Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Nowenna Pompejańska

Nowenna Pompejańska

"Nowenna nie do odparcia"

Jak odprawiać Nowennę Pompejańska

  • Dzień w którym rozpoczynamy Nowennę Pompejańska, zaznaczamy w kalendarzu.


  • Nowenna trwa 54 dni. Przez wszystkie te dni odmawiamy trzy części Różańca Świętego. Można odmawiać cztery części z Tajemnicami Światła.


  • Przez rozpoczęciem trzech części różańca mówimy "Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć Królowo Różańca Świętego" i dodajemy na samym początku swoją intencję.


  • Przez 27 dni odmawiamy część błagalną Nowenny Pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu trzech części różańca odmawiamy modlitwę:

         "Pomnij, o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich z Różańcem Twoim pomocy Twej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój Różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twej świątyni w Pompejach, wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen".


  • Przez pozostałe 27 dno odmawiamy część dziękczynną Nowenny Pompejańskiej. Po ukończeniu trzech części Różańca Św., każdego dnia odmawiamy modlitwę:

         "Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Całe moje życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzał/a cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twej pomocy wezwałem/am, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadał/a o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam, będę rozszerzał/a nabożeństwo do Różańca Świętego. Wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszlaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział, jak jesteś dobrą, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen".


  • Każdą część Różańca Świętego kończymy trzykrotnym westchnieniem do Matki Bożej: "Królowo Różańca Świetego módl się za nami".


Nowenna pompejańska Nowenna pompejańska
Małgorzata Pabis, Grażyna Kich
Ta książka to nie tylko wskazówka, jak odmawiać nowennę pompejańską, ale również świadectwo łask, jakie można dzięki niej uzyskać. Bo w modlitwie różańcowej tkwi wielka siła...... » zobacz więcejKomentarze nie dotyczące Nowenny Pompejańskiej nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 iza: 17.07.2019, 17:25
 Nowennę pompejańską odmawiam już kilka lat, dwa razy moja prośba została wysłuchania. Raz gdy prosiłam o pomoc w pracy i drugi kiedy modliłam się o zdrowie mamy. Kilka intencji jeszcze nie zostało spełnionych ale może jeszcze nie nadszedł czas.
 Dorota: 11.07.2019, 08:08
 Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus ,pragnę podziękować Matce Bożej za wszystkie łaski otrzymane dzięki modlitwie Nowenną Pompejańską,którą zaczęłam odmawiać 11 lutego dzięki świadectwom ludzi zamieszczonym na stronie pompejańska rosemaria.pl,które zaczęły pojawiać się w moim telefonie. Dziękuję Matce Bożej przede wszystkim za pokój serca, który jest nieodłącznym darem w czasie modlitwy, choć zdarzają się trudności,gdyż szatan nienawidzi różańca i na różne sposoby utrudnia modlitwę.Jednak Nowennę będę odmawiać już zawsze.Maryja wsłuchuję nasze prośby choć może w czasie wybranym przez Nią. Obecnie kończę 3 nowennę i dziękuję Matce Bożej za ocalenie z wypadku całej mojej rodziny, zdanie egzaminu przez moją córkę, poprawę relacji w rodzinie i łaski których nie dostrzegam.Nowennę Pompejańską będę odmawiać już zawsze, następną w intencji dusz czyśćcowych. DZIĘKUJĘ MATEŃKO PROSZĘ OPIEKUJ SIĘ MOJĄ RODZINĄ.
 Czcicielka: 10.07.2019, 19:29
 Pragnę wszystkich wątpiących utwierdzić w tym, że warto odmawiać Nowennę Pompejańską. Ja odmawiam tę modlitwę różańcową z małymi przerwami od prawie 3,5 roku w różnych intencjach. Wiosną prosiłam Panią Różańcową o to aby córka mieszkająca we Francji poradziła sobie z ciężkim egzaminem obejmującym 7 dziedzin i właśnie dwa dni temu dowiedziałam się, że zdała go znakomicie :)) Dziękuję Ci Mateńko bo wiem, że Twój Boski Syn nie odmawia spełnienia naszych próśb zanoszonych przed Jego Oblicze za Twoim pośrednictwem. Pani moja Niepokalana obiecuję , że nie wypuszczę już różańca z moich rąk i będę w ten sposób dziękować za wszystkie otrzymane łaski.
 Trwam : 07.07.2019, 19:17
 W modlitwie z Tobą Matko, przez Ciebie do Tego, któremu poświęciłas się bez ograniczeń...trwajmy w pokorze, cierpliwości ufności, wyrzeczenia się siebie, nadziei ...Jezu ufam Tobie! :)))
 Jola: 05.07.2019, 19:06
 Mateńko. Ratuj powołanie Józefa.
 Basia: 05.07.2019, 08:32
 Błagam Matko Boża Pompejańska o zdrowie dla mojej Mamy.
 Mała: 04.07.2019, 19:07
 Odmawiałam kilka razy nowennę pompejańską, ostatnio modliłam się o pracę, aby jej nie stracić i nie dość, że nie zostałam zwolniona to dostałam awans. Wiem, że to dzięki tej modlitwie. Dzięki Ci Jezu i Maryjo
 Jolanta: 01.07.2019, 09:56
 Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja, zawsze Dziewica! Z wielkim wzruszeniem czytam świadectwa łask uzyskanych za pośrednictwem Matki Bożej, do której ludzie zwracają się o pomoc w Nowennie Pompejańskiej. Ja również chciałabym podzielić się radością otrzymania łaski , o którą prosiłam. Ale niestety na razie , po odmówieniu dwóch nowenn , żadna z łask, o które prosiłam nie nawiedziła mnie. Chcę powiedzieć, że nie mam pretensji ani złości do Matki Bożej ani Jezusa Chrystusa, że nie zostałam wysłuchana. Myślę sobie, że po prostu jeszcze nie nadeszła odpowiednia chwila , bo tylko Pan Bóg wie i może decydować, co dla nas jest najlepsze i kiedy powinniśmy takich łask doznać. A może jest też tak, że nie potrafiłam pewnych znaków rozpoznać i odczytać pewnych zdarzeń jako dobrodziejstw, które na mnie jednak spłynęły. Nie zawsze coś musi stać się od razu. A może po prostu nie jestem godna... Jestem osobą wierzącą, praktykującą i chyba ogólnie jestem dobrym człowiekiem ( przynajmniej staram się być) i dlatego wiem, że jeszcze będę odmawiać nowennę. Na razie jest mi trochę smutno, że sprawy, o które prosiłam nie zostały rozwiązane, ale może właśnie taki jest sens, kiedy mówi się, że NP jest nie do odparcia, że pomimo tego, że łaska na mnie nie spłynęła, jest we mnie szczera wola powrotu do tej szczególnej modlitwy i jednak nadzieja, że kiedyś Matka Boża mnie wysłucha. Szczęść Boże wszystkim, którzy łączą się w modlitwie !!!
 Magda: 27.06.2019, 20:11
 Odmawiam drugi raz nowenne. Wcześniej nie zostałam wysłuchana. Wierzę jednak że Matka Różańcowa czuwa nademną i pomaga mi w życiu. Czy tym razem mnie wysłucha? Może. Wierzę że jest przy mnie cały czas.
 Andrzej: 27.06.2019, 19:54
 W zeszłym roku odmawiałem Nowennę w intencji posiadania z żoną drugiego dziecka. Były z tym trudności a wcześniej dwa poronienia.. Skończyłem i nic, ale pamietam, ze przy okazji wizyty czyjejś i wzmianki, ze ten ktoś odmawiał nowennę, zawołałem do żony, żeby przypomniała mi za co ja nowennę odmawiałem (bo w tym momencie nie pamiętałem). Zmierzyła mnie zmieszanym wzrokiem z jakaś rozpaczą. W tej samej chwili przypomniałem sobie i powiedziałem jej, ze skoro zmówiłem Nowennę, to się spełni. Był w tym chyba jakiś dopełniający akt wiary. Niedługo potem żona obwieściła mi radosną nowinę, dziś dziecko ma dwa miesiące a na imię nomen-omen Anna. Teraz zacząłem zmawiać drugą Nowennę. Przyznam się też, że nie modlę się o rzeczy niemożliwe czy graniczące z niemożliwością. A jednak wierzę a po troszę mam pewność i jasność, że modlitwy są skuteczne.
 Ela: 20.06.2019, 19:38
 Prosze Matuchno aby moje corki poznaly dobrych chlopakoe i zalozyly szczesliwe sakramentslnr rodziny
 A: 11.06.2019, 14:31
 W intencji NAS-
 Józef: 11.06.2019, 13:30
 Kiedy zachorowała moja kleżanka na raka i bardzo cierpiala pomyslalem jak mogę jej pomóc, odmawiałem modlitwy , litanie różaniec ale choroba pogłebiała się coraz bardziej, dowiedziałem się ze istnieje nowenna pompejańska, postanowiłem z niej skorzystać dla jej uzdrowienia. Dotarłem do połowy pierwszej części ...i otrzymałem wiadomość telefoniczną ,że umarła. Pomyślałem ,że nie ma sensu kontynuować nowenny. Tej nocy miałem sen , przyszła zmarła blagając mnie abym kontynuował nowennę. Modliłem sie do końca nowenny pompejańskiej. Teraz wierzę ,że jest ogromną mocą.
 Tomek: 08.06.2019, 19:49
 Katarzyno.... Bóg zawsze wysłuchuje. W naszej skomplikowanej intencji były potrzebne 3 nowenny a czekaliśmy na łaskę 15 lat. Chwała Panu
 Kazimierz: 08.06.2019, 14:56
 Maryjo Królowo różańca Świętego dziękujemy za łaski,pomoc i opiekę. Prosimy o wzrost naszej wiary, o dar macierzyństwa dla młodego małżeństwa, zdrowie z przyziębienia,o szczęśliwe podróże, o zdrowie w całej rodzinie . Maryjo dopomóż. Jezu Ufam Tobie.
 Katarzyna: 08.06.2019, 12:50
 Swoją pierwsza i ostatnią Nowennę Pompejańska rozpoczęłam 17 marca 2019, szczerze miałam ogromne wątpliwość, czy podołam temu wyzwaniu, bo dla mnie było trudno odmówić zwyczajny pacierz, a nie 3 części Różańca, ale udało się. Kosztowało mnie to dużo wysiłku i samozaparcia, Pragnęłam być wysłuchana. Prosiłam Matkę Bożą, żeby stał się cud, którego mi (osobie wątpiącej), tak bardzo potrzeba. Dziś dowiedziałam się, że moja Nowenna nie została wysłuchana... ja tego nie udźwignę, wiem że odejdę od Kościoła już całkowicie, nie spełniła się moja prośba, nie otrzymałam łaski wiary. Czuję się opuszczona i ogromnie rozczarowana, piszę to świadectwo, bo obiecałam sobie, że jeśli moja prośba nie zostanie wysłuchana, to będę to głosić wszystkim, jak można mówić że to modlitwa nie do odparcia...dawać ludziom nadzieję.. Jestem zła, rozgoryczona... ot co dała mi ta Nowenna...
 Bozena: 05.06.2019, 19:35
 Dziękuję Matce Bożej Pompejanskiej za wysłuchanie mnie .Odmawialam nowennę o rozwiązanie trudnej sprawy syna i pod koniec odmawiania części dziękczynej wszystko zostało rozwiązane pozytywnie ,dziękuje za wszystkie łaski
 Basia: 01.06.2019, 13:48
 Dziękuję za Twoją obecność Mateñko ukochana. Proszę o środki do zakoñczenia remontu, o opiekę nad osobami którzy pracują w moim mieszkaniu i o najlepsze decyzje związane z urządzeniem mojego domu. Mateńko Ukochana jeżeli zamysłem Pana Boga, jest, żeby môj dom stał siędomem modlitwy to wskaż mi o Pani te drogę. Bardzo proszę o uporządkowanie relacji z mężem, o odparcie złych osôb które krążą wokół i kuszą Go do złego. Proszę o pracę mojego życia, o działania do jakich Bóg mnie chce powołać. Proszę o siłę i cierpliwość w wypełnieniu woli Bożej, proszę o nawrócenie dla Andrzeja, Mateusza, o przylgnięcie do Boga dla Marty i o opiekę nad wnukami. Zawierzam Twojemu synowi Mateńko przez Twoje ręce całe życie i całą rodzinę. Kocham Cię Matko, Basia
 Kazimierz: 29.05.2019, 11:44
 Maryjo Królowo Różańca Świętego dziękujemy za wszelkie łaski. Prosimy otocz Swym Sercem :Agatę,Konrada,Agnieszkę,Jarka,Wiktorię,Grzegorza, Renatę,Pawła,Zbigniewa,Bolesława,Wacława - aby zbliżyli się do Twojego Niepokalanego Serca i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Maryjo dopomóż im. Jezu Ufam Tobie.
 Kazimierz: 29.05.2019, 11:17
 Królowo Różańca Świętego dziękuję za łaski,pomoc i opiekę.Prosimy o dar potomstwa dla Martyny i Krzysztofa,o szczęśliwe podróże dla rodziny, o wzrost wiary i zdrowie dla całej rodziny. Maryjo dopomóż. Jezu Ufam Tobie.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej