Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Osobiste poświęcenie się Sercu Pana Jezusa


O Jezu, Boże mój, Królu mój i najlepszy mój Panie. Chcę oddać hołd, na jaki tylko zdobyć się mogę, Twemu Najświętszemu a nas tak gorąco miłującemu Sercu. Poświęcam temuż Boskiemu Sercu wszystko, co mam i czym jestem: ciało moje, duszę moją, pamięć moją, wolę i wolność moją, wszystkie uczucia moje, cierpienia moje i boleści wszystkie, oraz wszystkie moje dobre uczynki i teraźniejsze i przyszłe zasługi.

Ofiaruje Twemu Najświętszemu Sercu całego siebie, by wynagrodzić Majestatowi Twemu który złość ludzka znieważa; pragnę często łączyć się z Twoim Sercem w Sakramencie Miłości, by wynagradzać za bluźnierstwa i świętokradztwa popełniane przez bezbożnych ludzi. Będę w codziennym swoim postępowaniu naśladował cnoty Serca Twojego, by życiem stwierdzić żeś Ty moim Panem i Królem i Ojcem.

Ty, który znasz tajniki naszych serc i słabość naszej woli, udziel mi łaski, abym wytrwał w dobrem i codziennym swoim życiem dawał dowód mego poświęcenia się Tobie.

Najświętsze Serce Jezusa, przyjdź królestwo Twoje. Amen.


* * * * *

Panie Jezu Chryste, Zbawicielu mój najdroższy, oddaję Twemu Sercu samego siebie: moje serce, rozum, wolę i wszystko, co posiadam. Niech Ono będzie dla mnie źródłem wszelkiej pociechy.

Z Twojego przebitego Serca pragnę czerpać siłę do wypełnienia moich obowiązków. Niech Twoje Boskie Serce, pełne miłości umacnia moją wiarę, rozpala miłość i pogłębia nadzieję. Niech stanie się dla mnie ratunkiem w każdej chwili mojego życia. Wszystkie moje radości, cierpienia i wysiłki całego życia ofiaruję na większą chwałę Twojego Najświętszego Serca i zbawienia mojej duszy. Boskie Serce Jezusa, bądź moją miłością! Amen.

Akt Osobistego Poświęcenia się Najśw. Sercu Jezusowemu

(według świętej Małgorzaty Marii Alacoque)

Ja N. oddaję i poświęcam siebie Najświętszemu Sercu Pana naszego Jezusa Chrystusa: moją osobę i moje życie, moje uczynki, trudy i cierpienia, aby odtąd jedynie czcić, miłować i wielbić to Serce.

Mocno postanawiam należeć całkowicie do Niego i czynić wszystko z miłości ku Niemu, wyrzekając się z całego serca wszystkiego, co by się mogło Mu nie podobać. Ciebie, o Najświętsze Serce, obieram jako jedyny przedmiot mojej miłości, jako obrońcę mego życia, jako rękojmię mego zbawienia, jako lekarstwo na moją słabość, jako naprawienie wszystkich błędów mojego życia i jako pewne schronienie w godzinę mej śmierci. O Serce Jezusa pełne dobroci, bądź moim przebłaganiem wobec Boga Ojca i odwróć ode mnie Jego sprawiedliwe zagniewanie.

O Serce Jezusa pełne miłości, w Tobie pokładam całą moją ufność, gdyż obawiam się wszystkiego ze strony mej skłonności do czynienia zła, natomiast spodziewam się wszystkiego od Twojej dobroci. Wyniszcz we mnie wszystko, co może się Tobie nie podobać lub sprzeciwiać. Niech Twoja Boska miłość tak głęboko przeniknie moje serce, abym nigdy nie zapomniał o Tobie ani nie odłączył się od Ciebie. Błagam Cię przez niezmierzoną Twą dobroć, niech moje imię będzie zapisane w Tobie, gdyż pragnę, aby największym moim szczęściem i radością było żyć i umierać jako Twój wierny sługa. Amen.

Aby poświęcić się Najświętszemu Sercu według wskazówek świętej Małgorzaty Marii, należy po spowiedzi i Komunii świętej w pierwszy piątek miesiąca (albo w uroczystość Najświętszego Serca lub Chrystusa Króla) odmówić powyższy akt poświęcenia. Odtąd ten akt, najlepiej własnoręcznie przepisany, należy stale nosić przy sobie wraz z wizerunkiem Najświętszego Serca, codziennie go odmawiać, a w każdy pierwszy piątek miesiąca odnawiać swe ofiarowanie po Komunii świętej.
   


Módl się i nigdy nie upadaj na duchu. Moc modlitwy wstawienniczej Módl się i nigdy nie upadaj na duchu. Moc modlitwy wstawienniczej
S. Ann Shields
Żeby wydać owoce, musisz pozwalać się przycinać, wciąż pogłębiać swoją wiarę i relację z Bogiem dzięki modlitwie. Czasami jednak mogą nachodzić Cię wątpliwości. Dlaczego moja modlitwa jest nieskuteczna? Dlaczego, chociaż się modlę, sytuacja się pogarsza? W jaki sposób mam modlić się za innych? ... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 maria: 10.06.2010, 14:49
 Jezu pomóż mi dzwigać to co mam przenaczone.Błogosław mi w moim cierpieniu i trudzie.
 Z.: 11.05.2010, 12:08
 Dziękuję Ci Panie Jezu za wszystkie łaski, które dotychczas doznałam, czuję że cały czas mnie wspomagasz, wiem ze nie jestem doskonała , popelniłam wiele grzechów w moim zyciu, których bardzo żałuję. Wybacz mi Panie Jezu. Błagam Ciebie o dalszą opiekę i łaski, szczególnie dla mojego malutkiego wnusia aby zdrowiutko się chował, błagam o zdrowie dla moich dzieci i mojej rodziny. Ufam Tobie Panie Jezu, wiem ze jesteś blisko. Pragne postepować jak najlepiej aby Ciebie nie zasmucać. Ufam Tobie na wieki.
 Bozena: 29.04.2010, 07:29
 Uwielbiam Cie Jezu moj Najdrozszy i Tobie zawierzam cale moje zycie i moich najblizszych-niech w kazdym dniu towarzysza mi slowa Jezu Ufam Tobie!
 krysia: 23.04.2010, 14:45
 panie Jezu , weż w opieke moja corke w czasie porodu, aby szczesliwie urodzila w maju...
 krysia: 23.04.2010, 14:44
 panie Jezu , weż w opieke moja corke w czasie porodu, aby szczesliwie urodzila ...
 zbigniew: 17.04.2010, 06:46
 Dziękuję Ci Panie Jezu za cudowne uzdrowienie mnie i uniknięcie od operacji,kocham Cię Panie Jezu . Miej w opiece całą moją rodzinę,bo kto się do Ciebie ucieka,ten otrzymuje od Ciebie łaski.
 bezboznik: 30.03.2010, 21:00
 Boże dopomóż mi... zmień mnie i moje ciało,dusze oświeć mnie swoją mocą który żyjesz i królujesz na wieki wieków AMEN "Jezu ufam tobie"
 Sabina: 05.03.2010, 21:55
 Uwielbiam Cię Jezu w nieskończonej miłości miłosiernej i zawieram Ci całe moje życie oraz moich bliskich, szczególnie ofiaruję Ci duszę mojego zmarłego taty, przyjmij go Panie w swojej Chwale. Jezu ufam Tobie!!!!!!!!!!!!
 Eva: 24.02.2010, 22:07
 Panie Jezu, powierzam w Twoje ręce wszystkie najdroższe mi osoby.. Błogosław nam i udziel wytrwania w pokonywaniu trudności oraz daj nam zdrowie i siłę do życia. Amen.
 marta: 07.02.2010, 21:59
 Panie Mój ,Jezu Najdroższy ,powierzam Tobie moje życie i życie mojej rodziny.Dziękuję za wszystkie łaski i zdrowie nasze.Panie proszę miej łaskę dla nas.Kocham Cię Panie i pomóż mi abym sie odnalazła w tym świecie, abym odnalazła drogę po której Ty Jezu kroczysz.
 Jerzy: 03.01.2010, 19:16
 Panie Jezu pokładam całą moją ufność w Twoim sercu Bezwarunkowo. Ty wiesz, że potrzebuję specjalnego leczenia. Tylko Ty jesteś ważny w moim życiu zawsze stawialem Ciebie jako priorytet jak wzor na pierwszym miejscu . Ty jesteś lekarzem, który umie dbać o mnie zgodnie z moimi potrzebami. Spraw, abym czuł, że zbliżasz się do mojej choroby, Włóż Twoje ręce na mą głowę. Wiem, że Ty kochasz chorego, grzesznika. Ja jestem pierwszym i największym grzesznikiem, Panie Jezu. Ale wiem, że Ty jesteś zdolny mnie uzdrowić; że tam, gdzie obfituje nędza, jeszcze bardziej obfituje Twoja łaska. Uzdrów mnie z tego wszystkiego, co nie pozwala mi widzieć Cię takim, jakim jesteś Uwolnij mnie od moich niepokojów i strachów, od moich kompleksów, podejrzeń i niedowierzań. Znasz źródło wszystkich moich bólów, kompleksów i problemów. Weź mnie całego i uczyń ze mną, co zechcesz. Ty okazujesz miłość dokładnie tam, gdzie jej potrzeba. Ty wypełniasz miłosierdziem pustkę mego życia. Ty uzdrawiasz serca strapione i bandażujesz rany. Ulecz mnie z mojej ślepoty. Ty ją znasz i wiesz, jaka jest. Ulecz mnie Panie także fizycznie z mojej choroby ktora od roku pustoszy moj organizm. Ty uleczysz nie tylko duszę, ale również ciało. Pokazuję Ci moje dolegliwości i choroby. Włóż na mnie swoje ręce. Dotknij mnie. To wystarczy, a będę całkowicie zdrów. Uczyń to Panie przez miłość, jaką masz dla mnie. Ty masz wszelką władzę na niebie i na ziemi. Wierzę, że wszystko jest możliwe. Dla Ciebie nie ma chorób trudnych do uzdrowienia. Dla Ciebie wszystko jest łatwe. Panie, teraz kładę w Twoje ręce całe moje życie, szczególnie mój grzech. Zostawiam w tych rękach przebitych dla miłości to, co mam i czym jestem. rzeczy materialne: pieniądze, siłę i pracę, moją rodzinę: żonę , dzieci, rodziców i teściów. Tych, którzy mnie obrazili, tych, którym zazdroszczę, na których nie mogę patrzeć, albo z którymi nie mogę rozmawiać. Naucz mnie bym kochał siebie samego, szanował siebie i doceniał siebie Tak, jak Ty postępujesz ze mną. Teraz Panie, chcę przedstawić Ci moją najcięższą chorobę; mój największy grzech, który wyrządza mi najwięcej szkody i najbardziej rani. Ty go znasz. Ja także. Jeszcze dziś chcę, by pozostał znany tylko nam. Tak jak nałożyłeś ręce na oczy ślepca. Użyczam Ci moich dłoni , abyś wlal w nie swoja Boską energie , ktora bedzie niezbedna do leczenia chorych ludzi . Panie Jezu wiem, że oświeciłeś moje życie Twoim Słowem. Ty nie tylko podałeś mi rękę, aby pomóc mi iść. Również wzmocniłeś moje nogi i otworzyłeś mi oczy. Teraz jestem odpowiedzialny za każdy krok. Dzięki, że uzdolniłeś mnie, abym przezwyciężył wszystkie przeszkody, nie mam wymówek, aby zrzucać na kogoś innego winę za moje upadki. jestem odpowiedzialny za moje życie. Wiem ze moja misje na ziemii musze wykonac do końca , wiec prosze prowadz mnie . Jestem gotowy , czekam abys oswiecił mi droge którą ide . Panie Jezu kocham Ciebie bo dla mnie jestes swiatłością swiata Zawsze Twoj oddany Jerzy
 Maria Łucja: 23.12.2009, 18:31
 Ulecz mnie Jezu z mojej choroby nowotworowej proszę!Daj Zbawienie wieczne tym za dusze których zwykle się modlę.Nie opuszczaj mnie w tych strasznych dla mnie chwilach.Zwróć serce mojego syna, synowej wnuków w moją stronę.Odpuść mi moje grzechy i winy.
 Magda: 18.12.2009, 18:14
 Panie Jezu zbłądziłam ..pomoż mi wrócić ....
 Mirka: 16.11.2009, 18:16
 Panie Jezu, który czynisz cuda, pomóż mojemu synowi Krzyśkowi, udziel mu łaski i miej go w opiece w jego poczynaniach. Boże miej miłosierdzie dla niego i całej mojej rodziny. Jezu ufam Tobie. Najdroższe Serce Pana Jezusa miej nas w opiece.
 anna: 18.10.2009, 20:04
 Panie mój pomóż mi, Jezu miłosierny zmiłuj sie nade mną.Tylko Tobie mogę zaufać, kocham Cię, chcę zyć z Tobą i dla Ciebie.Ofiaruję Ci wszystkie moje trudne sprawy, weż je w Swoje ręce. Przeciez Ty wszystko możesz!
 jaga: 17.09.2009, 14:21
 panie boże pomóż arturowi i grażynie ja też straciłam córunie i jest mi strasznie ciężko pozwól zyć ich dziecku
 Anna: 06.07.2009, 11:28
 Panie pomóż mi, umocnij i kieruj moim życiem Prosżę daj poznać, zrozumiec i przyjąć Twoje plany wobec mnie
 marzena.m.c: 17.06.2009, 06:59
 KOCHAM CIE PANIE MOJ PROSZE ALBO BLAGAM POMOZ ZAMKNAC FIRME BEZ DLUGOW PROSZE BO TYLKO TY MOZESZ MI POMOC
 M: 11.06.2009, 23:00
 Weź mnie Jezu do swego serca! Utop mnie w żarze Twojej Miłości, tak bym już nigdy więcej nie pragnęła! Jezu! Pozwól mi zaufać Ci świadomie!
 Jarek: 11.05.2009, 09:37
 Proszę Jezu o nieskończoną Miłość Twoją.. tak mi jej brakuje... tak Ciebie pragnę '
[1] [2] [3] (4) [5]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej