Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Nowenna do św. Judy Tadeusza

DZIEŃ PIERWSZY

     Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

     Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

     Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

     O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

     W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

     Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

     Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

     Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

     O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

     Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

     Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

     Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

     O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

     Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

     Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

     Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

     Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

     Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

     O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

     O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

     O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

     Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...



   


Modlitewnik dla małżonków Modlitewnik dla małżonków
Małgorzata Rogalska
Niniejszy modlitewnik może być pomocny dla małżonków w ich indywidualnej, jak i wspólnej modlitwie. Zamieszczono w nim modlitwy o miłość, modlitwy małżonków za siebie, za dzieci, za całą rodzinę, modlitwy w różnych sytuacjach, zarówno radosnych np. rocznicy ślubu, jak i trudnych np. gdy małżeństwo przechodzi kryzys... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ola : 16.08.2017, 05:50
 Św.Judo Tadeuszu ratuj nasz związek.Dodaj rozumu i wiary S.Nawróç Jego chore serce.
 Dorota: 15.08.2017, 21:36
 Święty Tadeuszu z Judy uproś dla mojego syna Macieja łaskę zdrowia siły i zdania poprawki matury z matematyki.Jezu ufam Tobie
 matka: 15.08.2017, 14:59
 Święty Judo Tadeuszu proszę miej w opiece moją rodzinę.
 A.B: 15.08.2017, 06:59
 Święty Judo Tadeuszu proszę cię o zdrowie przez twoje wstawiennictwo u Boga
 Kaska: 14.08.2017, 19:36
 Sw.Judo Tadeuszu proszę aby Piotr mój ukochany wrócił do mnie....
 Ola : 14.08.2017, 06:11
 Św.Judo Tadeuszu wesprzyj u Boga moje prośby i ratuj nasz związek.Jezu ufam Tobie
 Justyna: 13.08.2017, 20:01
 Święty Judo Tadeuszu bardzo Cię proszę o modlitwę w intencji zdrowia mojego męża i moim oraz o to byśmy w końcu doczekali się upragnionego dziecka i zdążyli je wychować na porządnego i dobrego człowieka.
 Monika: 13.08.2017, 10:40
 św. Judo nie chcę Cię prosić o pieniądze, prace na stałe, godne stanowisko czy zdrowie. To wszystko w rękach Boga. Chcę Cię prosić o miłość w mojej rodzinie, o szacunek, cierpliwość i niezachwianą wiarę.O to by moje dzieci wyrosły na dobrych i mądrych ludzi kochających oblicze Boga. Nie potrafię dać im przykładu.
 Anna: 12.08.2017, 11:09
 Święty Judo Tadeuszu dziękuję za wszystkie łaski jakimi mnie obdarowałeś.Proszę spraw abym została babcią zdrowego dziecka.
 An: 12.08.2017, 09:40
 Mi niestety nie pomógł, kilka lat modlilam się ale nie zostałam wysłuchana
 antos: 11.08.2017, 14:14
 Św. Judo proszę wysłuchaj moich próśb, aby ludzie,którzy podejmują decyzje, robili to uczciwie i sprawiedliwie. Jezu ufam Tobie.
 Piotrek: 11.08.2017, 07:46
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie !
 antos: 10.08.2017, 15:49
 Proszę Cię Św. Judo Tadeuszu wysłuchaj moich próśb, proszę abym wróciła do pracy na godne stanowisko i wytrzymała psychicznie, proszę aby mój mąż awansował i mógł zapewnić nam godziwe życie bez długów. Jezu ufam Tobie.
 W.A.: 10.08.2017, 03:59
 Kochany Święty Tadeuszu Judo bardzo proszę wyproś mi łaskę u Pana Jezusa i Mateńki Przenajświętrznej aby moje modlitwy były spełnione aby moja rodzina tzn.córka syn mąż i ja byli zdrowi żebyśmy nie mieli żadnych kłopotów żeby zdrowie i szczęście znów zawitało do nas Jezu Ufam Tobie
 W.A.: 10.08.2017, 03:59
 Kochany Święty Tadeuszu Judo bardzo proszę wyproś mi łaskę u Pana Jezusa i Mateńki Przenajświętrznej aby moje modlitwy były spełnione aby moja rodzina tzn.córka syn mąż i ja byli zdrowi żebyśmy nie mieli żadnych kłopotów żeby zdrowie i szczęście znów zawitało do nas Jezu Ufam Tobie
 Justyna: 09.08.2017, 16:02
 Św. Judo Tadeuszu, usłysz mój głos, wstaw się za mną u Niebieskiej Pani i wspomóż, by otoczyła mnie opieką, o którą proszę a Bóg ulitował się nade mną i wysłuchał mojego wołania. Nikt mi nie pomoże tak, jak Wy. Składam w Was moją nadzieję. Amen.
 Justyna: 09.08.2017, 15:58
 Św. Judo Tadeuszu, proszę usłysz mój głos, wstaw się za mną u Niebieskiej Pani i wspomóż, aby otoczyła mnie opieką, o którą proszę a Bóg ulitował się nade mną. Składam w Was moją nadzieję. Nikt mi tak nie pomoże jak Wy. Amen.
 Anna: 09.08.2017, 15:29
 Święty Judo Tadeuszu proszę miej w opiece moją rodzinę,spraw aby powiódł się zabieg u mojego męża i żeby otrzymał rentę.Bóg zapłać.
 antos: 09.08.2017, 13:58
 Św. Judo Tadeuszu proszę z całego serca wysłuchaj mojej prośby,abym mogła godnie pracować. Jezu ufam Tobie.
 kari : 09.08.2017, 12:37
 Judo Tadeuszu proszę uproś aby w pracy układało mi się dobrze a złe osoby znalazły inną drogę ku zadowoleniu.Pomóz dzwignać sie z dołka finansowego wyproś rozwiązanie naszej trudnej sytuacji.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] (78) [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść




[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej