Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Źródełko ...czyli o darze rozmowy...


[ Dodaj wpis ]

[<<] [<] [547] [548] [549] [550] [551] [552] (553) [554] [555] [556] [557] [558] [559] [>] [>>]

Chcesz prosić o wspracie i modlitwe?
Dodaj prosbę do [ Skrzynki Intencji ]

 karina, e-mail: karina2006@interia.pldata: 30.07.2007, godz: 21:12

do osób w Londynie!

kiedys kupiłam w Londynie niespotykany witrażyk do przyklejenia na okno z wizerunkiem 3-ech Archaniołow, chciałabym taki sam komus ofiarowac , nigdzie nie spotkałam takich w Polsce! szukałam w internecie.

Mam prośbę jeśli ktoś ma czas i mozliwosc zakupienia w Westminster Abey(ja tam kupiłam) prosze o kontakt mailowy!! pozdrawiam rodaków! ;)

1544 )
 karinadata: 30.07.2007, godz: 18:29

;)krótko dodam odnośnie kobiet, wdzięku i jego ważnej roli..

cyt:"Natomiast jednym z najważniejszych kryteriów fałszywej religijności jest izolowanie czy wręcz przeciwstawianie sfery duchowej sferze cielesnej, psychicznej i emocjonalnej. Taka religijność nie tylko nie jednoczy, ale rozbija wewnętrznie, nerwicuje człowieka." ..

Bardzo mądry cytat, który podała Caroline. Ciało choc jest grzeszne z natury jest połaczone ze sferą duchową -psychiczną, Bóg zamierzył by te dwie sfery nie wykluczały się, by nie odrzucać ciała i jego piękna na rzecz tylko duchowosci. Mozna wtedy dokonać nadinterpretacji.
Odsyłam w tej sprawie do Ducha sw. ON jest Prawdą, Oswieceniem,Mądrością.. Modląc sie do Niego i prosząc o swiatło prawdy znajdziemy odpowiedz ... oczywiscie jest powiedziane ze człowiek nie pojmie wszystkiego swoim małym rozumem i można filozofować ale nalezy byc czujnym. Niewątpliwie nauki Jana Pawła II mogą byc bardzo pomocne dla nas:)

ja osobiscie uważam ze po to Pan Bóg stworzył płeć piekną i w swoim zamysle tak ją ukształtował aby spełniała swoją rolę w Bozym planie zbawienia.. także poprzez wdzięk. "wszystko co stworzył , było dobre.."
Piękna i pełna wdzięku jest najczystsza Niepokalana Maryja, w objawieniach w Medjugorje na pytanie "dlaczego jestes taka piękna"?, Maryja odrzekła:
" bo prawdziwie kocham" i jej pięknem fizycznym (które chcą podziwiać godzinami!)zachwycają sie widzący..nie tylko godnością, dobrocią, mądrością, chwałą Królowej Nieba..
pozdrawiam :)

1543 )
 Honorcia, e-mail: honorciahonorcia@wp.pldata: 30.07.2007, godz: 17:06

Witajcie:) Chciałam Was prosić o modlitwę w intencji wszystkich osób, które będą posługiwać na Przystanku Jezus i w intencji tych wszystkich, którzy będą uczestnikami Woodstocku, o otwartość ich serc na wielką Bożą miłość.
Serdeczne pozdrowienia dla Ani, która towarzyszyła mi w wędrówce po Krakowie:) Dziękuję Aniu... Odezwę się po PJ.

1542 )
 samotnadata: 30.07.2007, godz: 16:51

do Niechcianego singla
to bardzo daleko ode mnie niestety :-(

1541 )
 Monika, lat 33, e-mail: monka55@poczta.onet.pldata: 30.07.2007, godz: 16:30

do Kinglo

Wiele jest artykulow na temat milosci kobiety do ksiedza. Z mojej strony prosze abys zrozumiala jego kaplanstwo a nie oczekiwala no wlasnie czego ? Jesli moge ci cos poradzic to modl sie do Jezusa aby Jezus byl najwazniejszy w Twoim zyciu. Aby nic i nikt nie bylo na pierwszym miejscu. Jeden ksiadz powiedzial madre slowa : "kochajcie ksiezy ale nie grzeszcie". Bardzo trudny temat dla mnie.

1540 )
 Niechciany Singieldata: 30.07.2007, godz: 15:34

Do Samotnej
Ja mieszkam w okolicach Dynowa na Podkarpaciu:) Pozdrawiam:)

1539 )
 kinglo, lat 21, e-mail: kinglo@op.pldata: 30.07.2007, godz: 15:25

Bardzo dziękuję za odpowiedz, chociaż nie wiem kto ją napisał... Nigdy nie spojrzałam na ten problem z tej strony, i tak po zastanowieniu doszłam do wniosku, że jest w tym dużo racji... Musze jeszcze tylko przekonać mój umysł żeby przyjął tę myśl za prawdziwą... Mam nadzieję ze bede potrafiła jakoś w koncu poradzić sobie z tym uczuciem. Tak bardzo uzależniłam się od Boga! Im bardziej Go poznaję, tym bardziej chcę być bliżej Niego i poznawać Go dalej! I chyba właśnie Boga szukam w tym księdzu... Bardzo proszę o modlitwę w mojej intencji. Pozdrawiam wszystkich :)

1538 )
 Adrian, lat 23, e-mail: emilian183@wp.pldata: 30.07.2007, godz: 15:04

Wiem że istnieje skrzynka intencji, ale chciałbym znaleśc tutaj osoby które ofiarują regularna modlitwe w mojej szczególnej intencji. Nie bede ukrywał że chodzi o problem z czystościa a mianowicie z masturbacja. Walcze z tym od kilku lat, sa wzloty i upadki, czuje jakbym krązył w błednym kole. Czuje że jestem na samym dnie, materiały poronograficzne... od czasu do czasu piekne wzniosłe mysli na temat sekaulanosic człowieka i jego piekna a potem niestety upadek za upadkiem. Czuje sie z tym fatalnie, czuje że godze w swoja godnośc jako człowieka, jak jakis... Prosze was o modlitwe, o konkretna modlitwe i przez konkretny czas. Jeśli możesz i naprawde chesz mi ofiarować modlitwe to prosze napisz mi o tym na adres e- mail. Potrzebuje wsparcia. Wiem ze modlitwa wiele kosztuje, sam tego doświadczam. Ja ze swej strony również odpałce modlitwa mimo ze ona jest czesto marna. Pozdrawiam was

1537 )
 mała_zdw, lat 21data: 30.07.2007, godz: 14:05

Kochani Źródełkowicze!!! Bóg jest wielki; kocha nas; czeka na nas każdego dnia; na rozmowę z nami. Wzywa nas do nawrócenia, abyśmy zerwali z grzechem, bo chce obdarować nas pełnią szczęścia w niebie. Czasami świadomość naszych grzechów nas przytłacza. ale trzeba wierzyć, że miłosierdzie Boże jest ponad wszystkim i jest dla nas - grzeszników.
Pozdrawiam :)))

1536 )
 Carolinedata: 30.07.2007, godz: 14:01

Otto a ja z kolei czytałam "Dzikie serce" mimo, że to książka skierowana przede wszystkim do mężczyzn;) Ale jak to stwierdził sam autor "Dzikie serce to książka napisana nie tylko z myślą o męzczyznach. Powinna przeczytać ją każda żona i każda matka mająca syna" A ja od siebie dodam, ze powinna ją przeczytać każda dziewczyna, która trochę lepiej chce poznać męski świat. I analogicznie jest z Urzekającą.
Niestety nie byłam jeszcze w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie:( ale mam nadzieję, że kiedyś jeszcze odwiedzę tam moją kochaną patronkę:)

Drogi Tredowaty:) Ech... widzę, że ty chyba w ogole nie rozumiesz tego o czym piszę... a może po prostu nie starasz się zrozumieć... Co do książek z "wyczerpującymi odpowiedziami na pytania" to byl to oczywiście pewien skrót myślowy. Chodziło mi po prostu o to, że książka o której wspomnałam bardzo głęboko porusza temat kobiecości, schodzi aż do samych korzeni - Ks. Rodzaju i ukazuje kobietę - jej istotę i rolę w perspektywie Boga. Nie ma tam oczywiście gotowych odpowiedzi na wszystkie pytania ale jest wiele pięknych i głębokich treści, które bardzo pomagają w zrozumieniu spraw nad którymi zastanawia się Reflexia.

"rozsiewanie wdzięku" - zastanawiam sie co jest w tym takiego złego, że wywołuje w Tobie mieszane uczucia... Nie chodzi mi oczywiście o czysto fizyczny "wdzięk", który prowokuje czy wywoluje pożądanie!!! (Żebyś mnie dobrze zrozumiał!!!) Chodzi mi o czysty wdzięk, który płynie z serca i pochodzi od Boga! zadalam sobie trud;) i poszukałam w Piśmie Św. co na temat takiego wdzięku mówi Bóg i czy faktycznie jest w nim coś złego... :

"Tyś najpiękniejszy z synów ludzkich,
WDZIĘK rozlał się na twoich wargach:
przeto pobłogosławił tobie Bóg na wieki." Ps 45.3

" Kto kocha czystych sercem,
kto ma WDZIĘK na wargach - przyjacielem króla. " Prz 22.11

"ukaż mi swą twarz,
daj mi usłyszeć swój głos!
Bo słodki jest głos twój
i twarz pełna WDZIĘKU». Pnp 2.14 (to akurat na pewno znasz bo slowa te wykorzystane są w jednej z piosenek religijnych)

"Jak wstążeczka purpury wargi twe
i usta twe pełne WDZIĘKU". Pnp 4.3

"Wyjaśnienia głupiego są jak toboły w drodze,
na wargach zaś mądrego znajdzie się WDZIĘK." Syr 21.16

"WDZIĘK żony rozwesela jej męża,
a mądrość jej orzeźwia jego kości.
Dar Pana - żona spokojna
i za osobę dobrze wychowaną nie ma odpłaty.
WDZIĘK nad WDZIĘKAMI skromna kobieta
i nie masz nic równego osobie powściągliwej.
Jak słońce wschodzące na wysokościach Pana,
tak piękność dobrej kobiety między ozdobami jej domu.
Jak światło błyszczące na świętym świeczniku,
tak piękność oblicza na ciele dobrze zbudowanym.
Jak kolumny złote na podstawach srebrnych,
tak piękne nogi na kształtnych stopach." Syr 26. 13-18

"O jak są pełne WDZIĘKU na górach
nogi zwiastuna radosnej nowiny,
który ogłasza pokój, zwiastuje szczęście,
który obwieszcza zbawienie." Iz 52.7

"A wszyscy przyświadczali Mu i dziwili się pełnym WDZIĘKU słowom, które płynęły z ust Jego. I mówili: «Czy nie jest to syn Józefa?» Łk 4.22

O taki "Boży" wdzięk mi chodziło. Ot nic więcej...

"Mnie osobiście smuci i zawsze smuciło niewymownie traktowanie człowieka przez pryzmat jego zewnętrznej powiedzmy prezencji i ludzie którzy redukują się do części swojego ciała" To Twoj cytat... Nie wiem czy to była aluzja w moją stronę, że niby oceniam ludzi po wyglądzie zewnętrznym czy sama się "redukuję do części mojego ciała". Jeżeli to było o mnie to z całą szczerością mogę Ci powiedzieć, że nie musisz sie smucić bo mi bardzo daleko do takich postaw. Jeżeli w moim wpisie było coś co by na to wskazywało to po prostu żle mnie zrozumiałeś:)

"Wdzięk jest czymś wrodzonym" Z tym się akurat zgadzam bo jak zacytował Otto: "(piękno) jest istotą każdej kobiety nadaną jej w momencie stworzenia. "

"Co zaś się świata tyczy to potrzeba mu naszych rąk i serc" Z tym też się najzupełniej zgadzam... ale to wcale nie znaczy, że światu nie potrzeba PIĘKNA. I nie chodzi mi tu tylko o piękno kobiecego ciała!!! (żebyś mnie znowu żle nie zrozumiał) Chodzi mi tu o piękno pojmowane bardzo bardzo szeroko. BÓG jest PIĘKNEM. Także kobieta ma być odbiciem Boskiego piękna na świecie. Chodzi mi o piękno pochodzące od Boga - popatrz na gwiazdy, góry, wodospady, zachody słońca... To jest Boskie piękno! Takie Boskie piękno jest także w każdej kobiecie niezależnie od tego czy ma lat 10, 20 czy 80."Wiecie ile można zobaczyć w oczach kobiety...?:)" - to są słowa Otto a nie moje. Sugerujesz, że piękno wcale nie jest takie istotne. Pozwól Otto, że znowu zacytuję Twoją wypowiedź;) - "Piękno może być najpotężniejszą rzeczą na świecie. Piękno przemawia. Piękno zaprasza. piękno karmi. Piękno przynosi ulgę. Inspiruje. Piękno jest transcendentne. Przyciąga nas do Boga... "

Napisałeś, że "zdaje się że lepiej urzekać swoim ludzkim dobrem, otwartością, rozumem etc " niż kobiecym wdziękiem. Ale zdaje mi się, że w takim kobiecym wdzięku plynącym z serduszka wszystko to się zawiera - dobroć, otwartość, wrażliwość, subtelność, delikatność, łagodność itd.

"Co zaś się "kokietowania" tyczy to bywa ono czasami (a nawet często) bardzo denerwujące dla osoby kokietowanej a osoba kokietująca nawet sobie z tego sprawy nie zdaje, to tak dla przemyślenia :-)" Musisz o tym wiedzieć, że ja do osób nachalnych i natarczywych z pewnością nie należę;) W takich sprawach trzeba mieć po prostu wyczucie... A chęć do takowych pogaduszek musi płynąć z obu stron:) To na pierwszy rzut oka widać z kim można sobie pożartować a z kim nie. A zresztą z mojego doświadczenia wynika, ze to raczej faceci są bardziej skłonni do inicjowania takich pogaduszek;)

Jeszcze na koniec (tak żeby wszystko było jasne:) Ja wcale nie neguje, że w człowieku to dusza jest najważniejsza!!!!!!!!!!!!!!!!! "tą cząstką Bożą, nieograniczoną i nieśmiertelną w człowieku jest nasza Dusza" - najzupełniej się z Tobą zgadzam i nigdy nie twierdziłam, że jest inaczej! Nie od dzisiaj wiadomo, że prawdziwe piękno pochodzi z WNĘTERZA!!! Moim zdaniem kobieta jest wtedy prawdziwie piękna kiedy ma piękną DUSZĘ. To wewnętrzne piękno odbija się w jej oczach i w całym ciele. Nie wiem dlaczego sądzisz, że myślę inaczej. Ja tylko pisałam o tym, żebyśmy nie dyskredytowali naszego ciała ale to wcale nie znaczy, że chcę przez to zminimalizować znaczenie naszej duszy.

Ostatnio na stronie www.mateusz.pl znalazłam pewien artykuł. Zamieszcze tutaj fragmencik bo myślę, że może wniesć coś do naszej dyskusji.

"Czy człowiek może w jakiś sposób zrezygnować ze swojej duchowości lub też zniszczyć ją w sobie?

Oczywiście, że nie. Próba zniszczenia jednej ze sfer człowieka, jest próbą zniszczenia całego człowieka. Człowiek może udawać, iż nie dostrzega swojego wymiaru duchowego, ale to nie zmienia faktu, iż duch pozostaje integralną częścią człowieczeństwa. Człowiek może wprawdzie nie uznawać sfery duchowej określając siebie materialistą, ale zachowania ludzkie (nawet te najbardziej zewnętrzne) zwykle temu przeczą.

Człowiek może zresztą zaprzeczać nie tylko istnieniu wymiaru duchowego. Może również udawać, iż nie posiada ciała lub też emocjonalności. Zawsze istniała pokusa religijności, która traktuje człowieka jako bezcielesną istotę. Angelizm duchowy to jedna z większych pułapek w życiu duchowym. Jednym z bardzo ważnych kryteriów dojrzałej religijności człowieka jest jej dążenie do spójności całego człowieka. Dojrzała religijność scala wewnętrznie, integruje, jednoczy. To właśnie życie duchowe, życie religijne jest zwornikiem integracji, jest tym, co porządkuje całe życie człowieka, zarówno jego przeszłość, jak również jego teraźniejszość i przyszłość. Św. Paweł mówi, iż chrześcijanin nie walczy z ciałem i krwią, czyli z naturą ludzką, ale walczy z nieprzyjacielskimi mocami na wysokości.

Natomiast jednym z najważniejszych kryteriów fałszywej religijności jest izolowanie czy wręcz przeciwstawianie sfery duchowej sferze cielesnej, psychicznej i emocjonalnej. Taka religijność nie tylko nie jednoczy, ale rozbija wewnętrznie, nerwicuje człowieka."

Tym cytatem zakończę swój wpis. Mam nadzieję, ze wybaczycie mi, ze tak się rozpisałam... ;) Ale niedługo wybieram się na pielgrzymkę do Czestochowy więc nie będę tu przez jakiś czas zaglądać. Mam prośbę do innych zaglądających tu mężczyzn i chłopców - napiszcie co wy o tym wszystkim myślicie. Myślę, że wasze spostrzeżenia mogą być bardzo cenne:)

Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie
Z Bogiem:)1535 )
 tomko66, e-mail: tomko66@interia.pldata: 30.07.2007, godz: 09:46

Dziewietnaście lat temu byłem na rekolekcjach oazowych w Powidzku koło Żmigrodu. Poznałem tam wspaniałych ludzi, niestety potem kontakty się zerwały. Jeśli jest ktoś, kto był także na tych rekolekcjach i odwiedza tą strone, to niecha się odezwie. Dla ścisłości przypomnę: Powidzko, pierwsza połowa sierpnia 1988 r., a nad wszystkim czuwał ks. Andrzej Wardawa z Namysłowa... Pozdrawiam wszystkich źródełkowiczów

1534 )
 do Kinglo, lat 30data: 30.07.2007, godz: 00:31


Witaj : )

Wiesz, tak mi się wydaje, że tak naprawdę to TY nie pokochałaś tego księdza, tylko TEGO kogo on reprezentuje, każdy ksiądz jest poświęcony i nawet czasem nie zdaje sobie sprawy ile jego słowa potrafią zdziałać, czasem nawet sam widok księdza w sutannie cieszy, podobnie widok siostry zakonnej.
Wiele razy się dziwiłem jak ksiądz może tyle wiedzieć o miłości, kobietach i ich sposobie bycia... ale ksiądz ma inną wiedzę nie pochodzącą od niego.
Bardzo dokładnie to jest opisane w "Dzienniczku s. Faustyny"
Młodzi ludzie pragną aby ktoś im pokazał drogę, pomógł ... i czasem rodzi się uczucie i jestem pewien że w Twoim przypadku nie jest to takie uczucie jakie podzi się między mężczyzną a kobietą!

Przemyśl tak naprawdę co czujesz i dlaczego, pewnie masz jakieś powody dla którego ten ksiądz stał sie Tobie w jakiś sposób bliski ...?
Z PANEM BOGIEM !!!

1533 )
 kinglo, lat 21, e-mail: kinglo@op.pldata: 29.07.2007, godz: 22:25

Pokochałam księdza... nie potrafie sobie z tym poradzić, wariuję... to uczucie jest tak wielkie, że nie znajduję słów, aby to wyrazić... a on trakruje mnie jak powietrze, jak intruza, wie o moim uczuciu, a nie stać go zawet na to, żeby ze mną porozmawiać... a przecież ja tylko o to proszę... bo jak mogę liczyć na cos wiecej...? Boże, co robić?! Nie radze sobie z tym bólem... Pomórzcie mi...

1532 )
 Otto, lat 23, e-mail: miki.10@interia.pldata: 29.07.2007, godz: 21:10

Widzę, że jednak są tu osoby, które też czytały "Urzekającą". (Caroline):)
Tak, wiem co pomyślicie... jestem facetem a to książka dla kobiet. Ten kto ją przeczytał stwierdzi jednak, że jest to również książka o kobietach. Ja również ją gorąco wszystkim polecam. Także "Dzikie serce".
Zgadzam się z Caroline. Podobają mi się kobiety, które potrafią urzekać, nie wstydzą się i nie ukrywają swojej kobiecości. I rzeczywiście w takich kobietach dostrzega się piękno Boga. Wiecie ile można zobaczyć w oczach kobiety...?:)
Niestety mam wrażenie, że niektóre panie myślą, że jak pokażą więcej ciała to są kobiece. To tylko rozbudza pożądanie.
Ja osobiście unikam takich dziewczyn:)

Podzielę się z Wami jeszcze jedną refleksją. Wczoraj byłem w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie na "urodzinach Karoliny". (Był tam ktoś z Was?)
Niezwykłe miejsce... Już po przekroczeniu progu sanktuarium odczuwa się taki wewnętrzny spokój, tak jakby Ktoś cię serdecznie zapraszał do środka... I to nie tylko moje odczucie. Spotkałem tam mnóstwo urzekających dziewczyn:) Tak trzymać!
Pozdrawiam!

1531 )
 władysław, lat 38data: 29.07.2007, godz: 19:49

Pozdrawiam wszystkich przygotowujących się do 27 krakowskiej pieszej pielgrzymki do Częstochowy ,to piękne rekolekcje w drodze, proszę o modlitwę za tych co idą pierwszy raz , ja idę już trzynasty raz a co roku przeżywam to tak jak bym szedł pierwszy raz.
DO spotkania w Częstochowie. Szczęść Boże.

1530 )
 Reflexia, e-mail: cynamonka8@o2.pldata: 29.07.2007, godz: 19:46

Witajcie! Pragnę bardzo, bardzo podziękować WSZYSTKIM, którzy nawiązali do mojego wpisu, dzieląc się pomocnymi refleksjami : Karinie-Tobie i za modlitwę :), Bożence, oraz Caroline => za profesjonalne spojrzenie biblijne ;) ! W sposób szczególny dziękuję wszystkim , którzy postanowili mi coś przekazać drogą mailową.. Bardzo jestem wdzięczna Wam za czas oraz chęć okazania ciepłych myśli. Wszystkich Was polecać będę Bożemu Miłosierdziu w moich modlitwach. Bóg zapłać! Jezu Ufam Tobie

1529 )
 trędowatydata: 29.07.2007, godz: 18:57

Czołem:-) Tak sobie czytam co też Caroline tak pięknie napisałaś i myślę sobie że coraz mniej i nic już z tego nie rozumiem, no ale powiedzmy że nie wszystko trzeba rozumieć. Mogę się do tego odnieść jedynie z własnego punktu widzenia, może się powiedzie... pominę może milczeniem temat książek z "wyczerpującymi odpowiedziami na pytania" zwłaszcza jeśli te pytania dotyczą człowieka o którym słusznie powiedział poeta Jerzy Liebert "Uczę się ciebie i uczę, I wciąż cię jeszcze nie umiem...", ale nie ważne. Co zaś się tyczy o to jak to napisałaś "rozsiewanie wdzięku" to mam powiedzmy mieszane uczucia...i nie chodzi tu o przegięcia ani w jedną ani w drugą stronę, mnie osobiście smuci i zawsze smuciło niewymownie traktowanie człowieka przez pryzmat jego zewnętrznej powiedzmy prezencji i ludzie którzy redukują się do części swojego ciała, z mojego doświadczenia i ludzi (także dziewcząt) których spotkałem urzekający są ludzie którzy potrafią nie myśleć z perspektywy jak mnie widzą inni (czyt. płeć przeciwna) wdzięk jest czymś wrodzonym, zresztą jak wolność itp. i czym się więcej dopasowuje go do swoich oczekiwań tym bardziej groteskowy mamy efekt.
Co zaś się świata tyczy to potrzeba mu naszych rąk i serc nie przeceniałbym doniosłości niczyjego wdzięku, bez obrazy.
Napisałaś: "ja lubię urzekać chłopców swoim kobiecym wdziękiem;) I oczywiście nie chodzi o to by wzbudzać w nich pożądliwość!" i tak sobie myślę że nie dałbym sobie ręki a co dopiero głowy uciąć że jest to możliwe tak do końca, zdaje się że lepiej urzekać swoim ludzkim dobrem, otwartością, rozumem etc itp a nie tłumaczyć sobie że kwestie o których piszesz da się formalnie i bezsprzecznie rozdzielić...nawet jeśli nie ma się takowych intencji. Acha, co zaś się tego światła z Ewangelii tyczy to zdaje się czego innego dotyczyło, ale może się mylę, nie wiem.
Co zaś się "kokietowania" tyczy to bywa ono czasami (a nawet często) bardzo denerwujące dla osoby kokietowanej a osoba kokietująca nawet sobie z tego sprawy nie zdaje, to tak dla przemyślenia :-)
Reasumując, system twój powiedzmy ciekawy to jednak z punktu widzenia ogólnoludzkiego jak dla mnie nie bardzo odpowiedni, dosyć tak swobodnie interpretujesz fakty na użytek tejże filozofii...ciało jakkolwiek piękne i dobre to jednak tą cząstką Bożą, nieograniczoną i nieśmiertelną w człowieku jest nasza Dusza, to co jak mawiali mędrole: "No to, cym-ześ cłeku jest? Mos noge, aleś przecie nie nogóm. Mos brzuch, aleś przecie nie brzuchym. Mos pluco, aleś przecie nie płucym. Do reśty mos i cialo, aleś przecie nie ciałym. No to cym-ześ cłeku jest? I Jędrek pedzioł: dusóm. Dusóm ześ cłeku, a nie ciałym. No to, kie juz telo wies, to powiedz-ze jesce, co takiego w tyj dusy widzis? A Jędruś na to: tam jest je cnota! A to zaś co? Jędrek na to: To jest to, dzięki cymu cłek jest dobry..."
Zatem życzę szczęścia i Pokoju Bożego wszystkim i jakiejś może głębszej refleksji o człowieku :-) Do miłego zatem!

1528 )
 Caroline, e-mail: fields-of-gold@wp.pldata: 29.07.2007, godz: 16:10

Witam:)

Chciałabym jeszcze nawiązać do wpisu Reflexji. Od siebie mogłabym Ci polecić przeczytanie książki, którą cytował Otto i którą ja także niejednokrotnie cytowałam - chodzi mi o "Urzekającą" Johna Eldredge'a. Myślę, że znajdziesz w niej wyczerpującą odpowiedz na swoje pytanie:)

Jeżeli o mnie chodzi uważam, że Twoja Mama miała rację. Myślę, że chrześcijańskie kobiety często źle pojmują rolę jaką mają odegrać. Często myślimy, że szczytem naszej kobiecości jest to byśmy były grzeczne, mile i usłużne... Tymczasem Biblia roztacza przed nami trochę inną wizję kobiety - tajemniczej, ponętnej, niebezpiecznej, urzekającej... Nie wierzycie - poczytajcie sobie historie biblijnych kobiet :) Polecam chociażby historię Rut (zwróćcie uwagę na to jak zdobyła względy swojego przyszłego męża Booza;) Albo inna piękna historia - Estery, która właśnie dzięki swojemu wdziękowi, pięknie i kobiecości uratowała cały swój naród przed zagładą.

Jeśli o mnie chodzi to też jestem osobą głęboko wierzącą a Bóg jest w moim życiu najważniejszy. Zamierzam zachować czystość do ślubu i należę do RCS. Ale mam trochę inne podejście do swojej kobiecości niż Reflexia. Owszem najzupełniej się z tym zgadzam, że nie można prowokować chłopców swoim ubiorem i wyglądem ale to wcale nie oznacza, że nie możemy podkreślać swojej kobiecości:) Jak to zacytował Otto kobieta jest odbiciem pięknego, urzekającego Boga. Dlatego moim zdaniem powinna ona świecić blaskiem swojej kobiecości i rozsiewać swój wdzięk a nie skrywać się za maską pobożności. Światu potrzebne jest nasze piękno...

Pozwolę sobie tutaj zamieścić mały fragmencik z Ks. Estery: " Trzeciego dnia, gdy skończyła się modlić, zdjęła szaty pokutne i przyodziała się we wspaniałości swoje. A gdy już wyglądała wspaniale, pomodliwszy się do Boga, który widzi wszystko i ocala, wzięła ze sobą dwie służebnice. Na jednej z nich opierała się jakby omdlewająca z rozkoszy, a druga szła za nią, powiewną czyniąc jej szatę przez jej podtrzymywanie. I zapłonęła wdziękiem swej piękności, a oblicze jej rozweseliło się niby upojonej miłością (...)." Taka jest Boża kobieta!

Wracając do tematu ja lubię urzekać chłopców swoim kobiecym wdziękiem;) I oczywiście nie chodzi o to by wzbudzać w nich pożądliwość! Chodzi o ten blask w ich oczach i delikatny uśmiech rozjaśniający twarz który pojawia się gdy widzą piękno i dobro Boga przenikające przez kobietę. Sam Jezus mówił, że "Nikt nie zapala światła i nie stawia go w ukryciu ani pod korcem, lecz na świeczniku, aby jego blask widzieli ci, którzy wchodzą"

Osobiście uważam też, że nie ma nic złego w takim niewinnym "kokietowniu"czy jakby to tam nazwać;) Sama kiedyś na kazaniu usłyszałam, że Jezus flirtował przy studni z kobietą Samarytańską :)

A tak w ogóle to mam wrażenie, że wiele chrześcijan traktuje swoją seksualność jak "dziecko macosze". Chyba zapominamy o tym, że WSZYSTKO co stworzył Bóg było DOBRE. Także nasza seksualność jest dobra! Jest darem od Boga. A seksualność nie sprowadza się tylko do współżycia ale ma znacznie szerszy i transcendentny wymiar.

A tak w ogóle to polecam lekturę Pieśni Nad Pieśniami - myślę, że ten piękny utwór śmiało można określić mianem erotyku :)

Pozdrawiam was wszystkich serdecznie:)
Z Bogiem


1527 )
 karinadata: 29.07.2007, godz: 16:00

Prośba do wszystkich idących na pielgrzymkę pieszą do Czestochowy- o modlitwe w intencji forumowiczów zródełka!
Wspomnijcie o nas i jakis odcinek drogi ofiarujcie w tej intencji!
Modlitwa wspolnotowa ma większą moc! Ja nie dam rady isc na pielgrzymkę ale obiecuję modlitwę szczeg. na spotkaniach modlitewnych, czuwaniach itp. pozdrawiam:)

"..jesli dwaj na ziemi zgodnie o coś proszą..., wszystkiego użyczy wam Mój Ojciec.."

1526 )
 Ela 39 Kraków, lat 39, e-mail: elarataj84@wp.pldata: 29.07.2007, godz: 12:21

Szukam fajnych przyjaciół z okolic Krakowa do wspólnego korespondowania.
Chcialabym zawrzeć przyjaźnie,znajomości.Jeżeli masz życzenie to napisz do mnie.
Moj numer gg 2796685

1525 )
 mała_zdwdata: 29.07.2007, godz: 11:34

Panie Jezu dziękuję za dzisiejszą Eucharystię, Twoje Słowo.... Proszę Cię o potrzebne łaski, za moją rodzinę, za grzeszników, zmarłych, za tych, którzy potrzebują modlitwy. W intencji wszystkich Źródełkowiczów. Z Panem Bogiem, pięknej niedzieli kochani.

1524 )
 beata, e-mail: BeLand@interia.eudata: 29.07.2007, godz: 10:49

Dzięki za maile od podobnych przypadków jak ja!
odpisze wiecej w tygodniu,widze jest nas więcej zawiedzionych..:/

mam nadzieje ze jest gdzies jakis facet dla mnie..? ? ? ?

Betka, popieram! Twoje podejscie jest the best, choc ja tak nie robię(narazie!) ale trzeba sobie radzic a nie siedziec i narzekac.


1523 )
 Eladata: 28.07.2007, godz: 23:58

Karina bardzo Ci dziękuję. Trudno jest czekać, cóż cierpliwość jet cnotą, mam sposobność sprawdzić się, ale Bóg jest moją siłą i nadzieją i cokolwiek się stanie przyjmę to jako Jego Wolę.
Pozdrawiam

1522 )
 betka, e-mail: beatusa@poczta.fmdata: 28.07.2007, godz: 19:14

a ja mysle ze my czesto za bardzo zwalamy wszystko na Pana Boga..odpowiedzialnosc za znalezienie męża/żony.. ja nie jestem za tym by siedziec i czekac az Pan Bóg zesle kandydata na męża.. szczęsciu trzeba dopomóc! jak nie pójdę tam.. tylko bede siedziec w domu( bo Pan Bóg ma mi podesłac )to nigdy sie nie doczekam. Owszem jak ktos ma prace gdzie jest duzo wolnych chłopców to moze ma szanse na poznanie ale jak ktos nie pracuje lub w biurze z samymi kobietami..lub zonatymi to szanse są marne i nawet Pan Bóg nie spusci z góry .. to moje zdanie i nie mam zamiaru przestac szukac.. ktos napisał:nic na siłę, tylko z tego nic nie robienia i czekania mozna sie nigdy nie doczekać!
SZUKAJCIE A ZNAJDZIECIE...

1521 )
 Anna, lat 27data: 28.07.2007, godz: 18:16

Do Małej26
O której godzinie jutro na czacie??

1520 )
 rozdrożedata: 28.07.2007, godz: 16:54

Cześć wszystkim,
czytam od czasu do czasu Wasze wypowiedzi i tak sobie myślę: czy jest sens takiego poszukiwania kobiety, czy mężczyzny? ( tęskonta w sercu istnieje u każdego, lecz czy rzeczywiście za osobą, a nie za Miłością Największą? jak to jest?) Wiele osób tutaj było już w związkach, było także samemu/ samej lub poszukuje, albo i nie próbując wtopić tą część siebie w inne zajęcie. Czy to naprawdę od Nas zależy, czy jest Ktoś bliski przy nas w sensie człowieczej dłoni?
Jeden powie: to przecież Twój wybór? Ale czy rzeczywiście, skoro Pan Bóg pokazuje nam kogo chce, a Ty albo przyjmujesz do poznania tą osobę, badź nie.
Zastanawiające jest to, chociaż wiemy, że żaden człowiek nie powinen być sam. Uważam, że większość z nas jest osamotnionych często, a nie samotnych, gdzie występuje taka mała luka, z którą czasami nie wiadomo co począć.

Rozdroże drogi
->?
->?
->?
serdecznie pozdrawiam

1519 )
 Mała 26, e-mail: mala261@onet.eudata: 28.07.2007, godz: 16:12

Kochani! mam pytanie: w szczecinie w dniach od 16.08 - 20.08 ma sie odbyc zjazd salezjańskiego ruchu młodzieżowego Kocham Cie, Zycie! czy kos z was bedzie moze bral udzial w tym zjezdzie? z gory dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam, z Panem Bogiem!

1518 )
 trędowatydata: 28.07.2007, godz: 12:35

"Oni się już dawno nie kochają i być może nawet nie kochali się nigdy. Są ze sobą bo się boją. Samotności, czyli boją się tej jedynej być może rzeczy, której można się nie bać - myślał Michał Kątny" Nic więcej nie dodam, żeby nie było że jakąś tanią powiedzmy agitację prowadzę czy może nie rozumiem tego dojmującego braku, słonego smaku albo że rozumiem wszystko na opak. Tak było jest i będzie że ludzie samotni będą i na dodatek będą się mijać codziennie i nigdy się nie spotkają bo do tego trzeba jednak czegoś więcej niż chęci o kwiecistego języka, a już na pewno nie wtłaczanie człowieka w ograniczoną przestrzeń swoich planów...człowiek po prostu musi oddychać, trzeba to czasami starać się choć zrozumieć. Narazie!

1517 )
 magda, e-mail: mgargadna@gazeta.pldata: 28.07.2007, godz: 12:06

hej
chciałam przypomieć wpis nr 25329 z dn 22.07.2007, godz: 21:33
i zaprosić wszystkich
jutro na czat na źródełku

do zobaczenia:)


1516 )
 Oladata: 28.07.2007, godz: 11:14

Do singielka, Zuza, Beata i innych samotnych: ja również jestem tym tzw "singlem", choć wierzę że to się zmieni, naprawdę ostatnio tak bardzo wierzę że to się kiedyś zmieni, czy wiecie ilu jest dziś samotnych młodych ludzi?? i to naprawdę wartościowych, choć wiem że na ulicach spotkać można przeważnie same pary, ale uwierzcie że wielu jeszcze nie odnalazło swoich miłości... nigdy nie wiemy co nas jeszcze pięknego czeka :-)) życzę wszystkim więcej wiary i nadziei!

1515 )
 mała_zdw, lat 21data: 28.07.2007, godz: 11:10

Kochani źródełkowicze !!!! Myślę, że nie warto się rozczulać, boleć nad swoim losem..... Należy powierzyć Bogu swoje troski: swój ból, smutek, samotność, cierpienie - wszystko !!!! Zaufać Bogu bezgranicznie, porozmawiać z Nim jak z najlepszym Ojcem, Pocieszycielem - tym, który potrafi wszystko. Powiedzieć Mu o wszystkim, a On pomoże. Bóg nikogo nie zostawia kto się do Niego zwraca.
Możesz ofiarować swoje cierpienie, swój krzyż Bogu. Uczestniczyć w Jego cierpieniu , a potem Zmartwychwstaniu. Ciesz się Bogiem jak dziecko. Tym, że wiesz, że ON jest........
Zawsze dziękuj i powtarzaj: Jezu ufam Tobie. Trwaj w ufności z nisko pochyloną głową. Bój jest wielki !!!!!!!!!!!! Nie musisz Go szukać daleko. Nie trać czasu na doczesne zmartwienia jest Ktoś kto na Ciebie czeka z szeroko otwartymi ramionami :)))
Pozdrawiam Was serdecznie :)))

1514 )
 Karolina, lat 27, e-mail: 52anilorak@interia.pldata: 28.07.2007, godz: 10:24

Smutek serca łamie siłę!!!! Ludziska troszkę więcej optymizmu! Wiele rzeczy zależy od nas samych! Nie można usiąść i ciągle narzekać. Zobaczcie ile w nas smutku. Czas na zmiany! Pogodnego dnia, mimo deszczu za oknem (przynajmniej w Sz-nie) :):):)

1513 )
 beata, e-mail: BeLand@interia.eudata: 28.07.2007, godz: 08:43

do barbie............, ja tez naleze juz do klanu ("starych panien"-nie lubie tego okreslenia-wole "singiel")( mam 31l. ) nie mam faceta.
Miałam ale dostałam "kopa" mimo iz moj kochany składał deklaracje, jak sie okazały puste?.. odcierpiałam swoje. Rozumiem samotnych! w żadnym wieku nie jest łatwo samotnemu.

Przepraszam jesli za ostro mój wpis wygląda, odnosnie L , samotnych. Mam nerwówkę w pracy...znów szef przegina... nie wiem na czym stoję..Jednak zdania nie zmieniam, z kazdej sytuacji jest jakies wyjscie , nawet ze staropanienstwa. Mozna byc samotnym w kazdym stanie.

jestem bardziej optymistką i staram sie nie wpadac w panike, nie myslę na zapas co będzie? Barbie szukaj jakiegoś rozwiązania! na wsi napewno trudniej samotnej kobiecie..

sama odkrywam powołanie, i targuje sie z Panem Bogiem! ,nadal mysle ze wolę byc z kims niz sama. Ale tez nic na siłę.. Jeśli On tak uważa?
najwazniejsze miec jakis cel..

Czasem z koleżanką idziemy w pewne miejsca i widze ze inni mają duzo gorzej.

Obecnie po nieudanym zwiazku mam dosc "facetów", musze jakos nabrac dystansu..ale mam paru kolegów w pracy, na grupie, potrzebuje z nimi rozmowy, kontaktu. Mysle, ze to wazne dla kobiety w moim wieku?

Samotnym radziłabym aby robili wszystko by miec towarzystwo i nie uzalali sie nad swoim losem. Ja tego nie lubię! Jak widze ze ktos sie użala, a nie można mu pomóc uciekam od takich osób.
Trudno takiej osobie pomóc.. poza tym kazdy w swoim zyciu ma jakies cierpienie..

Dobrego dnia i wiecej odwagi zycze! jest nas wielu.. Bóg z nami!!! wiec musimy na Kims sie oprzec i nieś swoj krzyż,, nawet najtrudniejszy.. amen

1512 )
 Zuzadata: 28.07.2007, godz: 01:10

Z boku może to wyglądać zupełnie inaczej niż jest w rzeczywistości. Ja mieszkam w małym miasteczku. Udzielam się społecznie - wszędzie mnie pełno i nawet czasami samotność wcale mi tak nie dokucza. Często nie mam na nią czasu to jednak wciąż tęsknię do spełnienia się w roli żony i matki. Marzę o tym, aby założyć swoją rodzinę. Najciężej jest wtedy, gdy słyszy się - "no może byś już wyszła za mąż", "weź już zrób coś z twoim życiem". A ja naprawdę bardzo bym chciała, ale nie wiem czy jest to zgodne z wolą Pana Boga skoro po tylu prośbach, odprawionych mszach i pielgrzymkach w tej intencji On wciąż pozostawia mnie samą (bez mężczyzny).

1511 )
 singielkadata: 28.07.2007, godz: 00:23

Wiele padło tutaj wypowiedzi na temat tego czy warto być samemu czy lepiej być z kimś. Sporo Osób boi się samotności, jeszcze inni boją się związać z kimś na stałe. Wydaje mi się, że jest to kwestia bardzo indywidualna i trudno komuś, kto naprawde chce poznać swoją druga połowę (jak to się ładnie określa) powiedzieć nie martw się-życie w pojedynke jest świetne. I odwrotnie jeśli komus jest dobrze samemu to nie ma sensu, żeby wiązał się z kimś na siłe...Osobiście myślę, że samotność bardziej dokucza jednak kobietom, ponieważ ze swej natury są bardziej wrażliwe i uczuciwe. I nie wystarcza im tylko kariera czy realizacja na płaszczyźnie zawodowej. Chyba nie znam kobiety, która nie chciałaby być szczerze kochana, a tu różnie bywa z tą miłością ze strony mężczyzn. Kochają nas zazwyczaj jak rzeczy...Zresztą często wybierają kobiety z którymi można się pokazać, pochwalić przed kolegami... I tylko rodzi się pytanie:gdzie tu jest miłość...Nie wiem. Nie chce też uogólniać, pewnie są wyjątki, ale takie ja mam doświadczenia. Kobiety spragnione czyjegoś ciepła, uczucia często nabierają się na okrągłe słówka i potem bardzo, bardzo cierpią.
O sobie napisze tyle. Jestem kobietą:) i jak zdecydowana większość z nich chciałbym być kochaną. Nie dlatego, że boję się być starą panną (bycie singlem jest nawet modne ostatnio, szczególnie w mieście), nie dlatego, że nie radzę sobie w życiu (zarabiam na siebie, wiem do czego służy młotek, śrubokręt, itp.), nie dlatego, że nie mam znajomych, ale dlatego, że taka jest potrzeba mojego serca. Jaka jest radość z sukcesów w pracy jeśli nie można jej z kimś podzielić? Właśnie dlatego jestem typowym przedstwicielem człowieka XXI wieku, którego trapi już tylko jeden głód - głód MIŁOŚCI. W biegu, w pośpiechu przebiegamy obok siebie. Codziennie widze obojętne twarze w tramwaju. Chciałabym czasami krzyczeć: Dlaczego? W szpitalach, w domach starców, w domach dzieckach- ludzie chorzy na samotność. Kiedyś w szpitalu miałm okazję zobaczyć staruszkę, której rodzina się "pozbyła"... Do dziś mam jej obraz przed oczami. Chciałam coś jej powiedzieć, pocieszyć, ale co można powiedzieć człowiekowi, którego ból jest większy niż wielu z Was może sobie wyobrazić... Chyba jedyne co można zrobić to potrzymac za rękę. Wielu moich znajomych żyje chwilą i przyjemnościami. Od imprezy do imprezy. Wino, kobiety i śpiew. Rodzina-przeżytek, po co się poświęcać. Dzieci-same kłopoty. A poza tym ile takie dziecko kosztuje? Nie stać nas! Skąd ja to znam. Samo życie. Tylko się potem nie dziwmy i nie pytajmy: dlaczego na starość ktoś odstawi nas jak bezużyteczny mebel. Tylko się potem nie zastanawiajmy: dlaczego, gdy pojawią się w naszym życiu problemy nagle jesteśmy sami. Czasami z moimi "średniowiecznymi" poglądami czuje się jak samotna wyspa. Nie, nie bedę ukrywać, że czasem cierpię i czasem płacze w poduszkę powtarzając sobie, że musze być dzielna. A przecież jestem kobietą i czasami mam dość bycia dzielną. Chciałbym móc przy Kims, choć przez chwilę być słabą, nie bojąc się, że to wykorzysta...Przytulić się...Wiem, że wielu pewnie powie-chcesz być kochana to kochaj. Na ile to możliwe staram się tak postępować w swoim życiu. Jednak czasami, żeby móc coś dać trzeba samemu to mieć...I nie jest prawdą, że widzę tylko złe rzeczy na świecie. Potrafię się także cieszyć ze wszystkich sił i z całego serca. Poznałam też wielu Wspaniałych Ludzi, którzy zrobili na mnie ogromne wrażenie siłą swej osobowości, niezłomnością zasad i odwaga bycia innymi. Dzięki Bogu, że są. Jednak czasami kiedy odżywa w mnie brak ciepła i miłości w dzieciństwie, wielokrotnie zawiedziona miłość oraz poczucie samotności. Kiedy w piątkowy wieczór nie mam do kogo się odezwać - mój smutek jest wielki. Płacze. Tak jak dziś.....Dziś jednak postanowiłam podzielić się tymi strzępkami wypowiedzi z Wami...Szczerze tak, jak teraz czuje. Dzięki za przeczytanie. Trochę mi lepiej. Przepraszam za chaos wypowiedzi, ale musiałam to z siebie wyrzucić. Wybaczcie, że zajełam tyle miejsca na stronce...Gdyby Ktoś z Was zechciał się za mnie pomodlić to byłabym szczęśliwa. Trzymajcie się i pamiętajcie: Wy jesteście solą ziemi..., Wy jeteście światłem świata.....

1510 )
 gosiadata: 28.07.2007, godz: 00:08

Czy możliwe jest spodkać jeszcze tego kogo kocham,czy lepiej zapomnieć ?

1509 )
 basia, lat 26data: 27.07.2007, godz: 23:43

Nie trać ducha podczas obecnych przeciwności: dopóki twoje serce jest wierne Panu, On nie dozwoli, by ciężar utrapienia przewyższał twoje siły. On wraz z tobą będzie dźwigał ciężar twego utrapienia. Skoro zauważy, że masz dobrą wolę, nachyli się, aby na swe ramiona wziąć twój krzyż. (

1508 )
 Barbie, e-mail: bata700@wp.pldata: 27.07.2007, godz: 22:38

BEATKO, pewnie jestes jeszcze młoda i masz faceta u boku?
czy wiesz co moze przezywac kobieta po 35-40 bez rodziny? Wiem rodzina tez nie gwarantuje szczęscia..ale nikt nie mysli takimi kategoriami.. Ja ciągle slysze za uszami "stara panna", chyba wolałabym byc rozwódką! mieszkam na wsi wiec wiem..
Ufam Bogu ale nie zmienia to faktu ze cierpię. chciałabym byc anonimowa wyjechac, moze w duzym miescie inaczej bym to przezywała?
Jednak nie odbierzcie mnie zle, kazdemu dobrze zycze. Chciałabym cos robic dla innych ale mieszkam za daleko, Chyba jedyną alternatywą jest wyjazd do miasta..
moze moje zycie sie odmieni.. jak będe komus potrzebna. Dzieki za zaszczepianie odwagi wszystkim tutaj!

1507 )
 samotny Man, e-mail: michal72@vp.pldata: 27.07.2007, godz: 22:19

do desperatów: chyba kazdy boi sie starokawalerstwa.. boimy sie bardziej tego co powiedza inni, ze wezmą nas za dziwaków..
MI tak bardzo zycie singla nie przeszkadza, mam kontakty.. moze dlatego,
nie wiem jak bym miał 40 lat , nie myslę o tym. Ale teraz zycie singli w duzych miastach jest normalne, nie ma pojęcia stary.. stara panna..

1506 )
 Bożenka, lat 22, e-mail: bomy22@wp.pldata: 27.07.2007, godz: 21:58

Pan Bóg wysłuchuje każdą naszą modlitwę...tylko czasami mówi nie...pozdrawiam:)

1505 )
 karinadata: 27.07.2007, godz: 21:39

Ela! ...wyznałas komus uczucie? wziełas sprawy w swoje ręce? :)
Napewno takie oczekiwanie ciągnie sie jak wiecznosc.. cokolwiek sie wydarzy bądź dzielna i wierz ze warto sie starać. Pomodle sie za Ciebie...czy Pan Bóg wysłucha? nie wiadomo:) najważniejsze jest Twoje dobro:) pozdrawiam:)

1504 )
 nika, lat 31data: 27.07.2007, godz: 21:27

27-28-29 lipca u stóp Matki Boskiej Piekarskiej w Piekarach Śląskich odbywa się II Ogólnopolski Festiwal Twóczości Chrześcijan "DLA JEZUSA" .... film, teatr, wspólna modlitwa, koncerty ewangelizacyjne jutro min. Arka Noego, 2 Tm 2,3, New Life'M z M. Szcześniakiem a w niedzielę New Day, T. Kamiński, Deus Meus. Więcej inforamcji dla zainteresowanych na http://www.jezus.com.pl/festiwal/profe001a.html Z Bogiem:)

1503 )
 Bożenka, lat 22, e-mail: bomy22@wp.pldata: 27.07.2007, godz: 21:17

Do Otto:)Dzięki serdeczne za miłe słowa...zacytowane przez Ciebie słowa z książki, zawierają niebywałą prawdę, którą powinna odkryć w sobie każda kobieta:):):)Piękno to faktycznie tajemnica...Pozdrawiam:):):)

1502 )
 samotnadata: 27.07.2007, godz: 21:06

A skąd jesteś NIECHCIANY SINGLU?

1501 )
 Ela, e-mail: ela.137@interia.pldata: 27.07.2007, godz: 20:50

Bardzo proszę o modlitwe w intencji mojego znajomego Grzegorza. Ja cały czas czekam na odpowiedź, pozostała mi już tylko modlitwa. Zawierzyłam tą znajomość Ukochanemu Jezusowi i czekam...
Pozdrawiam cieplutko wszystkich Źródełkowiczów :)

1500 )
 Otto, lat 23data: 27.07.2007, godz: 20:19

Witam wszystkich, którzy odwiedzają tą stronkę!
Czasem tu zaglądam i często czytam wasze wypowiedzi.
Dziś postanowiłem napisać:) Spodobał mi się wpis Bożenki i Jej pełne mądrości odpowiedzi. Gratuluję takiego myślenia!:)
Pozwólcie (szczególnie drogie panie):), że zacytuję fragment pewnej mądrej książki:

"Istotą kobiety jest piękno. Została zamierzona jako wcielenie - nasze doznanie w ludzkiej postaci - Urzekającego Boga...Piękno jest tym czego świat oczekuje od kobiety...Więc posłuchajcie uważnie: piękno jest istotą, która zamieszkuje w każdej kobiecie. Zostało Jej dane przez Boga. Zostało dane Tobie...Piękno może być najpotężniejszą rzeczą na świecie. Piękno przemawia. Piękno zaprasza. piękno karmi. Piękno przynosi ulgę. Inspiruje. Piękno jest transcendentne. Przyciąga nas do Boga...
Kobiety są istotami wielkiej tajemnicy, nie problemami do rozwiązania, ale tajemnicami niosącymi radość...
Piękno jest najbardziej istotne i, tak najbardziej niezrozumiałe ze wszystkich cech kobiecości. Chcemy jednak, żebyś to wyraźnie usłyszała, ono jest istotą każdej kobiety nadaną jej w momencie stworzenia. Jedynym co blokuje nasze piękno, są nasze wątpliwości i obawy, ukrywanie się i zmagania, w które w rezultacie wpadamy.."

..."Urzekająca" John i Stasi Eldredge

1499 )
 Ewadata: 27.07.2007, godz: 19:32DESIDERATA

Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy. Tak to możliwe, nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi.

Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.

Jeśli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie.

Ciesz się zarówno swoimi osiągnięciami jak i planami. Wykonuj z sercem swą pracę, jakakolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu.

Zachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach - świat bowiem pełen jest oszustwa. Lecz niech ci to nie przesłania prawdziwej cnoty, wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu.

Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć: nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań jest ona wieczna jak trawa.

Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości.

Rozwijaj siłę ducha by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności. Obok zdrowej dyscypliny bądź łagodny dla siebie.

Jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa masz prawo być tutaj i czy to jest dla ciebie jasne czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki jaki być powinien.

Tak więc bądź w pokoju z Bogiem cokolwiek myślisz o jego istnieniu i czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są twe pragnienia: w zgiełku ulicznym, zamęcie życia zachowaj pokój ze swą duszą.

Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny.

Bądź uważny, staraj się być szczęśliwym.

(tekst znaleziony w starym kościele św.Pawła w Baltimore w 1692roku.)1498 )
 E.data: 27.07.2007, godz: 19:22

Nie daje sobie rady dlatego pisze. MAm lepsze dni, ale teraz ostatnio odczuwam wielki niepokój. Nie umiem wyrażić swojej opini, ulegam innym, na wszystko się godze. Drażni mnie taki stan, ale nie potrafie tego zmienić. Straciłam wiare w siebie, czuje sie niechciana. Osoba której ufałam odeszła z kimś innym. Nie radze sobie z życiem, niby wszystko na pozór wygląda dobrze, a wewnatrz roztargnienie. Proszę o modlitwe o mądrą miłość w moim życiu, o to żebym potrafiła poznać i wypełnić wolę Pana Jezusa. Proszę o to żebym umiała żyć w prawdzie.

1497 )


 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej