Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Pierwsze Piątki Miesiąca

Pierwsze Piątki Miesiąca"Odpowiadajcie Mu zatem miłością na miłość i nigdy nie zapominajcie o Tym, którego miłość do was pchnęła aż do śmierci"
św. Małgorzata Maria

O naśladowaniu cnót Serca Jezusowego. Dziewięć pierwszych piątków miesiąca ze św. Urszulą Ledóchowską O naśladowaniu cnót Serca Jezusowego. Dziewięć pierwszych piątków miesiąca ze św. Urszulą Ledóchowską
Św. Urszula Ledóchowska
Wybrane fragmenty z pism św. Urszuli niech staną się także dla nas pomocą w przeżywaniu pierwszych piątków miesiąca, abyśmy przez wierne naśladowanie cnót Serca Jezusowego coraz bardziej wzrastali w świętości... » zobacz więcejWasze komentarze:
 iza: 05.02.2010, 15:50
 A jak się opuści jeden piątek, a będzie się miało z pięć piątków to co mam robić?
 iza: 05.02.2010, 15:49
 A jak się opuści jeden piątek, a będzie się miało z pięć piątków to co mam robić?
 bratek: 30.01.2010, 18:00
 KJŁ nie wiem, sądzę ,że tak skoro nie mogłeś być na Mszy Św. ale przyjąłeś Eucharystię. Jednak przeważnie podczas Mszy Św. jest wtedy udzialana Eucharystia, a jeśli ktoś z lenistwa na niej nie został to zapytaj najlepiej księdza czy ten piątek jest wtedy ważny. Sami nie znamy wszystkich szczegółów a i nikogo nie powinniśmy swoimi wypowiedziami wprowadzać w błąd, tak sądzę i dlatego zapytaj najlepiej w tej dziedzinie odpowiedniego "fachowca". Pozdrawiam!
 Paulina: 29.01.2010, 23:28
 Wierzę, że czytasz te nasze komentarze. Dziekuje za wszystko, zwłaszcza za to realne poczucie, że Jesteś obecny w moim życiu. Opiekuj się nami nadal :*
 robert: 25.01.2010, 21:05
 Najświętsze Serce Pana JEZUSA ufam Tobie i w Tobie pokładam nadzieję ! Krynico łask wszelkich i cnót wszelkich bezdenna głębino proszę o potrzebne łaski dla mnie i mojej rodziny. Nie opuszczaj mnie w zrobieniu tego raportu i w nowym kursie. Pomóz mi w trudnych sprawach zawodowych. Dziękuję, że moglem uczestniczyć we Mszy odpustowej u Św. Pawła. Miej mnie w swojej Opiece. Twój czciciel - Robert
 KJŁ: 25.01.2010, 10:43
 Witam . Mam pytanie : Czy jeśli w 1 piątek przyjmę Komunię zaraz po spowiedzi , a nie zostane na Mszy to ten piatek jest ważny?
 bratek: 09.01.2010, 20:10
 Pierwszy z kolei piątek miesiąca a nie kolejny za tydzień lecz za miesiąc Wojtku czyli by odprawić dziewięć pierwszych piątków zajmie to kolejnych 9 miesięcy. Nie może być przerwy, że pójdę np. w 1-szy piątek lutego a opuszczę go np. w kwietniu. To ma być wcześniejsza lub najpóżniej w tym dniu 1-go piątku miesiąca Spowiedż Św. / u mnie w 1-szy czwartek można przez godzinę przed Mszą z niej skorzystać/. Trzeba być na Mszy Św. w ten 1-szy piątek miesiąca i pójść do Komunii Św. Jeśli ktoś niedawno się spowiadał a nie ma na sumieniu ciężkich grzechów nie musi się znowu spowiadać ale ma być na Mszy.Św. i przyjąć Komunię Św. Jest to Komunia w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za własne i innych ludzi grzechy. Kliknij sobie na wyżej 12 danych Obietnic i poczytaj o nagrodzie za ich odprawienie. Dotyczą one także Nabożeństwa czerwcowego oraz dnia Bożego Ciała. Odprawienie pierwszych piątków, bo nie wiadomo co może człowieka w życiu spotkać mogą być wybawieniem od śmierci wiecznej dla danej duszy kiedyś po śmierci. Oczywiście nie wolno dobrowolnie grzeszyć i ranić Serce Pana Jezusa licząc zuchwale na nagrodę za odprawienie 9 pierwszych piątków. To Miłosierne Serce zostało zranione włócznią dla nas a z Jego wnętrza jak głosi Kościół wypływają dla nas Sakramenty Św. czyli zdroje łask. W Eucharystii naprawdę przyjmuje się Ciało i Krew Jezusa, bo Pan Jezus został jak obiecał z nami ludżmi na zawsze w Swoim Słowie, Winie i Chlebie, bo podczas Mszy Św. w Przeistoczeniu przychodzi niewidzialnie na wszystkie ołtarze świata. Daje nam się cały i karmi nas wiecznym Chlebem Życia, dlatego musimy mieć czyste serca by móc Go godnie w białym opłatku przyjmować i zabierać Go w codzienność swego życia. Smutnie brzmi " zaliczyć" pierwsze piątki, bo trzeba to zrobić najlepiej z potrzeby serca. No i najlepiej jasne już na zawsze do tego Serca się przytulić i zawsze wynagradzać za dobro jakie uczynił dla nas Bóg, za śmierć Pana Jezusa na Krzyżu, która daje naszym duszom zbawienie.
 basia.: 09.01.2010, 12:01
 do Wojtka - jeśli myślisz o tym piątku styczniowym to kapłani w parafi pewnie przełożyli na wczorajszy piątek :-) tak bywa jak inne święto przypada. Liczy się serce i miłość, więc w następne pierwsze piątki przystępuj do Komunii Swiętej. pozdrawiam. to działa, u nas niedawno były misje sercanów, super sprawa.
 Wojtek: 08.01.2010, 18:07
 Czy pierwszy piątek liczy się wtedy jeśli przystąpię w: - pierwszy piątek - tydzień po pierwszym piątku - i w kolejny pierwszy piątek. Z góry dziękuje Wojtek
 asiek!@asiek!@: 08.01.2010, 15:29
 Panie prosze Cie o nawrócenie mojego męża i mojego ojca,aby sie opamietali i nie czynili niczego wbrew Tobie,prosze Cie miej ich w swej opiece.
 Ela : 07.01.2010, 17:43
 Panie Boże proszę cię o nawrócenie moich rodziców.
 Barbara: 07.01.2010, 17:35
 Ojcze Niebieski spojrzyj na Krzysia członka naszej rodziny, który zachorował.Popatrz na jego duchowe i cielelesne cierpienia.Pozwól mu doznać Twojej pomocy, aby służył Ci znów w zdrowiu duszy i ciała,jeśli to się zgadza z Twoją wolą.
 basia: 03.01.2010, 18:46
 Ela nic dodać nić ująć. Całym sercem, obiema rękoma podpisuję się pod Twoją modlitwą. :-))) To wszysto, o czym myśle. pozdrawiam, z pamięcią w modlitwie.
 ela: 01.01.2010, 22:18
 Ukochane Serce Jezusa, jak pięknie się złożyło. Nowy Rok 2010 zaczynamy razem z Tobą. Proszę o Twoje błogosławieństwo dla wszystkich osób samotnych poszukujących swojej drugiej połówki, ale także dla chorych cierpiących i wszystkich ludzi oddalonych od Ciebie aby utonęli w Twojej Miłości.
 Agnieszka: 25.12.2009, 01:46
 Dziękuję Ci, Panie Jezu, żeś dzisiaj się narodził, żeby znów zbawić ludzi. Nie czekałam na to, ja już zapomniałam co to adwent, co to czekanie na gwiazdkę, na Ciebie. Ale Ty przyszedłeś, do nas, do mnie, do mojego serca. Dziękuję za to że kochasz mnie, za to że mi wybaczasz. Proszę wybacz mi, zlituj się nade mną i naucz mnie miłości. Do Ciebie. Do ludzi. Do moich bliskich. Do mojego ojca. Do ojczyzny. Do samej siebie. Do Niego. Potrzebuję miłości. Każdy potrzebuje. To ona wprawia w ruch wszechświat. Bo Pan Bóg jest miłością.
 basia: 06.12.2009, 14:29
 pierwsze piątki to chyba nie jst sprawą podarków i zaliczeń. jednak madga jest coś optymistycznego wiele osób modli się na mszy świętej w pierwszy piątek miesiąca za kogoś- daną osobę - to ma dobre skutki, ludzie się nawracają, zmieniają swój sposób życia, itd Bóg działa przez swoje srece. to wiem od znajomych i rodziny. Więc myśle Magda kiedy będziesz wytrwale modlić się w czasie pierwszych piątków czy w ogóle powierzać te osobę Najświętszemu Sercu Jezusa Bóg postara się o reszte. Ufaj, wierz z pokorą, a będzie ci dane, Bóg wyslucha Twe prośby.
 bratek do magda: 29.11.2009, 20:40
 Moim zdaniem nie można podarować komuś pierwszych piątków, nie słyszałam nigdy o czymś takim. Można odpust ale zmarłym podarować, bo oni liczą już tylko na naszą pomoc lub można go sobie zatrzymać. Nie da się za kogoś ani wyspowiadać ani być za kogoś obecnym na Mszy Świętej. Każdy żyjący teraz na ziemi może dla własnej duszy uczynić wiele dobra ale to od danej osoby najwięcej już zależy, nam za innych została ewentualnie tylko modlitwa. Tak myślę.
 magda: 26.11.2009, 22:28
 czy można odprawić pierwsze piątki i podarować je komuś żyącemu, aby liczyło się tak, jak gdyby to ten ktoś odprawił?
 sawka: 26.11.2009, 10:09
 Panie, proszę o zdrowie dla Łukasza, Matyldy i wszystkich moich Bliskich. Przygarnij nas do Swego Miłosiernego Najświętszego Serca. Wesprzyj łaską, bym w końcu zebrała 9 pierwszych piątków miesiąca i otwórz bramy Królestwa Wiecznego.
 kindzia RR: 14.11.2009, 21:57
 proszę Cię o łaskę dla Szymonka. I innych moich kumpli i psiapsiół! by nie mieli kłopotów z policją!
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej