Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Powołanie

Powołanie pomaga człowiekowi wyzwolić się, to pewne,
ale wcześniej trzeba wyzwolić powołanie.

O... Rozważania Powołani do małżeństwa Powołani do kapłaństwa, zakonu... Powołani do życia konsekrowanego Posługa Diakonat stały Świadectwa życia samotnego Samotność w świecie Szukający...


Ja jestem
drogą i prawdą,
i życiem.

Nikt nie
przychodzi do
Ojca inaczej
jak tylko
przeze Mnie.

(Jn 14:6)


Patrz więc,
żeby światło,
które jest
w tobie, nie
było ciemnością.
(Łk 11:35)

MODLITWA O ROZPOZNANIE
DROGI ŻYCIA


Boże przenikasz mnie i znasz.
Stworzyłeś mnie dla szczęścia
- pomóż mi je znaleźć.

Ukaż mi moją drogę życia.
Spraw, abym wybrał to,
coś Ty dla mnie zamierzył
i do czego sposobił jeszcze
w łonie matki.

Chcę być Ci posłusznym we wszystkim.
Pójdę gdzie mnie poślesz.

Ufam Tobie, bo wiem, że mnie
kochasz i chcesz mego dobra.
Poprowadź mnie po
ścieżkach Twoich.


Dzięki odmawianiu tej modlitwy
odnalazłem swoje powołanie
Serdecznie polecam!

Tomek - założyciel strony
Pomoc Duchowa - www.adonai.pl

Zakony i zgromadzenia Modlitwy Spotkanie z... Powołanie do samotności? Perełki Poezja Opowiadania Proszę księdza Powołania do zawodu


Wasze komentarze:
 s. Celina kanoniczka Ducha Św: 07.10.2011, 10:54
 Droga Paulino, razem z tobą cieszę się z twojej radości :) Niech Maryja Wspożycielka Wiernych prowadzi cię prosto w ramiona Jezusa! Ja też o tobie pamiętam i polecam się modlitwie (celiroza@interia.pl)
 PAULINA: 06.10.2011, 21:31
 Chcę podzielić sie z Wami wielką radością... CUDA NIEPOJĘTE :) Dziś , po roku aspirantatu w zgromadzeniu Córek Maryi Wspomożycielki, zostałam przyjęta do postulatu- to 10 miesięczny czas bezpośredniego przygotowania do nowicjatu. Każda chwilka, wszytko jest Łaską... ZAUFAJCIE MARYI!!!- a zobaczycie co to są cuda! POZDROWIENIA SZCZEGÓLNE DLA S> CELINY :)
 Nadia: 05.10.2011, 16:45
 O, to się bardzo cieszę :)) Mi ona swego czasu bardzo, bardzo pomogła. Zagubiona, pozdrawiam Cię serdecznie :)
 zagubiona ;( do Nadi: 03.10.2011, 23:07
 Bardzo dziękuje Ci za tą konferencje, ten wykład pozwolił mi spojrzeć na to uczucie inaczej... tak, że okazuje się ono darem, którym może umocnić mój związek... i co ważne, że nie ma się co obwiniać... ale trzeba zrozumieć sens takowego zakochania ;) Dzięki ;) Teraz patrze na to optymistyczniej pozdrawiam
 Ewelka: 03.10.2011, 21:05
 Kiedyś usłyszałam , że Pan powołuje tych , których ma w sercu... Co o tym myślicie ? Czy czuliście kiedyś takie wewnętrzne rozerwanie, między jedną wspólnotą a drugą ? Pozdrawiam oraz pamiętam w modlitwie :)
 Onaaa: 03.10.2011, 18:01
 do Zagubionej :( Podaj swój email, na pewno napisze . Wiem coś o Tym , o zakazanej miłości. 3maj się, czekam na komentarz z Twoim emailem :)
 s. Celina do MaKa: 02.10.2011, 22:24
 Bardzo mądrze to ujęłaś(ująłeś :) Chrześcijanin, który poznal Chrystusa może śmiało podnieść głowę. Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem. Mamy wiernego Przyjaciela, któy mówi "Nie bój się, Ja jestem z tobą, by cię wspierać. Zaufaj mi." A ufać to odpowiadać: "nie rozumiem, ale jestem Ciebie pewien" (celioza@interia.pl)
 MaKa do s. Celiny: 02.10.2011, 13:25
 Myślę, że zdanie piękne ale jednocześnie trudne bo trzeba być mocno zakorzenionym w Chrystusie aby móc dzielić się z innymi Jego miłością, Jego siłą. Tak ważne jest abyśmy dawali swoim zachowaniem dobre świadectwo, abyśmy byli chcrześcijanami, którzy mając swoje zdanie nie potępiali innych za ich odmienność ale swoim przykładem prowadzili do Chrystusa. Mam tu na myśli chociażby to, że w naszej mentalności często jest tak, że wstydzimy się tego, ze jesteśmy chrześcijanami, najchętniej przepraszalibyśmy za to cały świat, a tak być nie może musimy być odważnymi świadkami Bożej Ewangelii. Mamy być mostem prowadzącym do Boga, dajmy po sobie przejść w imię Chrystusa ale nie pozwólmy się zdeptać. Bądźmy silni Jego Siłą i mocni Jego Mocą.
 Nadia: 02.10.2011, 11:27
 do zagubionej ;( polecam Ci konferencję ks. Grzywocza o zakochaniu bez możliwości spełnienia. Porusza w niej m.in. temat zakazanej miłości. Można ją znaleźć w sieci, a jeśli Ci się nie uda to napisz, mogę wysłać. Ja też byłam kiedyś zakochana i dziś wiem, że to uczucie miało inną rolę, nie miało prowadzić do związku, ale raczej „otworzyć” mi oczy. Pan czuwał nad tym co się działo i jestem pewna, że nad Tobą też czuwa, bo przecież kocha Cię nad życie. Będę o Tobie pamiętać w modlitwie.
 piccola: 01.10.2011, 23:22
 Do zagubionej: jesli chcesz napisz na GG:37459323 Wiem cos na ten temat, ale kazdy przypadek jest odosobniony, w kazdym razie jesli chcesz to napisz do mnie. Najwazniejsze, by sie nie poddawac w szukaniu wlasnego miejsca na ziemi
 zagubiona ;(: 01.10.2011, 14:35
 Boże ścieżki są nad naszymi... ale ja już nie rozumiem, nie wiem co robić... zagubiłam się przez 'pasterza'. Chętnie z kimś bym o tym poklikała nie wiem może jest tu ktoś kto przeżył zakazaną miłość? ;(
 Sławek: 26.09.2011, 08:10
 Niesamowity tekst o powołaniu s. Faustyny: http://adonai.pl/milosierdzie/?id=117 Polecam!
 zakłopotana: 26.09.2011, 01:04
 dziękuje gościu...przeżywam coś trudnego, bo z jednej strony gdzies w środku słyszę głos Pana,przychodzą myśli o zakonie, a z drugiej odczuwam bardzo silną potrzebę by ktoś byl przy mnie, wspierał mnie czasem przytuli, obdarował ciepłem, a ja bym mogła odwzajemnić sie. Nie wiem co robić. Nie chce nikogo krzywdzić.
 s. Celina kanoniczka Ducha Św: 25.09.2011, 21:39
  Przeczytałam pzed chwilą zdanie, które wypowiedział Ojciec Święty Benedykt XVI. Bardzo mnie one poruszyły. Pomyślałam, że jest to też misja osób powołanych. Co o tym sądzicie? «Nie ma nic piękniejszego, niż poznać Chrystusa i dzielić się z innymi przyjaźnią z Nim».
 gosc: 24.09.2011, 21:13
 Jeżeli wszystko było jak piszesz, to nie ma mowy o grzechu. Pamiętaj, że grzech to dobrowolne i świadome odejście od Pana Boga.
 zakłopotana: 24.09.2011, 17:22
 Mam pytanie. Dotyczące grzechu. Czy leżenie razem z chłopakiem i w tym czasie trzymanie się za rękę, rozmawianie, a później zaśnięcie, oczywiście bez sexu jest grzechem? I czy to jest grzech ciężki? Wiem, że to na pewno niesie zgorszenie. Teraz trochę tego żałuję i zastanawiam się w jakiej materii grzechu to się zawiera. Proszę o pomoc. Będę wdzięczna.
  -Siostra Magdalena: 24.09.2011, 17:17
 Bóg mnie odnalazł przez... To wspaniale, że pochylamy się wspólnie nad tematem powołania... Każdy z Was może podzielić się swoim świadectwem pragnienia, poszukiwania a może już i odnalezienia :) A jak jest u mnie. Hm... Jak opisać pokrótce tak obszerną i - w jakiś sposób ciągle zaskakującą rzeczywistość mojego życia - powołania. To jest temat rzeka... Ciąg dalszy we wpisach Echa Daru... na samym dole strony startowej www.dar.religia.net Zachęcam do refleksji, dyskusji, pytań... Ogarniam modlitwą... przy Jezusie... Niech On będzie dla was spełnieniem najgłębszych pragnień i prawdziwym szczęściem.
 -Siostra Milena: 21.09.2011, 19:46
 Witam Wszystkich bardzo serdecznie:) Tak tak jestem w Polsce i z radoscia zapraszam do spotkania:) Jeśli by ktoś chcial się spotkac podaje kontakt: gg:510753 i nr tel.kom. (0)513 957 863. Zapraszam również do wyjazdu razem ze mną do naszej Wspólnoty:) Jesli kto chcialby poznac nasze życie i Wspólnote- serdecznie zapraszam i czekam na wiadomosci:) Pamietam w modlitwie i serdecznie pozdrawiam:)
 - Siostra Magdalena : 21.09.2011, 17:55
 „Chcę pierwsza wybiec ku Tobie...” Przychodzę dzisiaj z propozycją spotkania i przyjazdu do naszej wspólnoty. Obecnie w Polsce w Poznaniu (wrzesień-październik) przebywa jedna z naszych sióstr. Jeśli chcesz i miałabyś taką możliwość mogłabyś się z nią spotkać a także ustalić datę przyjazdu do nas. Siostra będzie wracała z Polski z jeszcze jedną dziewczyną, która wstępuje do naszej wspólnoty. Bóg przygotował dla nas ekscytujący, cudowny plan – pragnie, abyśmy przeżyli nasze życie w szczęściu, wewnętrznej wolności i miłości – i zaprasza do tej„wielkiej przygody miłości”... Napisz, czy może już jesteś gotowa do tej przygody... aby pójść za głosem Miłości...? Dołącz oczywiście wszystkie swoje pytania :) Jakże trudno jest określić i poznać siebie. Ileż to razy już w swoim życiu znalazłaś się w pułapce własnych, niespełnionych lub zawiedzionych marzeń. Przychodzą chwile niepewności, rozterki, niekiedy załamanie i strach, wszystko zaczyna się komplikować.Tak toczy się dzień za dniem, noc za nocą. Próbujesz rozmawiać z Bogiem. Na próżno. Żadne słowo nie pasuje do twoich myśli. Czujesz się bezradna, opuszczona, tak jakby nagle wszystkie siły zmówiły się przeciwko Tobie. I wtedy to pytanie Chrystusa: Kogo szukasz? Czy wiesz, kogo lub czego tak naprawdę szukasz? Jakie są twoje pragnienia serca? Bez pragnień przecież nie byłoby możliwe uczynić żadnych projektów na przyszłość. W Chrystusie objawia się całe bogactwo twoich poszukiwań. Jeśli Go odnalazłaś w sobie, każda, nawet najmniejsza prośba, będzie głosem twojej modlitwy, zjednoczeniem w miłości i pokoju. Nigdy nie jesteś sama. Bóg chce się połączyć z naszą duszą tak, aby Jego dobroć mogła się spełniać, potrzebuje jednak naszej prośby i modlitwy. Może dać nieskończenie więcej niż to, o co prosimy, ponieważ w momencie, w którym prosimy, nie znamy jeszcze obfitości dobra zawartego w naszej modlitwie. Nie zatrzymuj się więc w połowie, nie rezygnuj. Każda chwila musi przejść próbę doświadczeń. Nigdy nie kończy się czas naszych poszukiwań. Nie zamykaj się jednak w pustych ścianach swojego serca. Trzeba je napełnić Bogiem. Mądrość rodzi się w pokorze, jest posłuszna miłości, karmi się nadzieją. Ale jest ona również znakiem sprzeciwu dla tych co nią pogardzają i odrzucają. Bóg pozwala się znaleźć, każdego dnia pokazuje ci drogę, nie ucieka w „prywatność”, nie ma nic do ukrycia, chce po prostu być z tobą - dostrzega cię Swą miłością. A Ty? Nie można przeżyć życia bez spotkania się z Chrystusem, bez doświadczenia Jego miłości pełnej, przebaczającej i ciągle dającej się. Jeśli pragniesz rozpoznać swoje powołanie, miejsce w życiu, znaleźć Boży projekt życia dla siebie, postaraj się najpierw rozpoznać Jezusa, znaleźć Go, spotkać się z Nim. Nie uciekaj przed Jego głosem, wzrokiem. Otwórz się całkowicie na Jego Ducha i proś Go tak jak umiesz swoimi słowami, sercem, myślą. Niech to będzie modlitwa twojego życia. Dopiero po przeżyciu spotkania z Jezusem i ukochaniu Go możesz iść dalej. Wtulona w bliskość Jezusa...czekasz może co przyniesie ten czas...? A może już teraz Jezus spojrzał na Ciebie ... a Ty ciągle szukasz... czego? Czy wybierzesz Miłość... tak jak Ona Cię wybrała? Czy...? To czekam na odpowiedź. Pozdrawiam :) Ps. Jeśli coś to podaję kontakt:) malaika@orange.fr gg 35092519 tel. (+33)685664671 skype siostra.magdalena
 zielonooka: 17.09.2011, 19:00
 Bóg Cię Kocha Marcinie, każdego dnia możesz doświadczać Jego miłości cieszmy się tym:)... nie gaś swego Ducha.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] (53) [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Tresć
Trzy sposoby rozpoznawania swojego powołania:
1. Prosić w modlitwie Boga o odpowiedź.
2. Zapytywać swego kierownika duchowego.
3. Zadawać pytanie samemu sobie, świadomemu własnych skłonności.


Prezentacje o powołaniu

Powołanie
zakonne


[ Pobierz ]


Rozmiar: 1589 kb, Pobrań: 11404
Powołanie


[ Pobierz ]


Rozmiar: 342 kb, Pobrań: 12525
Powołanie
uczniów


[ Pobierz ]


Rozmiar: 396 kb, Pobrań: 4747

Listy z
klasztoru


[ Pobierz ]


Rozmiar: 9398 kb, Pobrań: 9186
Oto ja!
Poślij mnie!


[ Pobierz ]


Rozmiar: 1980 kb, Pobrań: 8620
Poszedłbym za
Tobą, ale...


[ Pobierz ]


Rozmiar: 1422 kb, Pobrań: 8503

Co mam
czynić Boże?


[ Pobierz ]


Rozmiar: 138 kb, Pobrań: 8445
Modlitwa JP II
o powołania


[ Pobierz ]


Rozmiar: 2004 kb, Pobrań: 5142
Ogłoszenie
powołanione


[ Pobierz ]


Rozmiar: 952 kb, Pobrań: 11644


Prezentacje zakonów

Siostry Maryi
Niepokalanej


[ Pobierz ]


Rozmiar: 6377 kb, Pobrań: 6946
Służebnice
NSJ


[ Pobierz ]


Rozmiar: 1380 kb, Pobrań: 6255
Siostry
Pasterki


[ Pobierz ]


Rozmiar: 9611 kb, Pobrań: 6055

Siostry Honoratki

[ Pobierz ]


Rozmiar: 1974 kb, Pobrań: 5548
S. Franciszkanki
Rodziny Maryi


[ Pobierz ]


Rozmiar: 14052 kb, Pobrań: 6205
Córki Serca
Maryi


[ Pobierz ]


Rozmiar: 15915 kb, Pobrań: 4291

Siostry
Nativitanki


[ Pobierz ]


Rozmiar: 9198 kb, Pobrań: 6912
Siostry Misyjne
Służeb. Ducha Św.


[ Pobierz ]


Rozmiar: 10062 kb, Pobrań: 4677
Siostry Służeb.
Miłosierdzia


[ Pobierz ]


Rozmiar: 3930 kb, Pobrań: 4871

Klaryski
z Bydgoszczy


[ Pobierz ]


Rozmiar: 18905 kb, Pobrań: 4206
Siostry
Felicjanki


[ Pobierz ]


Rozmiar: 23846 kb, Pobrań: 4757
S. Kanoniczki
Ducha Świętego


[ Pobierz ]


Rozmiar: 5663 kb, Pobrań: 3740

   

 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej