Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki
Czy panujesz nad emocjami?

Wprowadzenie

     Być może uważasz się za osobę niezwykle opanowaną. Jednak czasem ponoszą Cię nerwy. Ze spokojnego kota zmieniasz się w rozjuszonego lwa. Może zbyt łatwo poddajesz się emocjom? Częściową odpowiedź na to pytanie możesz uzyskać, biorąc udział w naszym psychotescie.


1. Na ulicy podpity mężczyzna pod byle pozorem zawraca Ci głowę:

ignorujesz go
słuchasz przez chwilę, po czym przepraszasz i odchodzisz
mówisz mu kilka ostrych słów


2. Jeśli ktoś kolejny już raz zwraca się do Ciebie w tej samej sprawie, to:

silisz się na uprzejmość i wyjaśniasz jeszcze raz
zbywasz go, mówiąc, że nie masz teraz czasu
odpowiadasz mu opryskliwie


3. Jeżeli ktoś Cię słusznie krytykuje, to:

słuchasz spokojnie, gdyż ten ktoś ma rację
nie chcesz tego słuchać
irytujesz się i doprowadzasz do sprzeczki


4. Jesteś świadkiem, jak na przystanku dwóch mężczyzn wulgarnie zaczepia dziewczynę. Jak reagujesz?

nie chcesz przysparzać sobie kłopotów, więc nie wtrącasz się
zwracasz się do innych pasażerów, aby interweniowali
podniesionym głosem zwracasz uwagę osobnikom napastującym dziewczynę


5. Dziecko zniszczyło Twój ulubiony przedmiot:

mówisz: trudno, to tylko dziecko
czynisz dziecku wymówki, ostrzegając jednocześnie przed podobnym zachowaniem w przyszłości
dajesz dziecku kilka siarczystych klapsów


6. Podczas większej sprzeczki:

podnosisz tylko głos
podnosisz głos i wymachujesz rękami
podnosisz głos i płaczesz


7. Jeśli nie możesz kogoś przekonać, to:

próbujesz użyć bardziej przekonujących argumentów
dajesz sobie spokój z tą sprawą
mówisz swojemu rozmówcy kilka nieprzyjemnych słów i kończysz rozmowę


8. Filmowe melodramaty:

nudzą Cię
oglądasz je bez większych wzruszeń
bardzo Cię wzruszają


9. Koleżanka w pracy bez pytania pożyczyła sobie jakąś Twoją rzecz. Jak się zachowasz?

traktujesz to jako błahostkę bez znaczenia
irytujesz się, dlaczego nie zapytała o pozwolenie, chociażby dla zasady
czynisz jej wymówki


10. W zatłoczonym autobusie któryś ze współpasażerów przy każdym przechyle pojazdu pokłada Ci się na plecy

odnosisz się do tego z wyrozumiałością
starasz się przesunąć w bok
czynisz wymowną uwagę


   

Wasze komentarze:
 Prawda: 23.02.2017, 16:13
 Komputer mi mówi jaka jestem. ha. Kukuryku! Widzicie? Moje jajko leci samolotem! Kto chce chlebkocynice? No no! Solidny kibelek! W sytuacjach trudnych potrafisz zachować olimpijski spokój, ale też nie brak Ci również stanowczości. Nie pozwolisz wejść sobie na głowę. Stresy Cię nie omijają, lecz udaje Ci się nad nimi panować. Prawda! prawda! Czy ja to ja?
 Kasia: 01.12.2016, 20:41
 Na stres, nerwy, emocje polecam Emocjonalną Drogę. Więcej o tym narzędziu na moim blogu: https://odkasi.blogspot.com/2016/11/jak-zapanowac-nad-emocjami-i-poczuc-sie.html
 Poco: 13.06.2016, 09:51
 36p Dokladnie, jestem bardzo spokojna, opanowana, ale wlasnie bardziej agresywniejsi ńiz moje mysli to wykorzystuja, bo mysle np aby kogos owrzeszczec, a tego nie ronie, bo po co, nie lubie krzykow, klotni, po co mam kogos uczyc wydzierania sie na innych
 Radoooo: 08.02.2016, 09:57
 W sytuacjach trudnych potrafisz zachować olimpijski spokój, ale też nie brak Ci również stanowczości. Nie pozwolisz wejść sobie na głowę. Stresy Cię nie omijają, lecz udaje Ci się nad nimi panować.
 ja: 15.11.2015, 12:54
 34 punkty
 agusia : 10.09.2015, 18:52
 Zawsze zostaje wyprowadzona z równowagi nie kiedy dochodzi do wulgarnych słów lecz po czasie potrafię przeprosić
 Wrrr: 17.06.2014, 07:03
 "W Twoim przypadku określenie "stoicki spokój" to chyba za mało powiedziane. Nie tracisz głowy nawet w sytuacjach bardzo nerwowych. W rzeczywistości pod maską spokoju kłębią się w Twojej głowie myśli i emocje niczym dym w kominie. Zastanów się, czy Twoja łagodność i opanowanie nie są wykorzystywane przez bardziej agresywnych osobników." Fakt że na ulicy nie wrzeszczę, ale czasami mam ochotę wybić szybę, uderzyć czymś kogoś, zadeptać mu psa, czy coś takiego i brakuje do tego tylko taki jeden mały kroczek. Czasami czymś cisnę, coś połamię, coś zniszczę, ale to wyłącznie swoje rzeczy. Myślę że po części się zgadza, ale to że nie tracę głowy już nie do końca, ile rzeczy sobie naniszczyłem....
 Nessie<3: 27.06.2013, 14:41
 W Twoim przypadku określenie ,,stoicki spokój" to chyba za mało powiedziane. Nie tracisz głowy nawet w sytuacjach bardzo nerwowych. W rzeczywistości pod maską spokoju kłębią się w Twojej głowie myśli i emocje niczym dym w kominie. Zastanów się, czy Twoja łagodność i opanowanie nie są wykorzystywane przez bardziej agresywnych osobników. Eee... czy to znaczy, że nie mam być spokojna i opanowana tylko dać wyjść wszelkim emocjom i wrzeszczeć, płakać oraz być agresywna? ;d Ee, dziwne. Poza tym nie bardzo do mnie pasuje, bo łatwo wpadam w gniew i wtedy nie chcę panować nad swoimi emocjami, choć na co dzień to robię. Ale prawdą jest to, że jestem spokojna. :)
 mayday: 22.11.2010, 20:52
 26 - W sytuacjach trudnych potrafisz zachować olimpijski spokój, ale też nie brak Ci również stanowczości. Nie pozwolisz wejść sobie na głowę. Stresy Cię nie omijają, lecz udaje Ci się nad nimi panować. BZDUURY !


 Ingrid: 18.07.2010, 20:07
 Twój wynik: 32 pkt. OPIS W sytuacjach trudnych potrafisz zachować olimpijski spokój, ale też nie brak Ci również stanowczości. Nie pozwolisz wejść sobie na głowę. Stresy Cię nie omijają, lecz udaje Ci się nad nimi panować.
 rododendron_ola: 13.06.2010, 21:30
 Twój wynik: 38 pkt. W Twoim przypadku określenie "stoicki spokój" to chyba za mało powiedziane. Nie tracisz głowy nawet w sytuacjach bardzo nerwowych. W rzeczywistości pod maską spokoju kłębią się w Twojej głowie myśli i emocje niczym dym w kominie. Zastanów się, czy Twoja łagodność i opanowanie nie są wykorzystywane przez bardziej agresywnych osobników.
 bartekw_96: 12.04.2010, 19:56
 Ja się wkurzam zawsze, nie ważne w jakiej sprawie. XD
 mini: 08.04.2010, 23:44
 ale bajka
 Yra_xd: 19.03.2010, 15:44
 42 xd W Twoim przypadku określenie "stoicki spokój" to chyba za mało powiedziane. Nie tracisz głowy nawet w sytuacjach bardzo nerwowych. W rzeczywistości pod maską spokoju kłębią się w Twojej głowie myśli i emocje niczym dym w kominie. Zastanów się, czy Twoja łagodność i opanowanie nie są wykorzystywane przez bardziej agresywnych osobników. Cała prawda :)
 szogun: 25.01.2010, 18:09
 26 to nie ma zle tak wsumie jest hehe czasem cza komus walnonc hehehehehe
 Kasiaaaaaaaa: 05.01.2010, 18:18
 32 xD ! W sytuacjach trudnych potrafisz zachować olimpijski spokój, ale też nie brak Ci również stanowczości. Nie pozwolisz wejść sobie na głowę. Stresy Cię nie omijają, lecz udaje Ci się nad nimi panować.
 40: 10.11.2009, 22:06
 W Twoim przypadku określenie "stoicki spokój" to chyba za mało powiedziane. Nie tracisz głowy nawet w sytuacjach bardzo nerwowych. W rzeczywistości pod maską spokoju kłębią się w Twojej głowie myśli i emocje niczym dym w kominie. Zastanów się, czy Twoja łagodność i opanowanie nie są wykorzystywane przez bardziej agresywnych osobników.
 Kirkaa: 05.11.2009, 19:57
 W Twoim przypadku określenie "stoicki spokój" to chyba za mało powiedziane. Nie tracisz głowy nawet w sytuacjach bardzo nerwowych. W rzeczywistości pod maską spokoju kłębią się w Twojej głowie myśli i emocje niczym dym w kominie. Zastanów się, czy Twoja łagodność i opanowanie nie są wykorzystywane przez bardziej agresywnych osobników.
 !!!!!!!!!!!!!!: 29.10.2009, 23:36
 W sytuacjach trudnych potrafisz zachować olimpijski spokój, ale też nie brak Ci również stanowczości. Nie pozwolisz wejść sobie na głowę. Stresy Cię nie omijają, lecz udaje Ci się nad nimi panować.
 Arleta: 24.10.2009, 21:59
 W sytuacjach trudnych potrafisz zachować olimpijski spokój, ale też nie brak Ci również stanowczości. Nie pozwolisz wejść sobie na głowę. Stresy Cię nie omijają, lecz udaje Ci się nad nimi panować.
(1) [2] [3] [4] [5] [6]


Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa