Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Osobiste poświęcenie się Sercu Pana Jezusa


O Jezu, Boże mój, Królu mój i najlepszy mój Panie. Chcę oddać hołd, na jaki tylko zdobyć się mogę, Twemu Najświętszemu a nas tak gorąco miłującemu Sercu. Poświęcam temuż Boskiemu Sercu wszystko, co mam i czym jestem: ciało moje, duszę moją, pamięć moją, wolę i wolność moją, wszystkie uczucia moje, cierpienia moje i boleści wszystkie, oraz wszystkie moje dobre uczynki i teraźniejsze i przyszłe zasługi.

Ofiaruje Twemu Najświętszemu Sercu całego siebie, by wynagrodzić Majestatowi Twemu który złość ludzka znieważa; pragnę często łączyć się z Twoim Sercem w Sakramencie Miłości, by wynagradzać za bluźnierstwa i świętokradztwa popełniane przez bezbożnych ludzi. Będę w codziennym swoim postępowaniu naśladował cnoty Serca Twojego, by życiem stwierdzić żeś Ty moim Panem i Królem i Ojcem.

Ty, który znasz tajniki naszych serc i słabość naszej woli, udziel mi łaski, abym wytrwał w dobrem i codziennym swoim życiem dawał dowód mego poświęcenia się Tobie.

Najświętsze Serce Jezusa, przyjdź królestwo Twoje. Amen.


* * * * *

Panie Jezu Chryste, Zbawicielu mój najdroższy, oddaję Twemu Sercu samego siebie: moje serce, rozum, wolę i wszystko, co posiadam. Niech Ono będzie dla mnie źródłem wszelkiej pociechy.

Z Twojego przebitego Serca pragnę czerpać siłę do wypełnienia moich obowiązków. Niech Twoje Boskie Serce, pełne miłości umacnia moją wiarę, rozpala miłość i pogłębia nadzieję. Niech stanie się dla mnie ratunkiem w każdej chwili mojego życia. Wszystkie moje radości, cierpienia i wysiłki całego życia ofiaruję na większą chwałę Twojego Najświętszego Serca i zbawienia mojej duszy. Boskie Serce Jezusa, bądź moją miłością! Amen.

Akt Osobistego Poświęcenia się Najśw. Sercu Jezusowemu

(według świętej Małgorzaty Marii Alacoque)

Ja N. oddaję i poświęcam siebie Najświętszemu Sercu Pana naszego Jezusa Chrystusa: moją osobę i moje życie, moje uczynki, trudy i cierpienia, aby odtąd jedynie czcić, miłować i wielbić to Serce.

Mocno postanawiam należeć całkowicie do Niego i czynić wszystko z miłości ku Niemu, wyrzekając się z całego serca wszystkiego, co by się mogło Mu nie podobać. Ciebie, o Najświętsze Serce, obieram jako jedyny przedmiot mojej miłości, jako obrońcę mego życia, jako rękojmię mego zbawienia, jako lekarstwo na moją słabość, jako naprawienie wszystkich błędów mojego życia i jako pewne schronienie w godzinę mej śmierci. O Serce Jezusa pełne dobroci, bądź moim przebłaganiem wobec Boga Ojca i odwróć ode mnie Jego sprawiedliwe zagniewanie.

O Serce Jezusa pełne miłości, w Tobie pokładam całą moją ufność, gdyż obawiam się wszystkiego ze strony mej skłonności do czynienia zła, natomiast spodziewam się wszystkiego od Twojej dobroci. Wyniszcz we mnie wszystko, co może się Tobie nie podobać lub sprzeciwiać. Niech Twoja Boska miłość tak głęboko przeniknie moje serce, abym nigdy nie zapomniał o Tobie ani nie odłączył się od Ciebie. Błagam Cię przez niezmierzoną Twą dobroć, niech moje imię będzie zapisane w Tobie, gdyż pragnę, aby największym moim szczęściem i radością było żyć i umierać jako Twój wierny sługa. Amen.

Aby poświęcić się Najświętszemu Sercu według wskazówek świętej Małgorzaty Marii, należy po spowiedzi i Komunii świętej w pierwszy piątek miesiąca (albo w uroczystość Najświętszego Serca lub Chrystusa Króla) odmówić powyższy akt poświęcenia. Odtąd ten akt, najlepiej własnoręcznie przepisany, należy stale nosić przy sobie wraz z wizerunkiem Najświętszego Serca, codziennie go odmawiać, a w każdy pierwszy piątek miesiąca odnawiać swe ofiarowanie po Komunii świętej.
   


Głodni Boga. Praktyczna pomoc w charyzmatycznej modlitwie osobistej Głodni Boga. Praktyczna pomoc w charyzmatycznej modlitwie osobistej
Ralph Martin
Jesteś chrześcijaninem. Może rok, może dwa, a może już 20 lat. Uczęszczasz na każdą niedzielną Mszę Św., modlisz się obowiązkowo rano i wieczorem, zawsze dajesz symboliczną złotówkę na tacę... Bywa jednak, że nie jesteś w stanie nawiązać bliższego kontaktu z Bogiem. Targają Tobą wątpliwości. Bronisz się rękami i nogami przed miłością, którą chce obdarzyć Cię Twój Ojciec. ... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 krystyna5655: 08.10.2012, 13:12
 Jezu Ufam Tobie.Panie uzdrów moje srece od pychy i zazdrości.
 Krystyna5655: 05.10.2012, 10:59
 JEZU UFAM TOBIE
 Casimir: 29.07.2012, 07:45
 Jezu mój Najdroższy uwielbiam Cię i ufam Ci dlatego nigdy Cię nie opuszczę bo któż Mnie może ocalić od zła jeżeli nie Ty.
 kokusia: 04.07.2012, 14:23
 Jezu Mój Panie proszę Cię pomóż mi dzwignąć się z mojej niemocy.Daj siłę,zdrowie i chęci do wszystkiego co powinnam czynić w swoim życiu codziennym.Proszę Cię Panie Boże o zdrowie dla dzieci mojej koleżanki Wiesi o zdrowie dla moich Rodzićów,Rodzeństwa,mojego męża.Pragnę Jezu abyś pomógł małżeństwom:Kasi i Markowi,Nataszy i Tomkowi w zdrowych relacjach w ich związkach.Pomóż proszę mojej siostrze Gosi aby mogła doczekać się upragnionego dziecka,daj szczęśliwe zakończenie sprawy rozwodowej dla Agnieszkio zdrowie dla Krysi P.
 matka : 25.06.2012, 15:24
 Jezu powierzam Ci całą moja rodzine i siebie. Dziękuję Ci Panie za każdą chwilę życia, uwielbiam Cię Panie Jezu. Daj nam siłę abyśmy byli zawsze zdolni czynić tylko dobro i kochać Ciebie, ufać Tobie. Jezu ześlij Swego Ducha Świętego do naszych serc. Błogosław Panie Jezu mojemu wnuczkowi w jego rozwoju duchowym i osobistym oraz w nauce. Jezu Ufam Tobie - zajmij się Panie Jezu tym. Utrudzona życiem matka
 matka : 25.06.2012, 15:23
 Jezu powierzam Ci całą moja rodzine i siebie. Dziękuję Ci Panie za każdą chwilę życia, uwielbiam Cię Panie Jezu. Daj nam siłę abyśmy byli zawsze zdolni czynić tylko dobro i kochać Ciebie, ufać Tobie. Jezu ześlij Swego Ducha Świętego do naszych serc. Błogosław Panie Jezu mojemu wnuczkowi w jego rozwoju duchowym i osobistym oraz w nauce. Jezu Ufam Tobie - zajmij się Panie Jezu tym. Utrudzona życiem matka
 maria: 07.05.2012, 08:39
 Miłosierny Jezu dziękuję za to co otrzymuję i nadal proszę o zdrowie,opiekę potrzebne łaski dla mojej rodziny.Proszę Panie Jezu o pomoc w trudnych sprawach Tobie wiadomych.Twojej opiece Panie Jezu powierzam mamę,synów i siebie,Proszę przyjmij moje choroby,bóle i cierpienia w intencji mojej rodziny.
 krystyna: 26.02.2012, 20:19
 Panie Jezu dziękuję za wszystko.Nie wiem jak mogę Boże wyrazic swoja radośc z Twojej łaski uleczenia mojego biodra i kręgosłupa.Panie bądz przy mnie,kieruj moim zyciem tak ,żeby sie to mogło Tobie podobać.Jezu Ufam Tobie. Jezu muszę pamiętać ,że bez BOGA ani do proga.Amen
 krystyna: 20.02.2012, 21:11
 Panie Jezu tak bardzo chcę podobac sie Tobie.Proszę prowadz mnie Swoja droga,naucz mnie kochac bliżniego i być dobrym człowiekiem.Jezu dziękuję za wszystko co posiadam.Naucz mnie Panie zyć w miłości do blizniego,przebaczac blizniemu.Jezu prowadz mnie.
 grzegorz: 09.02.2012, 20:41
 Najdroższe SERCE Jezusa Tobie powierzam moje życie
 matka Maria: 04.02.2012, 11:03
 Panie Jezu Miłosierny Twojej Opiece zawierzam swoich synów i siebie,Proszę o zdrowie,pomoc w trudach naszego życia.Proszę o Pomoc.Jezu Ufam Tobie.
 potrzebujący: 22.11.2011, 12:33
  Panie Jezu zbłądziłem bardzo CIĘ proszę..........pomóż mi wrócić ...
 potrzebujący: 26.10.2011, 11:47
  Panie Jezu zbłądziłem bardzo CIĘ proszę..........pomóż mi wrócić ...............
 sas: 19.09.2011, 04:01
  Jezu pomóż mi dżwigać to co mam przeznaczone.Błogosław mi w moim cierpieniu i trudzie . Jezu Ufam Tobie
 krystyna: 14.09.2011, 22:15
 Panie Jezu ,proszę Cię o łaskę uzdrowienia dla syna Dariusza .Boże pomóż pokonać wszystkie trudności ,błagam o zdrowie dla niego i siłę do życia. Jezu Ufam Tobie.
 maria: 28.01.2011, 13:16
 Jezu ukochany pomóż naszemu synowi w trudnych chwilach i prowadz go do szczęśliwego kałaństwa.Amen
 s: 12.12.2010, 10:28
  Jezu pomóż mi dżwigać to co mam przeznaczone.Błogosław mi w moim cierpieniu i trudzie.
 barbo: 05.12.2010, 19:26
 Panie Jezu naluz swoje rece na moje cialo i uzdrow mnie wiem ze wszystko mozesz wiec blagam Cie uzdrow mnie blagam kochany Jezu
 Arek: 26.06.2010, 22:59
 Bóg jest z nami chrystus zmartwychwstał przybliża się królestwo boże
 ULA: 12.06.2010, 07:14
 panie prosze o twoja=e milosierdzie
[1] [2] (3) [4] [5]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej