Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Powołanie

Powołanie pomaga człowiekowi wyzwolić się, to pewne,
ale wcześniej trzeba wyzwolić powołanie.

O powołaniu

Rozważania o powołaniu

Powołani do małżeństwa

Powołani do kapłaństwa, zakonu...

Powołani do życia konsekrowanego

Posługa

Diakonat stały

Świadectwa życia samotnego

Samotność w świecie

Szukający powołania...Ja jestem
drogą i prawdą,
i życiem.

Nikt nie
przychodzi do
Ojca inaczej
jak tylko
przeze Mnie.

(Jn 14:6)


Patrz więc,
żeby światło,
które jest
w tobie, nie
było ciemnością.
(Łk 11:35)

MODLITWA O ROZPOZNANIE
DROGI ŻYCIABoże przenikasz mnie i znasz.
Stworzyłeś mnie dla szczęścia
- pomóż mi je znaleźć.

Ukaż mi moją drogę życia.
Spraw, abym wybrał to,
coś Ty dla mnie zamierzył
i do czego sposobił jeszcze
w łonie matki.

Chcę być Ci posłusznym we wszystkim.
Pójdę gdzie mnie poślesz.

Ufam Tobie, bo wiem, że mnie
kochasz i chcesz mego dobra.
Poprowadź mnie po
ścieżkach Twoich.


Dzięki odmawianiu tej modlitwy
odnalazłem swoje powołanie
Serdecznie polecam!

Tomek - założyciel strony
Pomoc Duchowa - www.adonai.pl

Listy o powołaniu

Zakony i zgromadzenia

Modlitwy powołaniowe

Spotkanie z...

Powołanie do samotności?

Perełki

Poezja

Opowiadania o powołaniu

Pytania o powołanie?

Życiowe powołanieWasze komentarze:
 s. Celina CSS (kanoniczka): 18.04.2011, 10:41
 Drodzy Forumowicze, życżekażdemu i każdej z Was darów Ducha Świętego na czas rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia, poruszenia serca podczas przeżywania największych odkupieńczych tajemnic naszej wiary. By nasza wiara umocniła się, bo miłość Jezusa do nas osobiście jest wieksza niż całe nasze zło i słabość, większa niż szatan i jego panowanie i większa niż śmierć... Z modlitwą (celiroza@interia.pl)
 s. Helena (elżbietanka): 18.04.2011, 00:05
 Szczęść Boże! Serdecznie zapraszam na rekolekcje wakacyjne dla dziewcząt od 15 roku życia w góry do Szczyrku: 26 czerwiec 2011 - 2 lipiec 2011. Koszt: 150 zł. Zgłoszenia najpóźniej do 5 czerwca s.helena@interia.pl SERDECZNIE ZAPRASZAM i czekam na zgłoszenia!
 Oblicze: 17.04.2011, 16:55
 «Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech mnie naśladuje » (Łk 9, 23). Te słowa wyrażają radykalizm wyboru, który nie dopuszcza wahań i którego nawet nie można odwołać. Jest to wybór na całe życie... Każdego dnia, w każdej godzinie, minucie, sekundzie... Jest Wielki Tydzień... Moje serce mi dyktuje by jeszcze bardziej zjednoczyć się z Panem... Trwać w Jego obecności... Przyjąć Krzyż, który jest źródłem, drogą i znakiem mego zbawienia... Krzyż, który jest bramą do nieba... Zachęcam wszystkich do szczególnego trwania z Jezusem... W modlitwie... W ciszy serca... W pracy... W naszych codziennych obowiązkach... Poprzez gesty miłości wobec bliźniego... To będą kwiaty dla Pana na Jego drodze krzyżowej... Która prowadzi ku Zmartwychwstaniu... Zapraszam na naszą stronkę www.dar.religia.net.
 s. Celina CSS (duchaczka): 14.04.2011, 17:05
 Zakony bezhabitowe maja inną historię powstania i to, że siostry chodzą bez habitów ma swój sens. Myślę tu zwłaszcza o wspólnotach sióstr zakładanych przez Honorata Kożmińskiego. W Kościele działa Duch Święty, (s)twórczy i niepowtarzalny, stąd Kościół jest wciąż żywy i bogaty różnorodnością. Pozdrowienia dla włóczykija, Lm i wszystkich forumowiczów :)
 włóczykij...: 13.04.2011, 16:00
 s.Celinko a co Siostra powie o zakonach bezhabitowych ??
 Lm3,25 :): 13.04.2011, 08:59
 DZIĘKUJĘ Siostro Celino :) Na Siostrę zawsze można liczyć :) POZDRAWIAM...
 s. Celina CSS (duchaczka): 11.04.2011, 19:31
 Do Lm 3: POZWALAM SOBIE ODPOWIEDZIEĆ FRAGMENTEM ARTYKUŁU, PÓŹNIEJ MOŻE DOPISZĘ SŁÓWKO OD SIEBIE :) Habit zakonny czy strój zakonny nie jest wyrazem patologicznego odcięcia się od świata czy egzystencjalnej śmierci. Wprost przeciwnie. Trzeba zauważyć, że papieże – zwłaszcza Jan Paweł II (por. np. Vita consecrata, 25) oraz różne organy Stolicy Apostolskiej – wielokrotnie zachęcali osoby konsekrowane do noszenia habitu. Z pewnością należy odpowiedzieć na tę zachętę, rozeznając poszczególne i konkretne okoliczności; tam gdzie istnieje taka potrzeba czynić czytelnymi i zrozumiałymi zewnętrzne znaki konsekracji zakonnej. Habit zakonny jest uważany za znak konsekracji dla tych, którzy publicznie wybrali stan profesji rad ewangelicznych. Spełnia on również pewnego rodzaju funkcję ascetyczną, duchową i kościelną.
 Lm3,25 :): 11.04.2011, 10:13
 SIOSTRO CELINO, może Siostra odpowiedzieć na pytanie z dnia 1.04.2011 (09:11)??? Z góry dziękuję :) POZDRAWIAM...
 MaKa: 09.04.2011, 21:24
 po raz kolejny zatrzymałam się dziś nad fragmentem o bogatym młodzieńcu i będąc w księgarni przypadkiem trafiłam na książkę "o bogatym młodzieńcu, który nie odszedł zasmucony" Jana Grzegorczyka, którą kupiłam i zaraz przeczytałam. Jest to historia Jana Czartoryskiego, którego podobnie jak bogatego młodzieńca Pan Jezus zachęcił by zostawił wszystko i poszedł za nim i w przeciwieństwie do ewangelicznego bohatera zostawił wszystko, wstąpił do dominikanów. Ta książka pokazuje, że można zrezygnować ze wszystkiego i pokornie pójść za Jego głosem. Myślę, że w dzisiejszych czasach człowiek bardzo szybko i łatwo przywiązuje się do dóbr materialnych i trudno jest pogodzić się z ich utratą, mimo, iż one nie są celem życia i niestety przysłaniają to do czego na prawdę człowiek powinien dążyć.
 s. Celina CSS (duchaczka): 09.04.2011, 10:35
 Ma Ka, możesz napisać do mnie na adres: celiroza@interia.pl Pozdrawiam serdecznie i pamiętam w modlitwie
 Paulina18: 08.04.2011, 14:03
 Jesli ktoś potrzebuje pomocy lub rozmowy na temat powołania to prosze pisać na gg 34980383 pozdrawiam ;)
 MaKa: 08.04.2011, 10:07
 ma Siostra rację czuję się jak ten bogaty młodzieniec, który odszedł zasmucony. Nie chciałabym postąpić tak jak on. Tym fragmentem dotknęła Siotra ważny aspekt, którego się chyba najbardziej boję, zostawienia wszystkiego, bo jeśli się zdecyduję muszę również wszystko sprzedać i to dosłownie, bo niestety nie mam nikogo kto mógłby utrzymywać moje mieszkanie nawet przez jakiś czas. Ten fragment Ewangelii odczuwam bardzo osobiście. Ehhh jak trudno jest zaufać Temu, który dla mnie oddał Swoje życie.
 s. Celina CSS (duchaczka): 08.04.2011, 08:49
 MaKa, mam wrażenie, ze znasz odpowiedź co do wyboru swojego powołania i nie potrzebujesz czytać między wierszami, widzisz Krzyż i słowa Jezusa:PRAGNĘ i to jest odpowiedź. Ale masz rację, brakuje ci ufności (tak napisałaś). Jeśli nie zaufasz, to nawet jeśli sam Jezus stanie przed tobą, nie odpowiesz na zaproszenie. Dlaczego? Bo powołanie to pójście w nieznane, ale za Tym, któemu się zaufało. Gdy to piszę, przypomina mi się scena z Ewangelii, gdy do Jezusa przychodzi młodzieniec i pyta co ma robić. Sprzedaj wszystko co masz - mówi Jezus- rozdaj ubogim, a ty PÓJDŹ ZA MNĄ. Zachęcam do spokojnego, wielokrotnego przeczytania tego dialogu. Co rodzi się w twoim sercu? (celiroza@interia.pl)
 mady:): 07.04.2011, 23:45
 Kochana MaKa:) Ja też długo się wstrzymywałam i nieraz wręcz uciekałam przed tym co działo się w moim sercu, ale kiedy w końcu odważyłam się powiedzieć Bogu tak odczułam niesamowity pokój w sercu i radość... Tak jak Ty pytałam Jezusa czego On dla mnie chce i czego On dla mnie pragnie... Jeśli chciałabyś porozmawiać to napisz :) Podaje nr gg:510753 pozdrawiam serdecznie i ogarniam Cie swoją modlitwą:) Polecam również odzwiedzić stronkę www.dar.religia.net gdzie możesz znaleść wiele odpowiedzi na Twoje pytania:)
 MaKa: 07.04.2011, 19:23
 Szczęść Boże , od jakiegoś czasu czytam wszystkie wpisy z nadzeją, że gdzieś między wierszami znajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Od pewnego czasu myślę o wstąpieniu do zgromadzenia, czuję w sercu takie pragnienie. Niestety od pewnego czasu mam taką pracę, że po 12 godzin w niej spędzam i na nic później już nie mam siły i chęci. Staram się nie zaniedbywać modlitwy... ale różnie to niestety bywa. Trudno mi pogodzić pracę, studia , czasem fizycznie się pada :) i tak się zastanawiam, czego Pan Bóg tak na prawdę ode mnie oczekuje, patrząc na krzyż i na umieszczone pod nim słowo Pragnę- zadaję pytanie ale czego Ty Panie pragniesz- czuję, że jest to droga zakonna ale tak bardzo boję się zaufać i pójść za Jego pragnieniem, pragnieniem Miłości.
 s. Celina CSS (kanoniczka): 07.04.2011, 12:29
 Misia, jesli jesteś na studiach, to znaczy, ze jest to właściwy czas, aby kierować swoje kroki na drogę powołania czy to małżeńskiego czy zakonnego, a na pewno, aby rozeznawać tę drogę. Z obserwacji dostrzegam, że właśnie w twoimi wieku najczęściej dziewczyny decydują się na wstąpienie. Zachęcam cię do skorzystania z formy skupienia albo rekolekcji. Może wtedy bardziej odczujesz, czy jest to właśnie miejsce dla ciebie? (celiroza@interia.pl)
 monika 16: 05.04.2011, 15:44
 Witaj Misiu jestem siostrą mogę odpowiedzieć na wiele twoich pytań. Chciałabym ci tylko powiedzieć, że jesteś na dobrej drodze, bo nie lekceważysz znaków Bożych i słychasz tego co dzieje się w twoim sercu . Jesli chcesz napisz emeila monika161285@wp.pl. Pozdrawiam i życzę odwagi
 Jot: 05.04.2011, 12:54
 Dziękuję bardzo za tak wiele adresów. Myślę, że z któregoś na pewno skorzystam...nie wiem jeszcze tylko kiedy, nie jestem pewna czy aby jestem już gotowa. Pozdrawiam. :)
 Agnieszka: 05.04.2011, 00:09
 Polecam dla rozeznających dni skupienia i rekolekcje które odbędą się w Domu Modlitwy Karmelitanek Misjonarek w Trzebini k/Żywca•30 kwiecień - 2 maj 2011 - Szkoła Modlitwy Terezjańskiej •4 czerwiec 2011 •3 wrzesień 2011 •1 październik 2011 •5 listopad 2011 •3 grudzień 2011 Spotkania Młodzieży Szukającej: •16 kwietnia 2011 – Boży Dom… czy można zakochać się w Kościele? •21 maja 2011 – Kierunkowskazy… czyli pozwolić się prowadzić •18 czerwca 2011 – Komunia miłości… czyli o największym darze Boga Rozpoczęcie o godz.14.00,zakończenie ok.godz.17.30 Karmelitanki Misjonarki ul. Ks. Norberta Bończyka 25 41-800 Zabrze karmis.zabrze@interia.pl Szczegóły na stronie: http://www.karmel.pl/karmis/
 misia: 04.04.2011, 19:01
 Witam serdecznie wszystkich. Chciałam się zwrócić o pomoc. Po prostu od dziecka odczuwam chęć wstąpienia do zakonu. No cóż z czasem myślałam że to minie. Jednak trwa to do dzisiaj. Pomimo że skończyłam szkołę jedną i zaczęłam studia. No cóż wiec nie wiem co mam robić czy spróbować, czy to faktycznie może być powołanie. Czy też mam jeszcze poczekać. Chciałam jeszcze dodać.. że czasami jak spojrzę na kościół, albo słyszę dzwon kościelny, to rodzi się we mnie takie dziwne uczucie którego nie potrafię nazwać tak jakby coś mówiło że to jest moje miejsce.. wiec prosiła bym o pomoc, w każdym razie była bym bardzo wdzięczna chociażby za jaką najmniejszą wskazówkę.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] (68) [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Tresć
Trzy sposoby rozpoznawania swojego powołania:
1. Prosić w modlitwie Boga o odpowiedź.
2. Zapytywać swego kierownika duchowego.
3. Zadawać pytanie samemu sobie, świadomemu własnych skłonności.
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Humor | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej