieszenia.

myśli podane przez św. Antoniego Marię Claret

   


Szaleństwo modlitwy Szaleństwo modlitwy
Matt Woodley
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się... czy Twój sposób modlenia się rzeczywiście przybliża Cię do Boga? Czy chciałbyś... ożywić swoją modlitwę i pogłębić wiarę?

Jeśli tak, musisz wiedzieć, że nie dostaniesz na to rozwiązania... gotowego rozwiązania, ale niezwykle ważną podpowiedź...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Marta: 07.03.2014, 23:16
 Dziękuję Tobie Panie Boże z całego serca za Twoje wsparcie we wszystkich moich problemach, a zwłaszcza za to, że wynik okazał się dla mnie korzystny, że jednak nie mam raka. Ufam Tobie Jezu.
 Diana*: 05.03.2014, 19:10
 Panie Jezu Zbawicielu! proszę za moją córką J,pomóż nam w tym wszystkim,co ciąży nam w sercu już od roku...Proszę Cię Panie,Panie Jezu Zbawicielu! proszę daj nam siłę na jutro,oszczędż mojej J.przykrości...proszę Cię Panie!
 Diana*: 05.03.2014, 19:09
 Panie Jezu Zbawicielu! proszę za moją córką J,pomóż nam w tym wszystkim,co ciąży nam w sercu już od roku...Proszę Cię Panie,Panie Jezu Zbawicielu! proszę daj nam siłę na jutro,oszczędż mojej J.przykrości...proszę Cię Panie!
 ulka: 24.02.2014, 22:11
 Jezu Ufam Tobie<3
 ulka : 07.02.2014, 07:57
 JEZU UFAM TOBIE.. NIE OPUSZCZAJ MNIE BO WIEM ZE TY JESTES MOJA OSTOJA . DZIEKI TOBIE WSZYSTKO SIE ULOZY.JEZU UFAM TOBIE
 Piotr: 12.11.2013, 20:10
 Panie Jezu , dziękuje za wszystko, kocham Cie Ojcze! Prosze pomoż mojej przyjaciółce Weronice, jest zmęczona i traci nadzieję ale to nie jej wina.Nie chciałbym żeby spotkało ją coś złego.Jedyna osoba ktorej ufa jest jej chłopak który jej nie dostrzega.Przytul ja do swojego serca i wskaż jej rozwiązanie, bardzo się o nią martwie.Pomoż też mojej drugiej przyjaciółce Weronice która jest młodsza i czuje się samotna aby nikt jej nie skrzwdził.Modle się takze za Ize ktora myśli o najgorszym , znajdz wlasciwa drogę dla niej i napełnij jej serce duchem przenajświętszym, dziękuje Ci Panie za wszystkie łaski.Amen.
 Piotr: 12.11.2013, 20:10
 Panie Jezu , dziękuje za wszystko, kocham Cie Ojcze! Prosze pomoż mojej przyjaciółce Weronice, jest zmęczona i traci nadzieję ale to nie jej wina.Nie chciałbym żeby spotkało ją coś złego.Jedyna osoba ktorej ufa jest jej chłopak który jej nie dostrzega.Przytul ja do swojego serca i wskaż jej rozwiązanie, bardzo się o nią martwie.Pomoż też mojej drugiej przyjaciółce Weronice która jest młodsza i czuje się samotna aby nikt jej nie skrzwdził.Modle się takze za Ize ktora myśli o najgorszym , znajdz wlasciwa drogę dla niej i napełnij jej serce duchem przenajświętszym, dziękuje Ci Panie za wszystkie łaski.Amen.
 Andrzej: 28.10.2013, 18:07
 Panie Jezu,Zbawicielu nasz.Prosze Cie i blagam Cie,dopomoz mojemu bratu,wyjsc z nalogu.Wskaz mu prosze,droge do Ciebie.Jezu ufam Tobie.
 Z-W-A: 03.09.2013, 09:23
 Panie Jezu ześlij łaskę uzdrowienia na duszy ciele i umysle dla mnie, dla Joli i naszych bliskich., proszę o uwolnienie i nawrócenie dla wnuka....a dla córki prosze o stały kontrakt , miłosc i ciepło o wlasny dom, rodzine...Jezu Ufam Tobie........
 ela: 09.08.2013, 18:54
 Jezu Ufam Tobie ,nie opuszczaj mni
 Bożena: 05.07.2013, 21:09
 Jezu uwielbiam Cię, Wywyższam Cię uzdrawiaj z choroby nowotworowej moją sistrę i jej męża, udziel daru macierzyństwa dla Moniki i Ani. Proszę błogosław Marcie i Arturowi w ich małżeństwie. Postaw na drodze Piotra mądrą dziewczynę.
 CECYLIA: 05.07.2013, 08:21
  Panie Jezu ześlij na mnie spokój duszy ,pozwól zapomniec i iść Twoją drogą bądż zawsze blisko mojej rodziny Jezu ufam Tobie
 maria: 30.04.2013, 15:21
 Ojcze proszę Cię abym zapomniała o tym co mnie kiedyś spotkało w domu kiedy mnie ktoś bardzo wystraszył kiedy byłam mała.Abym nie myślała o tym abym nie miała przez to lęku i niepokoju
 Tenia: 12.04.2013, 23:19
 Panie.postaw i przy mnie dobrych ludzi,uwolnij mnie od niegodziwcow.Prowadz moje dzieci własciwą droga.Uwolnij od nalogow.
 do D......: 04.03.2013, 10:34
 Niech Pan Cie wspiera i prowadzi, otwiera Ci oczy i da nadzieję.
 DexON: 08.02.2013, 00:29
 Mój Boże tak bardzo jestem niegodnym patrzeć na Twe oblicze. Znów dobrowolnie i perfidnie zgrzeszyłem, mam nienawiść do osoby która tyle złych rzeczy skierował pod moim adresem, powiedziała na mnie wiele złych rzeczy i tak bardzo się na niej zawiodłem. I to nie jest moim usprawiedliwieniem by być tak zatwardziałym, upartym i nie skłonnym do przebaczenia. Jak teraz mam myśleć o Twoim Boże przebaczeniu moich win gdy tak ciężko mnie samemu to przychodzi by wybaczać innym?. W głębi serca czasem z ogromnym trudem modlę się za wszystkich którzy mnie opuścili, zawiedli, za miłości które nie spełniły moich oczekiwań, a być może To ja sam nie zasługiwałem na te dziewczyny a Ty przygotowałeś Coś co będzie dla mnie właściwe?. Ale Ufam że choć trochę będę lepszy widząc wzór do naśladowania w obliczu Boga i wiedząc jakie to jest trudne kroczenie Twoimi śladami gdy wszystko się sypie. Wybacz mi Boże moją niegodziwość tak daleką od ideału człowieka wierzącego prawdziwie i kochającego ponad wszytko swoich bliźnich a szczególnie wrogów i obojętnych ludzi. Pomódlcie się za mnie kto może....
 marek: 25.01.2013, 02:02
 Witam Cię Najdroższe Serce włócznią przebite.Troszkę się To wszystko układa,nabywam wiedzy która mię raczysz.Dowiaduję się też rzeczy które mnie martwią.Czy Ona zdoła oprzeć się,gdy przyjdzie kolejna godzina próby,Bądż przy Niej wówczas i proszę Nie Pozwól na To,proszę Powstrzymaj Swoją Świętą Dłonią Jej zamiar,Jej brak do tego siły,pokazuje to WÓwczas mówiąc że się boi.dziękuję za wszystko i proszę o więcej jesli taka Twoja wola.amen.
 marek: 24.01.2013, 02:40
 Witam Cię O Panie Jezu,prosząc-Byś nie dopuszczał juz na mnie więcej sytuacji kryzysowych bo bardzo rujnują mi spokój wewnętrzny którego tak bardzo potrzebuję by TO WSZYSTKO ułożyć po myśli która-tak mi się wydaje-i Tobie Panie Jezu może się spodobać.I proszę Wyjaśnij mi do końca czy są TO skutki Grzechu Czy Choroby.Całuję z pokorą i ze smutkiem Święte Twoje Rany do dziś krwawiące.amen.
 marek: 23.01.2013, 02:48
 Mój Miły Panie.Najbardziej proszę o Jedno-O Żonę Moją Małgonię byś Ją wyrwał ze szponów tego nałogu w którym tkwi a ja do końca nie rozumiem tego.I o Moje Dzieciątka-Tamarkę dorosłą a jeszcze poszukującą prawdziwych wartości,Kacperka zagubionego przez te złe emocje jakie tu miały miejsce,Kasieńkę Moje Cudowne Czarne Oczko tatusiowe by była szczęśliwa i otrzymała od życia to czego pragnie,Pawełka Byczka o zdrowie i siłę by mógł w przyszłości zastąpić tatusia w jego obowiązkach i pracach wobec domu i wobec Mamuni by ją wspierał,no i Tą spryciulę Mariamenon która okaleczona psychicznie przez wydarzenia złe swoją inteligencją,czujnym okiem i uchem za dużo wie i przez to cierpi bo tego nie rozumie.Proszę o wszystkich czyniących zło których znam i o nich myślę oraz o tych o których codziennie się dowiaduje.amen,
 Ewa: 04.01.2013, 14:17
 Jezuniu mój najdrozszy pomóz mi aby moja rodzina sie nawróciła i chodził ado Koscioła.Szczególnie mój brat żeby sie nawrócił i przyjmowal koledy.Błagam Ciebie Jezuniu o to.Jezu ufam Tobie.Amen
 
[1] [2] [3] (4) [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej