Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Źródełko ...czyli o darze rozmowy...


[ Dodaj wpis ]

[<<] [<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [>] [>>]

Chcesz prosić o wspracie i modlitwe?
Dodaj prosbę do [ Skrzynki Intencji ]

 Aga, lat 26, e-mail: agunia23@op.pldata: 10.05.2007, godz: 10:37

Witam wszystkich, chciałam się zapytać czy są tutaj osoby z Opola lub okolic?
Pozdrawiam serdecznie

582 )
 Ela, lat 31data: 10.05.2007, godz: 09:32

Żyć pod prąd i wrócić do Źródła by zaczerpnąć wody życia. Przyjmując Słowo Boże, karmiąc się nim codziennie robimy krok ku Niemu ale także pomaga nam to odmienić nas samych.
"Ora et labora" módl się i pracuj, pracuj przede wszystikim nad sobą by On mógł z dumną powiedzieć: "Tak, Ty jesteś moim ukochanym dzieckiem, zawsze Cię kochałem, ale teraz gdy widzę jak bardzo się starasz będę Ci Ojcem, nie opuszczę Cię, nigdy"

581 )
 Siaba, lat 27, e-mail: nicemouse@interia.pldata: 10.05.2007, godz: 00:00

W pracy ciągłe rozmowy o seksie... Temat za tematem podszyty erotyzmem. Męczy mnie to strasznie, ale chyba tylko mnie przeszkadza, inni się tylko głupio uśmiechają i dopowiadają swoje marne 3 grosze.
Zastanawiam sie czasem czy to ja jestem głupia czy pracuję w cyrku. Czy człowiek musi obdzierac się z intymności, żeby wkupić się w grupę współpracowników? Chyba nie. Ale mimo wszystko czasem mi z tym ciężko.
Pozdrawiam wszystkich "żyjących pod prąd" - damy radę, prawda?
Basia

580 )
 mój punkt widzenia, lat 25, e-mail: enenc@o2.pldata: 09.05.2007, godz: 23:53

Do nadii : Nie wiem, co myśleć o tym co napisałaś. Właściwie mogę tylko napisać, że nie powinnaś czuć się winna z powodu jego odejścia. Bo jeśli to prawda co napisałaś, to twój chłopak po prostu zachowywał się jak dziecko - bardzo dobrze to ujęłaś.
Jeśli chodzi o niego, to... popełnił błędy, pewnie się czegoś na nich nauczył i w nowym związku, może już nie popełni tych samych np. będzie umiał rozmawiać o problemach ...
Tak to jest, że z wiekiem każdy się staje bogatszy o nowe doświadczenia... i gdybyś go np. teraz spotkała na swej drodze, to pewnie zachowywałby się inaczej w relacji z Tobą.
Jednym słowem, nie uważam, że on był zły (co poniektóre osoby z tego forum powinny nawet docenić to, że mimo odmiennego zdania nt. czystości, nie przekreślił Ciebie na samym początku...). On po prostu nie był gotowy na to by się z Tobą związać.

A jeśli chodzi o te wady i zalety - to zgadza się, jeśli się kogoś kocha to wraz z nimi. Co jednak nie zmienia faktu, że dobrze by było coś z tymi wadami robić... no, chyba że w oczach partnera/partnerki staną się one zaletami :-)

p.s. skoro byłaś przez 4 lata w związku, a później w innym przez 2 lata, to nie powinnaś brać sobie do serca słów swojego byłego, że nikt nie będzie Ciebie chciał. Co innego gdyś np. nigdy z nikim nie była... wtedy faktycznie mogłabyś mieć powód do zmartwień.

Pozdrawiam :-)

579 )
 Roman, lat 29data: 09.05.2007, godz: 23:23

Chciałbym dodać że książki -Antonego de Mello są w indeksie ksiąg zakazanych i nie mają aprobaty Kościoła Katolickiego, niestety sam o tym nie wiedziałem i je czytałem aż ksiądz proboszcz mnie uświadomił, mogę dodać że to takie powolne oddalenie się w kierunku wschodniej filozofii ...
A co do Paulo Coelho to jest o nim napisane na stronie Centrum Przeciwdziałania Psychomanipulacji, w bazie informacji znajduje się cały alfabet różnych zagrożeń i artykuł o nim, a w nim że to były satanista i pewne rzeczy próbuje świadomie czy nie przemycać w swoich książkach ... jeżeli ktoś dobrze czyta treść to może zauważy pewne niedociągnięcia i nadużycia.

Chciałem głównie zwrócić uwagę, że nie wszystko co się wydaje dobre do czytania jest takie, a czasem potrafi zaszkodzić.

Z PANEM BOGIEM !!!

578 )
 Leszekdata: 09.05.2007, godz: 23:00

Do MÓJ PUNKT WIDZENIA
Nie zgadzam się z całym Twoim wywodem. To nie tak .
Dlaczego odmawiasz prawa do własnej godności innym.
Zarzucasz komuś że jest nieszczery. Czy dlatego że ten ktoś nie chce być traktowanym przedmiotowo ? Czy dziewczyna nie ma prawa do szacunku?
Czy ma być wyłącznie PRZEDMIOTEM pożądania ?
A jak nie dostałem to idę sobie bez słowa pożegnania ? To ma być kompromis ?
A gdzie szacunek dla drugiej osoby , gdzie miłość ?
Chłopie …………… to o czym piszesz tzw. „kompromis”, „docenienie wyrzeczenia” kojarzy mi się z zimnym wyrachowanym sposobem wykorzystania drugiej osoby .
Z opisu czytam że 21 lat skończyłeś. Nabyłeś bierne i czynne prawa wyborcze
Masz prawo do własnego zdania . Wybacz proszę ale jeżeli będziesz startował w jakiś wyborach to nie licz na mój głos na tak.

Do Nadii 23
Nadio jak zobaczysz ponownie swojego byłego to uśmiechnij się i życz mu wszystkiego najlepszego. Odpuść mu że Cię zranił, skrzywdzi, i idź śmiało do przodu .Twardo i stanowczo do przodu nawet jeżeli czujesz że idziesz pod prąd.
Przesyłam Ci światełko .
Pozdrawiam serdecznie Leszek

577 )
 nadiia, lat 23, e-mail: joanna.p0@vp.pldata: 09.05.2007, godz: 22:25

... Do mój punkt widzenia ..
Masz racje że nie chodziło tylko o czystość .. Przybliże Ci naszą relacje i jego osobe.. to jest tylko mój punkt widzenia więc pisze jak ja to widziałam i czułam..
byliśmy ze sobą prawie 2 lata.. po 2 tygodniach wyznałam mu że mam taką a nie inną zasade.. nie ukrywam i nie ukrywałam tego nigdy że chce dochować czystości do ślubu.. on nie uwierzył na poczatku , ponieważ przed nim miałam kogoś 4 lata .. (to ja zakończyłam tamten związek)
po ok pół roku on zerwał ze mną pierwszy raz .. powiedział mi że widzi że ja nie jestem przy nim szczęśliwa.. po dniu przeprosił i wrócił .. nastepnie było tak ciągle.. czy to sprzeczka,chwila zwątpienia- on zrywał .. a po kilku dniach wracał.. nie rozumiałam tych zachowań , ale przyzwyczaiłam się że on już tak poprostu ma.. dodam że byłam jego pierwszą dziewczyną "na stałe" .. pierwszą w której związek zaangażował się .. i jak małe dziecko gdy coś nie wychodziło on uciekał poprostu ..
usłyszałam od niego że dopóki mnie nie poznał - nie miał krzyża .. przerażało go moje życie , moja codzienność , moja rodzina.. nie ja sobie ją wybierałam..
ten człowiek NIGDY nie doświadczył jakiejś traumy.. zawsze układało się po jego myśli .. kochający się rodzice, domek z ogrodem , uroda, przyjaciele , praca .. itd ..
Myśle że jego decyzja była też oparta na wyjezdzie.. wiedział że wyjedzie za granice ..

jestem osobą która umie iść na kmpromis i to nie tylko w związku.. miłość chyba polega na tym by pokochac kogoś z jego wadami i zaletami - takim jakim jest .. bo co to za miłość która chce zmieniać na siłe ???
Pozdrawiam

576 )
 andzia, lat 30, e-mail: andziula_1977@o2.pldata: 09.05.2007, godz: 22:01

do Samotny romantyk31:
dzięki wielkie za odpisik ... w wielu kwestiach mam takie same zdanie i staram się każdy mój dzień wykorzystać na rozwój osobisty, by być blisko Boga, uczynić coś dobrego bliźniemu, nauczyć się bardziej kochać, umieć rozpoznać i przyjąć tą miłość jedyną, każdego dnia pamiętam o modlitwie ...
jakoś tak jest, że jestem skromną dziewczyną nie mam zasady podrywania i zwracania wszystkiej uwagi na siebie, jestem cicha i pokorna w swoim zachowaniu i byciu z drugą osobą, nie umiem dobrze się sprzedać, nie toleruję udawania i popisu, potrafię słuchać i raczej być niż mieć ... może dlatego tak się dzieje?
pozdrawiam serdecznie!

575 )
 mój punkt widzenia, lat 25, e-mail: enenc@o2.pldata: 09.05.2007, godz: 21:18

Przeczytałem twój wpis nadio 23 oraz dwie odpowiedzi do na niego... cóż trochę mnie zastanawia ta cała sytuacja. Zastanawiam się, czy faktycznie tylko chęć zachowania czystości była powodem tego, że chłopak odszedł.
Jeśli o mnie chodzi, to nie jestem jakimś jej zwolennikiem (powiem więcej - nie ma ona dla mnie większego znaczenia), ale jeśli zależy mi na dziewczynie, to tego typu wyrzeczenie poniosę, z tym, że oczekiwałbym tego, że ta druga osoba to chociaż doceni... Może się mylę, ale jeśli byłaś długo z tym chłopakiem (no powiedzmy ponad 4 miesiące), to z pewnością były inne powody jego odejścia. Gdyby chodziło o sex (głównie), to on nie byłby z Tobą nawet miesiąca... no chyba, że nie byłaś z nim po prostu szczera i o tym, że chcesz zachować czystość do ślubu powiedziałaś mu dopiero później, ale to świadczy o tym, że to Ty nie byłaś szczera i zachowałaś się nie fair w stosunku do niego.
W każdym razie powodów, dla których ktoś odchodzi może być cała masa (żeby o tym pisać musiałabyś coś więcej napisać o waszej relacji), a brak zgody na sex przedmałżeński mógł go tylko utwierdzić w przekonaniu, że dobrze robi zostawiając Ciebie...
Hm... napisałaś nadio, że on teraz ma inną dziewczynę i że ułożył sobie jakoś życie... Nie twierdzę, że ten jego nowy związek jest udany, bo nie znam tej pary, ale zauważ, że oni są razem i pewnie chcą być razem, starając się przy tym pokonywać przeszkody w byciu razem... - czemu twoim zdaniem tak jest ? dlaczego jemu z nią jest lepiej niż Tobą ? Hm... może to twoje zasady (pomijając kwestie sex-u przedmałżeńskiego, bo to drażliwy temat) są zbyt sztywne i za mało jesteś ugodowa/skłonna do ustępstw/kompromisów ? :-)
W każdym razie sposób w jaki Ciebie zostawił jest dla mnie delikatnie mówiąc niewłaściwy...

Być może wszystkie moje przypuszczenia są błędne, ale z braku większej ilości danych na twój temat, tylko coś takiego przyszło mi do głowy...

p.s. nie wiem czemu, ale jak czytam, że ktoś szuka osoby, która "pokocha (zaakceptuje) mnie takiego jakim jestem", to dziwnie kojarzy mi się to po prostu z EGOIZMEM... bo gdzie tu wtedy miejsce na kompromisy (wg mnie bardzo potrzebne w związku chłopak-dziewczyna) i pracę nad sobą... :)

574 )
 Ola, e-mail: juliazyta3@o2.pldata: 09.05.2007, godz: 21:05

Do Nikt l 14

Nadal modle sie za Ciebie.
Ufaj,wbrew nadziei.

573 )
 bar, lat 40, e-mail: paolka16@vp.pldata: 09.05.2007, godz: 20:51

budują mnie te wasze listy --jesteście kochani--modlę sie za was .

572 )
 Moonydata: 09.05.2007, godz: 20:41

Czytąjc wpisy na Źródełku nietrudno zauważyć, że wielu z nas ma zmartwienia większe czy mniejsze, swoje problemy, kłopoty. To przykre, że tak jest i nie zamierzam tu nikogo pocieszać frazesami w stylu "wszystko będzie dobrze", bo to chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ale może czasmi watro spojrzeć na życie z innej perspektywny, zamiast czekać na Wielkie Szczęsice, spróbować dostrzec te Malutkie Szczęscia codzienności. W końu każdy krok, nawet ten najmniejszy sprawia, że jesteśmy bliżej celu:)

Krótkie opowiadanko (A.deMello "Śpiew ptaka"), mi swego czasu dało do myślenia, może komuś też pomoże:)

>>Za młodu byłem rewolucjonistą i moja modlitwa wygladała tak: "Panie, daj mi siły, żeby zmienić świat".
W miarę jak stawałem się dorosły i uświadomiłem sobie, że minęło mi pół życia, a nie zdołałem zmienić ani jednego człowieka, zmieniłem moją modlitwę i zacząłem mówić: "Panie, udziel mi łaski, by przemienić tych, którzy się ze mną kontaktują. Choćby tylko moją rodzinę i moich przyjaciół. Tym się zadowolę".
Teraz kiedy jestem stary i moje dni są policzone, zacząłem rozmuieć, jaki byłem głupi. I moja jedyna modlitwa jest taka: "Panie, udziel mi łaski, bym sam się zmienił".
Gdybym tak się modlił od początku, nie zmarnowałbym życia.<<

Chyba nie watro zmarnować całego życia, żeby to zroumieć... Powodzenia:))))

571 )
 Aniołekdata: 09.05.2007, godz: 19:18

Proszę pomódlcie się w intencji aby pod moi sercem zabiło drugie malutkie serduszko

570 )
 do Nadii lat 23data: 09.05.2007, godz: 18:58

Nadio, jestes kobietą jakby to powiedziec ze świeca szukać! dzieki Bogu ze wybawił Cię od chłopaka który nie szanuje czystości... wręcz ją wykpiwa i nie czule mówi ze nie zasługujesz na żadnego! On nie wie co mówi- gorzej- nie wie co stracił!! .. nie żałuj go ..wyciągnij dobre wnioski. . nie wart jest rozpaczania i wierzenia w to co mówi. . spotykaj sie z innymi.. chocby z kolegami na rozmowy,spacery.. tak bys nie czuła sie bardzo odrzucona, byś wierzyła ze taka kobiete jak TY pragnęło by mieć wielu odpowiedzialnych, dojrzałych mężczyzn.. ja nie żartuję..

Przez jego odejscie tylko zyskałaś.. byłas i nadal jesteś sobą i dlatego wierz w siebie, zacznij od nowa..Dbaj o siebie, bądź usmiechnięta, pełna wdzięku i delikatności.. czekaj na swojego... nie musisz sie wstydzić swoich czynów więc podnieś głowę do góry i czuj sie jak zwyciężczyni...chocby dlatego ze Jezus jest z Ciebie dumny!!
Masz szanse na prawdziwe uczucie.... Pozdrowka;)K

569 )
 Nikt, lat 14data: 09.05.2007, godz: 16:38

Bardzo Wam wszystkim dziękuję. Za każde słowo, za każdą radę, za modlitwę. Dziś mija 8 dzień mojej czystości. Wiem, że to niedużo, ale cieszę się z tego i proszę Pana o wytrwałość każdego dnia.

Myślę, że porozmawiam z księdzem, gdy tylko on będzie miał czas. Co do myśli samobójczych, to także proszę Pana Boga o wsparcie, lecz boję się, że gdy stanie się coś w moim życiu, że gdy potknę się, upadnę i nie wytrzymam...

Nikt

568 )
 szarotkadata: 09.05.2007, godz: 16:25

Bardzoprosze o modlitwe w pewnej znanej Bogu intencji.

567 )
 Kasia, lat 26, e-mail: mlodziutka26@yahoo.comdata: 09.05.2007, godz: 13:49

Kochani Zrodelkowiecze-jakis czas temu bylo mi dane przezyc cos niezwyklego i osoba z ktorej zdaniem bardzo sie licze poprosila mnie abym i z wami zechciala sie tym podzielic -pozdrowienia dla Piotrka wiec nimniejszym to czynie.
Zdarzenie mialo miejsce w zeszly czwartek- kiedys wspominalam kolezance ze chcialabym pojsc na Msze uzdrawiajaca- Troche sie tego nasluchalam bedac na Kursie Filipie ze nabralam checi- przeszlo miesiac pozniej dzwoni do mnie kolezanka i mowi ze dzis tj 3 maja w Sw.Krolowej Polski jest na Manhattanie w Kosciele Krolowej Pokoju taka Msza- no to ja bez namyslu mowie ze ide i jeszcze ja wyciagam bo samej to jakos nijako a ona sie cykora- ja w sumie tez -ale to inny rodzaj strachu- ale ciagnie mnie jak wilka do lasu- decyzja zapadla- juz pod sam koniec Eucharysti czuje ze znow sie ze man dzieje "cos "-czego podobnego doswiadczylam na tym Filipie tylko teraz z cala swiadomosci i pewnoscia mowie ,Boze TAK -Jesli tylko chcesz przyjsc do takiej marnosci i jesli chcesz unizyc sie do swojego stworzenia Ty Stworca to przyjdz- pelna ufnosc ,pelne oczekiwanie ze cos sie zbliza -i cudowna blogosc kiedy Duch Sw spoczal na mnie- wszystko pamietam stalam przed oltarzem ,kaplan polozyl na mnie swoje dlonie i zaczal sie modlic - ja zamknelam oczy i mowie Panie jestem gotowa jesli Ty TEGO CHCESZ TO I JA ROWNIEZ i wtedy czuje ze jakas niesamowita sila- delikatnie i z wielka czuloscia i miloscia odpycha mnie i odlatuje -za soba czuje jakies rece ktore mnie podtrzymuja i klada mnie na ziemie-wow - dla czegos takiego warto zyc- uczucie nie do opisania ,wstaje -udaje sie do lawki i placze jak dziecko- to niesamowiete - mimo ze tyle razy Bog dal mi odczuc swa milosc to w tym momencie dopiero to zrozumialam ze Bog mnie kocha - naprawde -ze jestem Jego dzieckiem- PRZEZ chwile wiem ze to glupie i jest odznaka braku pokory ,ale poczulam sie lepiej od znajmowych z ktorymi bylam ,bo oni byli tak wysoko uduchowieni i na takim wyskim poziomie wiedzy a ja dopiero sie nawrocilam a to do mnie zechcial Duch Sw przyjsc- czy Bog jest niesamowity-niezapomne tego nigdy-moze kiedys bede jeszce wstanie zasluzyc sobie na takie wyzroznienie.
Ale to nie koniec historii- w sobote bylam na Mszy w Kosciele przy naszej wspolnocie-w czasie w ktorym kaplan powinnien mowic kazanie- Wychodzi na srodek i mowi ze dzis swoje swiadectwo dadza ludzie ,ktorych Duch Sw wybieze posrod zebranych- znow czuje ze cos sie ze mna zaczyna dziac- ale goraco sie modle -Boze tylko nie ja bo co ja im powiem ,przeciez ja nic nie wiem,ja sie nie nadaje,blagam chociaz czuje ze te slowa byly skierowane do mnie - stchorzylam tak jak jeszcze raz pozniej ,kiedy modlilismy sie naszymi wlasnymi intencjami-dlaczego....-ale wiem ze nawet w tym momencie kiedy sie sprzeciwilam Jego woli On nie przestal mnie kochac - odwagi kochani- Z Panem Bogiem ,pozdrawiam

566 )
 lotta33, e-mail: ampolly2317@yahoo.comdata: 09.05.2007, godz: 13:40

Do MariaK
Dziekuję Ci za slowa otuchy i moditę.

565 )
 żródełkowiczkadata: 09.05.2007, godz: 10:30

Do nadii 23. Jesli jak piszesz masz zasady i nie zrobiłas tego to super , nie powinno się i nie wolno przed ślubem. A twój facet jest poprostu gupi bo widocznie leciał na jedno . I może sobie zdawać z tego sprawę że juz nigdy nie znajdzie takiej dziewczyny jak ty .widocznie był nic nie wart skoro potrafił ci tak powiedzieć. A ty powinnaś sie cieszyć bo masz skarb i jesteś górą . Sex po ślubie a zobaczysz owoce życia w czystości po ślubie jak zaprocentuje twoja czysość przdmałżenska z facetem którego napewmno znajdziesz bądz który znajdzie taką
dziewczynę jak ty , czego ci bardzio życzę żebyś takiego znalazła , który nie leci na to który żyje zasadami , który będzie szanował ciebie , siebie .Wszystkiego dobrego ci życzę.

564 )
 mateusz do nikt, lat 19, e-mail: w_mat@o2.pldata: 09.05.2007, godz: 10:19

nie poddawaj sie. nawet jak wydaje Ci se że nigdy z tego nie wyjdziesz. uda ci sie. musisz tylko bardzo tego chcieć i zaufać Jezusowi.z Nim pokonasz swoje słabości."wszystko moge w Tym który mnie umacnia"(Flp 4,13).
Ja tez z tym walcze juz 5 lat. dziś mija 40 dni bez upadku. moiże to nie wiele ale dziekuje Panu za kazdy dzień przeżyty w czystości. bede sie modlił o to by i tobie sie udało. obiecuje

563 )
 Agnieszkadata: 09.05.2007, godz: 07:09

Kochani prosze was o modlitwe, jest mi ciężko i czuje się samotna oraz opuszczona :(

562 )
 nadiia, lat 23, e-mail: joanna.p0@vp.pldata: 08.05.2007, godz: 23:32

Nieśmiało , ostatkiem sił prosze Was o modlitwe .. Czuje że brak mi już sił by iść dalej .. iść "pod prąd" .. Dzis rano mój tato uderzył moją mame .. wróciły demony przeszości .. otwarły się rany z dzieciństwa .. łzy moich młodszych sióstr i ja.. w roli bodyguarda.. i ten paralizujacy strach .. co dalej.. i to czekanie w niepewności..

odebrano mi resztki sił i nadzieji .. czuje straszną niesprawiedliwość..
pół roku temu odszedł bez podania powodu chłopak .. wiązaliśmy przyszłość razem .. a on poprostu któregos dnia przestał się odzywać ... spotkany przypadkiem powiedział mi tylko że nie bedzie nigdy żałował tego że mnie zostawił ponieważ najgorszą karą dla nastepnego faceta będzie to że spotkał mnie na swojej drodze zyciowej .. że nigdy już nikogo nie będe mieć i nigdy nie spełni się moje największe marzenie ( założenie kochającej się rodziny ) ... poczułam się zdeptana tamtego dnia.. ale powoli zaczynam wierzyć w te słowa.. mija pół roku .. on ma kolejną dziewczyne , ułożył sobie życie.. a ja? nadal cierpie i nie spotkałam nikogo kogo mogłabym ponownie obdarzyć uczuciem.. może i miał racje? może to i lepiej że nikt taki nie stanął na mojej drodze.. i tak nie wierze w to że spotkam kogoś kto pokocha mnie taką jaką jestem .. z moją wrazliwością i zasadami ( m .in czystość przedmałżeńska) .. cierpie za to że byłam dobra i pokochałam kogoś szczerą miłością która została w brutalny sposób podreptana

561 )
 mała_zdw do Agnieszki, e-mail: zdw1@poczta.onet.pldata: 08.05.2007, godz: 21:29

Agnieszko, a o jaki zakres chemii dokładnie chodzi ????

560 )
 hankadata: 08.05.2007, godz: 20:23

Drogi Nikt

grzech jest złem, z grzechem trzeba walczyc choc trudno-i nikt nie mówi że będzie łatwo..i nie da sie od razu, i przychodzi zniechęcenie..ale sie da, naprawde sie da..po pierwsze Bóg Cie kocha, kocha Cie bo jestes wyjatkowy i jedyny..kocha Cie bardziej niz czlowiek jest to w sobie stanie wyobrazic..w to trzeba bardzo mocno uwierzyc, a to też niełatwe..ludzka miłośc to nawet okruszek Boskiej miłości nie jest..a Bóg jest wielki, jest wspaniały, jest potężny, jest doskonały..i najważniejsze jest miłosierny..On nie chce abysmy sie skupiali na grzechu, On nie chce zebysmy sie grzechem zadręczali..On pragnie bysmy z grzechem walczyli, On pragnie nam w tej walce pomagać, On nam te grzechy wybacza..tak bardzo niepojeta jest ta Miłość..wiesz, ja sobie myślę że gdyby tylko Bóg chciał, bylibysmy swieci, doskonali, On mógłby sprawic że zniknąłby grzech, mógłby sie nam wszystkim objawić w swej cudowności, i jestem prawie pewna że na widok Jego potegi nie mielibysmy zadnych szans protestowac, buntować się, grzeszyć..a On dal nam wolna wolę, On chce żebysmy Go kochali tak troche nieudolnie jak umiemy, zebysmy wuierzyli, zebysmy szli do Niego i mówili co jest nie tak, dal nam sakrametnty, i nie zostawil nas samymi..uda Ci sie wyjsc z grzechu, choc droga bedzie trudna..ale na tej drodze nie jestes sam..wierze ze Ci się uda..wiec glowa do gory, rozmowa z madrym kaplanem, spowiedz, modlitwa..i to że Bóg Cie kocha..doświadczenia Jego miłości, i z modlitwa o sily do walki z grzechem pozdrawiam cieplusienko :D

559 )
 Załamanadata: 08.05.2007, godz: 19:35

Drodzy źródełkowicze... z całego serca proszę Was o modlitwę w Bogu wiadomej sprawie... bo ja juz nie mam sił, a moje serce tak poranione nie potrafi juz żyć... co zrobić, gdy wszystkie światła naszym życiu gasną, a ktoś kto był jaśniejącym promykim nadziei... odebrał całą nadzieję...?

558 )
 MariaK, lat 45, e-mail: sorayah@o2.pldata: 08.05.2007, godz: 17:52

Do Lotta,
Bóg Cię nie opuścił, to po pierwsze.
Po drugie - nie znęca się nad Tobą i na pewno kocha Ciebie i Twoje dziecko.
Oddał za Was swoje życie, to jak mógł o Was zapomnieć? Przecież "policzył, nawet Twoje włosy na głowie".
Mój mąż kiedys nie mial pracy przez kilka lat. Pracowałam cięzko od rana do nocy. Wielokrotnie myślałam, że nie dam rady. A dałam. Jak bylo cięzko, to mówiłam Panu, że to dla niego, już nie dla mojej rodziny, tylko dla Niego. Pomagało. To próba Twojej wiary. Poddajesz się?...
Wierzę, ze tak łatwo się nie poddasz. Pomodlę się za Ciebie i Twoje dziecko, ale wierzę w Ciebie. Jesteś silna. Na pewno. Z Bogiem M.

557 )
 MariaK, lat 45, e-mail: sorayah@o2.pldata: 08.05.2007, godz: 17:42

Do Nikt,
mały Przyjacielu, przede wszystkim skąd ten nick? Nikt nie jest Nikim. Nie wolno Ci nawet tak siebie nazywać. Codziennie rano wstawaj i mów sobie jestem Kimś! Na pewno jesteś Dzieckiem Bożym. Na pewno Bóg Cię stworzył do wielkich rzeczy. Pomyśl, jaka to godność.
Jesteś strasznie młody, ale na tyle dorosły, że przypuszczam, iż rozmyślasz czasem poważnie o swojej przyszłości. Kiedyś będziesz mężczyzną, głową rodziny, mężem, ojcem. Masz być oparciem, podporą, opoką dla swoich najbliższych. Nie możesz, po prostu nie możesz być słaby. Dla nich. Zrób to dla nich. Najprościej powiedzieć sobie: ja nie umiem, nie potrafię. Nieprawda. To nieprawda! To podszepty diabelskie. "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia". Uwierz.
Co do Twojego grzechu. Mam taką propozycję. Może weźmiesz pod uwagę. Zacznij coś trenować. W twoim wieku, człowiek musi się "wyszaleć", zmęczyć ciało, to prawo naturalne. Pograj w piłkę, popływaj w basenie. Zmęcz ciało po prostu. Wtedy nie będziesz miał takich pokus, być może będzie Ci łatwiej. Przychodzi pokusa, to wkładaj dresy i pobiegnij 5 km.
Moja córka, gdy była w Twoim wieku, to gdy zaczynała się nudzić, brała piłke do kosza i szła grać na podwórko. Zawsze ktoś do niej dołączał, często starsi chłopcy a nawet panowie i grali do późna i mało tego, chociaż była mała, to każdy chciał ją mieć w drużynie, bo dzięki treningom podwórkowym była niezła. Spróbuj. To taki naturalny, świecki sposób. A oczywiście jednocześnie proś Pana o uwolnienie. Natomiast Bóg zawsze oczekuje od nas wysiłku. W każdej chwili może przyjść ze swoją łaską, ale też patrzy jak bardzo tego pragniemy. Próbuj po ludzku robić wszystko co w Twojej mocy, jednocześnie czekając na łaskę Pana.
Nie jesteś słaby. Bóg daje każdemu tyle, ile mu potrzeba. Daje pokusę, zmartwienie, to wierz mi, każdemu daje moc, aby ją zwyciężyć.
Jan Paweł II powiedział kiedyś piękne słowa do młodych ludzi: "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali". To bylo do młodych a wiesz, ile razy te słowa stawiały mnie do pionu. Wiele razy powtarzałam sobie- dam radę, jestem silna. I dawałam. Ty też dasz, wierzę w Ciebie.
Pozdrawiam ciepło M.

556 )
 Monika, lat 33, e-mail: monka55@poczta.onet.pldata: 08.05.2007, godz: 15:48

Do pytajacego.
Moze kobiety szukaja przystojnego faceta bo same maja kompleksy ze nie sa ladne i w ten sposob chca dowartosciowac siebie. Nie wiem czy wiesz ale kobiety potrafia byc zazdrosne.

555 )
 Nietoperzdata: 08.05.2007, godz: 15:39

Chce Was prosić o modlitwe za małą Gabrysie która przebywa na misji neokatechumenalnej będe wdzieczna za kazde westchnienie

554 )
 Pytajacydata: 08.05.2007, godz: 14:08

Dziekuje Sloneczku I Gosi za mile slowa:) Pozdriawiam:)

553 )
 Agnieszkadata: 08.05.2007, godz: 13:43

witam wszystkich, czy jest tutaj ktos kto dobry jest z chemii?

552 )
 Grzesiekdata: 08.05.2007, godz: 13:13

Witam wszystkich Źródełkowiczów :-)
Zapewne nie brakuje wśród Was miłośników talentu i twórczości śp. Agaty Budzyńskiej. Chciałbym zaprosić Was na nowe forum poświęcone Agacie. Forum istnieje od niedawna dlatego na razie jest tam dość pusto, ale mam nadzieję, że miedzy innymi dzięki Żródełkowiczom z czasem wszystko się "rozkręci" :-)
Wszystkich zainteresowanych zapraszam więc pod adres: http://budzynska.vdd.pl
Pozdrawiam serdecznie :-)

551 )
 lotta33, e-mail: ampolly2317@yahoo.comdata: 08.05.2007, godz: 13:05

Kolejna odmowna odpowiedz w sprawie pracy.Czy Bog dopusci do sytuacji ze bede bez srodkow do zycia i nie bede miala za co utrzymac siebie i dziecka?Czuje
sie opuszczona przez Boga.Czy on zneca sie nade mna?
Prosze pomodle sie za mnie .

550 )
 do Pytającego, e-mail: karina2006@interia.pldata: 08.05.2007, godz: 12:12

Nie kazda dziewczyna szuka playboya z furą.. często ci bardziej przeciętni chłopcy mają dziewczyny a nie ci atrakcyjni! tym drugim trudniej zdecydowac sie na jedną.. Atrakcyjnośc to nie przede wszystkim wygląd...choć to pierwsze wrażenie.. ale można ująć kobietę swoją osobowością, rakcją, odwagą, męskością, kulturą.
myslę ze te które spotkałeś były "w ciemno", a do takich spotkań niektórzy bardzo sie przyzwyczajają, łatwo odrzucają , gdyż jak nie ten, to tamten moze będzie ciekawszy.. osoby mniej zdecydowane i dojrzałe tak własnie mogą traktowac takie spotkania, nie dają innym drugiej szansy, szybko rezygnują. Dlatego o wiele łatwiej jest poznać kogoś na dużej w spotkaniach naturalnych, nie droga internetową. TY trafiłes na takie dziewczyny, gdyby poznały Cie w innej okolicznosci, pewnie z którąś bys sie mógł nawet zaprzyjażnić. Dlatego nie twórz sobie niepotrzebnego wizerunku człowieka nieatrakcyjnego którego wszyscy odrzucają, bo to nie wpływa dobrze na Twoje poczucie wartości i może zniechęcać. Mozesz szukać kobiety drogą internetowa jesli nie masz innych możliwosci , jednak podchodź do tego z lekkim dystansem, to może być jedna na 100..dlatego po każdej nieudanej randce w ciemno, potraktuj to jako niezobowiązujące spotkanie które też czegoś Cię nauczy. pamiętaj tez abyś Ty sam nie wpadł w rytm byle jakości i przebierania.
Poza tym Pan Bóg ma dla Ciebie jakiś plan..więc na siłę nie szukaj dziewczyny tam gdzie ona nie istnieje. Módl się o prowadzenie i wyciągaj tylko dobre wnioski, nawet jesli będziesz jeszcze dłuższy czas sam. Wykorzystaj ten czas twórczo.
z Bogiem:)

549 )
 Samotny romantyk31, lat 31, e-mail: puma126@wp.pldata: 08.05.2007, godz: 06:20

Do adndzie 30
Jesli czytałas alchemika to był tam moment, w ktorym posrodku pustyni idacy za swoim snem chłopak bez pieniedzy i zdwało by sie perspektyw spotyka dziewczyne....Tę dziewczyne
I wszystko inne przestało miec jakiekolwiek znaczenie oboje wiedzieli ze zyli wlasnie dla tej chwili Ja mam juz 31 skonczone ale wierze ze ta chwila nadejdzie I tylko musze sie do niej odpowiedni przygotowac
Nauczyc sie być dobrym człowiekiem
Naprade dobrym
Byc oparciem dla 2 strony i wiele wiele innych bardzo waznych rzeczy
Dlatego i ty postaraj sie skupic na rozwijaniu siebie Bo jak juz spotkasz te miłosc moze niebyc czasu dla siebie Bedziesz musiała wciąz dawac siebie swoje dobre cechy a skad je wezmiesz? naucz sie modlic i jak Napisała inna czytelniczka pomodl tak naprawde z cAłego serca do Sw Jozefa

548 )
 Ola, e-mail: juliazyta3@o2.pldata: 07.05.2007, godz: 23:09

Do Nikt lat 14

Bede sie za Ciebie modlila.Obiecuje.
Ufaj,ze z tego wyjdziesz. Ufaj

547 )
 gosia, lat 26data: 07.05.2007, godz: 22:37

Pytajacy czasami trzeba umiec czekac na te wlasciwa osobe.

546 )
 Mysterious do Nikt, lat 22, e-mail: mysterious1985@o2.pldata: 07.05.2007, godz: 21:48

Cześć! Jak chcesz porozmawiac to zapraszam: 7141829 To moje gg.Napisz nawet jak bede niedostępny, bo często sie ukrywam.

545 )
 Słoneczko do Pytajacydata: 07.05.2007, godz: 20:39

Nie powinienienes uogólniać wszystkich dziewczyn, ze takie sa, bo nie kazdej o to chodzi aby mężczyzna był bogaty, przystojny itp. Ja mysle ze wiekszosci z nas chodzi o to aby wogóle był i aby kochał....

Pozdrawiam i zaufaj św. Józefowi a na pewno dostaniesz szanse........

544 )
 mała_zdw do nikt, lat 21data: 07.05.2007, godz: 20:12

Nie można być w pełni szczęśliwym tylko dzięki samym przeżyciom cielesnym. Musisz starać sie za wszelką cenę zerwać z tym nałogiem. Trzeba uwierzyć, że naprawdę można z tego wyjść - bo da się !!!!! Uwierz, ale nie w siebie tylko w Pana Boga. Z tego co piszesz wnioskuję, ze już straciłeś nad tym kontrolę. Uświadom sobie, ze to nałóg. Nim z tego wyjdziesz na pewno będzie wiele nieudanych prób - będziesz upadał, ale za każdym razem się podnoś. Nie poddawaj się uczuciu smutku, bezsilności.
Szczerze radzę Ci jak najszybciej szczerą spowiedź, w której nie tylko wyznasz ten grzech, ale i powiesz Bogu, że naprawdę masz z tym problem i nie potrafisz się od niego uwolnić. Zobaczysz, że miłosierny Pan Cię wysłucha i pomoże. Odpieraj od siebie pokusę grzesznej przyjemności, nie pozwól by ona była silniejsza. Może poświęć więcej czasu na modlitwę niż na telewizor. Zobaczysz, że dzięki niej pokusy staną się słabsze. Módl się, regularnie przystępuj do sakramentów, uczestnicz w Eucharystii - nie tylko w niedzielę. Znajdź sobie jakieś hobby byś nie myślał o tym, miał jakieś zajęcie.
Co do myśli samobójczych - staraj sie zagłuszyć w sobie ten głos. Nie myśl o tym. Bóg jest dawcą życia i tylko On może je nam zabrać. Myśli samobójcze to podszepty szatana. Walcz z nimi !!!!! Jesteś jeszcze taki młodziutki, całe życie przed Tobą !!!!! 3maj się, dużo wytrwałości, wiary.
PAMIĘTAJ: PAN BÓG JEST ZAWSZE PRZY TOBIE, TYLKO GO ZAPROŚ DO SWOJEGO SERCA !!!!!!!!!!!

543 )
 Artur Wnęk / Artii, lat 32, e-mail: artur.wnek@vp.pldata: 07.05.2007, godz: 19:48

Marty Robin nie ma i nie bedzie na Zrodelku, ale dla tych co sa spragnieni jej slow, porad niech mi podadza swoj adres e-mail to bede im wysylac na skrzynke e-mailowa. Wystarczy ze wyslesz mi pustego e-maila na adres: artur.wnek@vp.pl lub na Gadu-Gadu: 5467802 -=<>=-=<>=- www.republika.pl/artur_wnek

542 )
 nikt, lat 14data: 07.05.2007, godz: 19:07

Witam wszystkich. Chciałbym przedstawić moją "historię". Dwa lata temu zacząłem się onanizować. Wtedy nie wiedziałem nawet,że to jest grzechem, a na dodatek ciężkim. Dowiedziałem się o tym dopiero pół roku temu. Bardzo się tym zmartwiłem, lecz nie umiałem przestać. Od mniej więcej 4 miesięcy zacząłem czuć odrazę do samego siebie. Coraz częściej czułem, że jestem zupełnie sam. Okaleczałem się, ciąłem sobie ręce. Nadal czuję się nikim. Nienawidzę siebie, nienawidzę swojego życia. Chciałbym to wszystko skończyć. Od tygodnia coraz bardziej chcę popełnić samobójstwo. Powstrzymuje mnie tylko myśl o tym, że mogę trafić do piekła, oraz gdy myślę o moich bliskich, rodzicach, siostrze...

Chciałbym zapytać Was co byście zrobili na moim miejscu? Czy dobrym rozwiązaniem jest rozmowa z kimś zaufanym? Mam zamiar rozmowy z miejscowym księdzem. Czy myślicie, że taka rozmowa może mi pomóc?
Nikt

PS: Czy myśli samobójcze są grzechem, lub chęć własnej śmierci? Czy jest to grzech ciężki? Proszę o pomoc

541 )
 Aniołek, lat 19data: 07.05.2007, godz: 19:02

Panie, proszę czuwaj nade mna jutro. Mam egzamin maturalny z wos-u i polskiego, ale przecież Ty wiesz... Bądź przy mnie w tych trudnych momentach.

540 )
 Pytającydata: 07.05.2007, godz: 17:46

Mam pytanie do dziewczyn.Dlaczego dziewczyny tak bardzo przywiązują wagę do tego by ich chłopak był przystojny,mial pieniądze i tak dalej.Zauważyłemteż że niektore dziewczyny już po pierwszym spotkaniu oczekują że nastąpi jakieś wielkie zauroczenie czy miłość a tymczasem miłość nie następuje od razu,czasami potrzeba wielu miesiecy czy lat by nastąpiła.Naprawdę lubie dziewczyny,staram sie być im życzliwy i okazywać im szacunek ale jeśli żadna dziewczynanie da mi nawet tylko zwykłej szansy na to bym się mógł z nią spotykać to chyba zwątpię.Chodzi mi przecież tylko o szansę...Pozdrawiam

539 )
 mała_zdw(młoda), lat 21, e-mail: zdw1@poczta.onet.pldata: 07.05.2007, godz: 16:42

Witajcie !!!!!!!!! Dlaczego ludzie dostrzegaja tylko to co przyziemne, a nie to co ważne i wartościowe ????????? Dla większości liczy się tylko pieniądz, zabawa, używki - słowem - przyjemność, nawet jeśli jest krótkotrwała. Taka jakaś głupia mentalność naiwnych ludzi, że tylko to jest gwarantem szczęścia. Ale czy oby na pewno ?????????

538 )
 andzia, lat 30, e-mail: andziula_1977@o2.pldata: 07.05.2007, godz: 14:43

Witam Was źródełkowicze!
czasem zaglądam na tą stronę ale piszę po raz pierwszy. dziwna rzecz ... każdy szuka miłości każdy jej pragnie i potrzebuje ale jak trudno ją spotkać ... zawsze miałam duże wymagania od siebie i od innych ... myślałam, że jeśli mam Boga na pierwszym miejscu to wszystko będzie na swoim miejscu ... nigdy nie szukałam miłości za wszelką cenę, nikogo nie skrzywdziłam, zawsze żyłam według Bożych przykazań ... teraz się czuję, że jestem nikomu nie potrzebna ... nawet Ci którzy wyznają te same wartości co ja nie widzą mojej wartości ... ja nie wiem co mam zrobić jak postąpić ... może Wy wiecie i podpowiecie? widocznie nie mam tego czegoś ... pozdrawiam serdecznie !

537 )
 mała_zdw(młoda), lat 21data: 07.05.2007, godz: 06:25

Życzę wszystkim pięknego tygodnia !!!!!!!!!

536 )
 kurczak, lat 19data: 06.05.2007, godz: 19:14

Bardzo was prosze o wsparcie.... w poniedziałek, wtorek, srode i piatek mam egzaminy maturalne... bardzo sie denerwuje i boje... prosze was o modlitwe! :(:(:( z gory dziekuje :*

535 )
 mała_zdw(młoda)data: 06.05.2007, godz: 11:53

Tajemnica MIŁOŚCI ukryta jest w samym Bogu. Zachęca nas byśmy wgłębiali się w tę tajemnicę, kontemplowali ją. Każdy człowiek chce być kochany, czuć się potrzebny. Bóg stworzył każdego z nas z miłości, z miłością i dla MIŁOŚCI.
Ehhhhhhhh ale śliczna była dzisiejsza Ewangelia........ Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli.

534 )
 Anioł, lat 22data: 06.05.2007, godz: 11:42

Panie ogarniaj swoją miłością wszystkie te intencje .....


Ty znasz każdego z nas po imieniu pomóż tym którzy cie potrzebują, "Nie potrzebuja lekrza zdrowi,lecz ci którzy się źle mają" aby w ich życiu wypełniała sie Twoja wola :)
Namaszczaj kazdego dnia swoim św. Duchem który przychodzi z pomocą w naszej słabości. :-)

533 )


 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej