Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Śmierć koptyjskiego biskupa


     W tajemniczych okolicznościach zginął opat koptvyjskiego klasztoru w Wadi al-Natrun w Egipcie, biskup Epifaniusz. Znaleziono go martwego w kałuży krwi.

     Prawdopodobnie zadano mu śmiertelny cios w głowę ciężkim przedmiotem, gdy znajdował się w drodze ze swojej celi na modlitwę do kościoła. W uroczystościach pogrzebowych wziął udział zwierzchnik Kościoła koptyjskiego, papież Koptów patriarcha Tawadros II, który podkreślił, że zmarły był człowiekiem wielkiego serca, skromnym i łagodnym. Władze Kościoła zapowiedziały zawieszenie przyjmowania nowych kandydatów do zakonów.

     Koptowie są największą chrześcijańską grupą wyznaniową w Egipcie. Ich tradycja sięga czasów św. Marka Ewangelisty. Szacuje się, że jest ich 8-11 milionów w społeczeństwie liczącym 94,5 mln. mieszkańców. Od lat są celem atakó islamistów.

Red.

Autor jest dziennikarzem TVP

Tekst pochodzi z Tygodnika

12 sierpnia 2018


   

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
Lektura traktatu jest cennym duchowym doświadczeniem. Im częściej po niego sięgamy, tym bardziej przemienia on nasze serca. Osnowę dzieła stanowi dewiza św. Ludwika Marii de Montfort: "Wszystko dla Jezusa przez Maryję"... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej