Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Tajemnica Szczęścia

Dlaczego "Tajemnica szczęścia?"

     Tekst ten, który będziemy czytać został nazwany "Tajemnicą Szczęścia" nie bez powodu. Wzbudza on swoim tytułem zaciekawienie, ale jednocześnie zastanawia. Nie chodzi bowiem autorowi o sensację, o jakiś przemijający interes, ale o zwrócenie uwagi na bardzo ważny problem, który wymaga przemyśleń. Chcąc zatem znaleźć odpowiedź na postawione wyżej pytanie, trzeba cały tekst uważnie czytać i otworzyć się na tchnienie Bożej łaski.

     Co to jest tajemnica? Znajdujemy się w sferze ocen religijnych. Tajemnica jest rzeczą ukrytą, której człowiek nie potrafi poznać o własnych siłach. Język łaciński używa w takich przypadkach terminu "misterium". Ujmuje w nim sprawy nadprzyrodzone. Tajemnica w sensie religijnym oznacza prawdę objawioną przez Boga, której ludzki rozum nie jest w stanie ogarnąć. Takie prawdy można poznać jedynie w świetle wiary świętej. Niektóre z nich pod wpływem Bożego światła można częściowo zgłębić. Jednak zgłębienie wielu z nich przekracza granice ludzkich kompetencji. Do niezgłębionych prawd religijnych należy między innymi tajemnica Trójcy przenajświętszej.

     Drugi człon tytułu książeczki zawiera, podobnie jak pierwszy, określenie fascynujące, dotyczące sfery marzeń, pragnień, usilnych dążeń, któremu na imię "Szczęście". Każdy człowiek spontanicznie tęskni za szczęściem. Szuka go na drogach swego powołania życiowego, posługuje się różnorodnymi środkami, aby je zdobyć, ale zawsze odczuwa niedosyt, często rozczarowanie. Potwierdza to św. Augustyn w znanym powiedzeniu: "Niespokojne jest serce człowieka, o Boże, dopóki nie spocznie w Tobie". Przez prawdziwe szczęście należy rozumieć doskonałość istoty rozumnej, która osiągnęła w pełni swój cel. Dla człowieka celem najwyższym jest pełnia dóbr, niezmącona radość i zaspokojenie najszlachetniejszych aspiracji. Taka perspektywa należy do dążeń właściwych jego naturze. To szczytowe osiągnięcie dokonuje się po śmierci przez bezpośrednie, uszczęśliwiające oglądanie istoty Boga. Pismo święte nazywa to szczęście widzeniem Boga "twarzą w twarz" (1 Kor 13,12).

     W tej książeczce jest mowa o prawdziwym szczęściu przygotowanym przez Boga dla tych, którzy go miłują. Ta miłość sprawdza się w naśladowaniu Chrystusa w Jego cierpieniu na ziemi i owocuje w niezmąconej chwale nieba. Do tego najwznioślejszego celu został powołany każdy człowiek. Musi tylko wiedzieć i nabrać przekonania, że szczęście mierzy się krzyżem, że przez cierpienie prowadzi niezawodna droga do wiecznego światła i radości.

     Sam Stwórca odkrył przed człowiekiem swój odwieczny plan, podyktowany miłością. Pismo Święte, zwłaszcza Nowy Testament, wyraźnie o tym mówi, a życie świętych to potwierdza. Boski Zbawiciel jest tego oczywistym dowodem. Ojciec niebieski dał swojego Syna, który dla zapewnienia szczęścia upadłym ludziom stał się jednym z nas. Żył i pracował w utrudzeniu, poznał ziemską niedolę, był we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu. w końcu dla odkupienia całego rodzaju ludzkiego podjął mękę i śmierć krzyżową Tylko On mógł dokonać ekspiacji za wzgardzoną miłość Bożą. Ludziom, gotowym do przyjęcia owoców odkupienia, otworzył niebo czyli wiekuistą radość i pokój. Tak Bóg umiłował świat...

     Zapamiętaj sobie: grzech odbiera szczęście, a szczere nawrócenie je odzyskuje. Otwórz się na działanie łaski. Powstrzymaj rozdygotane serce, po omacku szukające złudzeń. Nie dozwól, aby zgubiło się na bezdrożach. Kto znalazł Jezusa, pozyskał wytęskniony przedmiot miłości, stał się posiadaczem największego skarbu. Nie dopuść, aby twa niechlubna przeszłość i rozliczne wady sprowadziły cię z dobrej drogi. Boski Odkupiciel, udzielając przebaczenia, nie robi wymówek, nie wraca do twoich dawnych upadków. Nawet łotrowi skazanemu za zbrodnie, gdy zreflektował się i obżałował grzeszną przeszłość, przebaczył całkowicie. Co więcej, udzielił zapewnienia: "Dziś ze Mną będziesz w raju".

     Czy więc Miłosierny Pan zapomni o tobie? Nie bój się, ale przemieniony wewnętrznie czyń pokutę, a prawda, którą w pokorze serca odkryjesz wyzwoli ciebie i tych, których pociągniesz za sobą w Chrystusie, w Jego miłosiernej miłości, z pomocą Matki Bożej, odkryjesz pełny wymiar "Tajemnicy szczęścia".
Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 E .O: 15.12.2018, 00:44
 Panie Jezu dziękuję za wszystko. Proszę spraw żeby nasze dziecko pod moim sercem było zdrowe i żeby wszystko było dobrze. Panie Jezu tak bardzo Cię kocham. Jezu Ufam Tobie. Ty się tym zajmij.
 Anna : 14.12.2018, 23:42
 Jezu milosci moja badz uwielbiony w kaplanach tych ktorzy w Adwencie glosza Dobra Nowine i Slowo Boze a szczegolnie dzisiaj prosze i polecam Ci ks.Tadeusza ,ks Yaroslawa i ks Viktora z Ukrainy.
 Xyz: 14.12.2018, 23:05
 Panie Jezu, proszę o zdrowie i opiekę dla mojego syna i wnuczat. Uzdrow ich, ulecz pokornie błagam. Jezu, ufam Tobie. Jezu, Ty się tym zajmij. Amen.🌷
 Lucyna: 14.12.2018, 22:53
 Panie Jezu. Miłości Moja bądź uwielbiony. Ty wiesz czego potrzeba mojej rodzinie, o to Cię błagam, ale nie moja lecz twoja wola się stanie. Ufam Tobie.
 Agata: 14.12.2018, 22:30
 Jezu ufam Tobie
 w: 14.12.2018, 22:29
 w adwencie zróbmy razem coś dobrego dla Jezusa, trwa akcja rozpowszechniania Tajemnicy Szczęścia w której wystarczy choć raz pozostawić książeczkę z modlitwą w publicznym miejscu aby znalazł ją ktoś przez przypadek, przyłączcie się
 Paula: 14.12.2018, 22:21
 Panie Jezu kocham Cię opiekuj się moja rodzina obdarzaj zdrowiem daj zdrowie i nie opuszcza z opieki broń od złego dnia każdego. wybaczaj mi moje nerwy złości daj by córka się nie rozchorowal i dzieci nie zarazily się od męża. daj w zdrowiu i w miłej atmosferze przezyc święta Bożego Narodzenia. opiekuj się moja rodzina rodzicami bratem. kocham Cię.
 Klaudia..: 14.12.2018, 21:52
 Panie Jezu dziękuję za wszystko. Proszę o zdrowie i spraw żeby nasze dziecko pod moim sercem było zdrowe i żeby wszystko było dobrze. Panie Proszę o spokojną noc. Jezu Ufam Tobie..
 Aneta: 14.12.2018, 19:22
 Panie proszę chroń naszą rodzinę. Daj zdrowie mojemu synkowi.
 Adam: 14.12.2018, 16:35
 Jezu ufam Tobie!!!
 Alicja : 14.12.2018, 13:59
 Jezu Ufam Tobie Kocham Cię Jezu Ty się Tym zajmij 💓Kochana Matko Boża módl się za nami opikuj się moimi synami siostra i jej dzidziusiem 💓dziękuję za wszystko Kocham Cię 💓💓💓💓
 Basia : 14.12.2018, 13:23
 Dobry Jezu dziękuję za dar życia moich dzieci. Proszę o Światło Ducha Świętego i mądrość Bożą dla nich ,oraz o łaskę zdrowia chęć do modlitwy nauki i pracy dla syna.
 Basia : 14.12.2018, 12:00
 Dobry Jezu dziękuję za dar życia moich dzieci. Proszę o Światło Ducha Świętego i mądrość Bożą dla nich ,oraz o łaskę zdrowia chęć do modlitwy nauki i pracy dla syna.
 Hanka : 14.12.2018, 10:28
 Nieszczesliwa podaj numer konta
 Bozena : 14.12.2018, 09:23
 Panie jezu miej nas w opiece zmiluj sie nademna i moja rodzina blogoslaw nam spraw zeby moje badania byly dobre wszystko w twoich rekach panie ty sie tym zajmij kocham cie ufam tobie tys nasza nadzieja i miloscia dziekuje ci jezu za wszystkie otrzymane laski blagam cie nieopuszczaj nas wspieraj i pocies,aj w potrzebie daj nam duzo wiary milosci i radosci ufam tobie panie muj
 Marta: 14.12.2018, 08:40
 Panie Jezu miej w opiece mojego syna synową i wnuka
 Teresa: 14.12.2018, 08:29
 Jezu ufam Tobie.
 Dziękuję Bernadetta: 14.12.2018, 07:31
 Dziękuję za to wsparcie tak wiele dla mnie znaczy zwłaszcza przed swietami to taki trudny czas dla mnie tak bardzo chciałabym nie płakac w te swieta jak to przeczytałam to tak ciepło sie zrobiło przyłączam sie do pogotowia modlitewnego ściskam mocno....
 Aneta: 14.12.2018, 03:02
 Panie proszę pomóż nam.
 Agata: 14.12.2018, 02:40
 Panie mam 2 ręce. Jedną chcę sie zawsze trzymac Ciebie a drugą jeśli jest taka wola Twoja chcę czynic dobro dla innych. Panie ja chcę żyć.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej