Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Pięć rad Ojca Pio

     Nie trzeba wiele, aby wieść życie naprawdę pobożne. Wystarczy wyakcentować w życiu duchowym pewne zasady i wprowadzić je w czyn.

     Pierwsza rada

     - to zdanie św. Pawła Apostoła: Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra (Rz 8,28), To prawda, że Bóg potrafi nawet zło przemienić w dobro, ale pod warunkiem, że człowiek będzie Mu oddany bez żadnych zastrzeżeń. A więc także i grzechy, od których nie zawsze cię Bóg zachowa, On w swej Opatrzności potrafi obrócić w dobro, jeśli Mu będziesz służył. I tak, gdyby król Dawid nie popełnił grzechu, to chyba nigdy by się nie zdobył na tak wielką pokorę. Także i Magdalena nie miłowałaby tak gorąco Jezusa, gdyby nie zostały jej przebaczone liczne grzechy. A Jezus nie przebaczyłby jej, gdyby ich nie popełniła.

     Rozważaj więc wielkie Boże miłosierdzie - ono przemienia nasze nędze w dzieło swojej dobroci i łaskawości. Ono z naszej złości i jadu nieprawości potrafi wysączyć zbawcze soki dla naszych dusz. Czyż więc On nie potrafi tego uczynić z naszych utrapień, trosk i doświadczeń? I dlatego nie trzeba dręczyć się utrapieniami, jakiekolwiek by one nie były, a tylko starać się z całego serca kochać Boga, a wszystko wyjdzie na dobre. Nawet nie trzeba za dużo przemyśliwać nad tym, co z tego będzie, kiedy to będzie i jakie to dobro będzie. Jeśli Bóg kładzie ci na oczy błoto niewiedzy, to nie po to, by pozbawić cię wzroku, ale byś lepiej widział i by cię uczynić wspaniałym, godnym miłości i podziwu wobec aniołów. Może Bóg chce, byś upadł, jak ongiś to uczynił ze św. Pawłem, który spadł z konia?

     Nie trać więc nadziei i odwagi z tego powodu, że upadasz, ale uczyń wielki akt pokory, ożywiając i odnawiając nadzieję. Tracić otuchę i niecierpliwić się po upadku - to sztuczka i zasadzka nieprzyjaciela, to oddanie mu broni i pozwolenie mu na odniesienie zwycięstwa. A więc nie czyń nigdy tego, gdyż łaska Pana zawsze jest gotowa, by cię podźwignąć.

     Druga rada

     Niech ona będzie wyryta w twej duszy: Bóg jest naszym Ojcem. Czy jest więc sens bać się takiego Ojca, który powiedział i zapewnił nas, że bez Jego woli i Opatrzności nawet włos z głowy nam nie spadnie? Jest to naprawdę wspaniałe, że będąc dziećmi takiego Ojca, mamy i powinniśmy spełniać kolejne zadanie: kochać Go i służyć Mu! Wypełniaj więc swoje obowiązki i nie martw się o nic więcej. Zobaczysz, że gdy tak będziesz układał swoje życie, to Jezus sam zatroszczy się o ciebie. "Myśl o Mnie, a ja będę myślał o tobie" - powiedział kiedyś Jezus do św. Katarzyny ze Sieny. A Mędrzec powiada: "Ojcze Odwieczny, Twoja Opatrzność rządzi wszystkim" (por. Mdr 14,3).

     Trzecia rada

     Trzeba zachowywać to, o czym nauczał Boski Mistrz, gdy mówił do swoich uczniów: "Czy brak wam było czego?" (Łk 22, 35). Warto dobrze się nad tym tekstem zastanowić i rozważyć go. Bez pieniędzy, bez obuwia, bez ubrania - tylko w jednej tunice posłał Jezus swych uczniów w świat. I potem mówił do nich: "Czy brak wam było czego, kiedy was posyłałem bez trzosa, bez torby i bez sandałów?" (Łk 22, 35). A oni odpowiedzieli, że niczego im nie brakowało. Dlatego i tobie to samo powiadam, że kiedy ogarnia cię zmęczenie i zniechęcenie, i nie odczuwasz żadnej ufności względem Boga, to czy ten trud powalił cię kiedy? Odpowiesz mi z pewnością, że nie. I dlatego pragnę dodać: czemu więc nie starasz się ochoczym sercem pokonać przeciwności? Jeśli cię Bóg nie opuścił w przeszłości, to jakże mógłby cię opuścić w przyszłości? Przecież w przyszłości będziesz do Niego należał bardziej, niż w przeszłości. Nie trzeba więc trwożyć się tym, co w przyszłości ma się stać w świecie. Może ono (zło) w ogóle nie przyjdzie? A choćby przyszło, to Bóg da ci siły do wytrzymania i zniesienia go. Boski Mistrz polecił św. Piotrowi, by szedł po falach morskich. Św. Piotr uląkł się, gdy zawiał wiatr i zaczął tonąć. A Boski Mistrz podał mu rękę i rzekł z wyrzutem: "Małej wiary, czemu zwątpiłeś?" (Mt 14, 31). Jeśli Bóg każe nam chodzić po wzburzonych falach, to nie trzeba wątpić, nie trzeba się lękać. Bóg jest z tobą, a ty miej odwagę, a cieszyć się będziesz wolnością.

     Czwarta rada

     Czwarta rada dotyczy wieczności. Dla dzieci Bożych bardzo małe znaczenie ma to krótkie życie, które przemija, gdyż przez wieczność będziemy żyli w chwale Bożej. Zastanów się więc, czy idziesz właściwą drogą do wieczności, czy już stawiasz swoją stopę na tej drodze. Oby w tym kierunku szły twoje nogi i byś był szczęśliwy, bo nie ma znaczenia życie w tym przemijającym i niespokojnym świecie.

     Piąta rada

     Chciałbym, aby ona na zawsze była w twoim umyśle wyryta. Jej treścią są słowa z listu św. Pawła do Galatów: "Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa" (6,14). Zachowaj w sercu Jezusa Ukrzyżowanego, a wszystkie krzyże świata wydadzą się tobie różami. Kolce korony cierniowej Zbawiciela, które raniły Jego głowę i ranią także naszą, nie spowoduj ą w żaden sposób innych ran.

     Dopóki będzie choćby jedna kropelka krwi w naszym ciele, dopóty będzie trwała walka między dobrem a złem. Próby, jakim cię poddaje i jakimi cię doświadcza Pan, są wyróżniającym znakiem Jego szczególnego umiłowania i jakby drogocenną perłą dla twej duszy. Te wszystkie trudności przeminą bardzo szybko, jak przemija zima, a po niej nastaje wiosna. Także i po naszym życiu doczesnym, które tak szybko przemija, nastanie niekończąca się wiosna, która będzie tym bogatsza i piękniejsza, im więcej było nawałnic i burz.


Ojciec Pio


Publikacja za zgodą redakcji

nr 3/2002Cuda Jana Pawła II Cuda Jana Pawła II
Paweł Zuchniewicz
Po śmierci Ojca Świętego na całym świecie pojawiły się doniesienia o cudach, których doświadczyli ludzie mający z Nim kontakt za życia. Zaczęły również napływać świadectwa o uzdrowieniach i innych łaskach przypisywanych wstawiennictwu Jana Pawła II po Jego odejściu z tego świata... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Strapiona Hel: 19.06.2012, 00:40
 Ojcze Pio wstaw się U Twego Mistrza Pana Jezusa Chrystusa z prośbą o wyleczenie mojej siostry Igi z bardzo uciążliwej przypadłości jaką jest nietrzymanie moczu oraz bólem krzyża.Wobec powyższego pragnę jej pomóc,zwracając się do Sw. Ojca Pio pośrednika ludzie -Pan Bóg.Pokładam wielką ufność w skuteczność wstawiennictwa Tego Wielkiego Swiętego.Sw.Ojcze PIO módl się za. nami.Dziękuję
 Ula: 03.03.2012, 22:42
 Św. Ojcze Pio proszę o Twoje wstawiennictwo do Pana Boga Naszego - proszę o zdrowie dla mojego ciała i mojej duszy oraz o zdrowie dla mojej rodziny
 Beata: 06.02.2012, 10:15
 Kochany Ojcze Pio prosze o zdrowie duszy i ciala ,o uzdrowienie z nerwicy lekowej i depresji ,prosze bym bezgranicznie umiala zaufac Bogu ,zebym przestala sie bac.
 E...: 03.11.2011, 16:22
 ŚW.OJCZE PIO WYPROŚ MI POTRZEBNE ŁASKI TOBIE I BOGU WIADOME.NIE OPUSZCZAJ MNIE.
 MARTA !!!: 29.08.2011, 15:35
 Święty Ojcze Pio pomóż mi się poprawić , wziąść w garść, ulecz mnie i mojego męża i dzieciątka z wszystkich zranień i chorób duszy i ciała. Ty wiesz co złego zrobiłam -pomóż nam! Proszę Cię o trzecie dzieciątko by mogło się urodzić zdrowe i byśmy mogli Je ochrzcić i wychować ! Proszę o uzdrowienie dla nas i potrzebne łaski i spokojne, długie i szczęśliwe błogosławione życie Opiekuj się Nami ZAWSZE!!! pomóż nam bardzo CIĘ prosimy!!!
 a: 06.08.2011, 19:48
 Ojcze, wiesz, jak jest, co się ze mną dzieje. Poproś Pana za mną, niech robi, co chce.
 krystyna : 21.07.2011, 23:02
 Sw.Ojcze Pio prosze cie z serca,z calej mej duszy wstaw sie swoja modlitwa swoja sluzebnoscia boska za mna i moja rodzina.Z odrobine radosci, milosci ,stalej pracy,zrozumienia,zdrowia.Prosze o Boska Droge abym szla,i dzielila sie moimi doswiadczeniami,pomagala ludziom i wykonywala moja ulubiona prace.Prosze o nawrocenie wszystkich ktozy blaca,szukaja otul nas Plaszcze Swietege Ducha.Bog Zaplac Krystyna.
 E: 12.05.2011, 13:29
 ŚWIĘTY OJCZE PIO TOBIE ZAWIERZAM MOJE PROBLEMY I PROSZĘ O ŁASKI, NIE OPUSZCZAJ MNIE,AMEN.
 Małgosia: 01.05.2011, 18:54
 Dziękuję. Oręduj za mną i za moją rodziną Kochany, Święty Ojcze Pio.
 Monika: 27.01.2011, 12:15
 Św. Ojcze Pio proszę Cię o wstawiennictwo u Boga o siły i łaski bym umiała cieszyć się życiem.
 dawid: 18.01.2011, 02:20
 DROGI KOCHANY OJCZE PIO PROSZĘ O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO TWOJE DARY DUCHA ŚW OTO BY MOJ SZSZFAGIER SIE NAWRUCIŁ I SZANOWAŁ MOJĄ SIOSTRĘ JAKO SWOJĄ ZONĘ I OTO BY MOJA MAMA ZACZEŁA CHODZIC DO KOŚCIOŁA BY SIE NAWRUCIŁA I O POKUJ BOZY W MOIM DOMU ŁASKĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO BYM SZANOWAŁ PIENIADZE i BYM MIAŁ PRZEDUŻONĄ UMOWĘ O PRACĘ BOG ZAPŁAĆ
 dawid : 18.01.2011, 02:10
 szanowny OJCZE PIO PROSZĘ BYM MIAŁ SWÓJ DOM SZCZĘŚLIWA RODZINĘ PROSZĘ O TWOJE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO I O DOBRĄ MAŁŻONKĘ O ZDROWIE MOICH OCZU O ŁASKĘ ŻYCIA WIECZNEGO BYM WIDZIAŁ W KAZDYM CZŁOWIEKU JEZUSA CHRYSTUSA I MAMUSIĘ BOŻĄ
 dawid: 18.01.2011, 02:03
 drogi ojcze pio prosze za twoim wstawienictwem o zdrowie moich chorych oczu o opanowanie mojej wybuchowości nerwów o łaskę miłosierdzia BOzego w moim domu by moi bracia i szfagier sie nawrócilioraz by moja mama sie nawruciła i byś mnie ojcze pio wyspowiadał i bym nie grzeszył ufam tobie ojcze pio i JEZUSOWI CHRYSTUSOWI I BOGU I MATUCHNIE BOŻEJ Z FATIMY BOGU NIECH BENDĄ DZIĘKI
 Tomek: 25.11.2010, 13:26
 Radujmy się nie czekając na nagrodę, kochajmy sercem i umysłem całym.Czyż uwielbianie miłości, dawanie miłości nie jest tym najcudowniejsze na świecie. Czyż nie szukamy jej przez całe życie w każdym jego momencie. Nie ukrywajcie miłości do braci i sióstr naszych w nich także mieszka miłość i jej pragnienie. Pokój od Pana miłości Wam wszystkim.
 Janka: 02.09.2010, 11:29
 Kochany Sw. Ojcze PIO upros mi laske u Pana Jezusa dla moich grzesznych synow aby skruszyl ich zatrwardziale serca i wyleczyl ich z zlego nalogu Kochany Sw. Ojcze PIO upros mi laske u Pana Jezusa dla moich synow aby skruszyl ich zatrwrdziale serca nawrocil ich na droge chrzescijanstwa i uleczyl ich z grzesznego nalogu -(picia alkocholu i palenia tej trucizny )Sw Ojcze PIO modl sie ze mna do BOZEGO MILOSIERDZIA o uzdrowienie moich synow i o nawrocenie biednych grzesznikow .Dziekuje Kochany Najlaskawszy BOZE za Ojca PIO. O Jezu i Maryjo, DZiewicza Matko Boga i nasza miej w opiece moja rodzine .
 Jacek: 18.08.2010, 18:32
 Sw.Ojcze Pio Wstaw sie za mna do naszego Ojca.Pomoz mi swoim wstawiennictwem.Niech na moich zagmatwanych drogach zajasnieje z Boza Laska ta jedyna prowadzaca do domu Ojca i na tej drodze prosze o Twoja opieke i wstawiennictwo
 Marcin: 11.12.2009, 12:14
 Ojcze Pio, radziłeś, aby osoba, z którą chcemy być przez całe życie była osobą wierzącą. Trudno było mi dostosować się do Twojej rady dobrowolnie, musiałem w końcu z konieczności :). Proszę wskaż mi tą osobę, z którą miałbym iść wspólnie przez resztę życia. Proszę o łaskę zdrowia dla Mojej Mamy.
 KZ: 23.11.2009, 21:53
 Ojcze proszę Cię uproś mi łaskę; abym nigdy nie upadł i nie popełnił grzechu ciężkiego
 ewelina: 21.11.2009, 16:34
 Moj ukochany ojcze prosze o wyzdrowienie naszej czworki
 strapiona córka: 22.09.2009, 12:07
 Kochany Ojcze Pio dodaj otuchy mojej mamie w trudnych dla Niej chwilach w walce z nowotworem. Pomóż Jej w Zrozumieniu i udżwignięciu tej choroby
 
[1] (2) [3] [4]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej