Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kwadrans przed Przenajświętszym


Musisz Mnie o coś prosić dla kogoś?

Powiedz Mi jego imię, a następnie - co byś chciał, żebym teraz dla niego uczynił. Proś o wiele, nie wahaj się prosić. Mów do Mnie prosto i otwarcie o biednych, których zamierzasz pocieszyć; o chorych, których cierpienia ty widzisz; o zbłąkanych, dla których gorąco pragniesz powrotu na prawdziwą drogę. Powiedz mi o wszystkich chociaż jedno słowo.

A dla ciebie - czyż nie potrzebujesz dla samego siebie jakiejś łaski?

Powiedz Mi otwarcie, czy może jesteś dumnym, samolubnym, niestałym, niestarannym... i poproś Mnie, żebym ci przyszedł z pomocą w twoich nielicznych czy też licznych wysiłkach, które podejmujesz, by się pozbyć tych wad. Nie wstydź się! Jest wielu sprawiedliwych, wielu świętych w niebie, którzy popełniali dokładnie te same błędy. Ale oni prosili pokornie... i z biegiem czasu zobaczyli, że są od tego wolni. Nie zwlekaj prosić też o zdrowie, o szczęśliwe zakończenie twoich prac, interesów czy studiów. To wszystko mogę ci dać i daję. A Ja życzę sobie, żebyś Mnie o to prosił, jeśli się to nie zwraca przeciwko twojemu uświęceniu, natomiast jemu sprzyja i je wspiera. Czego ci akurat dzisiaj potrzeba? Co mogę dla ciebie uczynić? Gdybyś ty wiedział, jak bardzo pragnę ci pomóc!

Czy masz w tej chwili jakiś plan?

Opowiedz Mi o nim. Czym się zajmujesz? O czym myślisz? Co mogę uczynić dla twojego brata, dla twojej siostry, twoich przyjaciół, twojej rodziny, dla twoich przełożonych? Co ty chciałbyś dla nich uczynić? A co do Mnie - czy nie masz życzenia, żebym był uwielbiany? Czy zechciałbyś swoim przyjaciołom uczynić coś dobrego, im, których ty może bardzo kochasz, ale oni żyjąc nie myślą o Mnie? Powiedz Mi: co dzisiaj budzi nadzwyczaj twoją uwagę? Czego pragniesz z utęsknieniem? Jakie środki posiadasz, aby to osiągnąć? Powiedz Mi o twoim nieudanym przedsięwzięciu, a Ja powiem ci przyczyny niepowodzenia. Czy nie chciałbyś Mnie dla siebie pozyskać?

Może czujesz się samotnym lub źle usposobionym?

Opowiedz Mi w szczegółach, co cię smuci. Kto cię zranił? Kto obraził twoją miłość własną? Kto ciebie znieważył? Informuj Mnie o wszystkim, a wnet dojdziesz tak daleko, że powiesz, iż za Moim przykładem wszystko darujesz i wszystko zapominasz. Za nagrodę otrzymasz Moje pocieszające błogosławieństwo.

Może się boisz?

Czy odczuwasz w swojej duszy owo nieokreślone przygnębienie, które wprawdzie jest bez podstaw, ale mimo to nie przestaje rozrywać ci serca? Rzuć się w ramiona Mojej Opatrzności! Jestem przy tobie, u twojego boku. Ja wszystko widzę, wszystko słyszę i w żadnym momencie nie zostawię cię. Czy odczuwasz antypatie u ludzi, którzy cię przedtem lubili, a którzy cię teraz zapomnieli, od ciebie się odwrócili mimo, że z twojej strony nie było najmniejszego powodu do tego? Poproś za nich, a Ja ich przywrócę do twojego boku, jeżeli nie staną się zawadą dla twojego uświęcenia.

A czy nie masz czasem jakiejś radosnej wiadomości dla Mnie?

Dlaczego nie pozwalasz Mi w niej uczestniczyć? Przecież jestem twoim przyjacielem. Opowiedz Mi, co pokrzepiło twoje serce i wywołało twój uśmiech w okresie od twoich ostatnich odwiedzin u Mnie? Być może miałeś przyjemne zaskoczenia, może otrzymałeś szczęśliwe wiadomości, list, sympatie, może przezwyciężyłeś trudności, wyszedłeś z sytuacji bez wyjścia? To wszystko jest Moim dziełem. Ty masz Mi po prostu powiedzieć: "Dziękuję, mój Ojcze!" A czy nie chcesz Mi nic obiecać? Ja czytam w głębi twojego serca. Ludzi można łatwo zmylić, ale nie Boga. Mów więc otwarcie do Mnie. Czy jesteś zdecydowany nie poddawać się więcej wiadomej okazji do grzechu, zrezygnować z rzeczy, która ci szkodzi, nie czytać książki, która pobudza twoją wyobraźnię, nie przestawać z człowiekiem, który zmącił spokój twej duszy? Czy będziesz znowu łagodnym, miłym i usłużnym wobec tego człowieka, którego miałeś do dziś za wroga, bo ci się sprzeniewierzył? Więc dobrze, powracaj teraz znowu do twojego zajęcia, do twojej pracy, do twoich studiów. Ale nie zapominaj kwadransu, który przeżywaliśmy razem. Zachowaj - jak dalece możesz - milczenie, skromność, wewnętrzne skupienie, miłość bliźniego.

Kochaj Matkę Moją, która i twoją jest.

I przyjdź znowu z sercem przepełnionym jeszcze większą miłością i jeszcze bardziej oddanym Mojemu Duchowi. Wtedy znajdziesz w Moim Sercu codziennie nową miłość, nowe dobrodziejstwa i nowe pocieszenia.

myśli podane przez św. Antoniego Marię Claret


   


Modlitewnik dla małżonków Modlitewnik dla małżonków
Małgorzata Rogalska
Niniejszy modlitewnik może być pomocny dla małżonków w ich indywidualnej, jak i wspólnej modlitwie. Zamieszczono w nim modlitwy o miłość, modlitwy małżonków za siebie, za dzieci, za całą rodzinę, modlitwy w różnych sytuacjach, zarówno radosnych np. rocznicy ślubu, jak i trudnych np. gdy małżeństwo przechodzi kryzys... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Irena: 27.11.2012, 12:37
 Dziekuję Ci Jezu za otrzymane łaski i proszę o opiekę nad moimi dziecmi i mężem.
 maria: 29.10.2012, 13:43
 Jezu Ty najlepiej wiesz o co proszę.Wysłuchaj moich modlitw i próśb.Amen
 wiesia: 24.10.2012, 08:47
 Panie Jezu ześlij na mnie spokój duszy ,pozwól zapomniec i iść Twoją drogą
 Casimir: 25.07.2012, 07:52
 Panie Jezu kocham Cię miłością wielką. Tak samo chciałbym kochać wszystkich ludzi. A szczególnie kogoś jedynego kto byłby dla Mnie największym skarbem. Jezu moje serce bije tylko dla Ciebie.
 Irena: 18.07.2012, 11:48
 Moja córeczka Asia jest w szpitalu. Bardzo tęskni i płacze. Jezu daj jej wiarę, nadzieję na wyleczenie i siły do przezwyciężenia choroby. Opikuj się nią cały czas i personelem medycznym aby podejmowali własciwe decyzje lecząc Asię i inne dzieci.
 berenika: 11.07.2012, 00:36
 Panie Jezu. Ty wiesz wszystko
 Grazyna: 20.06.2012, 19:57
 Panie, prosze bys przy mnie byl.
 Agnes: 10.06.2012, 22:33
 Panie Jezu kochany blagam Cie o opieke za moja cala rodzine i nie opuszczaj nas czuwaj nad nami i prowadz droga ktora mam isc..Jezu blagam Cie o powrot mojego przyjaciela. ..Kocham Cie
 alicja: 22.05.2012, 13:44
 jezu mój przyjacielu dziękuję że jesteś.kocham ciebie i ufam Tobie.tak długo żyłam w ciemnościach i grzechu.dziekuję że dałeś mi łaskę nawrócenia.że zobaczyłam siebie i swoje grzechy.tak bardzo przepraszam i żałuję.proszę już nigdy mnie nie opuszczaj.zawierzam ci siebie ,męża i moje najdroższe dzieci.mieszkaj w naszych sercach .jezu ufam Tobie.
 joanna: 18.05.2012, 21:55
 Jezu najdroższy bądż zawsze blisko mojej rodziny
 Rena: 13.05.2012, 19:32
  Jezu Milosierny spraw aby lucyna wrocila do modlitwy iuczestniczenia w niedzielnej eucharysti. Jezu ufam Tobie.
 robert: 12.05.2012, 09:08
 dziękuję Ojcze za opiekę
 WIESZ KTO : 28.04.2012, 22:20
 SPRAW DOBRY PANIE JEZU ABY ZONA WYZDROWIAŁA I ABYM NIE STRACIŁ PRACY I ABYM SPRZEDAŁ MOTOR
 teresa: 15.04.2012, 18:40
 Panie błagam o opiekę nad córką, proszę o dobrego męża , usuń wszelkie trudności , postaw ludzi dobrych i uwolnij od zranień.
 matka: 15.04.2012, 18:23
 Panie Jezu proszę o uzdrowienie dla syna , o zgodę w rodzinie i przemianę serca dla synowej oraz nawrócenie dla wnuków .Ciebie proszę wysłuchaj Panie.
 Maria Łucja: 10.04.2012, 07:03
 Boże spraw,aby niedziela,która przyjdzie była dla mnie radosnym dniem.Żeby mój syn synowa nie zranili mnie.Żeby moja synowa nie działa przeciwko mnie i potrafiła mnie polubić.Proszę o łaskę wiary dla niej i wszystko to czego potrzebuje.Proszę też,aby Bóg Wszechmogący uleczył moją duszę i ciało.
 stanislaw: 07.04.2012, 03:44
 Błagam Cię o mój Jezu o ratunek dla naszego syna Jakuba który przed wielu laty z szedl na zła droge i nie moze się odnaleźć. Jezu mój kochany proszę zeslij Twego Ducha Świętego na niego i jego kolegów aby Duch Świety przemienił ich zagubione serca. Błagam Cię Panie Jezu zechciej dopomóc jakubowi i jego kolegom odnaleźć droge do Ciebie.Proszę Cię weź pod swoją opiekę równiez moją żone i mnie samego.Pragne abyś Ty Jezu mój kochany był zawsze obecny w naszych sercach ,w naszym życiu i we wszystkim tym z czym spotykamy się każdego dnia. Jezu Ufam Tobie.
 23 3 2012 prozba: 24.03.2012, 22:30
 PANIE JEZU DLACZEGO CIAGLE JESTEM SMUTNA JEST MI Z TYM ZLE PROSZE BY OD JUTRA CODZIENNNIE MOGA CI DZIEKOWAC ZA RADOSNY DZIEN POMOZ MI W TYM BADZ PRZY MNIE WE MNIE W NASZEJ RODZINIE ZESLIJ DUCHA RADOSCI POWIERZAM TOBIE MOJE RADOSCI
 Marysia: 03.03.2012, 09:26
 Panie Boże, dziękuję Ci za Twą miłość, za wszystkie łaski, które wciąż otrzymuję, za to że czuwasz nade mną i moją rodziną, za zdrowie, za pracę za każdą chwilę, za słońce o poranku, za mój dom rodzinny, za męża i dzieci. Boże mój czuwaj nad moim mężem i moimi dziećmi proszę prowadź ich drogą miłości, która wiedzie do Ciebie.
 Ala: 25.02.2012, 22:39
 Panie Jezu ratuj mojego syna od złych uzależnien,daj mu siłę powrotu do Ciebie.Dla siebie proszę o cierpliwość,zdrowie i nieustającą ufność w Ciebie.Jezu ufam Tobie.
[1] [2] [3] [4] (5) [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej