Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
św. Eugenia Joubert

(1876 - 1904)


     Urodziła się we francuskiej miejscowości Yssingeaux k. Orleanu w rodzinie głęboko wierzącej. W 19. roku życia wstąpiła do zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny od Serca Jezusa. W Aubervilliers k. Paryża, a następnie w Saint Denis, zajmowała się katechezą dzieci, zwłaszcza przygotowaniem ich do I Komunii św. Szczególną troską obdarzała dzieci trudne i zaniedbane. Prowadziła głębokie życie duchowe, którego świadectwem jest pozostawiony przez nią dziennik duszy zatytułowany "Maryja i ja". Kiedy zachorowała na gruźlicę płuc, musiała zaprzestać pracy z dziećmi. W 1903 r. została przeniesiona do Rzymu, gdzie pomagała w założeniu nowego domu zakonnego jej zgromadzenia. Wtedy też pielgrzymowała do Loreto. Zmarła w wieku zaledwie 28 lat we flamandzkim Liege (obecnie Belgia).

     Beatyfikował ją Jan Paweł II w Rzymie 20 listopada 1994 r. "Zostaje nam ukazana - mówił wtedy o niej -jako żywy przykład Bożego działania w sercu człowieka. Także w jej przypadku chrześcijańskie wychowanie wywarło decydujący wpływ na całą jej przyszłą działalność. Dwa lata przed śmiercią, bliska już kresu swego krótkiego życia, poświęconego szczególnie katechezie najmłodszych, wypowiedziała pragnienie swego serca: «Chcę być jak małe dziecko trzymane w ramionach matki». Królestwo Chrystusa może się narodzić w sercu dziecka".


Wojciech Świątkiewicz


Tekst pochodzi z Tygodnika

28 czerwca 2009


   

Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka? Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka?
Anna Jedna
Niniejsza książka to pomoc dla tych, którzy chcą zachować wierność małżeńską, niezależnie od okoliczności i ludzkiej słabości. To także znakomity podręcznik Bożej mądrości i Bożej miłości dla tych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa... » zobacz więcej


[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej