Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Źródełko ...czyli o darze rozmowy...


[ Dodaj wpis ]

[<<] [<] [552] [553] [554] [555] [556] [557] (558) [559] [560] [561] [562] [563] [564] [>] [>>]

Chcesz prosić o wspracie i modlitwe?
Dodaj prosbę do [ Skrzynki Intencji ]

 Karolina, lat 27, e-mail: 52anilorak@interia.pldata: 02.07.2007, godz: 23:38

Karol znam ten stan, długo w nim trwałam, ale od dnia wczorajszego uśmiecham się i ufam na nowo :) Dlatego też będę się modlić, by Tobie również się udało! Trwaj!

1166 )
 Caroline, e-mail: fields-of-gold@wp.pldata: 02.07.2007, godz: 22:59

Anioły... Ja tez odczuwam ich szczególną obecność w moim życiu. To wspaniale, kochane stworzenia, które nie raz mi pomogły... Nie możemy zapominać o ich istnieniu a szczegolnie o istnieniu naszego Anioła Stróża, ktory towarzyszył nam od początku naszego życia. Osobiście bardzo często rozmawiam ze swoim. Czasem proszę go o drobne rzeczy np. żeby mnie obudził o którejs godzinie albo przypominal o ważnych sprawach i on to robi! Karina ja też słyszałam o tym, że można wysyłać swojego Aniola Stróża do innych osób. Znam nawet jedną historię z sympatią bardzo podobną do Twojej :D A tobie Asiu polecam książkę "Ojciec Pio i Anioły". Nasz kochany Ojciec Pio niejednokrotnie korzystał z pomocy swojego Anioła i bardzo częto wysyłał go też do innych osób :D


Do Michała
Ja myślę, że Twojej koleżance bardzo potrzebne jest teraz Twoje wsparcie i Twoja obecność. To bardzo ważne. Czasem po prostu nie można znaleźć słów pocieszczenia i żadne rady nie koją bólu. Czasem jest tak, że nie możemy zmienić jakiejś sytuacji. Właśnie wtedy potrzebne jest, żeby być przy tej osobie, ktora cierpi. Dziewczyna w ciężkich chwilach potrzebuje jakiegoś przyjacielskiego, męskiego ramienia to daje jej siłę, żeby się nie poddawać.

"Nie potrzeba błyskotliwych słów ani odważnych czynów - często wszystko, czego potrzeba, to po prostu być, kiedy jest ciężko."

No i oczywiście módl się za nią. Módl się także o to, żeby Bog uzdrowil Twoje relacje z siostrą. Ja dolaczę się do tej modlitwy. Modlitwa ma naprawdę wielką moc!!

Pozdrawiam:)
Z Bogiem

1165 )
 karol, e-mail: karolk108@wp.pldata: 02.07.2007, godz: 22:32

Cześć, proszę o modlitwę, od stóp do głowy jestem "napełniony" lękiem, zwątpieniem, chociaż każdego dnia zaczynam dzień modlitwą i kończę go tak samo, martwię się o moje dzieci, o pracę gdy lęk się nasila czasem widzę "kątem oka" ludzi, a może cienie, nieraz wydaje mi się że ktoś mnie obserwuje, przechodzi obok mnie, a gdy chcę się mu przypatrzeć to znika, często nachodzą mnie myśli o śmierci jako jedynej uldze, jakbym był osaczony. Mimo że każdą wolną chwilę wypełniam modlitwą ogarnia mnie pewność że i tak jestem tutaj sam, że Bóg i tak nie usłyszy moich błagań bo przecież jestem zły i tyle razy Go zawiodłem... a nawet nie potrafię płakać...

1164 )
 Ewka, e-mail: ewka19879@wp.pldata: 02.07.2007, godz: 21:27

A jak myślicie, czy naszymi aniołami stróżami mogą być osoby nam bliskie które już odeszły z tego świata??? Pozdrawiam wszystkich Źródełkowiczów

1163 )
 Adrian, lat 25, e-mail: adek1003@o2.pldata: 02.07.2007, godz: 19:41

Szukam życzliwych ludzi którzy dobrze znają angielski i mogą mi pomóc w tłumaczeniach tekstów i w naucze języka.Postanowiłem nauczyć się angielskiego proszę o modlitwę aby udało mi się wytrwać w tym postanowieniu.
Pozdrawiam
zapraszam też na mojego bloga
http://adek1003.bloog.pl

1162 )
 Zagubionadata: 02.07.2007, godz: 09:07

To ja raz jeszcze.
Wspomniałam tylko jego imię w domu i zobaczyłam smutek w oczach mojej uklochanej Mamy. Nie wrócę do niego, nie chcę przez to wszystko przechodzić raz jeszcze...
Proszę o modlitwe
Z Panem Bogiem

1161 )
 monika, lat 24data: 01.07.2007, godz: 22:00

I ja też będę pamiętać o nas o 22.00 :)
Dosyć często jest tu poruszany wątek o samotności. Parę dni temu byłam na ślubie moich przyjaciól- Ona 33 lata, On 31. Jakieś 10 lat temu, gdyby wtedy się znali nawet na siebie by nie spojrzeli. I nie chodzi tu o wygląd zewnętrzny, a raczej o dojrzenie, ukształtownie swoich charakterów. Jasne, że mając dwadzieścia kilka lat też można być gotowym do małżeństwa, ale może Pan Bóg daje czas samotności własnie po to by wykorzystać go jak najlepiej na ukształtowanie siebie, tak by być najodpowiedniejszym dla tej drugiej osoby...

1160 )
 Leszekdata: 30.06.2007, godz: 21:02

Do Asi
Tak wierze w Anioły, Kiedyś jadąc do Piotrkowa Trybunalskiego poprosiłem ich o opiekę, o ochronę w podróży.
Jechałem „siódemką” . Zaplanowałem podróż tak aby ominąć Warszawę, drogą przez Błonie
Jadąc, coś mi zasłoniło drogę w którą powinienem skręcić . przejechałem ją .
Dojechałem do rogatek Warszawy i stwierdziłem że to bezsens pchać się przez zatłoczoną Warszawę , zawróciłem . Wjechałem na boczną trasę a tam czekał na mnie patrol policji z radarem - jechałem za szybko i zapłaciłem mandat.
Wierzę że gdybym posłuchał wnętrza to uniknąłbym mandatu, tym bardziej że do Piotrkowa dojechałem z zapasem 1,5 h. Teraz kiedy wsiadam do samochodu proszę Anioły o ochronę i powierzam Jezusowi Chrystusowi wszystkich których spotkam na swojej drodze.
Pozdrawiam serdecznie

1159 )
 Verka, e-mail: nikay@poczta.onet.pldata: 30.06.2007, godz: 17:26

Do Asi
Wierze w anioly, i mysle ze sa ona ciagle obecne posrod nas:) modle sie do swojego Stroza codziennie i naprazwde widze efekty mysle ze naprawde warto zwracac sie do nich o pomoc i opieke:)

1158 )
 Hania1986, lat 21data: 30.06.2007, godz: 14:25

Kochani! niedawno dowiedziałam się , że mój kolega jest ciężko chory i czeka go powazna operacja. Jego choroba uswiadomiła mi, że jest On dla mnie ważny i bardzo mi na nim zależy. tylko czy mu na mnie...? jedyne co mi zostaje to MODLITWA, nadzieja i wiara, że wyzdrowieje i byc może bedziemy razem.
Źródełkowicze prosze Was o modlitwe za jego zdrowie i o to abyśmy odnależli się i podążali wspólnie droga naszego życia.

1157 )
 mała_zdw, lat 21data: 30.06.2007, godz: 10:49

Każdego czasem nachodzą refleksje nad własnym życiem i mnie tez to nie ominęło. Zacząłem zastanawiać się nad całym swoim dotychczasowym życiem. Niby 21 lat to nie tak wiele, ale z perpsektywy czasu widzę, że nie wykorzystałem ich należycie...
Zdałam sobie sprawę, że większość z nas żyje tak, jakby mieli jeszcze mnóstwo czasu, bo przecież jesteśmy młodzi, ale śmierć może przyjść z nienacka i czy wtedy bylibyśmy gotowi na spotkanie z Bogiem ???????????
Dopiero niedawno postanowiłam gruntownie zmienić swoje życie i naprawić to co złe, bo trzeba być gotowym na śmierć w każdej chwili. Mam jednak wyrzuty sumienia, że nie zdążyłam ze wszystkim na czas.
Nie jestem do końca zadowolona z tego co zrobiłam, bo za mało od siebie wymagałam.................
Mam nadzieję, że teraz uda mi się to zmienić............

1156 )
 Michał :)data: 30.06.2007, godz: 10:33

Witam Was !

Chciałbym Was prosić o pomoc w 2 sprawach. Dla mnie bardzo ważnych.

1. Moja koleżanka ma problemy w domu. Dokładniej, jej tata zaczął pić(znowu) i cały czas robi jej awantury. Nie może wyjść o 20 z domu, bo to "już ciemno". Bardzo chciałbym jej pomóc, poradzić coś, jakoś pocieszyć. W tej chwili nie wiem co mogę zrobić. Pomóżcie.

2. Bardzo często kłócę się z siostrą. Gdy próbuje ją przeprosić, lub wyjaśnić jakąś sytuację ona przerywa mi i nie daje nic powiedzieć. Jej wymówka to "nie mów do mnie, bo nie chcę się kłócić". To jest bardzo denerwujące. Chciałbym móc z nią rozmawiać normalnie, a nie tak jak dotychczas.

Bardzo proszę Was o pomoc w tych dwóch sprawach.


Pozdrawiam

PS: Dołączam się do modlitw o 22:00.


1155 )
 karinadata: 30.06.2007, godz: 09:55

Anioły są!!!!!!!! pomagają!!!!!!!!
nieraz doswiadczyłam pomocy Anioła stróza, uniknęłma 2 razy wypadku ..
zabawne prosiłam go o pomoc w sprawach sercowych:)) jak Ojciec Pio posyłałam go do Anioła stróza tej osoby:) i On mi pomógł!!
dziwnym trafem ta osoba odezwała się... w ogóle wiem ze Anioł Stróz uwielbia jak sie z nim rozmawia, prosi o radę.... trzeba tylko wierzyć! w końcu po to Pan Bóg każdemu ofiarował... a Potężne wstawiennictwo Archaniołów Michała i Gabriela napewno w sprawach pokus jest nieodzowna...

1154 )
 Kasia i Tomek, lat 33, e-mail: redakcja@adonai.pldata: 30.06.2007, godz: 07:42

Z powodu wyjazdu przerwa w moderacji forum do poniedziałku 02.07.2007 (wieczór) - proszę pomódlcie sie za nas o bezpieczną droge.

1153 )
 Aga, lat 23, e-mail: modus_vivendi@o2.pldata: 30.06.2007, godz: 02:12

Witajcie :) Chciałabym się czymś podzielić. Spójrzcie w to przesłanie jak wiele ono
wyraża i ile w nim jest prawdy,głębi

Oriah Mountain Dreamer, "Zaproszenie, wypowiedź starego Indianina"

Przyjacielu ...

Nie interesuje mnie, czym się trudnisz.
Chcę wiedzieć, nad czym bolejesz i czy śmiesz marzyć o spotkaniu z tym,
za czym tęskni twoje serce.
Nie interesuje mnie, ile masz lat.
Chcę wiedzieć, czy gotów jesteś wyjść na głupca dla miłości, dla
marzeń, dla przygody, jaką jest życie.
Nie interesuje mnie, jakie planety zrównują się z twoim księżycem.
Chcę wiedzieć, czy dotknąłeś środka własnego smutku; czy zdradzony
otwarłeś się, czy skurczyłeś się i zamknąłeś w sobie ze strachu przed
dalszym cierpieniem!
Chcę wiedzieć, czy potrafisz siedzieć z bólem, moim lub twoim, nie
poruszając się, by go ukryć, stłumić lub uleczyć.
Pragnę wiedzieć, czy możesz współistnieć z radością, moją lub
swoją; czy umiesz zapamiętać się w tańcu i pozwolić, by ekstaza wypełniła
cię po czubki palców dłoni i stóp, nie każąc zachowywać ostrożności,
myśleć realistycznie czy pamiętać o ograniczeniach kondycji ludzkiej.
Nie interesuje mnie, czy opowiadasz mi prawdziwą historię.
Chcę wiedzieć, czy potrafisz rozczarowywać innych, aby pozostać wiernym
sobie; czy umiałbyś znieść oskarżenie o zdradę i nie zdradzić własnej
duszy.
Chcę wiedzieć, czy potrafisz zaufać, a zatem i być godnym zaufania.
Chcę wiedzieć, czy potrafisz dostrzec piękno, nawet gdy nie co dzień
jest ładna pogoda, i czy umiesz wywodzić swoje życie z obecności Boga.
Chcę wiedzieć, czy potrafisz żyć z porażką, nie tylko swoją, stanąć
nad brzegiem jeziora i do srebrnego księżyca krzyczeć: „Tak!”
Nie interesuje mnie, gdzie mieszkasz i ile masz pieniędzy.
Chcę wiedzieć, czy umiesz wstać po nocy żalu i rozpaczy, wyczerpany,
zbity jak pies, i robić, co trzeba, dla swoich dzieci.
Nie interesuje mnie, kim jesteś, skąd się tu wziąłeś.
Chcę wiedzieć, czy staniesz ze mną w środku ognia i nie cofniesz się.
Nie interesuje mnie, gdzie, jakie i u kogo pobierałeś nauki.
Chcę wiedzieć, co cię podtrzymuje od środka, gdy wszystko inne odpada.
Chcę wiedzieć, czy umiesz być sam ze sobą; i czy naprawdę lubisz tego,
z którym przestajesz w chwilach pustki.


Dla mnie ta wypowiedź jest tak głęboka i mądra,trzeba w to wniknąć.
Mowa jest w tym tekście o najważniejszych wartościach,o postawie,ideałach
o tym co tak naprawde ważne w życiu.
Autor mówi,że nie interesuje go skąd jesteśmy,ile mamy pieniędzy,jakie
pobieraliśmy nauki...
Ale interesuje go czy potrafimy pozostać sobą i czy ma dla nas wartość
zaufanie,czy potrafimy ufać i być godnymi obdarzenia nas zaufaniem.
Czy potrafimy przyjmować porażki,znieść ból i wstać z niego
Czy umiemy wywodzić swoje życie z obecności Boga,mieć wiare.
Czy umiemy dostrzec piękno życia mimo,ze nie zawsze układa się dobrze bo
są trudności,kłopoty...
To są kolosalnie ważne sprawy
Czy umiemy obronić swoje wartości...stanąć w potrzebie za
przyjacielem,podać ręke.
Jego interesuje co nas trzyma wewnętrznie gdy wszystko inne zawodzi
czy umiemy trwać w chwilach pustki.

Do Waszej refleksji:)

Pozdrawiam Was serdecznie.
Trzymajcie się i trwajcie w Bogu:)1152 )
 Asia, lat 18, e-mail: asia89@buziaczek.pldata: 29.06.2007, godz: 23:55

witajcie :-)
Mam do Was takie pytanie ...
wierzycie w Anioły ?
W ich obecność ?
warto o nich w modlitwie wspominać, np. prosić ich o wstawiennictwo, opieke?

Jakie macie zdanie na temat aniołów?

Proszzzzzeeee o odpis :))))

1151 )
 małgo, e-mail: moi777@o2.pldata: 29.06.2007, godz: 22:52

Kochani źródełkowicze. Szukam pokoju w Zakopanym. Zalezy mi żeby pokój był niedaleko centrum, lub w centrum. Chcialabym miec możliwość korzystania z kuchni, ugotowania czegokolwiek. Moze byliście i macie jakies namiary. Podajcie proszę na e mail tel, adres i ile płaciliście np. rok temu. Moze ktoś ze źródełkowiczów wynajmuje? Czekam na wiadomości i pozdrawiam źródełko.

1150 )
 Karolina, lat 27, e-mail: 52anilorak@interia.pldata: 29.06.2007, godz: 22:21

Również dołączam się do osób wspólnie modlących się :) Godzina 22! :)

1149 )
 Anioł, lat 22data: 29.06.2007, godz: 21:23

Witam wszystkich cieplutko w Panu :)

Przeżywam czas w którym bardzo dużo sie zmieni/nia w moim życiu, dzisiaj byłam

ostatni dzien w pracy bo juz za tydzien wyjeżdzam do krakowa chyba na stałe

(niech sie dzieje wola NIEBA,z nia sie zawsze zgadzac trzeba)...

nowe życie, nowi ludzi(znajomi), nowa praca(której bede szukac)....ale ten sam BÓG :)

nieukrywam,tego że bardzo sie boje bo tak naprawde dużo ryzykuje......

swoje życie.

PROSZE O MODLITWE,

ja również przyłańczam sie do grona osób które pragną wstawiac sie modlitwą do Jezusa za osoby z źródełka.
JEDNOCZMY SIE RAZEM NA MODLITWIE!! :)

1148 )
 GOsia, lat 20data: 29.06.2007, godz: 21:21

Ostatnio bardzo pomogliście ja to wiem i dziękuję Wam bardzo serdecznie:*....jutro mam ostatni egzamin najtrudniejszy i chyba najmniej umiem....proszę pomódlcie się.....Tobie Panie powieżam mą drogę

1147 )
 misia, lat 19, e-mail: agusi3@o2.pldata: 29.06.2007, godz: 21:21

hejjj... ja chyba już takiego spotkałam,ale cóż z tego jak moje uczucie chyba nie jest odwzajemnione?? Tak bardzo chciałabym z nim być, nie wiem czy mam mu to powiedzieć i jest mi tak smutno...:-(

1146 )
 Iga, lat 24, e-mail: i-g-a4@wp.pldata: 29.06.2007, godz: 16:19

Witajcie! Również dołączam się do modlitwy za wszystkich Źródełkowiczów o 22.00.
Pozdrawiam serdecznie!

1145 )
 Asia, lat 18, e-mail: asia89@buziaczek.pldata: 29.06.2007, godz: 14:57

dzięki, Arek :-)

1144 )
 Carolinedata: 29.06.2007, godz: 12:56

Dziękuję Ci Boże, że dajesz mi nie to co CHCĘ, ale to czego POTRZEBUJĘ... Zaufajmy Bogu całym sercem nawet jeśli Jego wola jest dla nas bolesna. On w swej doskonałości wie lepiej niż my czego NAPRAWDĘ potrzebujemy...

"Boże w swych wyrokach niezgłębiony!
Prosiłem Cię o moc do osiągnięcia powodzenia,
a uczyniłeś mnie słabym,
abym się nauczył pokornego posłuszeństwa.
Prosiłem o zdrowie dla dokonania wielkich czynów,
a dałeś mi kalectwo, ażebym robił rzeczy lepsze.
Prosiłem o bogactwo, abym mógł być szczęśliwy,
a dałeś mi ubóstwo, żebym był rozumny.
Prosiłem o władzę, żeby mnie ludzie cenili,
a dałeś mi niemoc, abym odczuwał potrzebę Ciebie, kochającego Ojca.
Prosiłem o towarzysza, aby nie żyć samotnie,
a dałeś mi serce, abym mógł kochać wszystkich ludzi.
Prosiłem o radość, a otrzymałem życie,
aby móc cieszyć się wszystkim.
Niczego nie otrzymałem, o co prosiłem,
ale dostałem wszystko, czego potrzebowałem.
Prawie na przekór sobie, moje modlitwy,
te nie sformułowane, Ty wysłuchałeś.
Boże, bądź pochwalony za Twą miłość
i niezbadane Twoje wyroki. Amen."

Na podstawie anonimu z tablicy
w instytucie rehabilitacyjnym w Nowym Jorku

PS. Ela, Łukasz - ja też oczywiście będę się modlić o 22. To jest już nas trójka :) "Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię,
tam jestem pośród nich" (Mt 18,20)

1143 )
 mała_zdw, lat 21data: 29.06.2007, godz: 11:08

Życzę Wam źródełkowicze pięknego dnia przeżywanego razem z Panem. :))

1142 )
 agusdata: 29.06.2007, godz: 10:56

Kochani proszę was gorąco o modlitwę za moją mamę.
Bóg zapłać.

1141 )
 Ela, lat 31, e-mail: ela.137@interia.pldata: 29.06.2007, godz: 09:52

Jak dobrze, że jesteście :))))))))))
Pozdrawiam cieplutko wszystkich Źródełkowiczów
Z modlitwą
Ela

1140 )
 margita, lat 34, e-mail: margita@poczta.onet.pldata: 29.06.2007, godz: 09:27

Kochani źródełkowicze. Zaczęły się wakacje, również moje. Chciałabym Was prosić o małą przysługę materialną. Chodzi o aparat cyfrowy. Poradźcie jakiś dobry w granicach 1000 zł. Fajnie by było gdybyście przysłali mi na poczte 1 fotkę. Wtedy będę mogła zdecydować jaki chce kupić no bo jak zdecydować jak nie wiem jakie wychodzą fotki:) Fajnie by było gdyby źródełkowicze pomogli. Jeśli znajdziecie troche czasu to piszcie. Czekam i pozdrawiam. Życze wszystkim błogosławieństwa w ziemskich poszukiwaniach:)

1139 )
 Arekdata: 29.06.2007, godz: 00:11

Asiu, pomarańczową bransoletkę noszą "single", to znak rozpoznawczy, że chcą skończyć życie w pojedynkę. Pozdr.

1138 )
 Asiadata: 28.06.2007, godz: 23:08

co oznacza pomaranczowa taka gumowa branzoletka? pewnie wiecoe o co chodzi ... duzo osb je teraz nosi.

1137 )
 karinadata: 28.06.2007, godz: 19:47

Natalia! zgodze sie z TOba jesli odpowiada CI samodzielne pójscie na wesele.. ale nie wszystkim .. masz rację gdyby więcej osób było samych mozna było sie poznać... ale dzis juz tak nie jest, i często tak jest ze dziewczyna siedzi sama, bo są pary a własnie chłopak sam na wesele raczej nie chodzi.. więc i tak szansa spotkania kogoś samotnego jest minimalna... A nawet jesli jesteśmy z kims i pojawi sie jakis wolny samotny, mozna i to wykorzystać, przeciez osoba towarzysząca niezaleznie do niczego nas nie zobowiązuje. ja np byłam z nowo poznanym chłopakiem na weselu i tam była dziewczyna która mu sie spodobała i zapoznał się z nią, bawił sie ze mna ale tez z nią i dziś są parą...
dlatego ja osobiscie nie lubię czuć sie sama za stołem, widziałam inne dziewczyny samotne i mówiły ze wiecej nie pójdą same.. rozumiem takie osoby. Duzo zalezy od towarzystwa na weselu..jesli tam jest duzo młodych ludzi i kogoś znamy można bawic sie razem, ale jesli wesele rodzinne , wszystkie kuzynki z parą i TY masz czuc się zle to lepiej nie iśc samemu.. Oczywiscie to moje zdanie, ale moze Ty tez masz trochę racji.. wszystko zalezy od osoby!!, nie kazdy potrafi bawic sie sam i czekac az ktos Cie poprosi;)) i byle nie jakis podchmielony wujek lub starszy natrnętny gosc bo i takich spotkałam!

1136 )
 Po_prostu_samotna, lat 17, e-mail: ancia90@interia.pldata: 28.06.2007, godz: 19:09

Witajcie Kochani. Ktoś mi kiedyś powiedział: Aniu, nic się nie martw... Masz dopiero 17 lat i na pewno kogoś znajdziesz, bo jeszcze całe życie przed tobą.
Ale ja już mam tego dość... Przykro mi patrzeć jak koleżanki, koledzy idą za rączkę ze swoimi drugimi połówkami... Albo jak mi zdawają relacje, gdzie oni to nie byli... To jest przykre i dołujące... Czasem po prostu myślę, że mam pecha do miłości, bo jeśli nawet kogoś spotkam, zawsze jest jakaś przeszkoda... Nie piszę tutaj dlatego, aby już z kimś iść do ołtarza, bo to wg mnie niedorzeczne, ale po to, żeby mieć z kimś tę więź... Choćby przyjacielska... Już sam kontakt ma w sobie ten dar... Pozdrawiam serdecznie wszystkich samotnych oraz szcześliwie zakochanych.

1135 )
 Natalia, lat 24, e-mail: owocna01@o2.pldata: 28.06.2007, godz: 18:40

Jeśli moge wyrazic swoje zdanie co do tematu poporzednio przez kogos poruszonego- myslę, że jesli jest się zaproszonym na wesele i nie ma sie aktualnie towarzysza zycia, powinno się isc samemu a nie szukac kogos na siłe, bo to jest nienaturalne. Kolejny argument jest taki, że gdyby wiecej było osob ktore przyszły same, moznaby było z nimi się zapoznac i moze nawet z kims bardziej polubic :) a tak, przychodzą same "pary" i ktos kto juz przyszedł z osobą "losowo" przydzieloną do zabawy jako towarzysza, musi z nią spedzac czas, bo nietaktem byłoby gdyby ją zostawił i sie zainetresował kims tam na weselu poznanym. Mysle, że nie ma sie czego wstydzic, ze sie jest samemu i bycie prawdziwym jest lepsze niz bycie przez chwile z byle kim byle byc. Ja własnie jestem zaproszona na sierpien na wesele i z radością pojadę tam sama;) a tanczyc bez pary bardzo lubię, trzeba wierzyc w siebie i już :-) pozdrawiam wszystkich

1134 )
 Łukasz, lat 23data: 28.06.2007, godz: 11:38

Hej! Dołączam się do Eli... Modlitwa o 22:00 za wszystkich źrodełkowiczów... Będę się starał nie zapominać i pamiętać o Was wszystkich... Pozdrawiam :-)

1133 )
 Zagubionadata: 28.06.2007, godz: 11:12

Dziękuję za wpisy Oli i Camilli, ale również Angel77 i Kariny
Zawsze mi się wydawało, że jestem dobrą katoliczką i moja wiara jest głęboka.
Modliłam się wytrwale o miłość i dobrego męża, chciałam tylko żeby mój ukochany był wierzącym człowiekim kilka lat ode mnie starszym. Tylko tyle chciałam, ale na mojej drodze życia pojawił się on, zupełnie inny niż to sobie wyobrażałam. W głębi duszy chyba chciałam żeby był piękny, młody i bogaty. Od początku dostrzegałam tylko różnice między nami /przeciw/, po drugiej stronie tylko jedno - nikt do tej pory tak mnie nie kochał jak on /za/. Autentyczne, prawdziwe uczucie podkreślał to cytując mi często "Hymn o miłości" - Pierwszy List do Koryntian.
Jezu ufam Tobie !!!!!!!!!!!!!!!!!
Szczęść Boże wszystkim

1132 )
 moi, lat 21data: 28.06.2007, godz: 10:13

Do Basiek
Zgadzam się z Tobą, jak najbardziej. Słucham muzyki religijnej najróżniejszych gatunków i chętnie poznaję nowe. Przepadam za Armią na przykład. Ich muzyka nie należy do lekkich (w przeważającej większości). Ale rzecz w tym o czym napisał Michał: dyskusja zaczęła się od tego, że podobno jakiś ksiądz wrzucił do jednego worka całą metalową muzykę świata stwierdzając, ze jej słuchanie jest godne potępienia. My znamy i słuchamy muzyków, którzy ją tworzą żeby chwalić Boga. Niezaleznie od gatunku jaki uprawiają. Zresztą uważam że im większa różnorodność tym lepiej.
Do zdołowanej
Kochana, ja też jestem sama, czyli jak piszesz - jestem singlem z przymusu. Ale myśle, że gdyby nie ten przymus to być może już od dwóch czy trzech lat byłabym żoną, miałabym dwójkę dzieci, nie mogłabym pójść na studia, moje życie nie przypominałoby w niczym obecnego. Byłabym kimś innym, kogo nie znam. Gdybyśmy byli na to naprawdę gotowi, to byśmy wszyscy sobie już poznajdowali tą drugą połówkę. Mi się bardzo często wydaje, że jestem już gotowa. Ale nie ja znam siebie najlepiej i nawet nie moi rodzice czy najlepsi przyjaciele.
Pozdrawiam

1131 )
 Eladata: 28.06.2007, godz: 09:31

Do Caroline
To bardzo dobry pomysł by modlić się za siebie wzajemnie. Modlitwa ma wielką siłę i nie ma modlitw nie wysłuchanych, ON słyszy każde nasze słowo i wie co w danej chwili jest dla nas najlepsze, my tylko musimy się poddać Jego woli - choć nie twierdzę, że to jest łatwe.
Dla mnie osobiście najlepszą porą modlitwy jest wieczór, choć czasem znużenie całym dniem powoduje, że moje modlitweki są troszke "odklepaniem paciorków". Ale wtedy tym bardziej chcę się modlić by być blisko Niego mimo wszystko, bo przecież modlitwą są nie tylko słowa ale i trud dnia codziennego, nasze zmęczenie, nasze myśli...
A więc będę się modlić za Źródełko i Was wszystkich tak ok 22.00.
Z Panem Bogiem

1130 )
 karinadata: 28.06.2007, godz: 09:12

szukajcie a znajdziecie... proscie a otrzymacie.... ZAWSZE jest potężny Bóg!!

niestety w dzisiejszym zmaterializowanym świecie..tak łatwo nie zauważyc drugiej nawet wartościowej osoby... dlaczego tylu samotnych i nie mogę razem się odnależć? chyba mamy zbyt duze oczekiwania od innych, jak za kopciuszka, ze przyjdzie i nas wyzwoli... albo ze nie jest dostatecznie ładny/a choć serce ma dobre
Tworzymy w wyobrażni model człowieka współczesnego nadążającego za newsami, chcemy by nas kochał do szalenstwa...bo tej miłosci zabrakło w naszych rodzinach..ale czy sami potrafimy kochać?
nie jest problemem znależć partnera/kę... naprawdę jest ich wielu, problem tez jest w nas samych... szukamy tych których nie możemy mieć... podczas gdy inni są gdzieś w pobliżu. myślę ze trzeba wiedziec czego się pragnie, trzeba zajrzeć w swoje serce...
do miłosci trzeba byc zdolnym, otworzyc sie na nią... nie bać się jej, trzeba dać sobie i innym szansę.
I nie patrzmy tylko na innych, jak oni się kochają i zmieniają partnerów...bo to nie jest miłosc, tak tez można ale ....

1129 )
 zdołowanadata: 27.06.2007, godz: 23:31

Jak to jest? tyle samotnych osób wokoło i nikt nie może trafić na tę drugą połówkę. To albo ona nie istnieje, albo ludzie są zbyt ślepi, żeby ją zauważyć. Ja niestety do nich należę, czasem myślę, że ta prawdziwa miłość nie istnieje, bo przecież gdyby była to na świecie byłyby tylko single z wyboru, a nie z przymusu.

1128 )
 Ola, e-mail: juliazyta3@o2.pldata: 27.06.2007, godz: 21:23

Do Zagubionej

Zagubiona-dzialaj.To co piszesz o Twoim ukochanym,to wydaje sie raczej dobre.

Pisze do Ciebie w sposob delikatny, nienarzucajacy sie.To dobrze o nim swiadczy.

A jaki jest dokladnie,to Ty sama najlepiej wiesz.

Pozwol na dalsza znajomosc,moze to ten wlasciwy czlowiek.

Pozdrawiam milo.

1127 )
 mała_zdw do wszystkich samotnydata: 27.06.2007, godz: 21:11

Witajcie !!!!
Po raz kolejny wracamy do tego samego problemu jakim jest samotność. Samotność jest bez wątpienia stanem przygnębiającym nie jednego. Nikt nie chce byś samotny, zamknięty tylko w 4 ścianach. Każdy potrzebuje drugiego człowieka do towarzystwa - do kochania. I nie wierzę w stwierdzenie, że nikt nie chce. TYlko może wstydzi się tej samotności.
Nie traćcie źródełkowicze nadziei !!! Ja też byłam długo samotna kiedy to moje koleżanki już w podstawówce miały swoich chłopaków. Czekałam długo z cierpliwością i dopiero mając 20 lat tak naprawdę miałam swojego pierwszego chłopca. Na każdego przyjdzie czas, Bóg działa, wie co robi.
Panie Boże dziękuję Ci za Krzyśka, za to, że jest taki cudowny dla mnie i cierpliwy. Za to, ze nie nalega i zgadza sie na trwanie w czystosci az do slubu. Ludzie wierzycie w to ?????? Tacy faceci jeszcze nie wymarli :P :))
Pozdrawiam Was Zródełkowicze :))

1126 )
 angel77, lat 30, e-mail: k_angel77@yahoo.comdata: 27.06.2007, godz: 20:20

Mnie tez juz mierzi bycie sama. Ale jak tylko jest mi zle, mysle o najblizszej mi osobie, jaka jest moja przyjaciolka. Starsza ode mnie o 15 lat, z mezem i trojka dzieci, jest najlepszym dowodem na to ze w pzryjazni nie ma granic. Ani wiekowych ani zadnych innych.Nasza przyjazn zaczela sie 1,5 roku temu i od tego czasu kazdego dnia dziekuje Bogu ze mi ja zeslal.Byla przy mnie wnajtrudniejszych chwilach mojego zycia(pol roku temy zmarla mi Mama)i nigdy nie uslayszalam o niej ze nie ma dla mnie czasu, ze mnie nie wyslucha.Ja staram sie odwdzieczac sie jej tym samym.To prawdziwe blogoslawienstwo miec w swoim zyciu kogos tak dobrego i gleboko wierzacego.Dzeki niej zaczelam patzrec w strone Boga.Tak sobie mysle, ze gdybym w zamian za M. miala dostac Fajnego meza, to ani chwili bym sie nad tym wyborem nie zastanawiala.

1125 )
 Basiek, lat 22, e-mail: BasiekF@interia.pldata: 27.06.2007, godz: 20:07

do moi
....tak czytam te wypowiedzi na temat muzyki metalowej..i zespołu P.O.D...cóż, ten zespół należy do nurtu muzyki chrześcijańskiej, poczytaj sobie ich teksty teksty:) ja swego czasu także dużo ich słuchałam i jakoś nie myślę, ze ta muzyka moze miec zły wpływ na człowieka...liczy sie przesłanie! świetnym przykładem wykorzystania alternatywnej muzyki do uwielbiania Boga jet film "kto nigdy nie żył" polecam Wam serdecznie! można chwalić Boga przez każdy styl muzyczny nie tylko pop;) sa przecież Jars of Clay tak rockowo brzmiące, jest Kirk Franklin soulowy, jest The Insyderz grający muzyke ska, no i jest również Third Day i Armia i wiele wiele innych...każdy uwielbia więc Pana po swojemu, odnajduje Go w muzyce, która do niego przemawia:) pozdrawiam Was serdecznie moi kochani, papa

1124 )
 Asia, lat 18, e-mail: asia89@buziaczek.pldata: 27.06.2007, godz: 19:51

cześć :-)
Mam przeogromną prośbę, gdyż 8 lipca mam 18 :-) I chce dać w ramach tego intencje na msze ...
Więc chce wymyslić jakąś fajną intencje ... treść niej.
Bo ksiądz napisał mi coś takiego typu : Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze wstawiennictwo.... :/ Ale ja nie cche czegos takiego ... chce cos bardziej orginalnego!!
Lepszego :]
A sama nie mogę mic sensownego wymyślić ...
to ma być jakiś mądry i nie za krótki i nie za długo tekst ...
Prosze, pomórzcie mi coś ymyślić :-)
Napewno kiedys pisaliscie cos podobnego ...
bardzo prsoze :)
Licze na pomoc ... do jutra, bo jutro musze zaniesc nowa intencje :)


1123 )
 Karolina, lat 27, e-mail: 52anilorak@interia.pldata: 27.06.2007, godz: 18:53

"Pokładaj swe nadzieje w tym, po kim się nie dziedziczy". św. Augustyn

1122 )
 ufam...data: 27.06.2007, godz: 17:42

Kochaniem samotność można wypić do dna,choć to trudne...
Miłość prawdziwą daje tylko Bóg i zrozumienie...

1121 )
 camilla, e-mail: camilla71@o2.pldata: 27.06.2007, godz: 16:25

Do Zagubionej- pamietaj o tym, że Ty sama decydujesz o swoim życiu.
Wydaje mi się, choć mogę się mylić, że za bardzo liczysz na opinie innych- rodziny, przyjaciół czy też naszą.
Módl się, ale nie spodziewaj się, że Pan Bóg załatwi za Ciebie wszystkie Twoje sprawy. On nie porazi Cię gromem z jasnego nieba wtedy, kiedy postawi na Twojej drodze mężczyznę który jest Ci przeznaczony.
Pozdrawiam :). Z Panem Bogiem :)

1120 )
 Marcindata: 27.06.2007, godz: 15:56

Do Agi
Ja też czasami nie mam już siły ani cierpliwosci do tego by być sam więc dobrze cię rozumiem.Potrzebna jest ciągła modlitwa i kontakt z ludzmi.Jesli chcesz to napisz,mój adres e-mailowy:marcinek1978@buziaczek.pl

1119 )
 Zagubiona, lat 30data: 27.06.2007, godz: 11:58

Mam pytanie do żon i mężów i wszystkich tych którzy potrafili by mi pomóc.
Jak rozpoznać że ten czlowiek jest moim przeznaczeniem? Dokładnie rok temu poznałam jego, ma 42lata, był katolikiem niepraktykującym zupełnie. Mówiłam mu o Bogu, o moich poglądach na życie i on w końcu zdecydował się na spowiedź św. Już po kilku miesiącach oświadczył mi się, odmówiłam. Potem zerwałam z nim całkowicie kontakt, ostatnio widzieliśmy się przed Świętami Bożego Narodzenia. Regularnie pisywał do mnie, nie natrętnie, na początku częściej potem raz, czasem dwa razy w miesiącu, ale ja trwałam w moim postanowieniu, tymbardziej że moi bliscy nie bardzo są przekonani do niego, choć cały czas podkreślają, że to moje życie i nikt nie będzie mi wybierał męża...A on nadal pisze, że mnie kocha, że chce być ze mną na zawsze. Umówiłam się z nim na spotkanie i poważną rozmowę, tylko co ja mu powiem? Cały czas modlę się za niego i siebie i proszę o światło, siłę i odwagę by wreszcie podjąć decyzję...

1118 )
 Agadata: 27.06.2007, godz: 07:57

witajcie.

nie mam już siły byc sama. Nie mam siły się juz wiecej modlic o dobrego męza. Czy Bóg wysluchuje modlitwy? Trace cierpliowosc. Nie chce byc sama chce sie do kogos przytulic i pokachac tego jedynego. :(((

1117 )


 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej