Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Źródełko ...czyli o darze rozmowy...


[ Dodaj wpis ]

[<<] [<] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] (584)

Chcesz prosić o wspracie i modlitwe?
Dodaj prosbę do [ Skrzynki Intencji ]

 magda, e-mail: miedza2708@wp.pldata: 31.03.2007, godz: 12:58

Kochani :)
Wczoraj zakończyłam rekolekcje :)
Boże dziękuję Ci za to, że mogłam tam być,
dziękuję Ci za to, że przysłałeś nam księdza Leszka,
dziękuję Ci za to, że mnie stworzyłeś :)
Natomiast księdzu Leszkowi serdecznie dziękuję za świadectwo
które nam przedstawiły.
To świadectwo jeszcze bardziej uzmysłowiło mi jaki Krzyż nosimy- nieważne kim jesteśmy – księdzem, lekarzem, sprzątaczkę – nieważne jak wiele mamy pieniędzy, jakie stanowisko zajmujemy w społeczeństwie
– i tak każdy z nas niesie swój Krzyż, który na drodze życie raz jest ciężki, że upadamy a innym razem lżejszy. Nie zmienne jest to że na wszystkich tych odcinkach życia jest przy nas Jezus Chrystus.
Ze mną był przez te dwa dni na rekolekcjach abym zrozumiała...
i jest dziś (teraz) abym się już nie bała żyć :)
Panie Twoja łaska niech towarzyszy mi zawsze i moim najbliższym
i Wam źródełkowicze.
Amen.

15 )
 Artur Wnęk / Artii, lat 32, e-mail: artur.wnek@vp.pldata: 31.03.2007, godz: 11:35

Dziekuje wszystkim, ktorzy wspieraja modlitwami moja kochana Malzonke i nasze dziecko. Czlowiek w tym wszystkim nie jest sam :) a ADONAI / ZRODELKO w tym wyraznie pomaga!!! :) :) :) artek

14 )
 aldona, lat 27, e-mail: adona25@wp.pldata: 31.03.2007, godz: 11:17

Dziwny jest ten świat- śpiewał Niemen.Myślę sobie, że na dzień dzisiejszy być może dziwniejszy świat jak zwykle:)śiat dziwny i dziwni ludzie, pozbawieni przyzwoitości, dobrego smaku, sumienia;ludzie nazwyający zło dobrem a dobro złem, i ludzie walczący o cos zupełnie przeciwnego niż powinni walczyć.Kiedy tylko zjadzie sie ktoś, kto myśli prawidłowo, ma zdrowe zasady moralne, w tej samej chwili pojawai się atak na takąosobę, którą zawszelkacenę trzeba uciszyc.W wiekiej niemodzie jest jaki kolwiek rygor, jakie kolwiek zakazy, jakie kolwiek poczucie ze czegoś nie wypada.O mdłości poprostu przyprawiajamnie sytuacje,w których idąc w pracy korytarzem widzę przytulające sie całujące pary.Przyprawia mnie to po prostu o odrazę.J to bynajmniej nie z powodu takiego ze ja komu kolwiek zazdroszczę, tylko jest to takie nie stosowne, takie na pokaz, takie niesmaczne.Zadnego poczucia przyzwoitosci, zadnego poczucia, że jesli komus sie cche okazac miłość, to to powinno sie dziać w czterech scianach, a nie na oczach wszystkich.Jest to dla mnie szczyt braku kultury.Jest to dla mnie bardzo denerwujące, to w jaki sposób ubierają sie dziewczny,a nawet i kobiety.Gołe pępki, gołe brzuchy, stringi , które widać na rzut oka spod spodni.Widać je, ponieważ z założenia ma byc je widać.Oburzające!Oburzające jest też to,że poprzestawiały sie w świecie w sposób całkowity wartosci.Najsmutnijesze, ze nie ma w tym świecie miejsca dla Boga.Nie ma miejsca dla Jego przykazan.Nie ma miejsca czystośc myslenia, czystośc intęcji.Sama mam najrózniejsze wady i słabości, ale to co obserwuję to po prostu nie miesci mi sie w głowie. Jedno, czego sie dowiedziałam ostatnio w zyciu, to to, ze zycie bez Boga jest życiem straconym i nie przedstawia swojej pełnej wartosci.J po raz drugi w zyciu doświadczyłam tego, żePan Bóg może dać człowiekowi radośc, spokój wenwętrzny i szczęscie, nawet wberw temu co sie dzieje do okoła.W brew temu ze wszystko sie nie układa, żezycie jest bardzo cięzkie, w brew temu, że tak naprawdęnie ma powodu do szczescia.Mimo tego wszystkiego Pan Bóg to szczescie daje i sprawia, że cche sie zyc, że na nowo zaczyna sie miec nadzieję, na nowo zaczyna sie usmiechać i patrzeć, jak świat jest piekny, jak ludzie potrafią bycdobrzy i wspaniali.Bo ani zycie, ani świat nie składa sie tylko ze zła.J ludzie są tak samo nie tylko zli, ale i dobrzy, tylko trzeba chcieć to zobaczyć, chcieć szukkać w nich dobra, nawet w kims kto zdaje sie nam całkeim zły, poszukać czegoś dobrego i chociaz w jednym zdaniu sie dobrze o kimś wypowiedzieć.Tyle nazbierało mi sięróznych przemyślen, ze moze trudno sie to czyta, moze jest to zbyt chaotyczne, jesli tak toprzepraszam.Pozdrawiam serdecznie, Aldona

13 )
 karol, e-mail: karolk108@wp.pldata: 30.03.2007, godz: 20:17

Z dzisiejszej Ewangeli: " Czyż nie napisano w Prawie: JA rzekłem: Bogami jesteście? Jeżeli Pismo nazywa bogami tych do których skierowano SŁOWO BOŻE a Pisma nie można odrzucić, to jakżesz WY... (J 10, 34-36) chrześcijanie przeczytajcie, przemyślcie a wnioski dotkną każdego osobiscie. Pozdrowienia dla wszystkich cierpiących, samotnych, zrozpaczonych lub jezeli życie przestało mieć dla WAS jakikolwiek sens. Jestem z Wami zawsze w modlitwie codziennie. " Także i wy teraz doznajecie smutku. Znowu jednak Was zobaczę i rozraduje się serce Wasze, a radości Waszej nikt Wam nie zdoła odebrać" (J 16, 22) :-)

12 )
 Paweł, lat 24, e-mail: atlantis1@tlen.pldata: 30.03.2007, godz: 18:10

Oj przepraszam znowu się pomyliłem wpisując ja tak na prawdę wiem , że mogę kogoś znaleźć niedługo jak i nie znaleźć wogóle . Cały czas pozostaje otwarty na nowe znajomości i nie zamykam się w sobie mój dołek wynikał z tego , że po prostu wtedy znowu dostałem kosza od dziewczyny i tyle . Ale powoli wracam do siebie . A wpisałem się tu po to , by prosić o modlitwę by nauczyć się cieszyć tym co mam a nie stale myśleć o tym czego brak .

11 )
 BEwadata: 30.03.2007, godz: 16:40

Pozdrawiam wszystkich słonecznie i wiosennie :) Trzymajcie się! Już niedługo Wielki Tydzień!!! :)

do Mateusza: myślę, że nie spotka się takich w całym kraju ;) a widziałam już kilka, np. w Warszawie ;) a u Was, w parafii Odnowa w Duchu Św. też prężnie działa, co? Myślałeś o przyłączeniu się?

10 )
 Do ElaJot, e-mail: kraina_lagodnosci@o2.pldata: 30.03.2007, godz: 14:26

ElaJot Wstawiam sie za Toba!

9 )
 młoda(marzena), lat 21, e-mail: zdw1@poczta.onet.pldata: 30.03.2007, godz: 13:28

Możesz być sam, lecz nie wolno Ci być samotnym.
Samotność nie może być śmiertelną raną w twoim sercu.
Tylko Ty możesz coś zmienić.
Musisz swoją miłością budować pomosty ku innym.
Pomosty miłości potrzebują dużo cierpliwości, ale to się opłaca.
Na nich bowiem leży szczęście Twoje.

Pozdrawiam wszystkich; z P.Bogiem.

8 )
 @data: 30.03.2007, godz: 11:42

Karino, jak ty to pięknie ujmujesz.

7 )
 serce_aniola, lat 20, e-mail: serce_aniola@o2.pldata: 30.03.2007, godz: 11:27

Może masz zły dzień
A może gubisz się
Wszystko wkoło drażni cię, już nie wiesz jak żyć, jak żyć.
Świat ułudą swą
Nie dał szczęścia ci
Chciałbyś uciec tam gdzie nikt, gdzie nikt już nie znajdzie cię.
Zwróć twarz swą w stronę Pana i spróbuj jeszcze raz
On pójdzie tuż przed tobą , bo twoje drogi zna.
Zaufaj podaj rękę, a nie zawiedziesz się.
Smutek rozproszy Twój, pomoże gdy tego chcesz
Na zawsze pokochał cię nasz Pan i Bóg.
Odrzuć myśli złe
Spójrz, rozejrzyj się
W tłumie spróbuj znaleźć Go - On czeka na pierwszy twój krok.
Jezus widzi cię
Skryte myśli zna
Dobrze wie co trzeba ci, byś szczęście i pokój miał.


http://najpiekniejsza.bloog.pl/

chyba dopiero teraz zaczynam żyć...

6 )
 Ola, e-mail: juliazyta3@o2.pldata: 30.03.2007, godz: 11:01

Do ElaJot

Eluniu kochana trzymaj sie,Wzmocnie modlitwe za Ciebie ,Twoje dzieciatko pod sercem,za Twoje dzieci i Meza.To tylko atak zlego.Ukryj sie w Sercu Maryi i w Ranie Serca Jezusa.Oni Cie oslaniaja."Bog z tymi,ktorzy Go sluchaja".Nic zlego Tobie.dzieciom nie moze sie stac.Zaufaj bez reszty Maryi.Z Panem Bogiem.
Jestem z Toba.

5 )
 karinadata: 30.03.2007, godz: 10:47

do ELAJOT... bardzo przykro z powodu Twego męża.. jednak jesli całkowicie zaufasz Bogu bezgranicznie! oddasz mu to dziecko poczęte, urodzisz je...On Cię NIE OPUśćI !, przecież doskonale zna Twoją trudną sytuację- chce tego życia, bo sam je powołał!.. warunek musisz Mu MOCNO zaufać!! tak jak dziecko ufa ojcu, trzyma się jego ręki i wie ze nic mu sie nie stanie. MóDL SIE I UFAJ -NIE ZADRęCZAJ O JUTRO!! pozostaw ten czas Bogu, niech On się martwi... Ty nie mozesz wiele.. za to Bóg znajdzie rozwiązanie. w pismie św jest powiedziane ..chocby ojciec i matka cię opuścili, JA CIę NIE OPUSZCZE! ".."wszystko jest mozliwe dla tego kto wierzy.." ! czyż biblia może kłamać?! nawet największe piekło które przyjdzie Ci przejść.. bedzie pokonane mocą miłującego Ojca. tylko UFAJ i nie zniechęcaj się!

4 )
 ela, lat 30, e-mail: ela.137@interia.pldata: 30.03.2007, godz: 10:40

Rozumiem Twój smutek Pawle.
Są różni ludzie, ja np należę do osób skrytych, nie lubie tłumów. I był czas, że lubiłam swoje życie wypełnione pracą. Ale teraz otworzyły mi się oczy:) nie chcę być sama. I dostrzegłam osobę, którą znam od dziecka, zawsze był gdzieś blisko, zawsze mogłam na niego liczyć, może to sobie jesteśmy pisani, może ten ból samotności był po to abym spojrzała na niego inaczej...
Teraz czas modlitwy o rozpoznanie woli Najwyższego.
Zyczę Ci abyś odnalazł swoją ukochaną, abyś odnalazł szczęście.
Pozdrawiam cieplutko:)

3 )
 ewadata: 30.03.2007, godz: 10:32

DO,,BEZ NADZIEI"

Wczoraj czułam się tak samo jak ty, nie tylko wczoraj, często tak się czuję, chociaż mam dobrego męża, wspaniałe dzieci, ale to jest silniejsze ode mnie.
Potrafię wpadać z jednej skrajności w drugą. Są dni kiedy kocham cały świat. Niestety czasem ogarnia mnie melancholia. Staję się wtedy nie do wytrzymania.

RAZ CIĘ LUSTRO ZASMUCI,
RAZ ZAUROCZY.

Dzisiaj smutno mi Boże.

2 )
 nika do Cynamonkidata: 30.03.2007, godz: 08:46

Rekolekcje były tam zapewne umieszczone bez zgody x. Piotra......Aby móc odsłuchiwać Jego kazania należy napisać e-maila bezpośrednio do x. Pawlukiewicza, gdyż potrzebna jest Jego zgoda, login i hasło do plików z kazaniami....Pozdrawiam z Bogiem:)

1 )


 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej