Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Osobiste poświęcenie się Sercu Pana Jezusa


O Jezu, Boże mój, Królu mój i najlepszy mój Panie. Chcę oddać hołd, na jaki tylko zdobyć się mogę, Twemu Najświętszemu a nas tak gorąco miłującemu Sercu. Poświęcam temuż Boskiemu Sercu wszystko, co mam i czym jestem: ciało moje, duszę moją, pamięć moją, wolę i wolność moją, wszystkie uczucia moje, cierpienia moje i boleści wszystkie, oraz wszystkie moje dobre uczynki i teraźniejsze i przyszłe zasługi.

Ofiaruje Twemu Najświętszemu Sercu całego siebie, by wynagrodzić Majestatowi Twemu który złość ludzka znieważa; pragnę często łączyć się z Twoim Sercem w Sakramencie Miłości, by wynagradzać za bluźnierstwa i świętokradztwa popełniane przez bezbożnych ludzi. Będę w codziennym swoim postępowaniu naśladował cnoty Serca Twojego, by życiem stwierdzić żeś Ty moim Panem i Królem i Ojcem.

Ty, który znasz tajniki naszych serc i słabość naszej woli, udziel mi łaski, abym wytrwał w dobrem i codziennym swoim życiem dawał dowód mego poświęcenia się Tobie.

Najświętsze Serce Jezusa, przyjdź królestwo Twoje. Amen.


* * * * *

Panie Jezu Chryste, Zbawicielu mój najdroższy, oddaję Twemu Sercu samego siebie: moje serce, rozum, wolę i wszystko, co posiadam. Niech Ono będzie dla mnie źródłem wszelkiej pociechy.

Z Twojego przebitego Serca pragnę czerpać siłę do wypełnienia moich obowiązków. Niech Twoje Boskie Serce, pełne miłości umacnia moją wiarę, rozpala miłość i pogłębia nadzieję. Niech stanie się dla mnie ratunkiem w każdej chwili mojego życia. Wszystkie moje radości, cierpienia i wysiłki całego życia ofiaruję na większą chwałę Twojego Najświętszego Serca i zbawienia mojej duszy. Boskie Serce Jezusa, bądź moją miłością! Amen.

Akt Osobistego Poświęcenia się Najśw. Sercu Jezusowemu

(według świętej Małgorzaty Marii Alacoque)

Ja N. oddaję i poświęcam siebie Najświętszemu Sercu Pana naszego Jezusa Chrystusa: moją osobę i moje życie, moje uczynki, trudy i cierpienia, aby odtąd jedynie czcić, miłować i wielbić to Serce.

Mocno postanawiam należeć całkowicie do Niego i czynić wszystko z miłości ku Niemu, wyrzekając się z całego serca wszystkiego, co by się mogło Mu nie podobać. Ciebie, o Najświętsze Serce, obieram jako jedyny przedmiot mojej miłości, jako obrońcę mego życia, jako rękojmię mego zbawienia, jako lekarstwo na moją słabość, jako naprawienie wszystkich błędów mojego życia i jako pewne schronienie w godzinę mej śmierci. O Serce Jezusa pełne dobroci, bądź moim przebłaganiem wobec Boga Ojca i odwróć ode mnie Jego sprawiedliwe zagniewanie.

O Serce Jezusa pełne miłości, w Tobie pokładam całą moją ufność, gdyż obawiam się wszystkiego ze strony mej skłonności do czynienia zła, natomiast spodziewam się wszystkiego od Twojej dobroci. Wyniszcz we mnie wszystko, co może się Tobie nie podobać lub sprzeciwiać. Niech Twoja Boska miłość tak głęboko przeniknie moje serce, abym nigdy nie zapomniał o Tobie ani nie odłączył się od Ciebie. Błagam Cię przez niezmierzoną Twą dobroć, niech moje imię będzie zapisane w Tobie, gdyż pragnę, aby największym moim szczęściem i radością było żyć i umierać jako Twój wierny sługa. Amen.

Aby poświęcić się Najświętszemu Sercu według wskazówek świętej Małgorzaty Marii, należy po spowiedzi i Komunii świętej w pierwszy piątek miesiąca (albo w uroczystość Najświętszego Serca lub Chrystusa Króla) odmówić powyższy akt poświęcenia. Odtąd ten akt, najlepiej własnoręcznie przepisany, należy stale nosić przy sobie wraz z wizerunkiem Najświętszego Serca, codziennie go odmawiać, a w każdy pierwszy piątek miesiąca odnawiać swe ofiarowanie po Komunii świętej.
   


Modlitwy do Ducha Świętego Modlitwy do Ducha Świętego
Praca zbiorowa
Potrzebujemy Ducha Świętego. On nas odnawia i prowadzi do świętości, ale przede wszystkim pokazuje nam, Kim jest Jezus. Wzywanie Go i codzienne poddawanie się Jego prowadzeniu to najlepsza metoda na udane, sensowne życie...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 natka: 28.04.2014, 07:25
 Kochany Jezu dziękuje Ci za moje zdrowie za wszystko co posiadam i proszę o silniejszą wiarę . Jezu ufam Tobie
 Piotr: 01.04.2014, 13:00
 Jezu pomóż zrozumieć cierpienie. DAJ SIŁĘ DO MODLITWY
 ulka : 01.02.2014, 21:27
 JEZU UFAM TOBIE.JEZU DZIEKUJE CI ZA LASKI OFIAROWANE MI I MOJEJ RODZINIE.KOCHAM CIE JEZU,<3
 człowiek: 30.01.2014, 19:14
 Mój Ukochany Jezuniu!przepraszam za wszystko ,przepraszam za moje modlitwy w których tak mało wiary,przepraszam za moje lęki raniące Twoje serce,przepraszam za każdy dzień w którym dusza moja chodziła po manowcach,wybacz mi że tak mało we mnie Ciebie ,bardzo proszę przywróć tęsknotę mojej duszy niech w końcu zacznie żyć tylko Tobą,bo wtedy moje serce tak nie krwawi kiedy czuje światło Twoje,tylko w Tobie czuje ukojenie, mimo że kocham tak mocno moja miłość jest tak słaba bo nie jest napełniona Twoim Ciałem i Twoją Krwią ,daj mi Panie Dar miłowania abym mogła poznać Twoje pragnienia.Miłuję Ciebie mój Jezuniu ,Ty wiesz jak miłuję
 stroskana zona i matkla: 30.01.2014, 17:23
 Jezu ufam Tobie - troszcz się Ty. Uzdrów moją rodzinę i małżeństwo będące w kryzysie.Proszę Cię Panie ,o miłość ,pokój ,jedność ,szacunek i zaufanie wzajemne i powrót przemienionej na dobre zbuntowanej córki do domu.Wierzę,żę już mnie wysłuchujesz ,dzięki Ci .Kocham Cię.Amen
 stroskana zona i matkla: 30.01.2014, 17:23
 Jezu ufam Tobie - troszcz się Ty. Uzdrów moją rodzinę i małżeństwo będące w kryzysie.Proszę Cię Panie ,o miłość ,pokój ,jedność ,szacunek i zaufanie wzajemne i powrót przemienionej na dobre zbuntowanej córki do domu.Wierzę,żę już mnie wysłuchujesz ,dzięki Ci .Kocham Cię.Amen
 Teresa: 15.10.2013, 04:56
 Jezu Milosierny powierzam Tobie meza,proszac z pokora o jego nawrocenie,zerwanie niesakramentalnego zwiazku,przemiane serca I powrot do rodziny.
 Katarzyna: 10.09.2013, 08:54
 Panie Jezu powierzam Twojej Boskiej opiece całą moja Rodzinę. Nigdy nie watpie w Twoje Miłosierdzie. Panie Jezu dziekuje za każdy dzień, kazdą chwile i wsparcie w bardzo trudnych momentach. Błogosław Panie moim córkom, mojemu mężowi. Szczególne opiece z zdrowotnej powierzam Tobie Jezu moje dzieci zmagające sie z wiadomymi Ci schorzeniami. SPraw aby kuracje dały jakieś efekty.Amen
 Jolanta: 28.05.2013, 00:14
 Jezu Najmilszy, wysluchaj moją prosbę, uzdrow mnie. Bardzo Cię proszę.
 Dorota: 04.02.2013, 16:13
 Najdrozsze Serce Jezusa Tobie powierzam.i ofirowuję moją rodzinę.
 marek: 16.01.2013, 02:16
 O Boskie Serce Skarbie Jedyny,składa wielkie dziękczynienie z troskę i pomoc w TRUDACH jakie nas spotkały,jednocześnie proszę,NIE ODSTĘPUJ OD SPRAW ANI NA CHWILĘ,byśmy nie Pomarli,bo widzisz i słyszysz LWA KTÓRY KRĄŻY I PATRZY KOGO BY POŻREĆ.Całuję Twoje Święte Stopy Spływające Krwią Która Obmywa wszelką skazę.amen.
 krystyna5655: 23.11.2012, 10:31
 Jezu Ufam Tobie.Jezu prowadz mnie.
 krystyna5655: 26.10.2012, 11:43
 Panie dziękuję Ci za wszystko.Boże prowadz mnie,ucz mnie Swojej miłości.Jezu Ufam Tobie.
 krystyna5655: 22.10.2012, 09:43
 Panie zostan ze mną. Jezu ufam Tobie.Jezu dziękuję Ci.
 krystyna: 20.10.2012, 16:10
 Panie dziękuję. Jezu pozostań ze mną.Daj proszę miłośc,radość mojej duszy i naucz serce moje slużyć i kochać blizniego. Jezu Ufam Tobie.
 krystyna5655: 19.10.2012, 12:02
 Panie bądz ze mną w każdej chwili dnia i nocy. Jezu Ufam Tobie.
 krystyna5655: 16.10.2012, 09:47
 Panie daj mi swojego Ducha. JEZU UFAM TOBIE.
 krystyna 5655: 12.10.2012, 22:51
 Jezu Ufam Tobie.
 marzenie: 10.10.2012, 11:33
 Sece Jezusa proszę o łaskę najważniejszą w życiu każdego człowieka miłośc bliskiej osoby tak bardzo pragnełabym aby był toR
 krystyna 5655: 09.10.2012, 11:05
 Jezu Ufam Tobie.Panie bądz ze mną w każdej chwili dnia i nocy.
[1] (2) [3] [4] [5]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej