Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Aplikacja bioetyczna


     Młodzież dzięki specjalnej aplikacji może teraz zapoznać się w formie pytań i odpowiedzi z fundamentalnymi zagadnieniami dotyczącymi ludzkiego życia. Aplikację przygotowała watykańska Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia we współpracy z Fundacją im. Jeróme'a Lejeune'a z Paryża. Można z niej korzystać w języku angielskim, hiszpańskim i włoskim.

     Aplikacja "Klucz do bioetyki" jest wirtualnym podręcznikiem tej dziedziny wiedzy. Nowe narzędzie podczas Światowych Dni Młodzieży zaprezentowała prof. Gabriella Gambino, podsekretarz dykasterii. Podręcznik omawia rozwój człowieka od poczęcia, zajmuje się kwestią jego seksualności, gen- der, sztucznego zapłodnienia, antykoncepcji, choroby i śmierci, eutanazji, aborcji, badań na komórkach macierzystych, transplantacji organów itd. Czy in vitro jest jedyną alternatywą dla bezpłodności? Czym są naturalne metody regulacji poczęć? Co oznacza "umierać godnie"? - to niektóre z problemów, o których młodzież znajdzie informacje, naukowe wyjaśnienia, etyczną refleksję i świadectwa osób, które tych spraw doświadczyły.

     Prof. Gambino wyjaśnia, że idea aplikacji zrodziła się po tym, jak podczas ŚDM w Rio de Janeiro w 2016 r. Fundacja im. Jeróme'a Lejeune'a przygotowała papierową broszurę na tematy bioetyczne, która była częścią pakietów pielgrzyma, lecz "mało kto zwrócił na nią uwagę". - Kilka miesięcy temu egzemplarz broszury wpadł mi w ręce i spróbowałam wyobrazić sobie, jak przyciągnąć uwagę młodych ludzi do zagadnień bioetycznych przy okazji ŚDM w Panamie. Pomyślałam o moich dzieciach i ich rówieśnikach. Nieustannie trzymają w dłoniach telefony, w których szukają odpowiedzi na swoje pytania. Stąd wzięła się idea stworzenia aplikacji, którą będą mogli ściągnąć na swoje telefony - opowiada podsekretarz dykasterii.

     Przed wyjazdem do Panamy papież Franciszek uruchomił także aplikację "Click To Pray", zachęcając młodzież do pobrania jej, aby kontynuować wraz z nim odmawianie różańca w intencji pokoju.

bsk, RV, KAI

Tekst pochodzi z Tygodnika

3 luty 2019


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej