Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Wizja piekła św. Faustyny

Dziś byłam w przepaściach piekła, wprowadzona przez Anioła. Jest to miejsce wielkiej kaźni, jakiż jest obszar jego strasznie wielki. Rodzaje mąk, które widziałam:

  • pierwszą męką, która stanowi piekło, jest utrata Boga;
  • drugie - ustawiczny wyrzut sumienia;
  • trzecie - nigdy się już ten los nie zmieni;
  • czwarta męka - jest ogień, który będzie przenikał duszę, ale nie zniszczy jej, jest to straszna męka, jest to ogień czysto duchowy, zapalony gniewem Bożym;
  • piąta męka - jest ustawiczna ciemność, straszny zapach duszący, a chociaż jest ciemność, widzą się wzajemnie szatani i potępione dusze, i widzą wszystko zło innych i swoje;
  • szósta męka jest ustawiczne towarzystwo szatana;
  • siódma męka - jest straszna rozpacz, nienawiść Boga, złorzeczenia, przekleństwa, bluźnierstwa.
Wizja piekła św. Faustyny Są to męki, które wszyscy potępieni cierpią razem, ale to jest nie koniec mąk, są męki dla dusz poszczególne, które są męki zmysłów, każda dusza czym grzeszyła, tym jest dręczona w straszny i nie do opisania sposób. Są straszne lochy, otchłanie kaźni, gdzie jedna męka odróżnia się od drugiej; umarłabym na ten widok tych strasznych mąk, gdyby mnie nie utrzymywała wszechmoc Boża. Niech grzesznik wie, jakim zmysłem grzeszy, takim dręczony będzie przez wieczność całą; piszę o tym z rozkazu Bożego, aby żadna dusza nie wymawiała się, że nie ma piekła, albo tym, że nikt tam nie był i nie wie jako tam jest.

Ja, Siostra Faustyna, z rozkazu Bożego byłam w przepaściach piekła na to, aby mówić duszom i świadczyć, że piekło jest. O tym teraz mówić nie mogę, mam rozkaz od Boga, abym to zostawiła na piśmie. Szatani mieli do mnie wielką nienawiść, ale z rozkazu Bożego, musieli mi być posłuszni. To com napisała, jest słabym cieniem rzeczy, które widziałam. Jedno zauważyłam, że tam jest najwięcej dusz, które nie dowierzały, że jest piekło. Kiedy przyszłam do siebie, nie mogłam ochłonąć z przerażenia, jak strasznie tam cierpią dusze, toteż jeszcze się goręcej modlę o nawrócenie grzeszników, ustawicznie wzywam miłosierdzia Bożego dla nich. O mój Jezu, wolę do końca świata konać w największych katuszach, aniżeli bym miała Cię obrazić najmniejszym grzechem.

Dzienniczek – dziennik św. Faustyny KowalskiejWasze komentarze:
Pit: 16.07.2021, 22:06
gdyby to była prawda, to Bóg musiałby by być sadystycznym okrutnikiem. Nawet najbardziej grzeszne kilkadziesiąt lat ma skutkować miliardami miliardów lat okrutnych cierpień??? Bez końca, bez ucieczki choćby w śmierć? Mam nadziejè, że Faustyna się czegoś naćpała.
Pit: 16.07.2021, 22:05
gdyby to była prawda, to Bóg musiałby by być sadystycznym okrutnikiem. Nawet najbardziej grzeszne kilkadziesiąt lat ma skutkować miliardami miliardów lat okrutnych cierpień??? Bez końca, bez ucieczki choćby w śmierć? Mam nadziejè, że Faustyna się czegoś naćpała.
wciąż bardziej obcy wam i sobi: 02.05.2020, 18:46
Tomasz Komenda 18 lat siedział w więzieniu niewinnie skazany za morderstwo i zgwałcenie 15 latki od już byl w piekle
QAZ: 08.11.2018, 16:01
"... jakim zmysłem grzeszy, takim dręczony będzie przez wieczność całą..." - mam wrażenie, że znam takie uczucie. Pewnego razu po bardzo intensywnej grze w szachy, gdy położyłem się spać - we śnie partia powróciła. Myślenie we śnie okazało się potwornym koszmarem. Gdyby to się nie skończyło, pewnie bym oszalał. - A gdyby miało trwać wiecznie?
Julia: 21.06.2018, 00:22
Tylko Jezus Chrystus pokonał moc diabła, ma klucze śmierci i piekła, nie Maria! Ludzie, jak wy czytacie Pismo? Czy w ogóle czytacie?.....
Agata: 15.12.2016, 19:05
Sa ludzie którzy maja charyzmaty dane przez Boga, slysza ryki szatana kiedy ponosi klęske z duszami, szatan pokazuję się tym ludziom na jawie, mają zdolność widzenia szatana przy konkretnych oso ach, czuja jego obecność....Pan Bóg daje im siłę aby niesli te laskę ze soba i ostrzegali innych bladzacych przed piekłem i przed bezpowrotna utrata miłości Bozej...dlatego kierujmy się wszyscy ku Miłosierdziu Bozemu i Matce Bozej ktora pokonala moc szatana.
Agata: 15.12.2016, 18:30
BÓG Cię nie potępia jest miłością...ale jeśli nie przestrzegasz ewangelii, dekalogu, zyjesz tylko dla bogacenia sie, wyrzadzasz innym krzywde swiadomie, siejesz zło i rozpuste i sadzisz że nie trafisz do piekła,to jesteś w błędzie.Lepiej jest miec świadomość piekła niz się zaskoczyć i trafic tam.
dana: 17.07.2016, 13:58
Niektóre, widoczne, nie rozumieją do końca tego poslania. Niestety. Denerwują się, zajmują się różną filozofiją, nadal obrażają Boga - i to wszystko jest wpływ diabła na psychikę człowieka. Człowiek ma wolną wolę i to jego osobista decyzja: co ma wybrać - Dobro czy zło . Zostań cię na chwilę w ciszy i posłuchaj cię głosu sumienia.
dana: 17.07.2016, 13:57
Niektóre, widoczne, nie rozumieją do końca tego poslania. Niestety. Denerwują się, zajmują się różną filozofiją, nadal obrażają Boga - i to wszystko jest wpływ diabła na psychikę człowieka. Człowiek ma wolną wolę i to jego osobista decyzja: co ma wybrać - Dobro czy zło . Zostań cię na chwilę w ciszy i posłuchaj cię głosu sumienia.
Wierzący: 14.07.2016, 21:28
Ja mam troche inne pytanie. Skoro Pan Bóg nas stworzył, to po co to zrobił? Żeby to co mu się udało żyło w niebie, a to co nie wyszło to w piekle? Po co jesteśmy na ziemi? Żeby zaznać szczęścia i łez? Jaka nauka z tych doświadczeń i w jakim celu? A może jesteśmy grą wirtualną i tylko nam sie zdaje że żyjemy.
Wierzący: 14.07.2016, 21:27
Ja mam troche inne pytanie. Skoro Pan Bóg nas stworzył, to po co to zrobił? Żeby to co mu się udało żyło w niebie, a to co nie wyszło to w piekle? Po co jesteśmy na ziemi? Żeby zaznać szczęścia i łez? Jaka nauka z tych doświadczeń i w jakim celu? A może jesteśmy grą wirtualną i tylko nam sie zdaje że żyjemy.
Magdalena: 29.04.2016, 16:06
Kto nie chce nie zrozumie. Ileż razy patrzymy, a nie widzimy.. .słuchamy, a nie słyszymy... mamy serce, ale czy kochamy prawdziwie...? 1 a 7 nie ma tu sprzeczności Są i tacy którzy nienawidzą ukochanej osoby, która w ich mniemaniu ich skrzywdziła np. odchodząc. Bóg robi wszystko dla naszego zbawienia, a kto tego nie widzi/ nie chce zobaczyć ten sam sobie winien. Ludzie módlcie się za siebie i bliźnich ... DOTKNIJ PANIE MOICH OCZU, ABYM PRZEJRZAŁ DOTKNIJ PANIE MOICH UST, ABYM PRZEMÓWIŁ UWIELBIENIEM DOTKNIJ PANIE MEGO SERCA I OCZYŚĆ JE NIECH TWÓJ ŚWIĘTY DUCH DZIŚ OGARNIA MNIE"
Polak ateista: 05.04.2016, 17:58
To jest bez sensu. Niezłe ziół mają w tych zakonach.
Nie baran: 30.03.2016, 18:35
Miała fantazję ta Faustyna. Lepszych tortur i cierpień nie wymyśliłby nawet sam twórca młota na czarownice. To nadaje się tylko do straszenia starych moherówek!
gdakacz: 22.03.2016, 12:35
Widzę tu pewną sprzeczność: 1)"pierwszą męką, która stanowi piekło, jest utrata Boga;" 2)"siódma męka - jest straszna rozpacz, nienawiść Boga," Przecież te dwie męki są ze sobą sprzeczne. Jak można nienawidzić kogoś kogo się samemu odrzuciło , albo kogoś za kim się tęskni.
Tomasz : 02.02.2016, 17:26
Czytanie tego może doprowadzić do depresji nawet nie wiadomo kto to pisze. Ja patrze na Boga jak małe dziecko na dobrego Ojca. Bóg jest miłością i napewno nas nie potępia
Robert: 27.12.2015, 20:49
Zycie, te kilkadziesiąt lat to taki sprawdzian dla każdego chodzi w nim o to kogo się wybierze. Wszechmocny Bóg zrzekł uniżył się tak tym że zrzekł się sie panowania nad nami i dał nam wolną wole.Tak ukochał człowieka że dał mu wolny wybór. Jednocześnie dał drogowskaz jak się kierować żeby go spotkać. Nie chciejcie czynić i nie czyńczcie sobie raju na ziemi bo tego tu nie bedzie!!!!!! życie to walka spowiedź komunia, spowiedż komunia.Daj Boże walczyć do końca i zrezygnować z walki. Amen
t: 28.11.2015, 20:24
BOG BYL JEST IBEDZIE TEGO NIKT NIE ZMIENI CHWALA MU ZA TO*****************************
cóż: 08.09.2015, 16:31
bóg objawił swe miłosierdzie i pragnie naszego zbawienia , ale nie istnieje wolna wola i jest na to jeden niepodważalny argument
BIBLIA: 07.05.2015, 04:04
Bog nie stworzyl piekla-ono istnialo od zawsze. W ksiedze rodzaju czytamy " ziemia byla bezladem i pustkowiem,ciemnosc byla nad otchlania..." Otchlan to potocznie nazwa piekla. Bog i Niebo istnieja od zawsze i sa Dobrem i pieklo i zle duchy istnieja od zawsze i powstaly same w sobie. Z ta roznica,ze Dobro ma zawsze miliardy wiecej mocy od zla i dlatego sie to pieklu nie podoba i wmowilo ludziom" ze to Bog stworzyl pieklo" zeby ludzie mysleli,ze Bog jest okrutny a to nieprawda. Nie ma tez w Biblii opisu stworzenia piekla przez Boga-owszem sa wzmianki o piekle,ale nigdzie nie pisze,ze Bog stworzyl pieklo. Jedynie w katechizmie kk czytalam"ze Bog stracil zbuntowanych aniolow do piekla" ale i w tym wypadku jest jedynie napisane " ze stracil do piekla" nie ma natomiast jasnego opisu,ze to pieklo stworzyl... Sam Jezus powiedzial "dobre drzewo rodzi dobre owoce" jak wiec Dobry Bog mogl stworzyc tak ogromne zlo? Ja wierze,ze pieklo powstalo samo w sobie.
(1) [2] [3] [4] [5] [6]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej