Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Tajemnica Szczęścia modlitwa

Tajemnica Szczęścia

Dlaczego "Tajemnica szczęścia?"

     Tekst ten, który będziemy czytać został nazwany "Tajemnicą Szczęścia" nie bez powodu. Wzbudza on swoim tytułem zaciekawienie, ale jednocześnie zastanawia. Nie chodzi bowiem autorowi o sensację, o jakiś przemijający interes, ale o zwrócenie uwagi na bardzo ważny problem, który wymaga przemyśleń. Chcąc zatem znaleźć odpowiedź na postawione wyżej pytanie, trzeba cały tekst uważnie czytać i otworzyć się na tchnienie Bożej łaski.

     Co to jest tajemnica? Znajdujemy się w sferze ocen religijnych. Tajemnica jest rzeczą ukrytą, której człowiek nie potrafi poznać o własnych siłach. Język łaciński używa w takich przypadkach terminu "misterium". Ujmuje w nim sprawy nadprzyrodzone. Tajemnica w sensie religijnym oznacza prawdę objawioną przez Boga, której ludzki rozum nie jest w stanie ogarnąć. Takie prawdy można poznać jedynie w świetle wiary świętej. Niektóre z nich pod wpływem Bożego światła można częściowo zgłębić. Jednak zgłębienie wielu z nich przekracza granice ludzkich kompetencji. Do niezgłębionych prawd religijnych należy między innymi tajemnica Trójcy przenajświętszej.

     Drugi człon tytułu książeczki zawiera, podobnie jak pierwszy, określenie fascynujące, dotyczące sfery marzeń, pragnień, usilnych dążeń, któremu na imię "Szczęście". Każdy człowiek spontanicznie tęskni za szczęściem. Szuka go na drogach swego powołania życiowego, posługuje się różnorodnymi środkami, aby je zdobyć, ale zawsze odczuwa niedosyt, często rozczarowanie. Potwierdza to św. Augustyn w znanym powiedzeniu: "Niespokojne jest serce człowieka, o Boże, dopóki nie spocznie w Tobie". Przez prawdziwe szczęście należy rozumieć doskonałość istoty rozumnej, która osiągnęła w pełni swój cel. Dla człowieka celem najwyższym jest pełnia dóbr, niezmącona radość i zaspokojenie najszlachetniejszych aspiracji. Taka perspektywa należy do dążeń właściwych jego naturze. To szczytowe osiągnięcie dokonuje się po śmierci przez bezpośrednie, uszczęśliwiające oglądanie istoty Boga. Pismo święte nazywa to szczęście widzeniem Boga "twarzą w twarz" (1 Kor 13,12).

     W tej książeczce jest mowa o prawdziwym szczęściu przygotowanym przez Boga dla tych, którzy go miłują. Ta miłość sprawdza się w naśladowaniu Chrystusa w Jego cierpieniu na ziemi i owocuje w niezmąconej chwale nieba. Do tego najwznioślejszego celu został powołany każdy człowiek. Musi tylko wiedzieć i nabrać przekonania, że szczęście mierzy się krzyżem, że przez cierpienie prowadzi niezawodna droga do wiecznego światła i radości.

     Sam Stwórca odkrył przed człowiekiem swój odwieczny plan, podyktowany miłością. Pismo Święte, zwłaszcza Nowy Testament, wyraźnie o tym mówi, a życie świętych to potwierdza. Boski Zbawiciel jest tego oczywistym dowodem. Ojciec niebieski dał swojego Syna, który dla zapewnienia szczęścia upadłym ludziom stał się jednym z nas. Żył i pracował w utrudzeniu, poznał ziemską niedolę, był we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu. w końcu dla odkupienia całego rodzaju ludzkiego podjął mękę i śmierć krzyżową Tylko On mógł dokonać ekspiacji za wzgardzoną miłość Bożą. Ludziom, gotowym do przyjęcia owoców odkupienia, otworzył niebo czyli wiekuistą radość i pokój. Tak Bóg umiłował świat...

     Zapamiętaj sobie: grzech odbiera szczęście, a szczere nawrócenie je odzyskuje. Otwórz się na działanie łaski. Powstrzymaj rozdygotane serce, po omacku szukające złudzeń. Nie dozwól, aby zgubiło się na bezdrożach. Kto znalazł Jezusa, pozyskał wytęskniony przedmiot miłości, stał się posiadaczem największego skarbu. Nie dopuść, aby twa niechlubna przeszłość i rozliczne wady sprowadziły cię z dobrej drogi. Boski Odkupiciel, udzielając przebaczenia, nie robi wymówek, nie wraca do twoich dawnych upadków. Nawet łotrowi skazanemu za zbrodnie, gdy zreflektował się i obżałował grzeszną przeszłość, przebaczył całkowicie. Co więcej, udzielił zapewnienia: "Dziś ze Mną będziesz w raju".

     Czy więc Miłosierny Pan zapomni o tobie? Nie bój się, ale przemieniony wewnętrznie czyń pokutę, a prawda, którą w pokorze serca odkryjesz wyzwoli ciebie i tych, których pociągniesz za sobą w Chrystusie, w Jego miłosiernej miłości, z pomocą Matki Bożej, odkryjesz pełny wymiar "Tajemnicy szczęścia".
Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 Elzbieta: 18.06.2019, 03:58
 Panie Jezu proszę o siły w zniesieniu nieprawdziwych oszczerst dotyczących mojej osoby i szczęśliwą podróż do miejsca cudu eucharystycznego.
 Ann: 18.06.2019, 03:25
 Panie dziękuję ❤
 Anna: 17.06.2019, 22:00
 Panie Jezu daj mi zdrowie i mojej rodzinie.
 Czcicielka : 17.06.2019, 21:12
 Pani Moja , Niepokalana Przenajświętsza Mateńko Maryjo proszę Cię o dobre wyniki dzisiejszych badań , Panie Jezu Ty się tym zajmij a Ty Królowo Różańcowa z Pompejów miej nas w swej opiece
 Paula: 17.06.2019, 20:48
 Panie Jezu kocham Cię opiekuj się moja rodzina obdarzaj zdrowiem i nie opuszczaj nas z opieki broń od złego dnia każdego. bądź z nami w każdej minucie naszego życia. obdarzaj zdrowiem cala nasza rodzinie. dziękuję Ci za łaski którymi mnie obdarzasz. wybacz mi moje grzechy. dziękuję że nie boli mnie głowa. dziękuję za skończony rok szkolny moich dzieci i proszę o dobre i zdrowo przeżyte wakacje. kocham Cię.
 Agata: 17.06.2019, 20:36
 Dziękuję Ci Jezu za opiekę nad moją rodziną. Maryjo ukochana Marko proszę Cię opiekuj się nami. Błogosław moim synom, mojemu mężowi i mi. Kochana Matko dziękuję Ci za wszystkie łaski otrzymane za Twoim wstawiennictwem. Całkowicie oddaje siebie i całą moją rodzinę pod Twoją obronę.
 Ewa : 17.06.2019, 20:33
 Jezu proszę Cie o łaskę wiary ,nadziei I miłości dla mojego syna ,ktory jest bardzo chory. Tobie go powierzam , zlituj się Panie I błogosław mu, Wdzięczna Twója czcicielka.
 Kamila: 17.06.2019, 20:15
 Kochany Jezuniu dziekuje za wszystko co mam. Za zdrowie moje i moich kochanych dzieci. Prosze dzis o zdrowko i boze blogoslawienstwo dla mojej kochanej corki Wiktorii, ktora dzis obchodzi 15 urodziny. Bog zaplac ❤❤❤
 BS: 17.06.2019, 19:15
 Jezu ty się tym zajmij
 Alicja : 17.06.2019, 17:55
 Kochany Jezu dziękuję za wszystkie otrzymane łaski błagam chroń mojego synka w czasie szczepienia Jezu chroń moją rodzinę siostrę jej dzidziusia i irka 💓Jezu Ufam Tobie Kocham Cię Jezu Ty się Tym zajmij 💓Kochana Matko Boża módl się za nami opikuj się moimi synami siostra jej dzidziusiem i irkiem slawkiem 💓dziękuję za wszystko 💓Kocham Cię 💓wielbi dusza moja PANA 💓💓
 Ewa: 17.06.2019, 17:38
 O MÓJ JEZU DZIEKUJE ZA POMOC TWOJA I OPIEKE BLAGAM O DALSZĄ. NIECH TWOJA UKOCHANA MATKA BEDZIE DLA ROWNIEZ MOJA MATKA NIECH PROWADZI MNIE PRZEZ ZYCIE I MOJA CORKE SWOJA MATCZYNA MADROSCIA.BY OMIJALO NAS MNIE I MOJA CORKE ANNĘ.
 Agata: 17.06.2019, 15:57
 Panie już nie mam siły. Pomóż mi błagam Cię.
 Xyz: 17.06.2019, 15:01
 Panie Jezu, bardzo sie boje, pomoz mi. Otocz opieka i ratuj. Prosze o zdrowie dla moich dzieci, wnukow i dlamnie. Zeby dolegliwosci, ktore nas trapia nie byly poczatkiem zadnej poważnej chotoby, lecz szybko ustepowaly. Daj nam dobre wyniiki badan i dlugie czerstwe zdrowie. Jezu, ufam Tobie. Jezy, ty sie tym zajmij.
 Barbara: 17.06.2019, 12:59
 Jezu ufam Tobie,Ty nalepiej wiesz czego nam potrzeba i jak to wszystko rozwiązać JEZU miłości nasza bądź UWIELBIONY. Jezu dziękuję Ci za wszystkie łaski ktore otrzymuję, proszę Cię o cud uzdrowienia mojego męża Piotra🙏🙏💗💗💗💗💗💗
 Wioletta: 17.06.2019, 12:58
 Paine Jezu ty sie tym zajmij Jezu ufam Tobie
 PP: 17.06.2019, 12:55
 Jezu ufam Tobie,Ty nalepiej wiesz czego nam potrzeba i jak to wszystko rozwiązać JEZU miłości nasza bądź UWIELBIONY. Jesteś zwycięzcą, toTy wygrałeś ze złem. Amen.💗🙏
 PP: 17.06.2019, 12:49
 Jezu ufam Tobie,Ty nalepiej wiesz czego nam potrzeba i jak to wszystko rozwiązać JEZU miłości nasza bądź UWIELBIONY. Jesteś zwycięzcą, toTy wygrałeś ze złem. Amen.💗🙏
 ET: 17.06.2019, 08:29
 Jezu bądź przy mnie i moich najbliższych, chroń nad od chorób i nieszczęść. Proszę wysłuchaj mojej prośby którą do Ciebie kieruje już od dłuższego czasu. Moje życie i życie moich najbliższych jest w Twoich rękach. Pomóż proszę nam w naszej trudnej sytuacji finansowej w której obecnie się znajdujemy,. Proszę pomóż nam z niej szczęśliwie wyjść i zacząć normalnie żyć i cieszyć się życiem. Wszystko w Twoich rękach. Błagam zajmij się tym.Ufam Tobie.
 A B: 17.06.2019, 06:49
 Panie Jezu daj zdrowie dla rodziców.Proszę o nawrócenie dla Ojca mamy i brata. Uzdrow ich od uzależnienia od alkoholu , daj spokój w rodzinie.Jezu ufam Tobie Ty się tym zajmij.
 LUCYNA: 17.06.2019, 06:44
 PANIE JEZU MIŁOSIERNY ODDAJĘ CI MOJEGO SYNA MATEUSZA POD OPIEKĘ ,PROSZĘ CIĘ ABY BEZPIECZNIE WRÓCIŁ Z ZAGRANICY DO DOMU.JEZU UFAM TOBIE.
 Kasia : 17.06.2019, 05:42
 Proszę o bezpieczny lot i zdrowie w rodzinie.
 Ann : 17.06.2019, 03:40
 Jezu Miłości moja bądź uwielbiony i zmiłuj się nade mną ❤
 Kasia : 16.06.2019, 22:00
 O bezpieczny powrót do domu i pokój serca. O opiekę nad córeczką
 Xyz: 16.06.2019, 20:56
 Jezu, ufam Tobie. Jezu, Ty się tym zajmij. Amen.🌷
 Paula: 16.06.2019, 20:49
 Panie Jezu kocham Cię opiekuj się moja rodzina obdarzaj zdrowiem i nie opuszczaj nas z opieki broń od złego dnia każdego. bądź z nami w każdej minucie naszego życia. dziękuję Ci za łaski którymi mnie obdarzasz. wybacz mi moje grzechy. obdarzaj zdrowiem cala nasza rodzinie. dziękuję że głowa już mnie nie boli. opiekuj się moja rodzina . kocham Cię.
 Małgorzata : 16.06.2019, 20:00
 Jezu miłosierny ulituj się nad Arkiem i przywróć mu możliwość chodzenia proszę 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Jezu ufam Tobie
 wierzaca: 16.06.2019, 19:55
 Panie Jezu proszę Cię o zdrowie dla rodziców i iuzdrowienie z alkocholizmu dla brata i ojca . O spokój w rodzinie .Jezu Ty się tym zajmij.
 Hope: 16.06.2019, 19:39
 Niech się spełnia Twoja wola. JEZU UFAM TOBIE
 Dorota: 16.06.2019, 19:20
 Jezu ufam Tobie.Proszę, Ty się tym zajmij
 Dorota: 16.06.2019, 19:15
 Jezu ufam Tobie.Proszę, Ty się tym zajmij
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej