Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Nowenna do św. Judy Tadeusza

DZIEŃ PIERWSZY

     Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

     Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

     Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

     O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

     W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

     Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

     Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

     Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

     O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

     Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

     Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

     Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

     O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

     Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

     Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

     Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

     Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

     Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

     O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

     O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

     O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

     Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...   


Modlitwy do Ducha Świętego Modlitwy do Ducha Świętego
Praca zbiorowa
Potrzebujemy Ducha Świętego. On nas odnawia i prowadzi do świętości, ale przede wszystkim pokazuje nam, Kim jest Jezus. Wzywanie Go i codzienne poddawanie się Jego prowadzeniu to najlepsza metoda na udane, sensowne życie...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 W.A: 12.06.2017, 20:18
 Św. Tadeuszu Judo bardzo proszę Cię o opiekę nad moją córką synem mężem oraz moim wyzdrwieniem żeby szczęście powróciło znów do mojej rodziny
 M: 12.06.2017, 19:05
 Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa o szybką diagnozę i powrót do zdrowia Piotra
 Beata: 12.06.2017, 14:58
 Sw. Judo Tadeuszu przez Twoje wstawiennictwo proszę Pana Jezusa o pracę dla męża.
 hubert: 12.06.2017, 12:35
 Św. Judo Tadeuszu wstaw się za mną grzesznym człowiekiem,do Jezusa Chrystusa aby rozwiązał moje zniewolenia które są barierą ,która dzieli mnie od Pana naszego Boga Wszechmogącego.
 Piotrek: 12.06.2017, 07:55
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie !
 Magda: 11.06.2017, 22:23
 Św judo tadeuszu proszę pokornie wypros mi łaskę której tak bardzo potrzebuje błagam Cie sw patronie spraw beznadziejnych
 Ola: 11.06.2017, 09:03
 Św.Judo Tadeuszu pomóż mi znaleźć lepszą pracę i dopomóż w moich problemach.
 Dorota: 10.06.2017, 16:12
 Święty Tadeuszu z Judy uproś dla mojego syna Macieja łaskę zdrowia siły i zdania matury z matematyki.
 Piotrek: 10.06.2017, 10:20
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie !
 Matka : 09.06.2017, 23:16
 Św Judo Tadeuszu z całego serca dziękuje za otrzymana pomoc i bardzo proszę o dalsza opiekę nad moimi dziećmi o zdrowie dla moich rodziców i synów.
 Matka : 09.06.2017, 23:16
 Św Judo Tadeuszu z całego serca dziękuje za otrzymana pomoc i bardzo proszę o dalsza opiekę nad moimi dziećmi o zdrowie dla moich rodziców i synów.
 W.A: 09.06.2017, 13:39
 Święty Tadeuszu Judo proszę bardzo wstaw się za moim wyzdrowieniem żeby modlitwy moje zostały wysłuchane
 matka: 09.06.2017, 10:23
 Święty Judo Tadeuszu proszę Cię o łaskę macierzyństwa dla mojej kochanej córki.
 Joanna: 09.06.2017, 09:30
 Sw, Judo Tadeuszu proszę o uratowanie mojego Małżenstwa. Mój mąż Krzysztof zakochał się w innej kobiecie. Nie chce naprawiać naszego małżeństwa. Błagam Cię orędowniku mój wyproś nam u Boga Wszechmogącego łaskę aby zerwał to uczucie do innej kobiety i wrócił do naszej rodziany. Aby ta kobieta zerwała z nim i zostawiła go w spokoju. Tylko BOg może nam pomóc i twoje wstawiennictwo.
 Piotrek: 09.06.2017, 07:41
 Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie !
 matka: 08.06.2017, 22:00
 Święty Judo Tadeuszu, proszę Cię o łaskę dla mojego syna,aby dostał wymarzoną pracę,zmienił otoczenie,co wpłynie na Jego zdrowie i stan emocjonalny, żeby mógł się spełniać zawodowo i godnie zarabiać. Jezu ufam Tobie.
 ELZBIETA: 08.06.2017, 21:58
 ŚWIĘTY JUDO TADEUSZU PROSZĘ CIE POMÓŻ MI W SPRAWIE SYNA ODIZOLOWAĆ TĘ ZŁĄ KOBIETĘ.PROSZĘ CIĘ O WSPARCIE I DZIĘKUJĄC CI MODLITWĄ.
 W.A: 08.06.2017, 06:02
 Św.JUDO BARZO CIĘ PROSZĘ WSAW SIĘ O MOJE WYZDROWIENIE ŻEBYM NIE MIAŁA KŁOPOTÓW Z ZATOKAMI Z BAKTERIĄ W NOSIE Z OCZAMI I KRĘGOSŁUPEM A TAKŻE ŻEBY CÓRKA SYN BYLI ZDROWI MIELI PRACĘ I UŁOŻYLI SOBIE ŻYCIE A TAKŻE ŻEBY MĄŻ BYŁ ZDROWY BO TAK BARDZO JEST MI POTRZEBNY BO WE DWOJE SIĘ WSPIERAMY W TRUDNYCH CHWILACH JEZU UFAM TOBIE OCZEKUJĘ NA POMOC
 Gosia : 08.06.2017, 00:56
 Św Tadeuszu Judo, bardzo proszę o zdrowie dla mojej rodziny. A także oto żeby młodszy syn pozostał na dobrej drodze i dostał się do wymarzonej szkoły i ją ukończył. Nigdy nie prosiłam o nic dla siebie tak zwyczajnie chciała bym być szczęśliwa i pozbyć się raka pomóż mi proszę
 Piotrek: 07.06.2017, 07:42
 Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie !
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] (90) [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej