Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Źródełko ...czyli o darze rozmowy...


[ Dodaj wpis ]

[<<] [<] [530] [531] [532] [533] [534] [535] (536) [537] [538] [539] [540] [541] [542] [>] [>>]

Chcesz prosić o wspracie i modlitwe?
Dodaj prosbę do [ Skrzynki Intencji ]

 wedrująca, lat 34data: 06.11.2007, godz: 21:42

Zapraszam serdecznie na mojego blooga: www.mojewedrowanie.bloog.pl

2411 )
 wedrujaca, lat 34data: 06.11.2007, godz: 20:50

"To nie Ewangelia jest zła. To nie prawda o Bogu jest fałszywa. To nie przykazanie miłości Boga i człowieka jest błędne. A że ludzie odwracają się od od Jezusa, to wina chrześcijan. Ludzie, patrząc na nasze życie, nie chcą ani Ewangelii ani Jezusa" ( ks. Maliński)
Wielkie wrażenie wywarły na mnie te słowa. Jakież one są prawdziwe.
Zróbmy mały gest by to zmienić. W życiu nie ma rzeczy, gestów bez znaczenia. Czasami wystarczy 1 słowo by przelała się czara goryczy i odwrotnie, 1 słowo potrafi odwieźć kogoś od strasznego czynu. Czyńmy gesty miłości.
Serdecznie pozdrawiam kochane źródełko.

2410 )
 waldi, lat 25, e-mail: waldii82@o2.pldata: 06.11.2007, godz: 18:36

witam,mam prosbe do kogos kto moze ma piosenke"Nim świt obudzi noc"prosil bym o przyslanie jej na mojego maila...z gory dziekuje!pozdrawiam-waldi

2409 )
 daga, e-mail: dagi_dagi@interia.eudata: 06.11.2007, godz: 14:25

Mała zdw , dziękuje za zrozumienie i potwierdzenie sensu mojej walki ;)
a do wpisu poniżej dodam- wiarę trzeba wzbudzić w sobie, nawet jesli to trudne , trzeba trochę na oslep powierzyc się Jezusowi ufając ze On jest silniejszy.. nie oczekuj ze wiara spadnie sama z nieba, trzeba twojej woli, wyjścia jej naprzeciw.
Czuje się taka duchowo odnowiona, świeża, dzięki tej wstrzemięźliwości..wystarczyło naprawdę nie wiele, tylko zaufanie i mocne postanowienie..a jednak tyle lat na to czekałam. I pomyślec ze zawdzięczam to młodemu chłopakowi lat 18 który napisał ze Jezus go uwolnił z grzechu wtedy gdy tak ufnie sie do Niego zwrócił na rekolekcjach.
Wiecie jaka to radość być na nowo cżłowiekiem wolnym??? będąc tyle lat w niemocy, czuję się jakby ta przeszłosc juz mnie nie dotyczyła, Pan przywrócił mi godność, nie czuję sie brudna mimo iz tak długo grzeszyłam!. I dodam ze prosiłam Jezusa o siłe do walki ale zeby nie zabierał mi pokus! gdyż bez pokus nie miałabym zadnej radosci z wytrwania, bo nic by mnie to nie kosztowało..prosiłam o pokusy takie które moge pokonać, po to aby się nie rozleniwic ale pracowac nad czystością, zmagać się i walczyc o nią.
I wtedy gdy one przychodziły mówiłam - Nie! Bóg jest moja Mocą..
Pan pokazał mi ze to jest mozliwe, ale sama Jego łaska nie wystarcza, musi być mój wkład, moja praca, nie moze byc bierności. Kazdy dzien w czystosci ofiarowywałam za grzeszników i dziekowałam Bogu za ten dar. Chwała Panu!

2408 )
 aga, lat 36, e-mail: aga.k0@vp.pldata: 06.11.2007, godz: 12:07

Szukam PRZYJACIELA. Dobrego człowieka. Jeśli ktoś będzie chciał wymienić się optymizmem i dobrym słowem, będę czekać. Pozdrawiam wszystkich.

2407 )
 mała_zdw do dagi, lat 21data: 06.11.2007, godz: 06:58

Kochana dokonałaś czegoś wielkiego, gratuluję Ci ogromnie !!!! Piękne świadectwo. Zwyciężyłaś już w momencie oddania się w opiekę Jezusowi i Matce Bożej. Tylko w jedności z Nimi można pokonać Szatana i skutecznie odeprzeć pokusy. Człowiek sam nie jest w stanie tego zrobić. Jezus jest "Drogą, Prawdą i Życiem".
Jezus kocha nas wszystkich taką samą miłością. Musimy Mu tylko zaufać i dać się poprowadzić. Zdać się na Niego i pamiętać, że On najlepiej wie, co dla nas jest najlepsze. Módl się dużo, proś o wytrwałość, pokorę, przyjmuj sakramenty święte.
Zawsze dziękuj i powtarzaj: Jezu ufam Tobie... Pozdrawiam, z Panem Bogiem :))

2406 )
 *data: 05.11.2007, godz: 23:05

Ale jak walczyć z nałogiem samogwałtu, nie mając w sobie wiary?.. Nie wierząc w Boga, a jednak czując się poniżonym i bezsilnym po każdym upadku? Jak uwierzyć? Jak na nowo nazwać DOBRO dobrem, a ZłO złem, kiedy wszystkie wybory zdają się być bez znaczenia? Czy można się nauczyć wiary? Chyba nie, skoro nawet katolicy mówią, że jest ona łaską...

2405 )
 daga, lat 30, e-mail: dagi_dagi@interia.eudata: 05.11.2007, godz: 20:05

Chciałam zaświadczyc i pocieszyc wszystkich którzy uwikłani są w nałóg samogwałtu!
JEST NADZIEJA !!
Ja stary grzesznik, w nałogu juz 17 lat! Który do tej pory nie wytrwał w czystosci wiecej jak dwa tygodnie!! Co tydzien biegający do spowiedzi, czasem częsciej!
Przeczytałam swiadectwo jednego młodego chłopaka i uwierzyłam!!!
Postawiłam na Jezusa! Uwierzyłam w Jego moc i to ZANIM udało mi sie dokonać tego WYCZYNU,
Mój wyczyn to wytrwanie w czystości 30 dni! Dokonałam tego!!!!!!!!!!!!!!!! Dokonałam!!!!!!!!!!! Pomyślicie co to jest? To dla nałogowca wielki wyczyn..
Z góry załozyłam sobie ze musze miec wieksza ufnosc w Boze miłosierdzie, w pomoc Matki Bożej i sw Michała Archanioła i tylko dlatego wytrwałam!!
Ilez razy juz obiecywałam sobie wyjscie z nałogu?? Chyba setki! Nie udało sie, bo liczyłam wiecej na siebie, i przy drobnym kryzysie ulegałam. Teraz postanowiłam ze Bóg bedzie pierwszy w moim postanowieniu. I wiecie co? zanim wykonałam te 30 dni tj. po upływie niecałych 2 tyg.- napisałam swiadectwo do Miłujcie się ze zamierzam wytrwać 30 dni!! W ten sposób dając dowód Jezusowi - ze wierze w Jego pomoc, nie chciałam czekac aby sie przekonac czy wytrwam 30 dni bo to tak jakbym Mu nie ufała i chciała Go sprawdzić! a ja Jemu zaufałam całym sercem i wytrwałam!!
Powiem wam to jest mozliwe!!! Teraz mam większą siłę.. nowy przypływ energii, wiem ze Jezus da mi siłe na kolejne dni... nie wiem na ile... bo sama jestem słaba, ale jesli zdarzy sie upadek, zacznę od nowa!! Liczy sie wytrwałosc i praca, a Jezus niech czerpie owoce z każdego dnia w czystości. Nie myslcie ze wpadłam w euforię czy jakiś bzik na punkcie mojej czystości. To jest naturalna radość ze pokonałam jakis odcinek swojej słabości, i nie zamierzam sie stresowac czy znowu będzie wpadka! Jesli byłaby Bóg mi na nowo przebaczy. Od tego jest konfesjonał ;)
Dodam ze najgorszym rozwiązaniem po spowiedzi jest brak wiary, lęk przed nast grzechem, ten lęk jest fałszywy, paralizuje nasze siły, osłabia i doprowadza do kolejnego grzechu! Grzech poniża, jesli poddamy sie mysleniu ze jestesmy nic nie warci, brudni, bezwartościowi to będziemy sie poniżac –karać kolejnym grzechem! Ot błedne koło.
Trzeba uwierzyc ze po spowiedzi św, Jezus odnawia nasze wnętrze, jesteśmy czyści!! Wiec nie ma miejsca na myslenie o sobie w kategorii potępieńca, to wbrew Bożej miłosci!
Mamy przebaczyc sobie, Mamy myslec ze jestesmy Dziecmi Boga i KONIEC KROPKA, bez względu na przyszłosc i ilosc upadków!
Kazdy nałóg wymaga abstynencji... na całe życie.. do nałogów mozna wrócic po nawet wielu latach ale jesli bedziemy wytrwale pracowac z łaska Boża i nie zniechęcac się.. kto wie może wytrwamy do końca naszych dni..? Uwierzcie! nie poddawajcie się! skoro mi sie udało???!!! Ja już UWIERZYŁAM!
i'm Happy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :))))))))))))))))))

2404 )
 Wiola, lat 29, e-mail: wiolka.z@poczta.fmdata: 05.11.2007, godz: 09:16

Czy można nauczyć się tworzenia stron internetowych w ciągu 3 miesięcy?
W tej chwili nic nie wiem na ten temat, a muszę potrafić aktualizować stronę internetową w PHP, bo inaczej zwolnią mnie z pracy. Mam motywację do nauki. Proszę o kontakt osoby, które orientują się w tym temacie. Pozdrawiam
Aha! Jestem z Warszawy.

2403 )
 cytacik, lat 25, e-mail: iskraboza@op.pldata: 04.11.2007, godz: 23:00

"Nigdy nie rezygnuj z marzeń. Gdzieś, kiedyś, wreszcie, jakoś
wszystkie się spełnią"
"Nie rezygnujmy z marzeń, kto to wie, co jeszcze czas pokaże, kto to może wiedzieć, co się stanie, choćby DZIŚ:-)
"Nie istnieją marzenia niemożliwe do spełnienia, istnieje tylko nasze ograniczone poznanie tego, co możliwe"
"Kiedy marzysz, zdarzają się rzeczy, o których nie śmiesz marzyć!"
"Marzenia zwykle się spełniają, ale nie tak i nie wtedy, kiedy tego pragniemy"
"Pamiętaj, aby twoje marzenia nie porosły chwastem"
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia"

Wszystkim Źródełkowiczom życzę odkopania swoich marzeń, otrzepania z lęku
i zapomnienia oraz wiary w to, że przy naszej pomocy i wysiłku się spełnią.

2402 )
 Emilkadata: 04.11.2007, godz: 22:57

Witam
Nastał listopad a wraz z nim nadszedł czas zadumy... Święto zmarłych na pewno wielu z nas skłoniło to do jakiś refleksji, co roku odwiedzamy groby bliskich, modlimy się ich dusze i pozostawiamy płonące znicze które są oznaką naszej miłości i pamięci o zmarłej osobie... podzielmy się swoimi refleksjami... http://free4web.pl/NewsList/151139 zapraszam

2401 )
 Tomek, lat 34, e-mail: admin@adonai.pldata: 04.11.2007, godz: 21:22

Deus Meus na płycie "Mój Jezus" a spiewa oczywiscie Mietek Szcześniak
Płyte kupisz np. tutaj: http://paganini.com.pl/product.php/aWQ9NjA=

2400 )
 cytacik, lat 25, e-mail: iskraboza@op.pldata: 04.11.2007, godz: 21:20

"Jest w życiu coś gorszego niż niepowodzenie- brak usiłowania"
"Niech strach przed niepowodzeniem nie powstrzyma cię przed wejściem do gry"

2399 )
 *data: 04.11.2007, godz: 21:17

Mam pytanie: czy ktoś wie, który z zespołów wykonuje piosenkę Już teraz we mnie kwitną Twe ogrody? Bardzo prosiłabym o nazwę zespołu i ewentualnie płyty. Dzięki:)

2398 )
 Basia, lat 30, e-mail: bchwastek@vp.pldata: 04.11.2007, godz: 18:35

Polecam Wam stronę Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin www.lesniow.pl oraz fragment najnowszego Oratorium Zbigniewa Książka Oratorium Leśniowskiego " 7 Pieśni Marii" http://pl.youtube.com/watch?v=kBpct0n57yU
http://pl.youtube.com/watch?v=FUA4XI67XAI
Szczęść Boże Wszystkim! Pozdrawiam! Basia

2397 )
 Monikadata: 04.11.2007, godz: 18:16

Dziekuje za modlitwe. Jeszcze sa cztery dni w ktorych mozna uzyskac odpust zupelny dla zmarlych. Ciesze sie ze moge w tych dniach byc w domu. Wierze ze brat i babcia sa z Panem Jezusem. Po dwudziestu siedmiu latach babcia spotkala sie z dziatkiem i kolezankami i kolegami i pewnie z sw Piotem i Pawlem. Ja takze po smierci chce sie spotkac z moimi bliskimi z rodziny i tymi ktorych lubilam i kochalam na ziemi a nawet z tymi ktorym dokuczalam. Boze dziekuje.
Matko Boza Twoje tak sprawilo ze jestem dzieckiem Boga Najlepszego Budowniczego Swiata a Jego Krolem jest JEZUS CHRYSTUS, a DORADCA Duch Swiety. Jakie to wspaniale.

2396 )
 m&m, e-mail: dajmy_nadzieje_dzieciom@vp.pldata: 04.11.2007, godz: 16:36

Zapraszamy serdecznie na naszego bloga.

http://dajmynadziejedzieciom.blog.onet.pl/

Zaglądajcie, czytajcie, komentujcie i zostawiajcie swój ślad. A może ktoś napisze świadectwo?

"Pojedynczy człowiek nie może zbyt wiele. Jednak kiedy jest nas więcej, tworzy się wspólnota. Działamy razem i pomagamy sobie. Chcemy pokazać, jaka siła tkwi w wolontariacie. Każdy może się w nim odnaleźć "

2395 )
 on, lat 32, e-mail: puma126@wp.pldata: 04.11.2007, godz: 16:23

Witam mam bardzo wielka prośbe Prosze o modlitwe za zdrowie jednej dziewczyny która w tych dniach bedzie miała powazne badania ważace na jej dalszym życiu Prosze choc o Zdrowaś Mario
Dziekuje
Postaram sie oddać

2394 )
 darek, lat 31, e-mail: puma126@wp.pldata: 04.11.2007, godz: 16:14

witam Was Wszystkich
Wracając do rozmowy o Szatanie wiecie wydaje mi sie ze on moze tak wiele bo ludzie niemaja czasu na czytanie Pisma ta godzina w tygodniu w niedziele to bardzo mało. Msza przezywana w pospiechu, witanie wspolnych znajomych itd itd
Wracając do tematu nie jestem niestety informatykiem ale wiem jak dziala tarot na internecie i wydaje mi sie ze mozna by w ten sam sposób zorganizowac czytanie Pisma Świetego. Przeciez mozna wprowadzic do komputera treśc Pisma i ktos otwierając strone modląc sie czytał by codziennie jakis fragment przeznaczony dla niego
Wydaje mi sie, ze taka chwila refleksji w pracy mogla by byc niejednemu potrzeba
Prosze jesli jest jakis informatyk lub osoba która wie jak cos takiego stworzyc skontaktujcie sie zemna (w załączniku podany jest email)
To naprawde bardzo wazna sprawa
Potraktujcie to powaznie nam samym mogło by sie sprzydać takie cos niezawsze mozna nosić ze soba Pismo a czasem jedno słowo z goey bardziej niz horoskopy całego swiata pokazuje ze Bog jest obok zna nasze problemy te wielkie i i te malutkie
Czasem wlasnie te probloemy przezywane w samotności powoduja ze ludzie niewytrzymują targają sie na wlasne zycie itd itd niejeden z Was zna podobne sytuacje z wlasnego zycia , lub zycia swoich znajomych Dlatego jeszcz eraz prosze Pomózcie mi stworzyc taka strone pomóc to dopracować To jest naprawde Boze dzieło niech internet niezłuzy tylko złemu
Prosze

2393 )
 do magdy i innych, e-mail: melania751@gazeta.pldata: 04.11.2007, godz: 10:45

Witam. Słuchajcie ludzie! Horoskopy, wróżby, bioenergo..., a nawet Harry Potter to straszne bagno, szatan posługuje się tym. nam sie wydaje, że to w dobrej wierze, a tak na prawdę brniemy coraz głębiej i jest coraz gorzej. Wiara we wróżby to barak zaufania Panu Bogu. Początek zwykle wygląda pięknie i różowo dopiero po jakimś czasie okazuje sie, że to wszystko to porażka, zaczynają się choroby, depresje. Znam ludzi, co to zaczęli niewinnie a teraz egzorcyzmy nad nimi trzeba odmawiać. Księża też często żyją w nieświadomości, albo nie chcą być świadomi, bo tak wygodniej, a szatan sie cieszy, że nikt nie dostrzega jego działań w naszym świecie, jemu tylko na tym zależy. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę dobrych owoców w walce ze złem:-)

2392 )
 jadata: 04.11.2007, godz: 10:28

Aniu, Madziu, Łukaszu - dziękuję ;-)

2391 )
 mała_zdw do Karoliny, lat 21data: 03.11.2007, godz: 23:21

Kochana!!! Grzechem nie jest upadać, lecz trwać w upadku. Ty się podniosłaś i wyrażasz chęć poprawy. Może być tak, ze upadniesz jeszcze nie raz, ale wstawaj za każdym razem i się nie zniechęcaj!!! Ufaj Jezusowi i daj Mu się poprowadzić, a On będzie działał, pomagał Ci, wskazywał właściwą drogę. Módl się dużo, szczególnie polecam Ci modlitwę Różańcową i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Często przyjmuj Pana Jezusa do swgo serduszka, korzystaj z sakramentu Pokuty. Pomodlę się dziś za Ciebie kochana, 3maj się mocno Jezusa!!!!! Z Panem Bogiem :)))

2390 )
 mała_zdw, lat 21data: 03.11.2007, godz: 23:09

Co do postaci szatana,..... wróżbiarstwa, przepowiadania przyszłości to są one potępione w Biblii i nauce Kościoła. Bóg zabrania człowiekowi tych praktyk troszcząc się o jego prawdziwie szczęśliwą przyszłość. Nawet z pozoru niewinne praktyki magiczne mogą doprowadzić do zniewolenia i opętania przez złego ducha. Przyczyną pewnych sukcesów szatana jest także to, że wiele osób w niego nie wierzy. Człowiek sam nie jest w stanie przeciwstawić się skutecznie szatanowi. Dlaczego???? Po pierwsze - nie widzi przeciwnika, nie uświadamia sobie jego metod, po drugie - szatan przewyższa człowieka inteligencją będąc bytem duchowym. Tylko w łączności z Chrystusem człowiek może skutecznie pokonać szatana. Ja osobiście polecam Różaniec, jak również modlitwę do św. Michała Archanioła.
Horoskopy, wróżby, reiki, magia, joga, wywoływanie duchów, tarot - to ogromnie zło, dzieło szatana. Brońmy sie przed tym jak tylko możemy. Z Panem Bogiem, pozdrawiam ciepło.

2389 )
 Asia, lat 18, e-mail: asiadomagalska@buziaczek.pldata: 03.11.2007, godz: 23:08

Proszę o modlitwę za mojego wujka który dziś próbował popełnić smobójstwo....2388 )
 onadata: 03.11.2007, godz: 21:43

Chciałam powiedzieć , ze do mnie dotarł szatan przez sny . Dużo byłoby tu pisać oj dużo. Dużo wyrządził mi zła. Na początku nawet nie myslałam , że to jego sprawka dopiero pózniej zaczeło do mnie docierać . Wogóle to ja się dużo modlę i może też dlatego zaczeło do mnie to docierać. Zresztą potrzebne dużo jest mi modlitwy.Bo cięzko jest pokonać trudności jakie mam. Powiem tyle , że diabeł jest tak gupi , ze się sam potyka. Niektórzy maja intuicję ja również. Byłam pewna jednej rzeczy poprostu wiedziałam ta rzecz była zła, sen oczywiscie temu zaprzeczał bo to dzieło szatana chce doprowadzić swoją sprawe do konca. Niestety czasem wkurzały mnie do przesady sny bo diabeł chce żeby sie spełniły ja wiem doskonale że przecież nie zamierzam przystanąć na rzeczach które się mi sniły niewiadomo ile do przodu , nie bede z założonymi rękami czekała na ich spełnienie bo intuicje mam i choć się zamazała to doskonale wiem co sie znajdowało w niej i wiem ze ją odzyskam. Ja jak wspomniałam dużo się modle i otrzymałam odpowiedzi których potrzebowałam a diabeł sie nie poddaje i powiem tyle że już kilka rzeczy w tym złu co mi wyrządził nie spełniły mi się . Pozdrawiam moze kiedy coś napisze PA.

2387 )
 mikołajka, e-mail: canadian40@gmail.comdata: 03.11.2007, godz: 19:36

Hej hej
Ja mam takie zapytanie do osob, ktore w temacie i prosze o pomoc, jesli radami wspieramy sie nawzakjem to dlaczego nie ...
a mianowicie jaka jest zima w Irllandii plnocnej? wybieram sie tam na dłuzszy pobyt i nie wiem jak sie nastawić
Pozdrawiam
Z Panem Bogiem

2386 )
 do Piotra l. 40, e-mail: karina@interia.pldata: 03.11.2007, godz: 17:20

Piotrze lat 40,
ja tez czytałam z rozrzewnieniem wpis Beaty cyt. Twoje przezycia z San GIovanni, łezka mi się zakręciła w oku na wspomnienie podobnego przezycia kiedyś w Asyżu, u grobu św Franciszka..ech..piękny nastrój sredniowiecznego miasteczka.. bardzo podobne miałam odczucia i wiem ze zostają one na długo. Do Ojca PIO też musze sie koniecznie wybrać..tylko kiedy ?? pozdrawiam i życze wiele- wiele owoców z przebytych doznań. z modlitwą K

2385 )
 ja, e-mail: smile18ster@gmail.comdata: 03.11.2007, godz: 17:01

hej, jeżeli w ten sobotni wieczór jest Ci smutno, jeżeli czujesz się źle, jeżeli doskwiera Ci samotność tak jak mi - napisz gg6621179

2384 )
 Marcindata: 03.11.2007, godz: 16:12

Ja też przyłącze się do tego by przestrzeć przed nadmierną wiarą we wróżby czy karty.Oczywiście każdy z nas chce znac przyszłość,boi się o to co będzie jutro,za tydzień,za rok.Te obawy wydaja się nas uzasadnione bo mamy sporo problemów i jest w nas nieraz cała masa mniej lub bardziej uzasadnionych lęków. Ale to nie tędy droga i nie w tym kierunku mamy szukać odpowiedzi na to co będzie z nami w przyszłości.Chcemy słyszeć od wróżbity czy wróżki że będzie dobrze i będziemy szczęśliwi i w ten sposób podniesiemy się na duchu.Może niektórzy uważają to za jakąś terapię ale...ale co będzie gdy usłyszymy że bedzie zle z nami w przyszłości a za jakiś czas okaże się że się nie sprawdziło?Zanim się o tym przekonamy możemy niezle nadwyrężyć sobie nerwy.A więc najlepiej oddać swoją przyszłość Bogu,On nas prowadzi i prostuje ścieżki naszego życia. Pozdrawiam wszystkich Zródełkowiczów:)

2383 )
 Karolina, lat 19, e-mail: kamikaaa@wp.pldata: 03.11.2007, godz: 14:33

Od dzisiaj zaczynam nowe życie. Skończyłam z grzechem, który zawładnął całym moim życiem. Wiem, że będzie mi ciężko, ale ufam, że Bóg mi pomoże. Również Was proszę o modlitwę, żebym wytrwała w swoich postanowieniach...
Z modlitwą...
Karolka.

2382 )
 Eladata: 03.11.2007, godz: 13:15

Ja również przestrzegam przed zajmowaniem się wróżbiarstwem, horoskopami itp.
Łatwo w to wejść, bo każdy z nas czasem chciałby wiedzieć co nas czeka, kiedy np. spotka swoją miłość, czasem poradzić się przy podejmowaniu życiowych decyzji, ale jak to mówią "ciekawość to pierwszy stopień do piekła" i to jest prawda!
To wszystko rodzi się z płytkiej wiary w Boga. Zapominając że Bóg chce naszego dobra i że będąc przy nim będzie nas chronił przed złem tego świata otwieramy drzwi naszego serca i rozumu właśnie na działanie zła. Wątpiąc w Boga zaczyna się poszukiwanie innej sprawczej siły rządzącej światem. Tylko że ta inna siła to szatan. A z nim nie ma żartów, bo on toczy walkę o duszę czlowieka. Wie jak ma do nas dotrzeć wykorzystując nasze słabości. I wcale nie jest dziwne, że czytając horoskopy, wróżby i przepowiednie wszystko się spełnia. To jest rozgrywka na śmierć i życie. Szatan chcąc zdobyć człowieka musi coś rzucić na zachęte. Bo czyż nie uwierzymy komuś kto mówi prawdę. Tylk, że potem zaczyna się bagno. Tracimy spokój wewnętrzny, pojawiają się problemy ze snem, depresje, nerwice, tak m.in. ujawnia się zniewolenie.
Jedyny ratunek to powrót w ramiona Ojca. Regularna modlitwa, spowiedz i przyjmowanie Komunii Św. to jedyne lekarstwo by żyć pełnią życia. Wolna wola człowiaka czasem prowadzi na manowce, ale Bóg przede wszystkim chce mieć przy sobie prawdziwie Go miłujących. I dlatego to musi być świadomy wybór Boga - wybór życia, bo po drugiej stronie jest zło - powolna śmierci duszy czasem również i ciała.
Nie należy lekceważyć szatana, nie należy też wywyższać jego siłę. Bóg jest ponad nim i będąc blisko Boga zło nie ma szans.
Z Panem Bogiem
Ela

2381 )
 Tomek, lat 34, e-mail: admin@adonai.pldata: 03.11.2007, godz: 09:00

W Piśmie świętym czytam: „Gdy ty wejdziesz do kraju, który ci daje Pan, Bóg twój, nie ucz się popełniania tych samych obrzydliwości jak tamte narody. Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusta, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan Bóg twój, sprzed twego oblicza. Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu. Te narody bowiem, które wydziedziczysz, słuchały wróżbitów i wywołującyc umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój" (Pwt 18,9-14).

I jeszcze zacytuję wam fragment św. Augustyna. do którego nawiązuje św. Tomasz. Św. Augustyn mówi. że to.co u astrologów jest prawdziwe, jest wynikiem tajemnego instynktu, będącego owocem uwiedzenia przez duchy nieczyste, które nas zwodzą i kuszą. Św. Augustyn mów i wprost: „Dobry chrześcijanin musi wystrzegać się astrologów i wszystkich, którzy zajmują się wróżeniem". I dodaje „ Zwłaszcza, gdy mówią prawdę", bo ci, którzy mówiliby kompletne głupstwa, nie byliby niebezpieczni. Uważajmy więc na tych, którym się to sprawdza, bo jesi wielkie niebezpieczeństwo, że „ktoś" im pomaga.

2380 )
 Sławekdata: 02.11.2007, godz: 22:57

Magdo zajmowałem sie wachadełkiem jakis czas. Chciałem pomagac ludziom nie brałem nigdy pieniedzy. Efekt zycie poza kosciołem 10 LAT BEZ SAKRAMENTOW. Finał - niesamowite, dreczenie, okropne leki... Runy, wachadełko czy inne praktytki to otwarcie sie na złego ducha.
Jesli ksiaza sie tym zajmują proponuje zgłosic to ich przełozonym.2379 )
 magda, lat 28, e-mail: megulab@wp.pldata: 02.11.2007, godz: 22:41

bardzochciałabym uzyskać odpowiedż na pytanie ; Czy RUNY zajmowani się nimi , wahadełkie skoro księża też się nimi posługują {czytałam w inernecie) sa złem?


2378 )
 Szeleszczenie, lat 29data: 02.11.2007, godz: 22:24

Drogie Osóbki! Nie powinno się zakochiwać znając kogoś jedynie przez internet. Wtedy człowiek zakochuje się w tych listach, smsach itp. a nie zna samej osoby. Nie wie jak sie zachowuje i jaki ma charakter. Można sie zakochać w listach, w tym co sie czuje czytając nowy list od tej osoby. Ale to że dobrze się pisze z kimś listy nie znaczy wcale że jak sie spotkacie, będziecie mieli o czym rozmawiać. Odradzam zdecydowanie takie relacje. Trzeba jak najszybciej się spotkać. To da więcej niż stosy maili i smsów. W ten sposób będzie Wam najłatwiej sie poznać. Realnie nie wirtualnie. Chyba że ktoś woli mieć chłopaka wirtualnego.

2377 )
 Ewcia, lat 22data: 02.11.2007, godz: 18:40

Witam ;) Aniu, czytajac Twoja historie, czulam sie, jakbym czytala o sobie... Ile razy ja mialam taka sytuacje... Bardzo zżylam sie z jakas osoba, czy to przez internet czy tez przez smsy... Ta osoba stawala mi sie coraz blizsza... Az w pewnym momencie nie wyobrazalam sobie zycia bez niej... To dziwne... Pokochac kogos nawet go nie znajac...Dziwne ale chyba jednak prawdziwe... Szczerze mowiac teraz juz nie ufam sama sobie... Pozdrawiam goraco!!! ;)

2376 )
 Anka, lat 21data: 02.11.2007, godz: 16:42

Hej:)Poznałam ostatnio chłoapak przez inernet,rozmaiwamy ze sobą i czułam się z nim w jakiś sposób związana chociaz ani razu ze soba się nie spotkaliśmy.Lubie z nim pisac i wogóle czuje sie szczes;iwa keidy ze sobą piszemy .Powiedzielismy sobie że narazie to jest przyjaźń a czy cos więcej to życie pokaże ale jestem torszke zazdrosna o to że poznał koleżanke w szkole i troszke mi przykro.Chyba się za bardzo z nim związałam wirtualnie że już zaczęłam go traktowac poważnie i on mnie też.Nie mogę sobie z tym poradzić:(

2375 )
 itakbędziedobrze:), lat 15data: 02.11.2007, godz: 13:27

heeeej. a mój problem polega na tym, że na przeszkodzie stoją moi rodzice, którzy zabraniają mi się spotykać z chłopakiem [już nawet przyjaźń jest zabroniona]. jesteśmy ze sobą od roku, cały czas musimy się kryć... ale to, co nas łączy to nie jest zwykła głupia, małoletnia, przeceniona miłość. poznaliśmy się przypadkiem i bardzo wiele nas łączy-zawsze mamy o czym porozmawiać... ON nie jest zwykłym siedemnastoletnim 'wolnym strzelcem', nie chodzi mu o to, o co wszystkim chłopcom w jego wieku. nie, on naprawdę dużo w życiu doświadczył, a jego tok rozumowania jest naprawdę dojrzały... moi rodzice jednak nie znają GO i chcą utrudnić mi kontakt z NIM twierdząc, że skrzywdzi mnie, bo jest taki sam jak wszyscy... dlaczego nie mogę sama tego doświadczyć mimo wieku, w jakim jestem? przecież nie szukam przygód, zabawy.. oboje jesteśmy głęboko wierzący i szczęśliwi, że mamy obok siebie drugą osobę, która zawsze jest skłonna pomóc. nasi znajomi [muszę zaznaczyć, że są oni bardzo wartościowymi ludźmi, wiemy, jakie wartości powinno się cenić w innym cżłowieku i pod takim względem wybieramy sobie przyjaciół] powtarzają, że to, co jest między nami jest czumś naprawdę ponadczasowym. szanujemy się wzajemnie... ale muszę czekać do świętej dla rodziców granicy-osiemnastych urodzin, podobn dopiero wtedy będę miała prawo tak naprawdę kochać...

2374 )
 Piotrdata: 02.11.2007, godz: 10:04

Natalko, dzisiejsze czasy, jeśli chodzi o miłość, nie są wcale lepsze, czy też gorsze niż powiedzmy XIX wiek, za którym tęksnisz. Tęsknisz do romantyzmu, ale znając naturę człowieka, trzeba pamiętać, że to było dość powierzchowne. Miłość, tam opiewana, była abstrakcyjna i przez to atrakcyjna. Była nieosiągalna, była złudzeniem. Jeżeli spojrzysz na bohaterów romantycznych bardziej krytycznie, zobaczysz, że miłość była dla nich tak naprawdę niedostępna i przez to tak silnie pożądana. Wtedy ludzie pragnęli i bali się miłości jednocześnie, tak jak zresztą dziś. Zadowalali się imitacjami, głupimi błyskotkami, choć co innego głosili. Czasy niby inne, ale ludzie tacy sami. Nadal tkwi w ludziach chęć konsumowania, zaprawiona tylko bardziej hedonizmem i egoizmem. Miłość jawiła się i jawi nadal, jako towar nader deficytowy, ale coraz bardziej TOWAR. Romantyzm to tylko slogan, realizowany 14 lutego, tudzież przy innych okazjach. Zresztą w owych czasach również było to hasło, tylko bardziej nośne.
Świetnie tę sytuację opisuje fragment "Małego Księcia", gdzie mały bohater dowiaduje się od Lisa, jak ważna jest przyjaźń (miłość): " Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół." To samo spokojnie można odnieść do miłości, która zresztą rodzi się na fundamencie przyjaźni.
Znamienne, zwłaszcza współcześnie, wiara, miłość - zbyt mało przekładają się na życie, są za mało osadzone w rzeczywistości, w której przyszło nam żyć. Są wartościami realizowanymi "odświętnie". Byłoby nieuczciwe twierdzenie, że wszyscy tak robią, jednak współczesność pokazuje nam, że większość ludzi tak właśnie realizuje wiarę, czy też miłość - dość powierzchownie, abstreakcyjnie, poza życiem. Karmieni przez współczesne media lekko strawną papką, mamy dość zniekształcony obraz wartości fundamentalnych, które są nijakie, bo przecież powinny pasować innym. Powinny być plastyczne i łatwo formowalne. A przede wszystkim powinny być "przyjemne" i nie komplikować życia. Czyż nie tak właśnie przytłaczająca większość ludzi patrzy na życie? Ludzie nie chcą się hartować w boju. Nie chcą tak naprawdę walczyć, choć niby mamy wyścig szczurów. Ludzie wolą żyć w świecie złudzeń, a nade wszystko przyjemności. Jest to bardzo ludzkie. Przykład Kamili, której życie "jest beznadziejne, tylko to potwierdza. Jest to absolutnie normalna reakcja, o ile nie jest to stan trwały. Każdy, nawet najtwardszy człowiek, ma w życiu takie chwile, że w zderzeniu ze ścianą problemów, ma choćby chwilę zwątpienia i słabośći. Problem w tym, gdy zbroi się w zniechęcenie, narzekanie i beznadzieję - wtedy pozostaje już tylko pytanie - z kim taki człowiek walczy? Chyba nie z problemami, ale co najwyżej z samym sobą i do tego z marnym skutkiem. Dlatego z jednej strony trzeba na nią spojrzeć ze zrozumieniem, ale z drugiej strony trzeba, może nawet nią wstrząsnąć, aby wstała i szła dalej.
Jesteśmy istotami myślącymi, rozumnymi. Jednak, o zgrozo, za mało używami tego bezcennego daru. Zbyt mało jest refleksji, o czym zresztą pisze Ja27. Rodzi to i zapewne rodzić będzie wiele problemów, choćby takich, jak w przypadku Kamili. Powinniśmy pamiętać, że rozum jest bardzo potężnym narzędziem - pozwala nam zdzierać zasłonę kłamstwa i obłudy z rzeczywistości, która nas otacza i jest naszym udziałem. Jest w pewnym sensie kompasem, pomocnym na oceanie życia. Nie bójmy się więc z niego korzystać i patrzeć krytycznie. Na wiarę i miłość również. Jeżeli nie uwierzymy i nie pokochamy rozumem, daremny nasz trud wiary i miłości.

2373 )
 Słów kilka... c.d., lat 30data: 01.11.2007, godz: 23:47


Chciałbym jeszcze coś dodać, mam nadzieję, że to, co napiszę zostanie "rozważone w duchu".

Jakis czas temu dotarło do mnie, że skoro klękam do modlitwy to chyba bardziej powinienem klękać przed JEZUSEM w Komuni Świętej i jak kiedyś za młodych lat gdy w Kościele tam gdzie mieszkam tak się przyjmowało Komunię Świętą ...postanowiłem tak czynić i była Niedziela Bożego Miłosierdzia ... pamiętam uśmiech księdza wtedy i zupełnie inne odczucia we wnętrzu... także kiedyś w piątek na Mszy Śiętej, gdy ksiądz udzielał mi Komunii Świętej to aż czułem Jej zapach - pachnącego chleba a potem słodycz w ustach ...

Dopiero pewne wiadomości na temat Cudów Eucharystycznych "otworzyły mi oczy" podobnie jak kopia Całunu Turyńskiego, widok śladów ran daje do myślenia... podobnie jak ich liczba - 5480 jak pisała św. Brygida we wstępie przed Modlitwą Tajemnica szczęścia... i w jednej z nich wspomina o godnym przyjmowaniu Komuni, a postawa klęcząca właśnie uczy pokory i szacunku..., a ja sam doswiadczyłem tego na sobie.

Z PANEM BOGIEM !

2372 )
 mała_zdw do Natalki, lat 21data: 01.11.2007, godz: 22:45

Zgodzę się z Tobą kochana. Dokładnie tak - wielu z nas prosi o miłość, nawet jej odrobinkę. Każdy potrzebuje bycia zauważanym, docenianym, potrzebnym, aż i kochanym. Wg mnie nie ma nic piękniejszego niż dzielenie się właśnie miłością z drugim człowiekiem. Znam wiele takich osób i naprawdę takie jeszcze istnieją!!! Ale niestety też nie brakuje i takich, którzy zapominają, że obok nich żyje ktoś kto chce być kochany. Ludzie są zabiegani, nie dostrzegają nic innego poza pracą, karierą czy dobrami materialnymi. Co z tego, że mają kopalnię pieniędzy, żyją w luksusie a brakuje im najważniejszego i najcenniejszego daru jakim jest MIŁOŚĆ...
Młodzi ludzie często mówią, ze są sami, czują się niepotrzebni, a chcą być kochani. Chcą zaznać bliskości z drugim człowiekiem, pokochać go i być szczęśliwym. Miłość jest pięknym stanem, czymś w co warto inwestować. Jest to szerokie pojęcie ale nierozdzielnie idzie w parze ze szczęściem :)))) Prawdziwa miłość istnieje, jak i ludzie, którzy jej potrzebują i Ci którzy sami pragną się nią dzielić.
Pozdrawiam Cię ciepło :)))

Miłość jedyna wybacza rzeczy nie do wybaczenia...
Prawdziwa miłość zawsze po kłótni znajdzie wspólny język...
Miłość prawdziwa nigdy się nie kończy...

Ach, jakże piękna jest miłość!!!
BĄDŹ SZCZĘŚLIWY! DON'T WORRY - BE HAPPY! :) (bo pozwala):
*Przez cały dzień myśleć tylko o Tej jedynej, ukochanej osobie...
*Przytulać ją...
*Wszystko robić razem
*Okazywać własne uczucie...
*Sprawiać Ukochanej niespodzianki...
*Bez niej czuć się mniej pięknym ...
*Umierać ze strachu nie czując jej obok siebie
*Nie zapominać nigdy o jej urodzinach...
*Pytać choćby i 1000 razy dziennie czy jeszcze Cię kocha ...
*Okazywać jej własną miłość...
*Śnić o niej...
*Całować ją...
*Nigdy nie przestawać śpieszyć jej z pomocą...
*Opiekować się nią zawsze i wszędzie aż do końca...
*Wybrać się za ukochaną osobą na koniec świata...
*I tęsknić za nią podczas każdej podróży...

2371 )
 anula, lat 29, e-mail: ank7@tlen.pldata: 01.11.2007, godz: 22:11

kestem pod wrazeniem swiadectwa Bezimiennej i słów Piotra..
a wogóle to bardzo proszę o modletwe za mnie i za całe moje zycie..własnie stoje na początku nowej drogi, w nowym miescie, poznam nowych ludzi, trochę się boję bo nikogo nie znam ale przecież wszystko jest dla ludzi..pozdrawiam.
PS. zycze duzo uśmiechu, ludzie zdecydowanie za mało się uśmiechają!i za mąlo mówia sobie dobrych słów..czas to zmienić:)

2370 )
 Ja 27, e-mail: dziewczynao2@vp.pldata: 01.11.2007, godz: 21:38

Dzis po raz pierwszy uswiadomilam sobie jak dziwny jest dzisiejszy dzien poza granicami kraju.Jestem pare miesiecy za granica i widze duza roznice swietowania Wszystkich Swietych. Nie ma prawdziwej atmosfery zadumy,refleksjii, raczej kazdy swietuje jak chce, jedni nad morzem, drudzy w Wesolym miasteczku itd.Moze to normalne, bo dzis jest dzien tych, ktorzy juz odeszli i sa zbawieni, wiec nalezy sie cieszyc, niz plakac. Jednak w polskiej tradycji wspominamy swoich bliskich i czesto lezka zakreci sie wokol oczu, raczej jestesmy bardziej sentymentalni niz inni. I wlasnie dzis poczulam brak "polskiej atmosfery".
Niestety widac tez ogromny wplyw Hallowen w przedzkolu, w szkole, widac zrobione strachy, dzieci przebieraja sie we wszystko co jest mozliwe, nie jest to ,mysle, pozytywne. Ale chyba w tej dziedzinie niewiele da sie zrobic, kazdy kraj imituje inny i chetnie nasladuje inne zwyczaje. Mam nadzieje ze po dzisiejszym telefonie do rodzinki poczuje choc odrobine polskiej tradycji. pozdrawiam wszystkich (bledy nie z mojej winy, inny komputer)

2369 )
 student UMKdata: 01.11.2007, godz: 19:10

Witam
Mam być może nietypową dla tego forum prośbę, muszę na klika dni przyjechać do Warszawy (w związku z poszukiwaniem materiałów do pracy magisterskiej) i szukam w miarę taniego noclegu (15-25zł). Jeśli ktoś miałby wiedzę na ten temat to proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

2368 )
 Piotr, lat 40, e-mail: piotrek672@interia.pldata: 31.10.2007, godz: 21:43

Naszła mnie dzisiaj taka reflekja podczas czytania nowego "Gościa Niedzielnego".Dni które są przed nami skłaniają do zadumy, do zatrzymania i zastanowienia sie nad sprawami ostatecznymi.Pomyślałem, że w ostateczności chodzi tylko o jedno - o zbawienie duszy.Jak przyozdobić i upiekszyć swoją duszę , aby kiedy stanie przed Bogiem spodobało Mu sie to co zobaczy?Nie wiem dlaczego w czasie lektury przypomniała mi sie przypowieść o talentach.Kiedyś innym zazdrościłem talentów i myślałem, że Pan Bóg zapomniał o mnie kiedy nimi dzielił.Czasem czułem że jestem beznadziejny, do niczego.Jednego dnia w ciężkich dla mnie momentach życiowych nawiedziłem kościół w innym mieście.Tam w ławce znalazłem obrazek, a na nim napis "Dałem Ci wszystko czego potrzebujesz" Po pewnym czasie zacząłem dostrzegać różne talenty u siebie.Każdy dostał od Boga to co mu potrzebne do zbawienia.Czy dobrze potrafię to wykorzystać?Wiem że muszę o tym wiecej myśleć na codzień nie tylko w przeddzień Wszystkich Świętych.Jesteśmy na tej ziemi tylko jakiś czas, jesteśmy tu tylko gośćmi.Pielgrzymujemy do Nieba.Oby nigdy w tej wędrówce nie zabrakło nam oliwy do lamp.A zatem - czuwajmy.Pozdrawiam serdecznie.Z Panem Bogiem.Piotr
P.S.
Nie z mojej własnej woli dostał sie do " Źródełka " mój opis pobytu w San Giovani Rotondo.Nie martw się Beata nagany nie będzie:)choć nie spodziewałem sie tego.Te wspomnienia są dla mnie bardzo osobiste, bardzo głeboko wbiły sie w moją pamięć i serce, są ciagle we mnie żywe.

***Bezimienna - zachwycił mnie Twój opis.Podziwiam Twoją odwagę i szczerość.Dziekuje za to świadectwo życia z Bogiem.Tak nam dziś potrzeba ludzi głębokiej wiary i dzielenia się świadectwem.

***d_ bardzo dojrzała i mądra wypowiedź.

2367 )
 Agnieszkadata: 31.10.2007, godz: 21:41

Piszę też kilka słów refleksji po przeczytaniu poprzedniego wpisu.... masz zupełną rację mój poprzedniku :) Ludzie czasami zapominają kto tak naprawdę jest najważniejszy.... kiedyś Matka Teresa skromnie powiedziała, że to wszystko co się wydarzyło w jej życiu, te schroniska, adopcje dzieci , lazarety, przytułki czy szpitale dla trędowatych działo się jakby poza nią.... bo "Ona była tylko ołówkiem w ręku Boga".... popatrzcie jaką poezję z jej życia stworzył Bóg, dlatego że nigdy nie zapomniała o szacunku do drugiego człowieka, jego inności i zawsze stawiała bogatego, wierzącego czy trędowatego na tym samym poziomie :)
Sama doświadczyłam dziwnej rzeczy.. której do tej pory nie mogę zrozumieć i czasami ból jeszcze wraca. Kilka lat temu poznałam chłopaka który zachowywał się jakby lubił ze mną spedzać czas, zawsze był gdy tylko go o coś poprosiłam, był niezwykle miły .... zaczęłam go traktować ja przyjaciela i on robił wrażenie że traktuje mnie jak kogoś bliskiego.... a tak naprawdę chodziło o to że traktował mnie jak osobę którą należy ewangelizować za wszelką cenę... po prostu chciał mnie zaciągnąć za wszelką cenę na spotkanie charyzmatyczne. Jak już poszłam nagle zaczął zachowywać sie zupełnie inaczej, stał się chłodny i obojętny... dał kilka razy do zrozumienia że nie chce ze mną utrzymywać kontaktu.... bardzo to zabolało.... no ale cóż człowiek uczy sie na błedach. wiem że Bóg nie bez celu obdarzyłmnie takim doświadczeniem.... mi pozostaje tylko te wszystnie bóle przyjąć z pokorą... a to wszystko było ubrane tak pięknie w chrześcijaństo, nieskończone rozmowy o Bogu, jego miłości... i o tym jak powinnam na niego otworzyć serce....
Teraz już wiem że wszystko co dzieje się w Kosciele musi być jawne bo każda rana zadana jednej osobie dotyka całej wspólnoty.... tak jak pisał św. Paweł jesteśmy jednością w ciele Chrystusa ...
Najlepiej słuchać serca i tego co Bóg do niego mówi... to najlepszy drogowskaz bo pogubionych ludzi nie brakuje !!!!

2366 )
 Natalka, lat 18, e-mail: sursum_corda@interia.eudata: 31.10.2007, godz: 21:24

Tak wiele ludzi prosi o miłość... A tylko garstka ludzi chce nią kogoś obdarzyć. Z tej garstki tylko kilku wytrwa w tych chęciach.
Czy kiedyś też tak było? Że ludzie musieli dosłownie prosić się innych, by ich ktoś pokochał...? Czy kiedyś też miłość była mylona z zauroczeniem?
Kiedy minie tak smutny czas? Kiedy będzie więcej tych, którzy będą chcieli pokochać, niż tych, którzy proszą o miłość?
Dlaczego urodziłam się tak późno? O te prawie 150 lat za późno...

2365 )
 Kwiatuszekdata: 31.10.2007, godz: 20:14

Wydaje mi się,że ciężko nam się przyzwyczaić do czegoś nowego.Powiem szczerze że nie podobał mi się na początku pomysł przyjmowania Komunii św. na stojąco ale jeśli Kościół nie zabrania to nie widzę już w tym nic złego.Kiedy mieszkałam w Anglii nie podobało mi się znów coś dla Polaków nowego.Otóż przyjmowanie Komunii do rąk przez Anglków.Ciężko zaakceptować coś nowego.Ale znów Kościół tego nie zabrania.(chyba w niektórych polskich kościołach to się praktykuje ale jeszcze nie widziałam)Nawet ktoś ładnie napisał"Ta chwila trzymania Pana Jezusa we własnych dłoniach jest momentem osobistej adoracji,tylko ten powinien decydować się na takie przyjmowanie Eucharystii, kto bardzo kocha Pana Jezusa.”
Jedynie na siedząco nie podoba mi się przyjmowanie Pana Jezusa.

2364 )
 poziomka, lat 22data: 31.10.2007, godz: 18:24

do d_
podziwiam Cię i to wszystko do czego udało Ci się dojść, każdy dzień na uczelni - wypracowany własnymi rękoma. Podziwiam, że się nie poddałaś. Też podchodzę do życia w taki sposób, że powinno się walczyć o przyszłość do końca, tak bardzo jak tylko starcza sił. Często jednak ostatnio upadam. Kiedy zajmuję się notatkami na studia, spacerem, kiedy na chwilę zapominam, choć nie... zapomniam to chyba złe słowo... kiedy oddalam od siebie pragnienie bliskiej osoby przy sobie, której nie ma i uczę się zająć sobą, innymi, i kiedy jestem już pełna nadziei, że Bóg przygotował mi coś pięknego, wkracza echo znajomego głosu - "i co nie szukasz już kolegi (w domyśle chłopaka)?". Wtedy smutnieję. WEiem, ze chciałaby dla mnie jak najlepiej, ale... nie potrafi się powstrzymać o tych pytań, zupełnie jakby uważała, że ja tego nie pragnę... jakby wydawało się jej, że tylko jej zależy żeby mieć zięcia... to boli... po takich rozmowach, kiedy nie ptorafię przekonać jej do swojego zdania (zawsze ma wymówkę) - płaczę... z bezsilności, z braku milości, cierpi na tym poczucie mojej wartości, czuję się neipotrzebna... Ona tego nei rozumie... albo nie chce zrozumieć... uwaza, ze to ja robie cos nie tak, ze moje zwiazki nie trwają tak krótko, że ja dziwnie rozmawiam z chłopakami, jak 15-latka, a nigdy nie była ze mną na żadnym spotkaniu... Wydaje mi sie, ze mam poprawne stosunki z Bogiem, bywam na każdej mszy św. w niedzielę, moi rodzice nie zawsze... kiedyś powiedzialam jej, że ta samotnosc, to moj krzyż, każdy ma swój, a moim są nieudane związki... nie chce pamietac co mi odpowiedziała - po tym uznała, że powinnam iść już tylko do zakonu skoro mowie takie rzeczy... Nie staram sie jej juz przekonywać, bo i tak mi sie to nie uda... Proszę Was tylko o modlitwę, bym w końcu znalazła z mamą wspólny język, którego nigdy nie miałyśmy... :(.

2363 )
 Słów kilka ..., lat 30data: 30.10.2007, godz: 21:56


A ja chciałbym napisać coś od siebie, może także kilka myśli na wzięcie pod rozwagę ...

Nie mozna porównywać doświadczeń ludzi, czasem to co potrafi kogś zniszczyć, doprowadzić do totalnego upadku ktoś może poradzić sobie z tym bez trudu, nie da sie zrozumieć tego przez co ktoś przechodzi bez zrozumienia całej sytuacji...
Sam dośwaidczyłem przykrych rzeczy od osób które uważały sie za wielkich katolików... i czasem należacych do wspólnot niby dzięki którym są "tacy wspaniałomyślni" czyli neokatechumenat!!!
Czasem czyjeś słowa i nauki nie są poparte czynami, a chyba nie tak powinno być tym bardziej jeśli się ktoś uważa za wierzącego i praktykującego.
Sam nie chciałbym sie przedstawiać w dobrym świetle i uważam sie za grzesznika i to większego kalibru!

Mam uraz do tych ludzi ( neokatechumenat ) do tego co próbowali wmówić, że są ważniejsi niż ksiądz i ich nauka także, a coś najgorszego to przyjmowanie Komunii Świętej na siedząco !!! coś co powinno być niedopuszczalne!, jak można uważać się za ludzi szerzących wiarę i żadać przyżeczeń aby nie mówić co się dzieję na takich spotkniach bo to tajemnica...
i to ma być Kościół Powszechny !!! to dla mnie jest niezgodne z wyznaniem wiary...
Owszem że Kościół jest atakowany i niszczony także od środka... wspomniała o tym s. Faustyna Kowalska i także się bardzo przejechałem na postępowaniu pewnych księży i to zakonnych.
Całe szczęście że tylko raz tak przyjęłem Komunię Świętą , Ona powinna być przyjmowana na klęcząco wtedy ma się także większą pokorę i szacunek!!!

Dla mnie Msza Święta ale w Kościele to jest coś co daje radość !!!

2362 )


 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej