Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Źródełko ...czyli o darze rozmowy...


[ Dodaj wpis ]

[<<] [<] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] (581) [582] [583] [>] [>>]

Chcesz prosić o wspracie i modlitwe?
Dodaj prosbę do [ Skrzynki Intencji ]

 Szeleszczenie, lat 28data: 11.04.2007, godz: 22:42

Piegi dodają urody, Kropeczko. Myślę że jak pokochasz siebie naprawdę to znajdzie się ktoś kto pokocha Ciebie. A Bóg na pewno Cię bardzo kocha, więc jak mogłabyś nie pokochać siebie? Spróbuj tylko!

166 )
 kropka, e-mail: miki0005@wp.pldata: 11.04.2007, godz: 22:42

tak.... tylko tak jak najedzony nie zrozumie głodnego tak ładny mniej ładnego....... nie zrozumie jak ciężko się żyje ludziom mniej urodziwym. Ja jestem bardzo otwarta bardzo łatwo nawiązuję kontakty nie mam z tym problemu ale przez urode czuję się jak towar II gatunku, czasem sie zastanawiam jak by wyglądało moje życie gdybm była ładna, uważam że po zdrowiu życiowej mądrości kolejne miejsce zajmuje uroda . Dziękuję Bogu za to że jestem zdrowa ale aby żyć pełnią życia potrzebna jest jeszcze miłość na którą ciągle czekam i choć upadam ciągle mam nadzieję.
Ps. tak wiele razy Pan Bóg mi udowodnil że jest ze mną a ja ciągle wątpię. Zwsze w sytuacji kiedy nie mam już nadzieji zjawia sie On i tak mi wszystko poukłada, że nawet mi się to nie śniło........Panie wybacz

165 )
 s@motność, lat 21data: 11.04.2007, godz: 22:37

do kropki..
wiem co przeżywasz..bo ja czuję się tak samo:( nie potrafię zaakceptować siebie..
jestem sama i boje się samotności..
jak rozmawiam z jakimś mężczyzną to oczywiście serce, wnętrze najważniejsze!! a jak przyhcodzi co do czego okazuje się, że to jednak wygląd jest najważniejszy..dlaczego tak jest? przecież uroda przemija a szłowiek i jego serce pozostaje.. dlaczego tak trudno znaleźć miłość komuś to "źle się czuje we własnym ciele"? czy kiedyś pokocha mnie ktoś taką jaka jestem?

164 )
 Leszekdata: 11.04.2007, godz: 22:10

Zakłopotana,
Przede wszystkim bądź sobą . Pokochaj siebie , pokochaj swoje ciało .
Kochając siebie obdarzysz swoją miłością i innych. A troski dnia codziennego,
kiedy nie wiesz jak postąpić lub jak inni odniosą lub odnoszą się do Ciebie - oddaj Bogu Ojcu . Ja kiedy czuję taką potrzebę to w modlitwie zwracam się do Niego, dziękując Mu za Jego miłość, że mnie kocha i proszę Go aby zabrał ode mnie moje troski .To działa .
Czy być chłodną czy okazywać czułość ? Sama zadecydujesz ,sama podejmiesz decyzję.
Ja lubię spoglądać na ładne, dbające o siebie kobiety, które są sobą , I nie ma znaczenia czy jest ubrana w super „ciuch”. Czasami drobiazg ,dodatek wzbudza zainteresowanie , ciekawość . I kiedy znajdzie się ktoś kto zainteresuje się tobą, bądź Ty nim ………..
Ja mogę Ci jedynie podpowiedzieć jak ja postępuję , kiedy czasami mam wątpliwości czy Ten ktoś mówi z serca … „Jezu Chryste ukochany TY prawdą jesteś na jego ustach „ i albo milknie wtedy albo mówi dalej.

163 )
 bosydata: 11.04.2007, godz: 21:48

Droga Kropko :-) Po pierwsze nie istnieje coś takiego jak "przeznaczenie" to jak dla mnie byłaby czysta ironia dawać człowiekowi rozum i wolną wolę jednocześnie wciskać w tryby tzw. "przeznaczenia", ale to tak na marginesie. Co do kwestii czy ludzie "przeciętnej urody" (choć jak wiadomo to sprawa czysto subiektywna, tak jak z deszczem który dobry jest dla tych co im buroki wysychają ale już nie dla tych co "akurat siano susom") i tych powiedzmy ponadprzeciętnych to myślę że to wszystko zależy od człowieka i jego psychiki, kiedy nie do końca się akceptujemy to trudniej nam wyjść niejako poza siebie do drugiego człowieka, boimy się że zostaniemy odrzuceni że to przecież nie jest możliwe żeby taka ja/taki ja mógł poznać kogoś milego przecież kto by mnie tam chciał mam płaskostopie, zbyt duże oczy etc itp i co tam jeszcze można wymyślić. Zapewniam Cię że ktoś się wreszcie znajdzie, tylko głowa do góry i nie myśl o sobie w kategoriach że są ludzie ponadprzeciętni i jestem ja, jesteś zupełnie wyjątkowa...co więcej piegi są wcale ładne :-) Pokój z Tobą! :-)

162 )
 Guśkadata: 11.04.2007, godz: 21:33

do kropka

Zgadzam się z Tobą, że ludzie, szczególnie mężczyźni zwracają uwagę tylko na te dziewczyny obdarzone urodą. Chociaż oczywiście wszyscy zarzekają się iż nie jest ważny dla nich wygląd zewnętrzny. Sama nie jestem pięknością i bardzo to przeżywam, mam problemy z polubieniem samej siebie. Staram sie coś zmienić w swoim wyglądzie ale czy warto się aż tak poświęcać..., czasem mam już dość.Chcialabym spotkać na swojej dordze chłopaka, który dostrzeże we mnie to co wewnętrzne a nie to co widać na zewnątrz.Pozdrawiam serdecznie.

161 )
 papillon, lat 27, e-mail: papillon007@wp.pldata: 11.04.2007, godz: 21:05

Drodzy Źródełkowicze,

zachęcam Was gorąco do modlitwy, która ma niesamowitą moc uzdrawiać nas z naszych słabości i zranień, podnosić z upadków, oddalać pokusy, ocierać łzy zrozpaczonym, nieść nadzieję wątpiącym, rozpalać miłość... W tym szczególnym czasie módlmy się koronką do Miłosierdzia Bożego. Bóg czeka na nas, na nasze modlitewne zaangażowanie, to od nas samych zależy czy skorzystamy z Jego zaproszenia. On jest niezawodnym Przyjacielem, któremu możemy powierzyć każdą sprawę, i tę małą i tę wielką, która nas przerasta.

W tym miejscu chciałabym również podzielić się z Wami kilkoma cennymi myślami nt. modlitwy, które sama też otrzymałam:

"Modlitwa nie sprawia, że Bóg jest przy nas obecny. Modlitwa uświadamia nam Jego obecność."
***
"W modlitwie szukamy nie tylko radości bycia z Bogiem, ale także przemiany, którą jedynie On może w nas sprawić."
***
"Gdy modlisz się, mów Bogu: 'Dobrze, że jesteś', bo Bóg to samo myśli o Tobie."
***
"Czy wiesz, że słowo 'Amen' oznacza: 'Niech się tak stanie'"
***
"Jeśli nie chce Ci się modlić, właśnie wtedy się módl."
***
"Bóg jest zawsze bardziej chętny do słuchania niż my do modlitwy."
***
"Módlmy się, by lepiej wspólpracować z Bożą wolą, a nie po to by ją zmienić. Dlatego mówmy: 'Bądź wola Twoja', a nie: 'Boże, zmień wolę swoją.'"

Życzę Wam wielu niezapomnianych modlitewnych uniesień, które mają moc przemiany. Powodzenia! :) Jednocześnie zapewniam Was o modlitwie w Waszych intencjach :)

160 )
 kropka, lat 26data: 11.04.2007, godz: 20:26

Przeznaczenie…..chyba przeżywam kryzys wiary pod tym względem., bo jak to jest ? Dlaczego ludzie których Pan Bóg obdarzył nieprzeciętną urodą tak szybko odnajdują swoje przeznaczenie – a dlaczego ludzie, którzy mają jakieś defekty (np. ja piegi) muszą być sami – bo nikt ich nie chce. Uważam, że to jedna wielka nieprawda, że liczy się wnętrze bo co z wnętrza jeśli nawet nie ma się szansy aby je zaprezentować. Prawda jest taka każdy woli to co piękne i ok rozumie to (chciałabym być piękna, elegancka, ale jestem jaka jestem) nie wiem co mam już robić, tak bardzo boję się samotności. Czy ja mam szansę na to że mnie ktoś kiedyś pokocha – czy mam szansę usłyszeć „...i cóż że masz trochę mniej ładna twarz mnie się bardzo podobasz i już ...”

159 )
 bosydata: 11.04.2007, godz: 18:31

Zakłopotana, myślę że podstawą jest szczerość. Osobiście nie chciałbym żeby ktoś rzucał mi się na szyję by wyrazić powiedzmy czułość czy coś w tym stylu, głupio bym się czuł gdyby ktoś z kim teoretycznie jestem blisko zastanawiał się jak się wobec mnie zachować...To jak z przyjaźnią, na początku silimy się na słowa i gesty bo zdaje nam się że tak trzeba, ale dopiero kiedy przyjaźń się ukształtuje potrafimy milczeć i zachować się odpowiednio bez podbudowy zwanej teoretycznej. Co zaś się tyczy twoich problemów, to chciałoby się napisać "kto ich nie ma" takie czy inne...grunt to nie ustawać w pracy nad sobą...ostatnio w Kwiatkach Św.Franciszka z Asyżu czytałem że przed pokusą cielesną nie sposób się bronić, trzeba po prostu przed nią uciec, choćby unikając przeróżnych sposobności (ale to wszystko wiadome), i nie jest to jak dla mnie problemem by stworzyć jakiś związek, inaczej byłby to szczyt hipokryzji coś jakby rzucanie kamieniami do owej Jawnogrzesznicy z Ewangelii, kiedy trzeba wsparcia i pomocy. Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę pokoju serca!

158 )
 Marcin, lat 29, e-mail: mati1978@onet.eudata: 11.04.2007, godz: 17:10

Do "Zakłopotanej"
To że masz ten problem który masz jeszcze Cię nie przekreśla a na pewno nie we moich oczach.A jeśli okazujesz cieplo i czułość to bardzo dobrze i na przykład mnie to odpowiada bo kobiety chłodne nie znajdują mojego zainteresowania. Pozdrawiam:)

157 )
 Monika, lat 33, e-mail: monka55@poczta.onet.pldata: 11.04.2007, godz: 16:41

Arturze modl sie za dziewczyne, ktora kochasz. Oddawaj swoj bol Jezusowi, a zobaczysz ze po jakims czasie Twoje serce przestanie plakac i inaczej spojrzysz na swiat. Blogoslaw takze chlopaka z ktorym jest Twoja dziewczyna a zobaczysz ze jestes wolny. Wyobraz sobie takze co czuje Jezus Zmartwychwstaly kiedy ludzie Go nie chca i nie potrzebuja, bo wola inne nawiastki szczescia. Mozesz usiasc kolo Niego i opowiedziec o swoim rozczarowaniu.

156 )
 ocalonadata: 11.04.2007, godz: 16:39

Do wszystkich zmagających się z problemem onanizmu: Też mam za soba tę drogę. Jestem żywym dowodem na to, że gdy walczy się z grzechem wytrwale i mimo przychodzących upadków żebrze się o pomoc Jezusa, jesli bardzo pragnie sie zwyciestwa ->niemozliwym jest aby przegrać! Na początku była CODZIENNA modlitwa koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 . Modliłam się równiez do Św. Maksymiliana Kolbe o czytsość, o jej pragnienie. często modliłam się do Boga, prosząc Jego Świetego Ducha aby rozpalił we mnie ogień Jego miłości, abym pragnęła serca czystego i czystości Światyni- Ciała. Gdy nachodziły mnie nieodpowiednie mysli, odwracałam uwage od nich natychmiast. Gdy natomiast pewne części ciała były zbyt wrazliwe i czasem stawało sie to nieznosne, wyobrażałam sobie, że są sparalizowane, że ich nie ma (było to trudne ale mozliwe) i np. wstawałam , chodziłam, szukałam jakiegos zajęcia. Na poczatku oczywiscie czułam obrzydzenie do samej siebie. To jest cos, co tez pozwala bardziej walczyc. Teraz jednak, gdy już 3 lata zyje w czytosci, nic juz mnie nie kusi! kocham ten stan czytosci, jestem wolna!!! Bóg mnie tak uzdrowił, że zabrał to poczucie obrzydzenia a i nawet czuje się całkiem czysta: tak, jakbym nigdy tym grzechem nie zgrzeszyła, to niesamowita łaska! Bóg dał mi zapomniec o moim wieloletnim grzechu tak jak On zapomina. Pan pragnie naszego szczęścia! Pokuta i żal za grzechy są na jego drodze, ale na końcu jest pełna radość, jest szacunek do swego ciała, jest miłowanie go! Jestem nowonarodzona! Kto chce prawdziwie zwycieżyc, musi prawdziwie walczyc! Będe sie za Was modlic!
Chwała Panu! Bądź uwielbiony i umiłowany : Jezu, Królu Miłosierdzia !

155 )
 Zakłopotana do Krzysztofadata: 11.04.2007, godz: 14:00

Dziękuję za odpowiedź Krzysiu - mam nadzieję, że nie będziesz miał mi za złe tego zdrobnienia, jeśli tak z góry przepraszam. Problemy z czystością w tym wypadku dotyczą onanizmu. Podejmowane próby walki z nim nie są wygrane niestety, mimo poczucia do siebie obrzydzenia. Mówiąc o okazywaniu czułości, mam na myśli wyłącznie czyste gesty, nie chodzi mi o nic, co mogłoby wiązać się z czymś więcej. Wiem, że na wszystko przychodzi czas, że nie na pierwszym spotkaniu należy się czule obejmować czy darzyć pocałunkami, nie należę do tak wylewnych osób. Popełniłam w swoim życiu błąd zbytniego zaufania i teraz już wiem, że nie należy niczego robić wbrew Bogu. Zabiłam w ten sposób cząstkę siebie. Nie chcę, by ten kogo obdarzę miłością musiał przechodzić przez coś podobnego. Dziękuję Ci raz jeszcze. Życzę miłego dnia.

154 )
 krzysiek, e-mail: krzysiek030@wp.pldata: 11.04.2007, godz: 13:33

do "Zakłopotana"

Problemy hmmm to zależy jeszcze jakie ... ale bądź pewna, ze wszyscy je maja, sama istota problemów nie jest aż tak ważna, ważne jest to aby człowiek umiał sobie z nimi radzić. Jeśli czyjeś wartości i zasady są prawdziwe a nie wyimaginowane to nie ma mowy o żadnym "potępieniu". Każdy zasługuje na szczęście, nawet jeśli w przeszłości jego życie nie zawsze wyglądało tak jak by sobie tego życzył. Trzeba sobie samemu wybaczyć i dbać aby przyszłość była jak najlepsza. Co zrobić aby zostać
pokochana? Czekać, ufać, dbać o swój rozwój duchowy, intelektualny, fizyczny. Ciepło czułość są jak najbardziej właściwe gdy są czyste, to pozwala aby gesty były prawdziwe nie skierowane ku własnemu egoizmowi wtedy staja się piękne niesamowite i pokonują dzielące bariery. Wszystko musi się odbywać we właściwym czasie. Zawsze trzeba być sobą ... Okazywać uszycia? TAK, ale stosownie do znajomości, czasu, osoby, patrząc nie na siebie a na kogoś.

153 )
 Zakłopotanadata: 11.04.2007, godz: 11:12

Mam pytanie do Mężczyzn, takich, jacy pojawiają się na tej stronie, czyli kierujących się w swoim życiu określonymi wartościami - bardzo Was proszę pomóżcie mi, odpowiedzcie na moje pytania, wyjaśnijcie pewne wątpliwości. Czy kobieta, która ma problemy z czystością może nie być potępioną w Waszych oczach, czy zasługuje na zainteresowanie kogoś wartościowego?Co zrobić, by zostać pokochaną?Czy jeśli pokocham i okazuję czułość, zainteresowanie, ciepło postępuję niewłaściwie?Czy bardziej staracie się dla kobiet chłodnych?Pogubiłam się w tym okropnie i nie wiem już, jaką być. :-(((Jak darzę uczuciem, nie umiem tego nie okazać, a to chyba niedobrze, prawda?

152 )
 młoda (marzena)data: 11.04.2007, godz: 11:10

"Człowieka nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa.
A raczej: człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa.
Nie może zrozumieć, ani kim jest, ani jaka jest jego właściwa godność,
ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie.
I dlatego Chrystusa nie można wyłączać z dziejów człowieka
w jakimkolwiek miejscu na ziemi." - JPII

151 )
 MariaKdata: 11.04.2007, godz: 08:58

Do Oli
Bardzo Ci dziękuję za pomoc Olu. Z Panem Bogiem.

150 )
 młoda, e-mail: zdw1@poczta.onet.pldata: 11.04.2007, godz: 00:26

"... Niech Dobry Bóg... Zawsze Cię Za Rękę Trzyma... Gdy Ciemny Wiatr... Porywa Spokój Siejąc Smutek I Zwątpienie..." Pozdrawiam Was kochani :))

149 )
 blekitna, lat 24, e-mail: blekitna_23@tlen.pldata: 10.04.2007, godz: 23:57

A gdy przyjdzie noc i refleksja wskaze,ze wszystko bylo polowiczne i wiele z tego,co bylo zamierzone nie zostalo dokonane,gdy tak wiele budzi wstyd i zal.Wtedy przyjac wszystko takim,jakim jest,zlozyc w rece Boga i Mu pozostawic. Wtedy bedzie mozna w Nim spoczac,naprawde spoczac i zaczac nowy dzien,jak nowe zycie.(sw. edyta stein)

148 )
 OLA, e-mail: juliazyta3@o2.pldata: 10.04.2007, godz: 22:53

Do Marii K l 45

Wejdz na strone www.katolik.pl. Tam mozesz na czacie porozmawiac z Kaplanem o nurtujacych Cie sprawach,pytaniach.
Pozdrawiam cieplo Ola

147 )
 nieznośna, lat 24, e-mail: violi7@o2.pldata: 10.04.2007, godz: 21:45

Dziękuję Caroline za wrzucenie tu tej pozycji (Gabrieli Bossis "On i ja"), właśnie czytam. Już po pierwszych zdaniach zaczeło mnie coraz bardziej wciągać. Chyba szybko to przeczytam. Jak ktoś zna jakieś warte do przeczytania książki, które są dotępne w necie, to chcętnie się z nimi zapoznam. Pozdrawiam. :)

146 )
 m.a.k.o, lat 27, e-mail: mako25@vp.pldata: 10.04.2007, godz: 19:35

Hej!!! W święta leciały piękne filmy o miłości pięknej i tragicznej!!! Wczoraj rzeczywiście był film " Szkoła uczuć". Opowiada on o miłości pięknej, cudownej a jak zarazem krótkiej. Film ten pokazuje jak miłość może byc fantastyczna!!! Mnie ten film się bardzo podobał aż łezka sie w oku kręciła!!! Pewnie nie jedna osoba by chciała spotkać taką osobę i tak się zakochać!!! Mnie się to udało choć teraz jestem już sam:(

145 )
 iskierka***, lat 18, e-mail: monis1988@onet.eudata: 10.04.2007, godz: 19:09

Udało się,zdałam prawko:))))))
(to było czwarte podejście)
"porażki" uczą człowieka pokory;)
Dziękuję Tobie Panie

144 )
 Elżbieta, lat 39, e-mail: elarataj84@wp.pldata: 10.04.2007, godz: 18:18

Mieszkam w Krakowie.Chciałabym poznać kawalera lub wdowca w stosownym wieku w celu założenia rodziny.Pozdrawiam serdecznie.

143 )
 Caroline, lat 20data: 10.04.2007, godz: 17:10

W drugi dzień świąt obejrzałam piękny film "Szkoła uczuć". Był to chyba jeden z najpiękniejszych filmów o miłosci jakie kiedykolwiek widziałam. Jest taki zupełnie inny od tych wszystkich filmow o pustych miłostkach, które na ogół mozna zobaczyć w telewizji. Byłam nim po prostu oczarowana... Polecam szczególnie tym, ktorzy jeszcze czekaja na swoja druga połówke bo daje nadzieję, że prawdziwa, piękna, czysta, pełna poświęcenia, oddania i czułości miłość jest w naszych czasach jeszcze możliwa :-)

142 )
 MariaK, lat 45data: 10.04.2007, godz: 16:25

Czy gdzieś w necie są księża, którzy udzielają porad małżeńskich. Z któymi można porozmawiać on line? Mieszkam w małym mieście, ne mam się do kogo zwrócić. Pozdrawiam

141 )
 Monika, lat 27, e-mail: monika.wie25@wp.pldata: 10.04.2007, godz: 14:45

Pozdrawiam wszystkich!!!
Święta szybko minęły i wracamy do naszej codzienności,do małych i dużych spraw,do radości i smutków.Dla niektórych niewątpliwie trudny jest ten powrót,ale ufajmy,że Pan przygotował dla nas coś miłego jeszcze w tym tygodniu.Trwajmy w nadziei i radości Zmartwychwstania.Pamiętajmyże nawet,gdy pusto wokół nas,nigdy nie jesteśmy sami.ON JEST!!!Trzymajcie się ciepło...pa pa

140 )
 karina-do KOKOLINOdata: 10.04.2007, godz: 14:18

KOKOLINO! Bóg Cie nie zostawiŁ!!.. nigdy tak nie myśl! każdy znas modli się o cos w czym czasem nie jest wysłuchany ..albo jest tylko inaczej...nie zawsze to o co prosimy dla nas dobre!! Bóg wie najlepiej.. czasem jest to nasz krzyż, czasem potrzeba czasu głębszej dłuższej i wyrtwałej modlitwy...takie oczekiwanie tez ma sens! mówi sie "jak trwoga to do Boga" często za szybko oczekujemy czegoś a nijak się ma nasza ufność, otwarcie na innych,bezinteresowność, tylko chcemy...a jak nie to się obrażamy na Pana Boga.. ja tez mam ciągle pod górkę, rózne problemy od zdrowotnych,alergii, po brak pracy, zranienia...
oddaję to Bogu jesli taka Jego wola i to ma słuzyc mojej duszy! Popatrz dookoła ile krzyzy..ile chorób, ile biedy.. znam chłopaka który cąłkowicie sparalizowany lezy od wielu lat...nie myśl ze Ty tylko masz pod górkę.. ludzie mają o wiele gorzej a mimo to jeszcze potrafią za coś Bogu dziękować! Dziękuj Bogu za te "podgórki" moga byc łaską dla Ciebie... byc chrześcijaninem nie znaczy miec wszystko poukładane i na zamówienie od Pana Boga. uczyn uzytek z twoich cierpien! a Bóg Ci to wynagrodzi! kiedy...? moze jeszcze w tym zyciu pobłogosławi ...a moze w przyszłym odbierzesz wieczną nagrodę.. Trzym sie, wiedz ze Bóg Cie kocha, a kogo kocha nie oszczędza tak bardzo;)) lepiej się modlić i ofiarowywac niz wątpic i narzekać...a swiat bedzie piękniejszy..

139 )
 bulpop, lat 23data: 10.04.2007, godz: 13:50

Do bakteryi i innych z tym problemem;
ja też mam ten problem, choć na szczęście coraz żadziej ale chciałam powiedzieć, że bede modlic sie za to abys ty i inni wytrwali i nie poddawała się temu, wierze że jesteśmy w stanie dac rade, najlepszym rozwiazaniem chyba jest kiedy w czasie kiedy poczujesz taka pokuse sprobowac sie pomodlic, zaczac myslec o czyms innym i ochota minie. Kiedy bylam u spowiedzi ksaidz powiedzial ze musze sie zastanowic jakie sa powody tego i sprobowac unikac tego co powoduje taka chec.

mam do was tez prosbe, prosze o modlitwe w sprawie mojej pracy mgr, ktora juz dosc dluog sie ciagnie a ja mam coraz mniej sily i nadziei ze w koncu wszystko sie ulozy, czasem mam chec rzucic to wszystko... ale tak niewiele zostalo do końca. najgorsze w tym wszystkim jest to ze czuje sie sama, nie czuje zadnego wsparcia...

pozdarawiam wszystkich:):)

138 )
 blekitna, lat 24, e-mail: blekitna_23@tlen.pldata: 10.04.2007, godz: 11:56

choć może nasz świąteczny nastrój prysnął rano, Zmartwychwstanie to tajemnica, której świętowanie się nie kończy – pamięć o niej towarzyszyć ma nam zawsze. Nasz Bóg jest bowiem Bogiem żyjącym...pozdrawiam :)))

137 )
 młodadata: 10.04.2007, godz: 11:40

W lekkim powiewie przychodzisz do mnie Panie,
nie przez wicher ogromny i nie przez ogień,
ale w lekkim powiewie przychodzisz do mnie...

136 )
 Carolinedata: 10.04.2007, godz: 11:36

Ja też gorąco polecam książkę Gabrieli Bossis "On i ja" Jeżeli ktoś chciałby ją przeczytać treść znajduje sie na stronce http://www.objawienia.pl/gabriela/gabriela-spis.html

"Czytając 'Dzienniczek' Faustyny, mimowolnie nachodzi nas myśl, że Jezus mówi to do zakonnicy. Wręcz nierealna wydaje się taka zażyłość jakiej Jezus od nas oczekuje. Ale lektura tej książki (ON i ja), wywraca do góry nogami nasze wyobrażenie o stosunku Boga do nas, i o Jego do nas miłości. Gabriela, ta zwykła kobieta w swym codziennym życiu doświadcza tak poufnego, wręcz intymnego kontaktu z Jezusem, że chce się spytać każdego napotkanego księdza: dlaczego nam nie mówicie, że Jezus kocha nas aż tak?! Dlaczego my o tym nie wiemy?"

135 )
 Ela, lat 30, e-mail: elkaske@hotmail.comdata: 10.04.2007, godz: 10:47

Prosze o modlitwe, już prawie dostałam pracę, ale niestety dziś zadzwonili i umowa nie będzie zawarta... Proszę o to żeby się wypełniła wola Pana Jezusa i abym umiała ją przyjąć.

134 )
 kokolinodata: 10.04.2007, godz: 10:13

Proszę was o modlitwę,czy Bóg sobie czasmi robi żarty?,doświacza tak ponad siły,przecież można się nabawić choroby jakiejś,proszę pomódlcie się bym odczuła,że nie zostawił mnie samej,że słyszy,że wysłucha,że podniesie,czy modlitwa ma sens,czemu Bóg jednych wysłuchuje a drugich nie? Pomódlcie się proszę, bo straciłam nadzieję.

133 )
 iskierka***, lat 18, e-mail: monis1988@onet.eudata: 10.04.2007, godz: 06:36

Dzisiaj czeka mnie egzamin z prawka...Proszę o modlitwę,bo tak bardzo jest mi potrzebna...
Przyjdź Duchu Święty,
Przemień moje wewnetrzne napięcie w święte odprężenie,
Przemień mój lęk w nieugiętą wiarę...
Przyjdź Duchu Święty...

132 )
 Sz, lat 28data: 10.04.2007, godz: 00:03

Nie upadajcie na duchu! Modlę sie za Was codziennie. Za Was, co prosicie o modlitwę na tej stronie, za wszystkich zagubionych i zranionych. Pamiętajcie że Jezus co prawda wiele razy upadł pod ciężarem krzyża, ale z każdego upadku się podnosił. I Wy się podnoście, bo kochać to znaczy powstawać!

131 )
 młoda do wszystkich zagubionyc, e-mail: zdw1@poczta.onet.pldata: 09.04.2007, godz: 23:41

Był czas, że byłam bardzo blisko Pana Boga, blisko Kościoła. Na przekór wszystkim. Była codzienna Msza, częsta spowiedź, Rekolekcje. Później coś we mnie pękło, przyszło zwątpienie, odrzucenie Pana i Jego miłości. Trwało to jakieś 2 lata z malutkimi przerwami. Za każdym razem, gdy próbowałam się podnieść, modlić - upadałam. I tak było wiele razy.
Aż w końcu nadszedł dzień podniesienia się. Było to niedawno. Tydzień przed Wielkanocą. Była spowiedź św., Triduum Paschalne, dużo modlitwy. Cały ten proces trwał długo, małymi kroczkami posuwałam się ku Chrystusowi. Każdego dnia dziękuję Mu za wszystko co mnie do tej pory spotkało.
Wiem, ze moje życie wg nauki Jezusa zależy od tego, czy będę trzymać Jego dłoń, czy ponownie spróbuję iść sama, inną drogą. Zdążyłam już poznać konsekwencje obu stron. Poznałam czym jest błądzenie w ciemnościach w poszukiwaniu światła, wiem juz też jak wygląda życie z Jezusem.
Powoli krok za krokiem Jezus zaczął mnie uczyć zaufania do siebie. Zachęcił do modlenia się, Eucharystii.
Człowiek z Jezusem czuje się taki szczęśliwyh, ze chciałby wykrzykiwać wszystkim - patrzcie, Jezus mnie kocha i ja Go kocham !!!! Dopiero od niedawna wiem, ze tęsknota za Jezusem przewyższa wszystko. Chociaż im bardziej ufam Jezusowi, to tym bardziej świat mnie atakuje pokusami. Targają mną wątpliwości, ale już się nie dam. Będę ze wszystkich sił trzymała sie płaszcza Maryi. Bardzo, dużo łask otrzymałam od Jezusa. Ja, która tak Go kiedyś obrażałam. Uwierzyłam na nowo w moc Koronki i Różańca św.
Na nowo oddałam Jezusow swoje życie, powierzyłam się Jego Matce i nadal to robię.
Panie Jezu, ukryty w Najświętszym Sakramencie, Baranku Boży, Zraniony Pasterzu, przyjmij w darze moje serce i mą miłość.

Serdeczne pozdrowienia dla Was kochani źródełkowicze wraz z zapewnieniem o pamięci modlitewnej. Życzę wszystkim by ten czas radości po Zmartwychwstaniu Jezusa był obfity w Jego łaski. Trwajcie w miłości i wdzięczności - na kolanach - przed Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym, by On przemieniał Wasze (nasze) życie, by otwierał i uwrażliwiał nasze serca na Jego obecność. Niech ten czas, nasze całe życie będzie czasem nawracania i wzmacniania więzi z Tym który ofiarował samego siebie za nas !!!!!!!!!
Jeśli chciałby ktoś porozmawiać, ot tak po prostu, wyżalić się to proszę o kontakt: gg-8133181

130 )
 krzysiek, e-mail: krzysiek030@wp.pldata: 09.04.2007, godz: 22:13

Do Zagubionej
Nie zasługujesz na lanie!!! Zasługujesz na pokój w sercu po szczerej spowiedzi.

129 )
 Zagubiona, lat 20data: 09.04.2007, godz: 20:52

Do KAŻDEGO: A jednak... ,,On wziął na siebie nasze słabości..."
Ja też jestem w kryzysie. Też nie potrafię tak na serio uwierzyć. Też czuję się, jakby coś mi się ostatnio zawaliło. Też mam ogromne problemy z czystością. A co najgorsze, nie potrafię stanąć w prawdzie, ciągle gram, oszukuję Boga, siebie i innych. Mimo mojego dna, na którym jestem - chcę, szalenie chcę wrócić.
Rozumiem - może nie w 100 %, ale trochę Was rozumiem... Może spróbujmy spojrzeć na siebie samych Jego - Chrystusa - oczyma?... Wiem, że to niełatwe. Powinnam pewnie zacząć od siebie...
p.s. Pisałam tu kilka dni temu, właśnie jako zagubiona. Chcę podziękować osobom, które mi odpowiedziały i obiecały modlitwę. Niestety, nie wybrałam się jeszcze do spowiedzi... Bardzo jej potrzebuję, ale zamiast tego, ciągle upadam. No i w kolejne już święta nie przyjęłam Komunii... Zasługuję pewnie na porządne lanie, wiem... Ale może jednak w końcu Jezusowi uda się mnie przyciągnąć... Dziękuję bardzo za słowa otuchy. Polecam Was w modlitwie... o ile ktoś, kto nie umie wierzyć, może się modlić...
Pozdrawiam.

128 )
 Anuladata: 09.04.2007, godz: 19:39

Jest sobie życie. Jest sobie człowiek. Człowiek ten jest zawsze tam gdzie go o to proszą, jest z tymi, którzy go potrzebują, jest tam gdzie inni pragną go widzieć - i jest w tedy szczęśliwy. Ten sam człowiek pragnie czasami by ktoś był z nim, tam gdzie on podąża, by ktoś był gdy on tego potrzebuje, by czasami chociaż ktoś był dla niego a nie tylko on dla innych. Ten człowiek znów został zraniony. ten człowiek kolejny raz został sam. Ten człowiek to ja. I to ja cierpię dziś i cierpiałam i cierpieć bede chyba długo i często tak....

127 )
 Zatraconadata: 09.04.2007, godz: 19:30

Do "Bakteryi" mam ten sam problem:-(((Wstydzę się go okropnie, a mimo to wciąż upadam:-((( Już tyle lat:-((( Nie wiem, jak sobie z tym radzić. Brzydzę się siebie. Pewnie tracę w oczach innych ludzi, nie wspominając o Bogu. Co to za kobieta????Dlaczego zatem tak trudno mi wytrwać:-((( Czasem chce mi się bardzo płakać, że nie daję sobie z tym rady.

126 )
 Kasia do mloda, lat 21, e-mail: aneczka334@buziaczek.pldata: 09.04.2007, godz: 17:25

Jeśli Bóg nie chce mojego cierpienia to dlaczego tak cierpię?Dlaczego pozwolił mi spotkać człowieka, który teraz tak mnie potraktował?Dlaczego od dzieciństwa spotkało mnie już tak wiele złego?Co z tego że staram się żyć dobrze, że ciągle się modlę???Co ja tak naprawdę z tego mam?Można przecież inaczej...Tak jak większość...I to prawda- nie daje rady;( Nie wiem jak długo będę jeszcze tak wegetować.Nie jest tak że nie chcę nic zmienić...Staram się, nawiązuje nowe znajomości, staram się wychodzić z przyjaciółmi, bawię się, ale gdziekolwiek i z kimkolwiek jestem moje myśli są ciągle przy Nim.Nie rozumiem jak jeden człowiek może tak bardzo zranić drugiego i jak Bóg może na to patrzeć;(

125 )
 Aniadata: 09.04.2007, godz: 13:39

Do beznadziei-z nadzieją
Dziękuję za Twoje wpisy.
Zapewniam o modlitwie za piszących tutaj.

124 )
 bakteryja, e-mail: bakteryja87@o2.pldata: 09.04.2007, godz: 13:03

Dziękuję za modlitwy i...

Za Ciebie rózniez modlić się będę... mam nadzieję, ze nam się w końcu uda...

123 )
 Aniusia, lat 20, e-mail: wrobelek33@op.pldata: 09.04.2007, godz: 13:01

Witam wszystkich!!Podobnie jak wielu z was nie rozumiem dlaczego jeszcze nie spotkałam osoby, z którą mogłabym sie cieszyć życiem.Ciągle czekam i czekam i mam nadzieję,że kiedyś nadejdzie ta wspaniała chwila!!Dlaczego jest to takie trudne??

122 )
 młoda do Kasi 21data: 09.04.2007, godz: 12:30

Droga Kasiu !!!!!!!
Nie pisz i nie myśl, że nie masz już siły i nie dajesz rady. To nieprawda. Gdyby tak było myślisz, że Bóg obdarzałby Cię takim ciężarem ???????? On nie daje człowiekowi nic ponad jego siły. Jesteś bardzo silna - nawet sama o tym nie wiesz. Bóg cały czas Ciebie słucha; Twego serca. Kocha Cię jak szalony i zapewniam Cię - nie chce Twego bólu, cierpienia.

121 )
 bez nadziei- z nadziejadata: 09.04.2007, godz: 12:28

dzis spedzam prawie caly dzien Swiateczny w pracy....takie zycie....po ludzku to co przezylam w calym swoim zyciu wydaje mi sie za trdune i niemozliwe a jednak....nie wem czy pamietacie....nakilka dni przed slubem odkrylam ze moj narzeczony mial kochanke podczas gdy my zylismy w czystosci....odwolalam slub....wiele jeszcze by tu pisac mozna...ale nie o to chodzi....przeszlam pieklo i dalej nie jest latwo....ale wiem ze jest Ktos kto mnie prawdziwe kocha , Ktos kto mnie teraz niesie na swoich rekach bo momentami jestem za slaba by isc...On moja sila..w Nim szukam nadziei....tylko z nim zwycieze na wieki....bracie...nie smuccie sie ..wasza samotnosc bycmoze chwilowa nie jest przypadkowa ...ona ma czemus sluzyc....wiem jak ciezko jest ja znosic....ale wiemn ze nic nie dzieje sie przypadkowo....wiem ze moje cierpienie ma sens...ma czemus sluzyc....po tym wszystkim wpadlam w depresje..caly czas biore leki....ale wychodze na prosta...niech Zmartwychwstaly bedzie ma sila...po ludzku przegralam ....ale wierze ze dla Boga zwyciezylam..pozdarwiam

120 )
 bez nadziei-z nadziejadata: 09.04.2007, godz: 12:16

to byly najtrudniejesze Swieta Zmartywchwstania Pankiego....spedzilam te Swieta tylko ze zmartychwstalym...bylam zupelnie sama...nie zjadlam nawet jajka ani zadnej potrawy...bylam glodna....z pewnoscia spytacie dlaczego....odpowiem..mieszkam czasowo w Anglii i planowalismy z "przyjaciolmi "spedzic te swieta razem....mielismy razem pojsc na Msze..jednak sie rozmyslily i zostalam sama...powstal problem bo Msza moja zrobila sie niewygodna bo byla o 11 jedyna i po angielsku...wiec doszlo do tego ze kolzenka z wielkim zalem zapytala co jest dla mnie wazniejsze- Msza czy Sniadanie z przyjaciolmi....nie odpowiedzialam bo mnie strasznie zabolalo...powtorzyla....i wtedy odpwoiedzialam=Msza....nigdy nikt mnie postawil przed takim wyborem...nie kazal wybierac miedzy Bogiem a "przyjaciolmi"....wybralam...godzine szlam na te Msze bo kosciol jest daleko i nie mialam sie czym dostac....po Mszy zjadlam chickenburgera - to byla moje sniadanie wielkanocne....na miescie....w tlumie ludzi biegajacych i robiacych zakupy..tu w Anglii inaczej sie spedza swieta..wszystkie sklepy byly pootwierane....spacerowalam....przebiem plazy....bylam samotna z dala od rodziny ale mialam pokoj w sercu nawet jedna lza mi nie poleciala....czylam obecnosc Zmartwychwstalego....lezalam na plazy i czytalam ksiazke - zraniony Pasterz- polecam....i tak minal pierwszy dzien swiat...dziekuje Ci Panie za ten piekny czas....bylam sama ale nie samotna bo Ty byles ze mna....to byly szczegolne siweta dla mnie...Swieta jakich nigdy dotad nie przezylam....zawsze przejedzona w gronie rodziny .przy swiatecznym stole...teraz sama glodna na miescie....ale ze Zmartwychwstalym......
zycze Wam i sobie moi kochani bysmy pozwolili tak naprawde Zmartwychwstac Chrystusowi w naszym zyciu....on daje moc i sile..i to co po ludzku wydaje sie nie mozliwe do przezycuia z Nim jest latwe....
dziekuje Ci Jezu za ten czas samotnosci....opiekuj sie mna....

119 )
 aldona, lat 27, e-mail: adona25@wp.pldata: 09.04.2007, godz: 12:11

" W górnej światłości, gdzie mój Bóg króluje,
tam tęskni ma dusza, Tam serce me czuje
J cała istota moja do Ciebie sie wzrusza.

Drze w zaświaty, do Boga samego, w jasnośc niepojetą, w sam żar miłosci
Bo ma dusza i serce śa stworzone dla Niego
J ukochało Go serce me od pierwszej młodości"


zeszty 4- Dzienniczka św.Faustyny

118 )
 młoda, e-mail: zdw1@poczta.onet.pldata: 09.04.2007, godz: 11:39

"Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie czy zawód, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi, który was miłuje, który jest wiernym towarzyszem i który pomaga przetrwać każdą trudność." - JPII

117 )


 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej