Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Litania do św. Józefa


Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba Boże - zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata Boże - zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty Boże - zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, Jedyny Boże - zmiłuj się nad nami.


Święta Maryjo, módl się za nami.
Święty Józefie,
Przesławny potomku Dawida,
Światło Patriarchów,
Oblubieńcze Bogarodzicy,
Przeczysty stróżu Dziewicy,
Żywicielu Syna Bożego,
Troskliwy Obrońco Chrystusa,
Głowo Najświętszej Rodziny,
Józefie najsprawiedliwszy,
Józefie najczystszy,
Józefie najroztropniejszy,
Józefie najmężniejszy,
Józefie najposłuszniejszy,
Józefie najwierniejszy,
Zwierciadło cierpliwości,
Miłośniku ubóstwa,
Wzorze pracujących,
Ozdobo życia rodzinnego,
Opiekunie dziewic,
Podporo rodzin,
Pociecho nieszczęśliwych,
Nadziejo chorych,
Patronie umierających,
Postrachu duchów piekielnych,
Opiekunie Kościoła świętego,

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.


W. Ustanowił go panem domu swego.
O. I zarządcą wszystkich posiadłości swoich.Módlmy się: Boże, Ty w niewysłowionej Opatrzności wybrałeś świętego Józefa na Oblubieńca Najświętszej Rodzicielki Twojego Syna, spraw, abyśmy oddając mu na ziemi cześć jako opiekunowi, zasłużyli na jego orędownictwo w niebie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

"Krótka" Litania


Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.

Patronie zaskoczonych niespodzianą wieścią,
co przerasta jak drzewo wiele niższe trawy - módl się za nami

Patronie zmęczonych daremnym stukaniem do ciepłych domów, drzwi pozamykanych,
Patronie uciekających po nocy pośpiesznie i wygnańców, co żyją latami wśród obcych,
Patronie zatroskanych o przyszłość swych dzieci,
Patronie strwożonych, tak jak Ty, proroctwem,
Patronie zwykłych szarych ludzi, cierpliwie pogodnych, ze spracowanymi, biednymi rękami, bezsłownie wiernych,
Patronie łagodny,

Święty Józefie - módl się za nami!

   

Szaleństwo modlitwy Szaleństwo modlitwy
Matt Woodley
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się... czy Twój sposób modlenia się rzeczywiście przybliża Cię do Boga? Czy chciałbyś... ożywić swoją modlitwę i pogłębić wiarę?

Jeśli tak, musisz wiedzieć, że nie dostaniesz na to rozwiązania... gotowego rozwiązania, ale niezwykle ważną podpowiedź...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Agnieszka: 14.06.2009, 12:12
 Św Józefie dziękuję za wstawiennictwo za moją pięknie zdaną ustną maturę z j.angielskiego ! Proszę wspomnij za mój egzamin zawodowy, który jutro piszę ! Niech dobry Duch Św mnie nie opuści. Proszę o radość w sercach wszystkich ludzi na Ziemi ! Za Anię i jej małżeństwo, aby ich przyjaźń z Jezusem nie ustała ! Za pragnienie sakramentu pokuty dla moich najbliższych i wszystkich odwróconych od Pana. Za cierpiących i dźwigających krzyż choroby,aby dźwigali go wraz z Chrystusem ! Za bezdomnych,aby znaleźli mieszkanie godne człowieka. Za biednych i głodnych ,aby nigdy nie brakowało im chleba. Za szukających swej drogi, aby szukali jej wraz z Panem ! Dla wszystkich kapłanów i sióstr - wszelkich potrzebnych łask ! Za wszystkich piszących tu swoje prośby - Ciebie prosimy , wysłuchaj nas Panie ! Bóg jest Miłością !
 i: 30.05.2009, 19:30
 Sw.Jozefie spraw aby moja rodzina byla szczesliwa i zdrowa.Abym miala dobra prace i kochajacego meza.Pomoz mi otworzyc okienko w moim zyciu,bo drzwi nie dam rade!Mam nadzieje ze moja zla passankiedys sie odwroci i bede jeszcze szesliwa.Bóg zaplac
 Zdzisław: 26.05.2009, 13:20
 Św.Józefie proszę Cię o zdrowie dla mojej Kochanej żony i córeczki,proszę Cię również o dobrą odpowiedź o pracę oraz o zdrowiej całej rodziny mojej jak i mojej żony.
 Agnieszka: 23.05.2009, 21:13
 Św. Józefie wiem, że wstawiłeś się za mną do Pana ... pięknie zdałam ustny j. polski, proszę o pomoc na ustnej maturze z j.angielskiego ... aby Duch Św również oświecał mój umysł ! Proszę także o pokój serca dla wszystkich ludzi na świecie !
 Agnieszka: 15.05.2009, 18:03
 Św. Józefie proszę Cię o wstawiennictwo za moją rodzinę, wszystkich najbliższych,znajomych a także za wszystkich ludzi na świecie, aby w ich sercach odżyło pragnienie szukania Jezusa i podążania za Nim. Proszę również dla wszystkich o pragnienie pojednania się z Nim w sakramencie pokuty i pojednania. Proszę o dary Ducha Św. dla wszystkich księży, których znam, aby byli godnymi naśladowcami Pana. Za wszystkich chorych i cierpiących, aby wiernie dźwigali swój krzyż wraz z Panem Jezusem. Dla samotnych o pocieszenie. Dla osób pozbawionych nadziei i niespokojnych o pokój serca. I dla mnie o powodzenie na maturach ustnych, aby Duch Św. towarzyszył mi podczas egzaminów i oświecał mój umysł. Św. Józefie ufam, że zaniesiesz moje prośby do Ojca.
 Ewa: 02.05.2009, 00:59
 Św. Józefie proszę o dobrego męża.
 Monika: 26.04.2009, 22:29
 Św. Józefie proszę o dobrego narzeczonego.
 Ada: 19.04.2009, 22:05
 Święty Józefie. Proszę Cię o zadośćuczynienie ofiarom pożaru w Kamieniu Pomorskim . Proszę o to, by mój wujek Heniek dostał się do nieba , wraz z wszystkimi umarłymi i aby go w życiu wiecznym nie opuścił humor, za życia obecny. Proszę cię o czuwanie nademną i pomnożenie mojej wiary . Spraw Święty Józefie , aby na świecie panował pokój, a występowało tylko zło konieczne . Aby ludzie nie marnowali naszych dóbr naturalnych , żeby nie było wojen , głodu i biedy . Na koniec, Józefie, proszę Cię o spełnienie mojej miłości, spraw bym została przez Niego zauważona.
 hania: 28.03.2009, 22:09
 św. Józefia prosze Cie o dobrego męża...
 Danuta: 19.03.2009, 20:43
 Sw.Jozefie prosze Cie o Laske glebokiej wiary dla calej rodziny.zdrowie,szczesliwe ukonczenie studiow dla syna ,laske rodzicielstwa dla corki ,spokojna prace dla meza.Prosze czuwaj iopiekuj sie nami .prosze wstawiaj sie za nami.
 Anna: 19.03.2009, 19:49
 Sw Józefie patronie naszej rodziny dziękuję za opieke i otrzymane łaski Proszę o Twoje wstawiennictwo w intencji Joasi i Krzysztofa. Pojednaj ich ze sobą i z Bogiem
 ag: 19.03.2009, 08:54
 dziękuję
 Tomek: 19.03.2009, 07:58
 Święty Józefie proszę Cię za mojego Tatę, Mariusza i Mamę, Michała i Ewę. Proszę Cię szczególnie za Mamę o dar dobrej śmierci w stanie łaski uświęcającej. Wyproś jej wszystkie potrzebne dary. Wyproś też dla mnie dar męstwa i czystości serca bym wzrastał w cnocie. Już teraz Ci dziękuję kochany nasz patronie.
 danuta: 18.03.2009, 10:51
 Sw Jozefie patronie nasz wstaw sie u Pana Boga za moja corka ,ktora ma egzamin prawo jazdy w Dniu Sw Jozefa,to juz jej 8 podejscie Blagam CIE sw Jozefie otocz ja opieka w czasie tego egzaminu.Prosze Cie sw Jozefie patronie nasz pomoz niech sie stanie cud.
 mama : 09.03.2009, 13:40
 sw Jozefie blagam o modlitwe za syna i o modlitwe o prace i dobra zone ulituj sie nad nim sam nigdy nie daje raddy prosze ciebie o pomoc boje sie o jego zdrowie prosze pomoz mu stroskana mama
 Alicja: 02.03.2009, 22:33
 Św.Józefie błagam o wstawiennictwo do Pana Jezuska aby dał szansę w życiu mojej ukochanej córce i wnusi.Aby doczekały szczęśliwej rodzinki. Bóg zapłać.
 Alicja: 19.02.2009, 22:16
 Sw Józefie, blagam Cię o wstawiennictwo do Ukochanego Jezuska o łaskę dla mojej córki, aby Jezus Chrystus dał jej sznsę na założenie szczęśliwej rodziny. Bóg zapłać
 mama : 17.02.2009, 18:23
  blagam o pomoc dla syna jest bardzo zagubiony i nieszczesliwy sw Jozefie wstaw sie za nim blagam o pomoc dla niego
 miro: 17.02.2009, 10:36
 Sw jozefie prosze o pomoc w walce zpokusami
 zatroskana: 30.01.2009, 12:56
 ŚW.JÓZEFIE-proszę Cię z całego serca o pomoc w znalezieniu pracy.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej