Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Osobiste poświęcenie się Sercu Pana Jezusa


O Jezu, Boże mój, Królu mój i najlepszy mój Panie. Chcę oddać hołd, na jaki tylko zdobyć się mogę, Twemu Najświętszemu a nas tak gorąco miłującemu Sercu. Poświęcam temuż Boskiemu Sercu wszystko, co mam i czym jestem: ciało moje, duszę moją, pamięć moją, wolę i wolność moją, wszystkie uczucia moje, cierpienia moje i boleści wszystkie, oraz wszystkie moje dobre uczynki i teraźniejsze i przyszłe zasługi.

Ofiaruje Twemu Najświętszemu Sercu całego siebie, by wynagrodzić Majestatowi Twemu który złość ludzka znieważa; pragnę często łączyć się z Twoim Sercem w Sakramencie Miłości, by wynagradzać za bluźnierstwa i świętokradztwa popełniane przez bezbożnych ludzi. Będę w codziennym swoim postępowaniu naśladował cnoty Serca Twojego, by życiem stwierdzić żeś Ty moim Panem i Królem i Ojcem.

Ty, który znasz tajniki naszych serc i słabość naszej woli, udziel mi łaski, abym wytrwał w dobrem i codziennym swoim życiem dawał dowód mego poświęcenia się Tobie.

Najświętsze Serce Jezusa, przyjdź królestwo Twoje. Amen.


* * * * *

Panie Jezu Chryste, Zbawicielu mój najdroższy, oddaję Twemu Sercu samego siebie: moje serce, rozum, wolę i wszystko, co posiadam. Niech Ono będzie dla mnie źródłem wszelkiej pociechy.

Z Twojego przebitego Serca pragnę czerpać siłę do wypełnienia moich obowiązków. Niech Twoje Boskie Serce, pełne miłości umacnia moją wiarę, rozpala miłość i pogłębia nadzieję. Niech stanie się dla mnie ratunkiem w każdej chwili mojego życia. Wszystkie moje radości, cierpienia i wysiłki całego życia ofiaruję na większą chwałę Twojego Najświętszego Serca i zbawienia mojej duszy. Boskie Serce Jezusa, bądź moją miłością! Amen.

Akt Osobistego Poświęcenia się Najśw. Sercu Jezusowemu

(według świętej Małgorzaty Marii Alacoque)

Ja N. oddaję i poświęcam siebie Najświętszemu Sercu Pana naszego Jezusa Chrystusa: moją osobę i moje życie, moje uczynki, trudy i cierpienia, aby odtąd jedynie czcić, miłować i wielbić to Serce.

Mocno postanawiam należeć całkowicie do Niego i czynić wszystko z miłości ku Niemu, wyrzekając się z całego serca wszystkiego, co by się mogło Mu nie podobać. Ciebie, o Najświętsze Serce, obieram jako jedyny przedmiot mojej miłości, jako obrońcę mego życia, jako rękojmię mego zbawienia, jako lekarstwo na moją słabość, jako naprawienie wszystkich błędów mojego życia i jako pewne schronienie w godzinę mej śmierci. O Serce Jezusa pełne dobroci, bądź moim przebłaganiem wobec Boga Ojca i odwróć ode mnie Jego sprawiedliwe zagniewanie.

O Serce Jezusa pełne miłości, w Tobie pokładam całą moją ufność, gdyż obawiam się wszystkiego ze strony mej skłonności do czynienia zła, natomiast spodziewam się wszystkiego od Twojej dobroci. Wyniszcz we mnie wszystko, co może się Tobie nie podobać lub sprzeciwiać. Niech Twoja Boska miłość tak głęboko przeniknie moje serce, abym nigdy nie zapomniał o Tobie ani nie odłączył się od Ciebie. Błagam Cię przez niezmierzoną Twą dobroć, niech moje imię będzie zapisane w Tobie, gdyż pragnę, aby największym moim szczęściem i radością było żyć i umierać jako Twój wierny sługa. Amen.

Aby poświęcić się Najświętszemu Sercu według wskazówek świętej Małgorzaty Marii, należy po spowiedzi i Komunii świętej w pierwszy piątek miesiąca (albo w uroczystość Najświętszego Serca lub Chrystusa Króla) odmówić powyższy akt poświęcenia. Odtąd ten akt, najlepiej własnoręcznie przepisany, należy stale nosić przy sobie wraz z wizerunkiem Najświętszego Serca, codziennie go odmawiać, a w każdy pierwszy piątek miesiąca odnawiać swe ofiarowanie po Komunii świętej.
   


Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia
Joanna Piątek
Czy odważysz się na pierwszy krok w stronę nowego życia, życia w objęciach Bożej Miłości? Wystarczy tylko zamknąć oczy i z serca powiedzieć: „Jezu, Ty się tym zajmij”... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Artur i Grażyna: 02.04.2009, 23:36
 PANIE BOŻE NIE ZABIERAJ JEJ NAM POZWÓL JEJ ŻYĆ I WYCHOWAĆ SWOJE DZIECI URATUJ JĄ
 ból: 26.03.2009, 23:27
 Boże spraw bym wyzbyła się oczekiwań Pozwól mi znaleźć radość w tym co mam
 i: 25.03.2009, 11:07
 zamknij mnie Jezu w Swym Sercu,abym nigdy nie zginęła
 Maria: 08.02.2009, 20:54
 Najsłodsze Serce Jezusowe prosze ulecz mnie .
 xxx: 29.01.2009, 14:18
 św. Paweł od Krzyża († 1775): Kiedy piekło się ośmiela* Rumor wzniecić, pokój wykraść* - Wejdź najszybciej, wejdź w ognisko* Serca Twego Zbawiciela
 wiara: 11.12.2008, 06:50
 Panie Jezu,oddaję Ci się cała.Posługuj się mną wedle swego uznania.Bardzo Cię proszę o dobry dzień dla mojego dziecka w szkole,żeby wszystko dobrze Mu poszło.Proszę Cię też o szczęśliwy dzień dla całej mojej rodziny i dla mnie.JEZU UFAM TOBIE.
 Sylwia: 01.10.2008, 19:14
 Kocham Jezusa i Jemu się w pełni oddaję!
 Ela: 27.07.2008, 07:40
 jak CI mam JEZU dziękować za dobro które mi uczyniłeś.JESTEŚ SKARBEM MOIM.
 ***: 08.06.2008, 21:39
  Ukochany Panie Jezu oddaję Tobie,TWEMU SERCU wszystko co mnie stanowi, tym kim jestem,moje myśli, rozum,wolę,"albowiem lepsza jest Twoja łaska niż życie"(Ps.63,4)
 Beata: 14.12.2007, 12:48
 Pania Boże, tak mocno Cię kocham. Dzuiękuję Ci za wiarę, że mogę w Ciebie wierzyć i Tobie ufać. Ty mnie nigdy nie zwiodłeś, więc Cie kocham tak jak umiem. Proszę Cię o zgodę i miłość w mojej rodzinie, bym nigdy nie musiała sie niczego lekać. Błagam o miłość bez lęku.
 ja: 01.12.2007, 21:04
 Panie przytul mnie do swojego Serca a rany moje się zabliznią. Prosze o ukojenie w cierpieniu, którego doznaję. Usłysz mój krzyk rozpaczy
 karina: 24.09.2007, 19:34
 Najdrozszy Panie Jezu, ufam Tobie, ufam Najdrozszemu Sercu Twemu.
 wojtek: 31.08.2007, 07:36
 Panie Jezu przyjacielu Kochany! DZISIAJ 31.08.2007 ROKU ZAWIERZAM SAMEGO SIEBIE W TWOIM MILOSIERNYM SERCU.PROSZE CIE JEZU PRZEMIEN MOJE SERCE,I MOW PRZEZE MNIE,DZIALAJ PRZEZE MNIE I MYSL PRZEZE MNIE.WSZYSTKO TOBIE JEZU ODDAJE.WLASNIE OD DZISIAJ.WOJTEK
 Asia: 20.08.2007, 22:14
 Kocham Cie Panie! Spraw abym nie bala sie Twego planu wobec mnie. Ani niepowodzen ani ciemnosci. Oddaje sie Tobie calkowicie i moje zycie. Od dziś to juz nie ja zyje tylko TY zyjesz we mnie.
 mONIKA: 07.07.2007, 22:28
 pANIE POMÓŻ MI OFIAROWAĆ SIĘ TOBIE W SŁUŻBIE TWEMU SERCU..... I BLIŻNIM. TAK MI DOPOMÓŻ PANIE JEZU... AMEN
 Zdzisław: 25.05.2007, 09:47
 TO PRAWDA PANI JOASIU ŻE JEST PIĘKNE CUDOWNE JAK DODAJE SIŁY DO ŻYCIA PRAWDA
 joanna tyczewska: 26.02.2007, 13:20
 Jezu moj najukochanszy miluje serce twoje, jakiez jest ono piekne.
[1] [2] [3] [4] (5)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej