Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Powołanie

Powołanie pomaga człowiekowi wyzwolić się, to pewne,
ale wcześniej trzeba wyzwolić powołanie.

O... Rozważania Powołani do małżeństwa Powołani do kapłaństwa, zakonu... Powołani do życia konsekrowanego Posługa Diakonat stały Świadectwa życia samotnego Samotność w świecie Szukający...


Ja jestem
drogą i prawdą,
i życiem.

Nikt nie
przychodzi do
Ojca inaczej
jak tylko
przeze Mnie.

(Jn 14:6)


Patrz więc,
żeby światło,
które jest
w tobie, nie
było ciemnością.
(Łk 11:35)

MODLITWA O ROZPOZNANIE
DROGI ŻYCIA


Boże przenikasz mnie i znasz.
Stworzyłeś mnie dla szczęścia
- pomóż mi je znaleźć.

Ukaż mi moją drogę życia.
Spraw, abym wybrał to,
coś Ty dla mnie zamierzył
i do czego sposobił jeszcze
w łonie matki.

Chcę być Ci posłusznym we wszystkim.
Pójdę gdzie mnie poślesz.

Ufam Tobie, bo wiem, że mnie
kochasz i chcesz mego dobra.
Poprowadź mnie po
ścieżkach Twoich.


Dzięki odmawianiu tej modlitwy
odnalazłem swoje powołanie
Serdecznie polecam!

Tomek - założyciel strony
Pomoc Duchowa - www.adonai.pl

List o powołaniu Zakony i zgromadzenia Modlitwy Spotkanie z... Powołanie do samotności? Perełki Poezja Opowiadania Proszę księdza Powołania do zawodu


Wasze komentarze:
 :-]: 02.03.2011, 20:33
 Czy każda osoba powołana słyszy przed wstapieniem do zakonu głos Bozy w duszy, czy pragnienia mogą być oznaką powołania?
 INES: 02.03.2011, 18:22
 Zgadzam sie z przedmówczynia . Osoba która jest zainteresowana powinna udać sie najlepiej do siostry przełożonej i spytać czy taka forma kandydatury jest możliwa :)
 Taki ktoś :): 02.03.2011, 12:03
 Pytanko, szczególnie dla Sióstr :) Jak to jest z tymi znakami od Boga? Jakie one mogą być i jak rozpoznać, czy nie są tylko zwykłymi "przypadkami"??? I jeszcze chciałam zapytać o to, czy jeśli osoba występuje z zakonu (będąc już po ślubach wieczystych), to jest to oznaką tego, że wybrała nieodpowiednią drogę? Mnie się wydaje, że jeśli tak, to już wcześniej taka osoba odeszłaby z zakonu, ale mogę się mylić, więc liczę na odpowiedź ze strony Sióstr :) Z góry dziękuję...POZDRAWIAM ;)
 Siostra Elwira: 01.03.2011, 11:48
 Rozpoznajcie i służcie Jezusowi także w ubogich, chorych oraz w braciach i siostrach cierpiących i będących w trudnej sytuacji, i potrzebujących waszej pomocy. W tzarzach osóg chorych... Umiejcie zawsze dostrzegać Oblicze Oblicz, czyli Chrystusa. Ojciec św. Benedykt XVI... Nasze Zycie jest ciągłym poszukiwaniem Oblicza Chrystusa...od kaplicy do chorych i od chorych do kaplicy. W twarzach chorych odnajduję Jezusa, Jemu służę, Jemu oddaję moje życie. Zapraszam na naszą stronkę www.dar.religia.net.
 s. Celina CSS (kanoniczka): 28.02.2011, 21:39
 "Powołanie to potok, którego nie odwrócisz - wciąż dąży do oceanu...". Ta myśl Phila Bosmansa towarzyszyła mi, gdy rozeznawałam swoje powołanie. Na małej karteczce napisałam to zdanie i przykleiłam do drzwiczek od wewnętrznej strony. Ilekroć czułam zagubienie, otwierałam drzwiczki, czytałam to zdanie i wlewał się we mnie pokój... Dzisiaj dzielę się nim z wami. Zapewniam też o modlitwie (celiroza@interia.pl)
 do zagubionego : 28.02.2011, 09:33
 Zagubiony skoro nie umiesz odnaleźć szczęścia w codziennym życiu, jeśli kierunek studiów który sobie wybrałeś teraz cię ,,nie interesuje'' po prostu nie czujesz tego, to co będzie potem znajdziesz pracę, dziewczynę, a głos Boga w sercu jednak pozostanie. I pozostaną dwa pytania w głowie jeśli się ożenisz będziesz pytał siebie: A co by było jeśli ja zostałbym księdzem może to było moje szczęście. Odwróciłem się od Boga, ale mam żonę dzieci. I drugie gdybyś został księdzem możliwe że pytałbyś siebie: Co by było gdybym nie został księdzem, gdybym się ożenił. Miałbym żonę i dzieci. Ale pamiętaj w życiu trzeba dokonywać wyborów słusznych a nie wygodnych. Jeszcze chciałabym nawiązać do tych znaków może rzeczywiście Bóg powołuję Cię przez innych, przez księży. Z seminarium możesz się wycofać, odejść, a nawet (chyba, nie jestem pewna) są takie przerwy kiedy nie jesteś pewien możesz ,,wziąć urlop'' na rok przez rok może sie wiele zdarzyć masz szansę na porównanie tych dwóch dróg gdy bedziesz w seminarium będziesz blisko księży tego życia, a na tym ,,urlopie'' możesz porównać je z życiem świeckim. Porozmawiaj z kimś komu możesz zaufać najlepiej z księdzem. Wierzę że w końcu rozeznasz swoje powołanie i będziesz wiedział czego Bóg od Ciebie pragnie. Będę wspierać Cie modlitwą Pamiętaj Bóg chce Twojego szczęścia :)
 Agnieszka: 27.02.2011, 23:49
 Wszystkim rozeznającym powołanie,polecam dni skupienia i rekolekcje u Karmelitanek Misjonarek,chętnym podaje strone: http://www.karmel.pl/karmis/ Dni skupienia odbywają się w Trzebini za Zywcem. Terminy:•5 marzec 2011 •2 kwiecień 2011 •30 kwiecień - 2 maj 2011 - Szkoła Modlitwy Terezjańskiej •4 czerwiec 2011 •3 wrzesień 2011 •1 październik 2011 •5 listopad 2011 •3 grudzień 2011 Dni skupienia będziemy przeżywać wraz z bł. o. Franciszkiem Palau OCD w Roku Jubileuszowym (XII.2010 - XII.2011) - 200 lat od jego narodzin. Natomiast w Zabrzu co miesiąc w każdą sobotę odbywają się sms-y czyli Spotkania Młodzieży Szukającej:•19 marca 2011 – Chodzić w prawdzie… czy warto być pokornym? •16 kwietnia 2011 – Boży Dom… czy można zakochać się w Kościele? •21 maja 2011 – Kierunkowskazy… czyli pozwolić się prowadzić •18 czerwca 2011 – Komunia miłości… czyli o największym darze Boga Rozpoczęcie o godz.14.00,zakończenie ok. godz.17.30
 Monika: 26.02.2011, 21:59
 Beaciu u Matki Bożej u stóp Jasnej Góry, pozdrawiam Cię, Monika
 Beacia: 25.02.2011, 11:55
 @ Monika Można się dowiedzieć w jakiej miejscowości by się to odbywało
 andrew: 25.02.2011, 01:38
 Wszystkie osoby rozeznające swoje powołanie i chcące porozmawiać na ten temat zapraszam na gg 1372310
 Monika: 24.02.2011, 13:49
 Zapraszenie: dziewczyny rozeznające swoje powołanie zapraszamy na spotkani weekendowe w naszej wspólnocie. Będziecie miały możliwość rozmowy z siostrami lub z księdzem na temat drogi rozeznawania i rozwoju powołania. Dokładniejsze informacje uzyskacie pisząc na adres: ewelinak@buziaczek.pl
 s. Celina CSS (kanoniczka): 24.02.2011, 10:02
 Dziękuję Ines :) Szczęśliwa, potwierdzam: WARTO ZARYZYKOWAĆ DLA CHRYSTUSA! Jestem w zakonie 18 lat i każdego dnia uświadamiam sobie, że moim szczęściem jest być z Chrystusem we wspólnocie sióstr i pełnić misję, do której nas wybrał. Na pewno trzeba rozeznać do czego zaprasza Jezus i za tym iść. Czy to znaczy, że przyjdzie błogi spokój i 100% pewności? Chyba nie. Powołanie to sprawa duchowej relacji z Jezusem, zaproszenia i dpowiedzi, a nie pisemne zawiadomienie z własnoręcznym podpisem Jezusa. Rozeznawanie dokonuje się na płaszczyźnie duchowej i opiera się na fundamencie wiary a nie rozumu. Stąd znamy niesamowite, czasami wręcz nieprawdopodobne historie powołana. Ale przecież to właśnie młodzi są znani z entuzjazmu i odwagi. Tego życzę z całego serca rozeznającym: odczytujcie znaki Bożej woli na modlitwie i w codziennych wydarzeniach, a potem wielkodysznie odpowiedzcie:TAK! Zapewniam, że warto :)
 Szcześliwa: 21.02.2011, 16:18
 Na to forum trafiłam przypadkowo, szukając tekstów dotyczących powołania. Bóg zapłać wszystkim za wasze śwadectwa. Ja także chciałabym się z wami czymś podzielić. Mam 17 lat, za ponad rok skończe szkołę. 3 lata temu trafiłam na rekolekcje do sióst. Już po pierwszych rekolekcjach zaczełam odczuwać, że Pan czegoś ode nie żąda, bardzo bałam się myśli o powołaniu, jednak z czasem stała się dla nie czymś wyjątkowym. Na przestrzeni tego czasu miałam bardzo rózne myśli, najbardziej bałam się, że to ja chce żyć w klasztorze bardziej niż sam Bóg. Bądąc na powołaniowych rekolekcjach w sylwestra zrozumiałą, że warto zaryzykować dla Chrystusa. On szanuje nasze uczucia i marzenia i jeśli daje nam pragnienie życia w zgromadzeniu to ma co do tego powod. Teraz wiem, że jeśli nawet Pan ma dla mnie inną drogę to z pewnościąmi ją wskaże. Z ufnością stram się przygotowywać do drogi życia zakonnego, i mam wrażenia, że każdego dnia jestem co do nej pewniejsza. Pozdrawiam wszystkich myślących o drodze życia konsekrowanego i podkreślam WARTO ZARYZYKOWAĆ DLA CHRYSTUSA ;)
 INES: 20.02.2011, 21:33
 Dziękuję siostro :) Moje serce jest wypełnione ogromna radością że są osoby które mówia tak pięknie o swoich odczuciach co do dalszej drogi :)Ufajcie Panu :) P.S Zapewniam o modlitwie :) i sama o nią też prosze :)
 PP: 19.02.2011, 11:41
 turkusowa8@o2.pl
 zaproszenie :-): 18.02.2011, 13:57
 Siostry albertynki zapraszają na Wielkopostne dni skupienia dla dziewcząt: 25-27 III - Poznań - dziewczęta 16+ 25-27 III - Rząska - dziewczęta z gimnazjum 1-3 IV - Rząska - studentki i pracujące 20+ 8-10 IV - Rząska - dziewczęta ze szkół ponadgimnazjalnych więcej informacji: www.otworzserce.pl lub albertynki.pl z modlitwą :-)
 do PP: 18.02.2011, 12:58
 PODAJ swoja pocztę .
 PP: 17.02.2011, 20:35
 Od dawna marzę o życiu zakonnym. O ciszy, spokoju, odosobnieniu i wspaniałym, niczym nie zmąconym kontaktem z Bogiem. Żyję przy tym jak normalna nastolatka. Uczę się, spotykam ze znajomymi, bawię się. Zawsze byłam otwarta na nowych ludzi, znajomości. Niedawno poznałam pewnego chłopaka. Sprawy potoczyły się tak, że dziś można powiedzieć, że jesteśmy razem. Jestem szczęśliwa, czekam na chwilę, kiedy się z nim spotkam, wypatruję przez okno. Jednak myślę, że jest to tylko pozorne, bądź częściowe szczęście, bo trochę mało ostatnimi czasy w moim życiu Boga. Myśli o klasztorze zastępuję myślami o rodzinie, dzieciach... Ne wiem co mam robić, co wybrać. Klasztor, bo już niedługo będę musiała się zadeklarować, czy macierzyństwo, które ostatnio spędza mi sen z powiek.. jestem rozdarta pomiędzy tymi dwoma światami.
 piotr: 17.02.2011, 16:52
 czuje powołanie do kapłaństwa zostały mi już 3 miesiące do matury a potem decyzja czy na pewno zaufać i iść z głosem serca które pragnie być kapłanem proszę o kontakt ze wszystkimi którzy odczuwają powołanie kapłańskie i mogą mi doradzić .moje gg 10087622 z Panem Bogiem
 port: 16.02.2011, 17:01
 port1234@o2.pl
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] (73) [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Tresć
Trzy sposoby rozpoznawania swojego powołania:
1. Prosić w modlitwie Boga o odpowiedź.
2. Zapytywać swego kierownika duchowego.
3. Zadawać pytanie samemu sobie, świadomemu własnych skłonności.


Prezentacje o powołaniu

Powołanie
zakonne


[ Pobierz ]


Rozmiar: 1589 kb, Pobrań: 11750
Powołanie


[ Pobierz ]


Rozmiar: 342 kb, Pobrań: 12814
Powołanie
uczniów


[ Pobierz ]


Rozmiar: 396 kb, Pobrań: 4955

Listy z
klasztoru


[ Pobierz ]


Rozmiar: 9398 kb, Pobrań: 9440
Oto ja!
Poślij mnie!


[ Pobierz ]


Rozmiar: 1980 kb, Pobrań: 8940
Poszedłbym za
Tobą, ale...


[ Pobierz ]


Rozmiar: 1422 kb, Pobrań: 8747

Co mam
czynić Boże?


[ Pobierz ]


Rozmiar: 138 kb, Pobrań: 8667
Modlitwa JP II
o powołania


[ Pobierz ]


Rozmiar: 2004 kb, Pobrań: 5452
Ogłoszenie
powołanione


[ Pobierz ]


Rozmiar: 952 kb, Pobrań: 11953


Prezentacje zakonów

Siostry Maryi
Niepokalanej


[ Pobierz ]


Rozmiar: 6377 kb, Pobrań: 7211
Służebnice
NSJ


[ Pobierz ]


Rozmiar: 1380 kb, Pobrań: 6553
Siostry
Pasterki


[ Pobierz ]


Rozmiar: 9611 kb, Pobrań: 6336

Siostry Honoratki

[ Pobierz ]


Rozmiar: 1974 kb, Pobrań: 5792
S. Franciszkanki
Rodziny Maryi


[ Pobierz ]


Rozmiar: 14052 kb, Pobrań: 6489
Córki Serca
Maryi


[ Pobierz ]


Rozmiar: 15915 kb, Pobrań: 4506

Siostry
Nativitanki


[ Pobierz ]


Rozmiar: 9198 kb, Pobrań: 7177
Siostry Misyjne
Służeb. Ducha Św.


[ Pobierz ]


Rozmiar: 10062 kb, Pobrań: 4875
Siostry Służeb.
Miłosierdzia


[ Pobierz ]


Rozmiar: 3930 kb, Pobrań: 5093

Klaryski
z Bydgoszczy


[ Pobierz ]


Rozmiar: 18905 kb, Pobrań: 4543
Siostry
Felicjanki


[ Pobierz ]


Rozmiar: 23846 kb, Pobrań: 4969
S. Kanoniczki
Ducha Świętego


[ Pobierz ]


Rozmiar: 5663 kb, Pobrań: 3925
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej