Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Judy Tadeusza


DZIEŃ PIERWSZY

Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...
   


Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia
Joanna Piątek
Czy odważysz się na pierwszy krok w stronę nowego życia, życia w objęciach Bożej Miłości? Wystarczy tylko zamknąć oczy i z serca powiedzieć: „Jezu, Ty się tym zajmij”... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Pawel: 07.11.2017, 22:53
 ŚW Judo dziękuję Ci za wszelkie otrzymane łaski. Proszę o dalsze wsparcie i błogosławieństwa. Proszę również o wstawiennictwo u Pana naszego, w sprawie Ci wiadomej a tak ważnej dla mnie. Proszę o możliwość powrotu do domu, proszę o uzdrowienie Naszych serc - jeśli taka jest wola Pana. Amen
 Barbara: 07.11.2017, 16:44
 Św. Judo Tadeuszu gorąco Cię proszę o zdrowie dla mojego męża i mojego syna
 Barbara: 07.11.2017, 16:42
 Św. Judo Tadeuszu gorąco Cię proszę o zdrowie dla mojego męża i mojego syna
 mama: 07.11.2017, 08:55
 Sw. Judo-Tadeuszu prosze o uzdrowienie moich dzieci z chorob chronicznych.
Blagam o wtawiennictwo dla Boga wszysko jest mozliwe.
Jezu ufam Tobie...
 Piotrek: 07.11.2017, 07:33
 Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie
 m: 06.11.2017, 21:59
   Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie
Aby w pracy mi sie ułożyło z szefowa aby nowe wyzwanie okazało się sukcesem!
 Matka i przyszła babcia: 06.11.2017, 20:48
 Św.Judo Tadeuszu jeszcze raz dziekuje za wysłuchanie mej prośby o dar poczecia dla mojej córki.Teraz gorąco Cię proszę o opiekę podczas ciazy. Oddalaj wszelkie zagrożenia. Spraw aby dzieciątko prawidłowo się rozwijało.O pomyślne wyniki badań. O szczęśliwe donoszenie i rozwiązanie ciazy oraz zdrowe potomstwo które przyniesie radość swoim rodzicom.Miej ich w swojej opiece i wstawiaj się za nimi u Boga.
 jopi: 06.11.2017, 20:10
 Dzięki wspaniały orędowniku św. Judo i proszę o dalsze wsparcie w trudnej sytuacji. Ufam tobie. Wstaw się za nami.
 Ola : 06.11.2017, 15:41
 Św.Judo dopomóż mojemu związkowi i wyprowadź S z nałogu.Chryste trzymaj go w swoich ramionach.Jezu ufam Tobie
 mama: 06.11.2017, 09:11
 Sw. Judo Tadeuszu prosze o wstwiennictwo o wsluchanie mojej prosby odmawiannej obenie w nowennie do ciebie.
 Piotrek: 06.11.2017, 07:38
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie
 Grazyna 05.11.2017: 06.11.2017, 00:05
 Sw.Tadeuszu Judo prosze wysluchaj nasxych prosb , aby Marcin dostal prace i o jego nawrocenie
 Dorota: 05.11.2017, 23:56
 Święty Tadeuszu z Judy uproś dla mojego męża łaskę zdrowia siły i odwagi by znalazł nową pracę
 gabi: 05.11.2017, 20:35
 Dziekuje za wstawienictwo i proszebo dalsza modlitwe za syna Witolda-o powrot do rodziny i podjecie pracy.BOG ZAPLAC
 Beata : 05.11.2017, 01:06
 Proszę o pomoc córce podczas zaliczeń i kolokwium w tym tygodniu. Daj jej zdrowie, siłę i jasność umysłu.
 MARYSIA: 04.11.2017, 20:48
 ŚW. JUDO TADEUSZU POMOŻ NASZEJ RODZINIE W SPRAWIE WIADOMEJ BOGU. AMEN
 MARYSIA: 04.11.2017, 20:47
 ŚW. JUDO TADEUSZU POMOŻ NASZEJ RODZINIE W SPRAWIE WIADOMEJ BOGU. AMEN
 matka: 04.11.2017, 11:33
 Święty Judo Tadeuszu proszę czuwaj nad moimi córkami,aby jedna doznała łaski rodzicielstwa a druga przestała błądzić i obrała słuszną drogę.
 jopi: 04.11.2017, 07:25
 Proszę sw. Judo o wsparcie i pomoc w znalezieniu rozwiązania sprawy zawodowej. Wstaw się za mną i pomóż mi to załatwić. Wierzę w ciebie i twą łaskę.
 Dorota: 03.11.2017, 17:21
 Święty Tadeuszu z Judy uproś dla mojego męża łaskę zdrowia siły i odwagi by próbował i znalazł nową pracę, która daje satysfakcję i pieniądze.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej