Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy Matki Teresy


Promienie miłości Bożej

Pomóż mi rozsiewać Twoją woń, o Jezu. Wszędzie tam, dokąd pójdę, napełnij moją duszę Twoim Duchem i Twoim życiem. Stań się Panem mojego istnienia w sposób tak całkowity, by całe moje życie promieniowało Twoim życiem. Aby każda dusza, do której się zbliżam, mogła odczuwać Twoją obecność we mnie. Aby patrząc na mnie, nie widziała mnie, ale Ciebie we mnie. Pozostań we mnie. Dzięki temu będę jaśnieć Twoim blaskiem i będę mogła stać się światłem dla innych.

Wyczuwałam bicie Twego serca

Znalazłam Ciebie w wielu miejscach, Panie. Wyczuwałam bicie Twego serca w doskonałej ciszy pól, w ciemnym tabernakulum Twojej pustej katedry,w jedności serc i umysłów wspólnoty osób, które Cię kochają. Znalazłam Ciebie w radości, w której Cię szukam i często znajduję. Ale zawsze znajduję Cię w cierpieniu. Cierpienie jest niczym uderzenie dzwonu, wzywającego oblubienicę Boga do modlitwy. Panie, znalazłam Cię w straszliwym ogromie cierpienia bliźnich. Widziałam Ciebie we wzniosłej akceptacji i w niewytłumaczalnej radości osób, których życie nękane jest bólem. Ale nie udało mi się znaleźć Ciebie w moich małych bólach i w moich banalnych przykrościach. Pozwoliłam bezowocnie przemijać dramatowi Twojej męki odkupieńczej w moim utrudzeniu. A radosna witalność Twojego zmartwychwstania stłumiona jest szarzyzną mojego litowania się nad sobą. Panie, ja wierzę. Ale Ty wspomóż moją wiarę.

W chwili uczciwości

Panie, gdy sądzę, że moje serce po brzegi wypełnione jest miłością, i gdy zauważam w chwili uczciwości, że kocham siebie w osobie kochanej, uwolnij mnie od samej siebie. Panie, gdy wydaje mi się, że dałam wszystko to, co mam do dania i gdy zauważam w chwili uczciwości, że to ja otrzymuję, uwolnij mnie od samej siebie. Panie, gdy uwierzyłam, że jestem biedna, i gdy zauważam w chwili uczciwości, że bogata jestem w pychę i zazdrość, uwolnij mnie od samej siebie. Panie, gdy królestwa tego świata uznaję fałszywie za Królestwo niebieskie, spraw, bym znajdowała szczęście i pociechę jedynie w Tobie.

Naucz mnie miłości

Panie, naucz mnie mówić, nie jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący, ale z miłością. Spraw, bym potrafiła rozumieć, i obdarz mnie wiarą przenoszącą góry miłością. Naucz mnie tej miłości, która jest zawsze cierpliwa i zawsze uprzejma, nigdy zazdrosna, zarozumiała, egoistyczna albo drażliwa; miłości, która znajduje radość w prawdzie, która zawsze jest gotowa do przebaczania, do wierzenia, do zaufania i do okazywania cierpliwości. W końcu, gdy wszystkie rzeczy przemijające rozpadną się i wszystko stanie się jasne, spraw, bym mogła być słabym, ale trwałym odbiciem Twojej doskonałej miłości.

Otwórz nasze oczy

Panie, otwórz nasze oczy, abyśmy w naszych braciach i siostrach Ciebie rozpoznali. Panie, otwórz nasze uszy, abyśmy usłyszeli plącz i wołanie głodnych, zmarzniętych, przerażonych i zgnębionych. Panie, otwórz nasze serca, abyśmy potrafili kochać siebie tak jak Ty nas kochasz. O Boże, daj nam, proszę, dar z wszystkich, jakie znamy, najcenniejszy: serce przepełnione miłością do Chrystusa. Amen.

Chcesz moich rąk?

Panie, czy chcesz moich rąk, by spędzić ten dzień pomagając biednym i chorym, którzy ich potrzebują? Panie, daję Ci dzisiaj moje ręce. Panie, czy potrzebujesz moich nóg, aby spędzić ten dzień odwiedzając tych, którzy potrzebują przyjaciela? Panie, dzisiaj oddaję Ci moje nogi. Panie, czy chcesz mego głosu, aby spędzić ten dzień na rozmowie z tymi, którzy potrzebują słów miłości? Panie, dzisiaj daję Ci mój głos. Panie, czy potrzebujesz mojego serca, aby spędzić ten dzień kochając każdego człowieka tylko dlatego, że jest człowiekiem? Panie, dzisiaj daję Ci moje serce.

Poślij mi kogoś spragnionego miłości

Panie, gdy jestem głodna, przyślij mi kogoś, kto potrzebuje pożywienia; gdy chce mi się pić, przyślij mi kogoś spragnionego; gdy jest mi zimno, przyślij mi kogoś do ogrzania; gdy odczuwam przykrości, ofiaruj mi kogoś do pocieszania; gdy mój krzyż staje się ciężki, pozwól mi dzielić krzyż innej osoby; gdy jestem biedna, skieruj mnie do kogoś, kto jest w potrzebie; gdy nie mam czasu, daj mi kogoś, kogo mogłabym wesprzeć przez chwilę; gdy jestem upokorzona, spraw, bym miała kogoś, kogo mogłabym pochwalić; gdy jestem zniechęcona, przyślij mi kogoś, komu mogłabym dodać otuchy; gdy potrzebuję zrozumienia u innych, daj mi kogoś, kto czeka na moją wyrozumiałość; gdy potrzebuję, by ktoś zajął się mną, przyślij mi kogoś, kim ja mogłabym się zająć; gdy myślę tylko o sobie samej, zwróć moją uwagę na kogoś innego. Uczyń nas, Panie, godnymi służenia naszym braciom, którzy na całym świecie żyją i umierają biedni i wygłodniali. Daj im dzisiaj, posługując się naszymi rękoma, ich chleb powszedni. Daj im za pośrednictwem naszej wyrozumiałej miłości pokój i radość.


Modlity Matki Teresy

   

Wasze komentarze:
 Beata: 04.12.2018, 11:35
 Św Tereso błagam pomóż mojemu tacie choremu na raka a mnie pomóż wygrać na leczenie dla taty i mieszkanie dla córki
 Beata: 06.10.2018, 11:30
 Św Tereso Módl się za mnie ,moich rodziców i moją córką do Pana Boga aby okazał nam łaski Amen
 Mateusz: 10.11.2017, 09:49
 O wiarę nadzieje i milosc do Madaliny i milosc i pomoc dla Laury z Rumuni. Bóg zaplac Amen
 M : 23.09.2017, 04:52
 Matko Tereso staw się za mną by wszystko było dobrze proszę o zdrowie. Amen
 Córka: 07.06.2017, 14:53
 Droga Matko Tereso, bardzo proszę ulecz moją Mamę, Twoją Imienniczkę
 Córka: 07.06.2017, 14:45
 Droga Matko Tereso, bardzo proszę ulecz moją Mamę, Twoją Imienniczkę
 Basia: 07.05.2017, 20:05
 zawierzam Ci 1-szą Komunię Martusi
 halina : 01.05.2017, 20:07
 sw tereso prosze o wstawiednictwo za nami bys uorosila szczescie dla mojej corki o dobrego chlopaka wierzoncego takiego od boga zeby nie byla sama by byla szczesliwa dzienkuje
 Lech Andrzej: 24.04.2017, 00:34
 Święta Matko Tereso proszę o łaskę zdrowia dla mojej żony
Beaty oraz powierzam Tobie całą moją rodzinę , wszystkie troski kłopoty wyjednaj dla nas wszystkie łaski. Dziękuję
 Basia: 15.04.2017, 19:10
 wraz z Maryją pokój światu dawaj i Ani.Olivera prowadż
 babcia : 26.03.2017, 20:36
 matko tereso prosze o wstawiednctwo za mojom corke aby bog postawil na drodze dobrego wierzoncego czloweka zeby zalozyla szczeslwom rodznie zeby nie byla sama dzienkuje
 Ania: 31.01.2017, 20:49
 Matko Tereso proszę o wstawiennictwo, aby Bóg uleczył niepłodność w moim małżeństwie i obdarzył nas zdrowym potomstwem oraz błogosławieństwem. Błagam chroń mnie i mojego męża od złego, pozwól cieszyć się życiem i odsuń od nas troski.
 BH: 23.10.2016, 18:27
 30 dni o miłość Bożą-prawdziwą dla wielu bliskich+Olivera i p.A. od złych decyzji z narodowymi funduszami itp.
 Krystyna 8 10 2016: 07.10.2016, 22:43
 ŚW Matko Tereso proszę dar wielkiej miłości do Pana Jezusa i Matki Bożej dla mnie i mojego męża oraz synów córek zięciów wnuków krewnych i znajomych pomóż nam otworzyć oczy zrozumieć i wybrać drogę do Pana wstawiaj się za nami
 Danuta:05.09.2016,22:14: 05.09.2016, 22:26
 Święta Matko Tereso,dziękuję Ci za kontakt z córką,pomóż mi
z nią rozmawiać i naucz mnie ją rozumieć.Módl się za nami i wyjednaj nam Błogosławieństwo Boże oraz potrzebne łaski.
 Danuta:05.09.2016,22:14: 05.09.2016, 22:22
 Święta Matko Tereso,dziękuję Ci za kontakt z córką,pomóż mi
z nią rozmawiać i naucz mnie ją rozumieć.Módl się za nami i wyjednaj nam Błogosławieństwo Boże oraz potrzebne łaski.
 Monika G.: 05.09.2016, 00:00
 Błagam Cię Matko Teresko o zdrowie abym mogła wychować swoje dzieciątka i być oparciem dla męża.Błagam....Bóg zapłać.
 Monika G.: 04.09.2016, 23:55
 Błagam Cię Matko Teresko o zdrowie abym mogła wychować swoje dzieciątka i być oparciem dla męża.Błagam....Bóg zapłać.
 +: 04.09.2016, 10:21
 O nowa święto dziś w poczet wchodząca św i błogosławiona Matko Tereso z Kalkuty ześlij łaskę zdrój miłosierdzia Bożego
na naszą rodzinę i wszystkich biednych w ciężkim położeniu
się znajdujących ludzi chorych cierpiących .
Polecam szczególną intencje .
Św. Matko Tereso módl się za nami
 BH: 02.01.2016, 21:47
 O cud powrotu uczuć macierzyńskich u Ani
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej