Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Judy Tadeusza


DZIEŃ PIERWSZY

Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...
   


Modlitewnik dla małżonków Modlitewnik dla małżonków
Małgorzata Rogalska
Niniejszy modlitewnik może być pomocny dla małżonków w ich indywidualnej, jak i wspólnej modlitwie. Zamieszczono w nim modlitwy o miłość, modlitwy małżonków za siebie, za dzieci, za całą rodzinę, modlitwy w różnych sytuacjach, zarówno radosnych np. rocznicy ślubu, jak i trudnych np. gdy małżeństwo przechodzi kryzys... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 antos: 21.08.2017, 14:09
 Św. Judo Tadeuszu proszę, aby mój mąż awansował i nie brakowało nam pieniędzy na życie, proszę o godną pracę dla mnie, proszę o zdrowie dla dzieci i dla nas. Jezu ufam Tobie.
 Piotrek: 21.08.2017, 07:49
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie !
 Aga: 21.08.2017, 06:56
 Sw judo proszę cię błagam o wyleczenie z raka piersi moja mamę i żeby nie miała chemioterapi Jezu ufam Tobie
 matka: 20.08.2017, 20:10
 Święty Tadeuszu proszę aby ustąpił ból u mojej córki i żeby czuła się dobrze
 Joanna: 19.08.2017, 23:19
 Święty Judo proszę wysłuchaj mojej prośby i wstaw się za naszym synem o pomoc w rozwiązaniu pomyślnym trudnej sytuacji życiowej.Jezu ufam Tobie.
 Marcin: 19.08.2017, 20:54
 Sw Judo Tadeuszu wypros zdrowie dla mojej żony i oreduj za nią.W tobie nadzieja
 Ola : 19.08.2017, 15:06
 Św.Judo Tadeuszu błagam Cię z całego serca pomóź mojemu zwiazkowi i ulecz S.chore serce.Jedynie Ty możesz nam pomóc.Błagam Cię nie rozdzielaj nas.Jezu ufam Tobie.Wspieraj nas.
 matka: 19.08.2017, 10:11
 Święty Judo Tadeuszu proszę o dar macierzyństwa oraz zdrowe dziecko dla mojej kochanej córki.
 W.A: 19.08.2017, 06:35
 Święty Tadeuszu Judo proszę Cię o zdrowie dla mojej córki syna męża i moje żeby szczęście zawitało w końcu do nas proszę Cię abym ja nie miała tych bóli i tych wszystkich dolegliwości Ufam Tobie Panu Bogu i Mateńce Przenajświętrznej że mi pomożecie Jezu Ufam Tobie
 A.B: 18.08.2017, 23:49
 Święty Judo Tadeuszu proszę cię o zdrowie przez twoje wstawiennictwo u Boga
 ELZBIETA: 18.08.2017, 23:25
 ŚW.JUDO TADEUSZU PROSZĘ CIE I BŁAGAM WSTAW SIĘ ZA SYNEM KTÓREGO OPĘTAŁA ZŁA KOBIETA,KTÓRA MA W SOBIE TYLE POGARDY I NIENAWIŚCI DO DRUGIEGO CZŁOWIEKA.ZŁO TRZEBA DOBREM I MODLITWĄ ZWYCIĘŻAĆ.JEZU UFAM TOBIE.
 asia: 18.08.2017, 18:42
 Św. Judo Tadeuszu błagam o zdrowie żebym nie musiała iść do szpitala.Dziękuję .
 ker: 18.08.2017, 16:35
 Gdy brak już sił gdy nadzieja gaśnie gdy wszystko wydaje się że za chwile się skończy cały nasz misternie utkany piękny plan na życie na miłosc spokój i rodzinę wszystko takie kruche i krótkie żal i ból ze to niesprawiedliwe upokarzające....proszę o garsć modlitwy i nadzieii że jeszcze kiedyś się uśmiechnę
 Mama: 17.08.2017, 22:48
 Św. Judo Tadeuszu błagam Cię usłysz mój błagalny głos, wysłuchaj mojej prośby aby moja córka Ola poprawiła maturę z matematyki na pozytywny wynik. Daj Jej siłę, wiarę i miłość aby umiała wykorzystać całą swoją wiedzę i intuicję. Nie opuszczaj Jej. Amen.
 Dorota: 16.08.2017, 23:34
 Święty Tadeuszu z Judy uproś dla mojego syna Macieja łaskę zdrowia siły i zdania poprawki matury z matematyki. Jezu ufam Tobie
 Bernadetta: 16.08.2017, 21:25
 Św. Judo Tadeuszu proszę za wstawiennictwo u Pana Naszego Jezusa Chrystusa, aby uzdrowil mojego małego synka.
 Ola : 16.08.2017, 05:50
 Św.Judo Tadeuszu ratuj nasz związek.Dodaj rozumu i wiary S.Nawróç Jego chore serce.
 Dorota: 15.08.2017, 21:36
 Święty Tadeuszu z Judy uproś dla mojego syna Macieja łaskę zdrowia siły i zdania poprawki matury z matematyki.Jezu ufam Tobie
 matka: 15.08.2017, 14:59
 Święty Judo Tadeuszu proszę miej w opiece moją rodzinę.
 A.B: 15.08.2017, 06:59
 Święty Judo Tadeuszu proszę cię o zdrowie przez twoje wstawiennictwo u Boga
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej