Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki


Duchowa Adopcja


Najstarsze mają 25 lat

Ile poczętych dzieci udało się uratować, wie tylko Bóg. - Ale od kiedy trwa Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, spada liczba zarejestrowanych aborcji - mówi Jerzy Zieliński, jeden z inicjatorów dzieła.

- Po raz siedemnasty podejmuję duchową adopcję - mówi Anna Burakow-ska, muzyk. - Po raz pierwszy pomyślałam o tym, kiedy moja znajoma wyznała mi, że dokonała aborcji, bo mąż nie chciał drugiego dziecka.

Modlitwa osoby włączającej się w duchową adopcję trwa tyle, ile życie poczętego dziecka w łonie matki: dziewięć miesięcy, czyli 270 dni. Ci, którzy chcą w ten sposób chronić zagrożone życie, odmawiają codziennie dziesiątkę Różańca, modlitwę-prośbę o ochronę i uratowanie poczętego życia, a do tego dodają dowolnie podjętą ofiarę.

- Duchową adopcję podejmują często kobiety, które poddały się aborcji - mówi Jerzy Zieliński. - Przez wiele lat nie mogły poradzić sobie z syndromem po-staborcyjnym, a modlitwa przynosi też uzdrowienie im samym.

Ale powodów, dla których coraz więcej osób włącza się w duchową adopcję, jest wiele. - Żona zmarła po ciężkiej chorobie. Mam dorosłego już syna. Podjęcie duchowej adopcji wynika też z mojej potrzeby ojcostwa, którą mogę tak realizować - mówi Janusz Sukiennik z parafii Matki Bożej Królowej Polskich .Męczenników na Grochowie. Dzieło Duchowej Adopcji zaowocowało w tutejszej parafii kolejnymi inicjatywami. - W powstałej Wspólnocie Ojców uczymy się, jak być dobrymi ojcami - stwierdza Janusz Sukiennik. Z kolei z tej wspólnoty zrodziła się Wspólnota Synów przy parafii Matki Bożej z Lourdes na Pradze, gdzie młodzi chłopcy dojrzewają do podjęcia ojcostwa.

Pierwsze przyrzecznie duchowej adopcji w 1987 r. czasu w kościele Paulinów przy ul. Długiej w Warszawie złożyło siedem osób. Od tamtego modlitwę za nienarodzonych zadeklarowało ich prawie 2,5 tys. Złożenie przyrzeczeń duchowej adopcji odbyło się już 150 razy. Około 30 proc. uczestników podejmuje duchową adopcję po raz kolejny.

- Zanim powstało dzieło Duchowej Adopcji, w latach 70. stworzyliśmy z kolegami grupę, która za cel działania przyjęła zniesienie ustawy z 1956 r., legalizującej w Polsce aborcję - opowiada Jerzy Zieliński. Tak powstał Polski Komitet Obrony Życia i Narodu.

- Już w latach 80. zaczęliśmy na pielgrzymkach do CZęstochowy wygłaszać prelekcje dotyczące Ślubów Jasnogórskich, poruszając sprawy związane z obroną życia i rodziny. Ojciec Symplicjusz, paulin, zaproponował, byśmy przy kościele przy ul. Długiej prowadzili inicjatywy związane z obroną życia. Wyświetlaliśmy filmy i urządzaliśmy wykłady. W 1987 r. przeczytaliśmy w "Rycerzu Niepokalanej" artykuł Pawła Milcarka, który opisał ideę duchowej adopcji opisaną na ulotce znalezionej w katedrze west-minsterskiej w Londynie. I tak w Polsce rozpoczęło się dzieło Duchowej Adopcji. Chcieliśmy pokazywać, jakim złem jest ustawa wymierzona przeciw dzieciom poczętym, przeciw polskiemu narodowi. Przedstawiać rolę mężczyzny i kobiety w rodzinie. Potem środowisko przyjęło nazwę Straż Pokoleń, a z tej powstała Duchowa Adopcja. Poszliśmy z tym do przeora paulinów o. Szczepana Kośnika - opowiada Jerzy Zieliński.

Ojcowie paulini ułożyli ceremoniał przyrzeczeń. Są one składane obecnie pięć razy w roku, w święta maryjne: 2 lutego, 25 marca, 31 maja, 8 września i 8 grudnia. Nieprzypadkowo dzieło rozwija się pod pieczą paulinów. - Nieżyjący już śp. o. Krzysztof Kognis pomagał duchowo kobietom z syndromem postaborcyjnym, bo do niego często się z tym zwracały. To miejsce zostało przez niego wymodlone, on też zachęcał kobiety do duchowej adopcji - mówi Jerzy Zieliński. Dzieło rozszerzyło się w Polsce i w innych krajach Europy, także Wschodniej. Znane jest na kontynencie amerykańskim, w Papui - Nowej Gwinei, w Indiach. Staje się ratunkiem dla bezbronnych nienarodzonych dzieci. Najstarsze mają dziś 25 lat.

Irena Świerdzewska

Modlitewnik dla małżonków Modlitewnik dla małżonków
Małgorzata Rogalska
Niniejszy modlitewnik może być pomocny dla małżonków w ich indywidualnej, jak i wspólnej modlitwie. Zamieszczono w nim modlitwy o miłość, modlitwy małżonków za siebie, za dzieci, za całą rodzinę, modlitwy w różnych sytuacjach, zarówno radosnych np. rocznicy ślubu, jak i trudnych np. gdy małżeństwo przechodzi kryzys... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Kazimierz: 17.03.2020, 09:19
 Proszę o modlitwę o dar potomstwa dla Martyny i Krzysztofa. .Maryjo dopomóż. Jezu Ufam Tobie.
 Katolik: 24.03.2019, 11:20
 Do Pauli: wg Katechizmu, modlitwy osoby w stanie grzechu ciezkiego nic nie znaczą przed Bogiem, bo jest ona na wlasne zyczenie jak trup, a nieboszczyk nie jest w stanie wykonać swojej pracy, także podejmując się jakiejkolwiek modlitwy warto być w stanie łaski uswiecajacej.
 Do Pauli: 18.05.2018, 22:10
 Nikt raczej stanu łaski uswięcającej u kandydatów nie sprawdza, polecam jednak trwanie w niej. Można w tej intencji przystąpić do spowiedzi, ofiarować Komunię. Stan łaski ważny jest nie tylko do duchowej adopcji, ale przede wszystkim dla nas samych i naszego zbawienia. Tak spełnione zobowiązania duchowej adopcji będą stanowiły dla nas w przypadku stanu łaski czyn zasługujący (i to naprawdę spory). Rozwazana może być dowolna tajemnica różańcowa, dla mnie osobiście najlepiej służy tutaj tajemnica Zwiastowania oraz Narodzenia Pana Jezusa.
 Paula: 17.04.2018, 00:07
 Czy osoba, ktora nie moze przyjmowac komunii moze duchowo zaadoptowac dziecko??
 Dotka: 10.04.2018, 00:02
 Do lusikub: Milosierdzie Boze jest trudne do ogarniecia rozumem ludzkim. Bardzo Pani wspolczuje:( , ale prosze nie gniewac sie na Boga. Kazdy w zyciu otrzymuje krzyz, taki ktory da rade udzwignac wraz z pomoca Boga. Prosze swoje cierpienia ofiarowac za kogos, lub ogolnie poprosic Boga by je przyjal i sam zdecydowal komu sa potrzebne.... Prosze o ufnosc pomimo wszystko kiedy wszystko sie wali, kiedy sie topimy jak Piotr ktory zwatpil, kiedy chodzil po wodzie, jakie to ludzkie. Jezus mu odpowiedzial czemu zwatpiles malej wiary? Powodzenia! Tez przechodzilam kryzys wiary, tez mialam wszystkiego dosc, pytalam "co to za Milosierdzie"? a przeciez Bog jest dobry! Pragnie naszego szczescia. Nie zawsze jest tak jak bysmy chcieli....
 Patrycja: 15.01.2018, 22:26
 Czy musze się modlić tą modlitwą i dziesiątką różańca rano i wieczorem czy moge tylko raz w ciągu całego dnia?
 Ewelina: 29.06.2017, 21:03
 Proszę o modlitwę aby miłosierny Bóg obdarzył mnie zdrowym potomstwem abym nigdy już nie musiała doświadczyć straty dziecka poprzez poronienie a było już dwa... Ja rowniez ofiaruje swoją modlitwę w intencji nienarodzonego dziecka
 Janusz: 12.01.2017, 19:20
 Tajemnicę różańca zmieniamy codziennie czy przez 9 miesięcy odmawiamy tę sama.
 Do: 19.09.2016, 07:54
 Co w przypadku gdy zasnełam w czasie modlitwy i obudziłam się rano? Czy mogę skończyć modlitwę rano i odmówić normalnie na kolejny dzień czy mam przedłużyć modlitwę o jeden dzień?
 Do: 19.09.2016, 07:53
 Co w przypadku gdy zasnełam w czasie modlitwy i obudziłam się rano? Czy mogę skończyć modlitwę rano i odmówić normalnie na kolejny dzień czy mam przedłużyć modlitwę o jeden dzień?
 jest: 31.08.2016, 02:47
 jest ważna codziennie odmawiałaś modlitwę w intencji dziecka poczętego.plus nie zrobiłaś błędu świadomie.odmawiaj dalej wraz z modlitwą codzienną.
 Ula : 04.08.2016, 02:57
 Juz minelo 8 miesiecy jak wzielam w adopcje duchowa dziecko poczete ale dzisiaj zaowazylam ze robie bland tzn nie zawsze odmawiam modlitwe codzienna , cos musialam zle przeczytac owszem odmawiam codziennie rozaniec w intencji dziecka poczetego , jak myslicie czy moja modlitwa jest wazna 😞
 do lusikub: 21.06.2016, 23:37
 Przykro mi że dzieciątko którego pragnęłaś nie jest tu na ziemi z Tobą ale za to masz w niebie Aniołka który wstawia się za Tobą, to tak jak prosimy Świętych czy dusze czyścowe o wstawiennictwo. A tam na Ciebie będzie czekał Aniołek którego nosiłaś pod sercem. Bóg nie robi na złość, dopuszcza zło i cierpienia dla Jego celu wiadomego, czy człowiek się zastanowił ale to od Boga jest miłość a zło od złego pochodzi. Co jest teraz w Twym sercu? Życzę Ci by miłość panowała a gdy Ci smutno to pomyśl co Twój Aniołek robi w niebie, może teraz gdy oddalasz się od Boga On modli się za Ciebie byś w chwili pójścia na drugi świat być tam w niebie razem z Nim i wielbić Boga. Może gdybyś urodziła to ono przysporzyłoby Ci więcej cierpienia pomimo jak najlepszego wychowania. Jeszcze raz dużo miłości i wiary w Pana Boga.
 elzbieta: 05.05.2016, 03:33
 po odmowienia modlitwy o duchowa adopcje dziecka poczetego zawsze na koncu prosze, boze dopomoz mi abym jutro odmowila to modlitwe i wtedy nigdy nie zapomnisz bo opatrznosc czuwa.
 elzbieta: 05.05.2016, 03:28
 po odmowienia modlitwy o duchowa adopcje dziecka poczetego zawsze na koncu prosze, boze dopomoz mi abym jutro odmowila to modlitwe i wtedy nigdy nie zapomnisz bo opatrznosc czuwa.
 nusia: 25.01.2016, 22:42
 Czy można zacząc modlitwę za synową, która poroniła, a bardzo pragnie dziecka
 nusia: 25.01.2016, 22:42
 Czy można zacząc modlitwę za synową, która poroniła, a bardzo pragnie dziecka
 Anna: 08.12.2015, 23:25
 Czy osoba ktora nie moze przystepowac do komunii sw. moze dokonac duchowej adopcji?
 swietoslawa c.: 22.09.2015, 17:40
 Proszę o modlitwę za moja bratanice,ktora za nie długo urodzi cudowne dziecie,prosze o opieke modlitewna w sprawie mojej bratanicy.
 swietoslawa c.: 16.09.2015, 15:21
 Modlitwa za matki,ktore z przyczyn losoych stracily noworoki.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]

Autor

Tresć


[ Powrót ]

 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej