Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Źródełko ...czyli o darze rozmowy...


[ Dodaj wpis ]

[<<] [<] [1] (2) [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [>] [>>]

Chcesz prosić o wspracie i modlitwe?
Dodaj prosbę do [ Skrzynki Intencji ]

 Łukasz, lat 39, e-mail: lukasz84rok@wp.pldata: 05.07.2023, godz: 06:10

Jest mi ostatni bardzo ciężko i często chce mi się płakać i łzy leczą po policzkach i obecnie nie mam szczęścia w życiu , w miłości i w pracy a po za tym jestem chory i mam silne bóle kręgosłupa i jak mnie złapie ból to aż nie chce się żyć taki ból nie do zniesienia. Zastanawiam się, czy to co mam obecnie i to co mnie spotyka obecnie jest konsekwencją przeszłości nie byłem dobrym synem dla mamy chociaż się starałem i nigdy nie miałem taty i ponad 1 rok temu zmarła moja mama a ponad 2 lata umarła moja dziewczyna i zarazem narzeczona choć często w naszym związku były problemy a nie raz potrafiłem usłyszeć obelgi bądź dostać w twarz ale mimo wszystko ja kochałem i też mi jej brakuje ale najbardziej mam wyrzuty sumienia z tego powodu jak dziewczyna Agnieszka zaszła w ciążę chociaż miała ogromne długi i kuratora na swoją córkę i nie pracowała może się bała znów mieć dziecko a może ja też się byłem jak będzie dalej i zgodziłem się na aborcję a ona nie wiem skąd zamówiła jakieś tabletki a teraz mam wyrzuty sumienia i nigdy sobie nie wybaczę bo nie powinnam się zgodzić a powinienem ja powstrzymać chociaż też nie miałem lekko nawet w szkole zawodowej gdzie pamiętam trafiłem do złej klasy co była przemoc, agresja i znęcanie się nade mną i zmuszanie do noszenia wszystkim plecaków a teraz zostałem sam nie mam kolegów, przyjaciół , dziewczyny, żony czy dziecka i do końca życia będę sam i samotny i powinienem cierpieć z powodu tego co zrobiłem i to jest nie wybaczalne nie rozumiem też tezy lewicy, że kobieta ma prawo decydować i to jej ciało a co z decyzją ojca przecież on też może cierpieć i mieć wyrzuty sumienia bo też ma uczucia . Jak już wspomniałem nie mam rodziny choć staram się utrzymywać kontakt z siostrą i siostrzeńcem to jak ja nie zadzwonię sami nie zadzwonią czy poniżać się i cały czas dzwonić i prosić czy sobie darować bo czuje z jej strony niechęć oraz egoizm i ignorancję i widać , że sama nie zadzwoni i nie chce utrzymywać kontaktu tak jak siostrzeniec. Jak już wspomniałem nie mam kolegów , koleżanek oraz przyjaciół zawsze wolałem wychowywać się w rodzinie niż szukać przyjaciół oraz kolegów czyli wolałbym mieć dziewczynę żonę czy jedno oraz dwójka dzieci i żyć w takiej liczbie osób bo ja nigdy nie lubiłem przebywać w dużej liczbie ludzi wolę mniejsza grupę. Ostatnio poznawałem dziewczyny co mówiły kochają i jest im dobrze a mnie zostawiały jedli jest dobrze nie powinny zostawić więc co jest nie tak i co ze mną nie tak .
Ja nie mam też takiej możliwości poznania dziewczyny jak gazeta matrymonialna oraz ogłoszenia matrymonialne w internecie bo mnie interesuje stały związek skierowany na małżeństwo i nie interesują mnie przelotne znajomości oraz przygody bo mam już 39 lat.
Czy mam szanse na miłość i czy zasługuje na miłość jeśli popełniałem błędy szczególnie biorąc pod uwagę aborcję czy obecne cierpienia to nie wina i konsekwencją tego jaki byłem u jak się zachowywałem szczególnie pod względem aborcji i czy z tego powodu sam powinien cierpieć i sprawiać sobie ból i cierpienie i jak zapomnieć o przeszłości o błędach w szczególności biorąc pod uwagę aborcję i jak się z tym pogodzić i jak sobie wybaczyć skoro powiedziałem, że nigdy sobie nie wybaczę ?

29080 )
 Łukasz, lat 39, e-mail: lukasz84rok@wp.pldata: 26.06.2023, godz: 09:24

Czy można zmienić przeszłość a przede wszystkim czy można naprawić popełnione błedy otóż nie chyba, że byłaby możliwość powrotu do przeszłości ale takiej możliwości nie ma więc nie można naprawić błędów i jedynie można wyciągać z nich wnioski oraz konsekwencje a przede wszystkim nauczyć się z nimi żyć ale przeszłość bywa bolesna a jednak kształtuje nie tylko naszą osobowość ale również nasza teraźniejszość i przyszłość .
Podobno czas goi rany ale mimo to jest naszym najgorszym mentorem i wrogiem .
Jak prawach fizyki każda akcja wywołuje reakcję czyli każda nasza decyzja jako akcja wywołuje reakcję i tego procesu nie da się cofnąć .
Z zasady wynika, że za wszystkie decyzje odpowiadamy i ponosimy konsekwencje naszych decyzji i wyborów .
Zmierzając do meritum w ciągu mojego życia nie byłem dobrym synem popełniłem błędy i złe decyzje a na koniec w obliczu mamy choroby za mało ja wspierałem i nie pomogłem jej czyli mam poczucie winy i odpowiedzialności tak jak w stosunku do mojej dziewczyny, której za mało pomogłem i wspierałem i też umarła bo byłem może zbyt zapatrzony w siebie i obojętny co skutkowało atakiem astmy a wcześniej wyraziłem zgodę czyli przyczyniłem się do aborcji a mogłem ja powstrzymać a dlaczego tego nie zrobiłem może to strach a może egoizm te wszystkie sytuacje powodują , że nigdy o tym nie zapomnę a nawet sobie nie wybaczę i będę do końca nosił w sobie winę .
Ja też bardzo często trafiałem na nie odpowiednie dziewczyny lub kobiety co mnie wykorzystywały i oszukiwały ale może to moja wina może to moje cierpienie lub jakaś kara więc powinienem cierpieć .
Niemniej jednak szukałem przyjaźni i przyjaciół a jeszcze bardziej szukałem miłości , bliskości może dziewczyny a może żony i myślałem o ojcostwie .
A biorąc pod uwagę przeszłość może to co mnie spotyka jest wina tego co było przeszłości i może muszę teraz ponieść konsekwencje i zaznać cierpienia, bólu j samotności i może nie zasługuje na to by mieć dziewczynę a nawet żonę i tym samym nie zasługuje na to by zostać ojcem może na to wszystko zasłużyłem i nie zasługuje na szczęście w życiu i w miłości może powinienem odpowiedzieć za swoją przeszłość i jestem winny i jak już wspomniałem nie tylko nie zapomnę o tym co było ale nigdy oraz przenigdy sobie tego wszystkiego nie wybaczę i będzie mnie to męczyć w tym również będzie mnie męczyć wyzuty sumienia i nie jestem w stanie tego zmienić zasłużyłem na słuszne cierpienie więc nie ma sensu tego zmieniać i szukać innej drogi w tym miłości a tym samym poje światło i radość zgasła i zasłużyłem na samotność .

29079 )
 Piotrdata: 06.06.2023, godz: 10:42

Witam wszystkich,
chciałbym prosić was o modlitwę o pokój w mojej rodzinie.

29078 )
 ABC 101data: 04.06.2023, godz: 09:54

Aby zrozumiec osobe z problemami psychicznymi kalibru duzego, choroby: urojenia przesladowcze nieusystematyzowane (paranoidalne, schizofreniczne) lub zespol leku uogolnionego, osoby takie (powazne objawy) ktore ratuja Boga i Jego sytuacje na Ziemi moga sie posunac do podobnych zachowan jak w tym filmie, link poniżej. Przypomne, w 1982 roku, 12 maja Juan María Fernández Krohn podjął nieudaną próbę zasztyletowania papieża, ponieważ wedlug niego papiez Jan Pawel II krzywdzi Boga.
Ten film to porównanie, aby zrozumiec motywacje silnych dzialan u osoby chorej. Prosze wpisac do YOU TUBE, "knife wielding man RUSHES Athens Clarke police".

29077 )
 Krzysztof W , lat 45, e-mail: krisw7801@gmail.comdata: 25.05.2023, godz: 14:39

Gdy jest Tobie źle i pogubiłeś się z problemami oddaj wszystko Bogu a stanie się Cud odnowy życia. Dobrego znośnego dnia.

29076 )
 Adam, e-mail: adamzarebski21@gmail.comdata: 24.05.2023, godz: 21:44

Wiadomość dla Olgi
Szukam Olgi z którą kiedyś pisałem
Miała email
olenka-79@wp.pl


Olga jeśli czytasz ten wpis z całego serca proszę napisz do mnie na e-mail zarebskia@interia.pl
Mam dla Ciebie propozycje
Adam

29075 )
 Adam, e-mail: adamzarebski21@gmail.comdata: 24.05.2023, godz: 21:44

Wiadomość dla Olgi
Szukam Olgi z którą kiedyś pisałem
Miała email
olenka-79@wp.pl


Olga jeśli czytasz ten wpis z całego serca proszę napisz do mnie na e-mail zarebskia@interia.pl
Mam dla Ciebie propozycje
Adam

29074 )
 ABC 101data: 23.05.2023, godz: 10:36

"Jesli czekac bedziesz, by realizowaly sie optymalne warunki do modlitwy, nigdy nie bedziesz sie modlil" (A. Pronzato)

29073 )
 dawid, lat 29, e-mail: 22tomek94@gmail.codata: 13.05.2023, godz: 21:35

Witam wszystkich,
Jestem Dawid, mam 29 lat, żonę i dwójkę dzieci, jestem ze Śląska. Poszukuję przyjaciela do rozmów i nie tylko. Nie mam żadnego przyjaciela, z którym mógłbym sie spotkać, pogadać i nie myśleć o codzienności, bardzo mi ego brakuje. Może znajdzie się ktoś w podobnej sytuacji jak ja. Proszę, odezwij sie

29072 )
 Kendan, lat 29, e-mail: 22tomek94@gmail.comdata: 10.05.2023, godz: 22:03

Witam wszystkich,

Szukam przyjaciela. Szukam kogoś do rozmowy, może spotkania. Jestem żonaty, mam dwójkę dzieci, mieszkam na Śląsku , może się wydawać,że mam wszystko, bo to prawda. Brakuje mi jednak bratniej duszy. Brakuje mi przyjaciela. Może znajdzie się ktoś w podobnej sytuacji jak ja.
proszę napisz

29071 )
 ABC 101data: 05.04.2023, godz: 22:17

Obfitych łask i błogosławieństw,
od Chrystusa Zmartwychwstałego
oraz pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych,
z radosnym Alleluja.

29070 )
 ABC 101data: 02.04.2023, godz: 12:23

Jakie przezywacie rekolekcje Kochani?

29069 )
 Łukasz, lat 39, e-mail: lukasz84rok@wp.pldata: 24.03.2023, godz: 16:14

https://www.facebook.com/RyszardWilkKONFEDERACJA

29068 )
 Łukasz, lat 39, e-mail: lukasz84rok@wp.pldata: 21.03.2023, godz: 09:54

Czy wierzysz w życie po śmierci czyli życie poza grobowe oraz w to, że będziesz w niebie oraz czyściec tym bardzie czy wierzysz, że spotkasz się z bliskimi po śmierci ? Czy ktoś z was przeżył śmierć kliniczną ?
Pozdrawiam oraz powodzenia i życzę wszystkim 100 lat życia a nawet 200 lat w zdrowiu, szczęściu i miłości.

29067 )
 Ewadata: 15.03.2023, godz: 07:39

więty Judo Tadeuszu błagam o pomoc, opiekę, wsparcie, zdrowie pomóż nam, przyjdź nam z pomocą w tak ciężkich dla nas i syna sprawach rodzinnych i strapieniu.
Proszę Cię wyproś u Miłosiernego Jezusa i Matki Przenajświętszej łaski o którą błagamy, pokierujcie naszymi i syna sprawami tak, aby wszystko się dobrze ułożyło i korzystnie zakończyło.
Opiekuj się nami i przyjdź nam z pomocą w naszym ciężkim strapieniu. Odsuń od nas wrogów którym z całego serca przebaczamy.
Ufamy Tobie św. Tadeuszu, że nas nie opuścisz.

29066 )
 Łukasz, lat 39, e-mail: lukasz84rok@wp.pldata: 15.03.2023, godz: 04:16

Uważam, że renty socjalnej gdzie niepełnosprawny ma mniej lat pracy nie powinny być wyższe od rent z tytułu całkowitej niezdolności do pracy gdzie niepełnosprawny ma więcej lat pracy

29065 )
 Łukasz, lat 39, e-mail: lukasz84rok@wp.pldata: 04.03.2023, godz: 11:15

Bardzo często jest między nami złość i gniew oraz obrabiamy innym dupę po za plecami i jeden na drugiego donosi mnóstwo złości , gniewu i zazdrości jest u nas a jak się innym powodzi jesteśmy źli i czujemy zazdrość oraz gniew a jak ktoś na źle czujemy satysfakcję oraz cieszymy się z czyjegoś nieszczęścia. Jednocześnie bez skrupułów oceniamy i krytykujemy innych chociażby patrząc poprzez subiektywne uczucie i tak łatwo kogoś ocenić biorąc pod uwagę okładkę i to jak się ktoś zachowuje czyli czy jest nerwowy, wybuchowy bądź popełniający błedy oceniając jego zachowanie bądź charakter wystawiamy ocenę czy jest dobry czy zły a nie mamy w sobie empatii i nie zastanawiamy się co ten człowiek w przeszłości przeszedł i co go zmieniło , że jest teraz taki jaki jest tylko oceniamy , krytykujemy i skreślamy go nie dając mu szansy tak mało w nas zrozumienia, empatii , miłości a przede wszystkim tolerancji a w gruncie rzeczy w każdym z nas jest dobro a zawsze widzimy zło i widzimy błędy u innych ale nigdy nie widzimy błędów u siebie i nigdy nie umiemy powiedzieć przepraszam bądź miałeś rację i przyznać się do bledu i tym samym wyciągnąć wnioski i naukę na przyszłość . Życzę wszystkim więcej miłości i empatii. Pozdrawiam

29064 )
 maria, lat 72data: 25.02.2023, godz: 22:22

Prosze o modlitwe za Kasie i Tomka; o laske wiary nadziei imilosci oraz o ulge w cierpieniu duchowym po stracie kolejnego dziecka nienarodzonego. Maryjo przytul ich do swojego serca i podprowadz do Jezusa.

29063 )
 maria, lat 72data: 18.02.2023, godz: 21:03

prosze o modlitwe w intencji Kasi iTomka o zdrowie duszy i ciala po stracie upragnionego dziecka- ciaza piozamacicana,Maryjo przytul ich do swojego serca.

29062 )
 Aleksander, lat 41, e-mail: prosekto555@gmail.comdata: 02.02.2023, godz: 08:43

Cześć! Jestem z natury człowiekiem, który musiał przechodzić niezliczone trudy i nadal tak jest z powodu nielicznych ludzi, którzy mówiąc do mnie lub pisząc nie udzielali mi wsparcia, a jedyne co być może potrafili zrobić to pogrążyć mnie jeszcze bardziej tekstami typu, że "jesteś słaby" albo, że "użalasz się nad sobą". Różnie reagowałem w tego typu sytuacjach, najczęściej było to oczekiwanie na jakieś rozwiązanie konfliktu, który miałem w sobie, bo miałem poprostu nadzieję na odpuszczenie mi np. trzymania mnie w niepewności, bo ludzie ci przeważnie zachowywali również milczenie wobec mnie i sytuacji, w której byłem, lecz nie chcę też przez to dodać, że udzielono mi wystarczającego wsparcia i wszystko się skończyło. Codziennie staram się jakoś żyć w spokoju poszukując "drugiej połówki", która chciałaby mnie zrozumieć i jakkolwiek może zdarzyło się raz czy może dwa, że ktoś taki pojawił się, ja chyba nie byłem na to gotowy, żeby rozmawiać z tymi osobami z różnych przyczyn. Może czegoś nie zrozumiałem i kontakt urwał się. Jeśli chodzi o mnie, mógłbym napisać więcej, ale myślę, że nie ma sensu rozpoczynać tematu na nowo.

29061 )
 Demosthenesdata: 16.01.2023, godz: 20:21

Jeśli kiedykolwiek zapomni o modlitwie i nie będzie z tego powodu pokutował, stanie się ślepy (czyli "kto się nawróci, odziedziczy królestwo Boże" (Mt 6,29))

(nie pokutujący i nie pokutujący)

(nie pokutujący i nie pokutujący)

Jeśli nie przebaczycie (bo Chrystus przebaczył i dlatego ma nadane swoje imię, a więc przebaczył Wróci do Ojca, aby z wiarą i skruchą zachować imię Ojca. (Łk 21,29) Czyli grzechy wasze będą mu odpuszczone, uczynki wasze będą odpuszczone, bo Ja wam odpuszczę i wy będziecie mnie miłować, abyście byli miłowani.

Dlatego jeśli On odpuszcza grzechy, a nie żałuje i jest skruszony z tego powodu, to i ty nie będziesz mógł odpuścić swoich grzechów (bo On nie pozwala ci "poznać swoich grzechów"). Dlatego jeśli nie przebaczysz, będziesz grzesznikiem, a grzesznik nie będzie miał nad tobą żadnej władzy (od Syna do Ojca).

Dlatego jeśli Bóg nie zna twoich grzechów (a On nie zna twojego grzechu), to ci przebaczy i nie będziesz musiał iść do piekła za grzechy Boga.

Jeśli nie wierzysz w Niego,

Jeśli wierzysz, że nie ma Boga, który będzie kochał

29060 )
 Udręczonadata: 27.10.2022, godz: 07:16


Panie Jezu dopomóż. Nie mam już siły w swoim utrapieniu. Uwolnij mnie proszę od moich stresów i pomóż w słabościach Ratuj

29059 )
 czarnuladata: 23.09.2022, godz: 17:27

Wiem, że ta strona nie jest od szukania pracy, ale jak to mówią 'tonący brzytwy się chwyta'. Od długiego czasu szukam pracy i jestem już tym strasznie zmęczona. Nie wiem, co robić i boję się, że psychicznie dłużej tego nie uniosę. Pytam, proszę, rozsyłam swoje CV i nic…i wszędzie tylko słyszę, jak nie masz znajomości to nie znajdziesz normalnej, dobrej pracy. Nie mam żadnych znajomości.Dlatego proszę, jeśli ktoś z osób tutaj zaglądających mógłby w jakikolwiek sposób pomóc w tej kwestii to nie tylko będę wdzięczna, ale na pewno odwdzięczę się. Jestem osobą odpowiedzialną, sumienną, pracowitą, szybko się uczę, mogę zmienić miejsce zamieszkania. Szczegóły na priv (podaję mój adres mail:czarnula.s@onet.eu).

29058 )
 Kalmadata: 19.09.2022, godz: 16:58

Mądre i piękne słowa, które powinny być dla nas drogowskazem w naszej ziemskiej wędrówce:

'Jezus jest dla mnie człowiekiem o wielkim sercu i wielkiej mądrości, bo zawsze szedł drogą miłości oraz pokory, dając przykład, jak mamy żyć. Nauczał, że człowiek niezależnie od tego, kim jest i co ma dane od Boga, zasługuje na szacunek i miłosierdzie, a największą cnotą człowieka jest jego własna praca i cierpliwość.
Trochę boli mnie fakt, że zamknęliśmy Jezusa w ikonach symboli religijnych, oczekując, że kiedy wróci, wtedy bez naszego udziału naprawi ten świat. Brakuje nam dojrzałości duchowej i zrozumienia, że przecież Jego królestwo nie pochodzi stąd. Nie pojęliśmy jeszcze, na czym tak naprawdę polegała Jego misja i jakie ogromne znaczenie miała dla naszych serc.
Naprawdę nie wiem, czy dziś ludzie potrafią odczytać drogę, którą przeszedł – po to, by każdy z nas mógł po Jego śladach przejść przez ten świat. Nie wiem, czy umiemy dostrzec związek chronologiczny oraz charakter każdego z Apostołów i uczniów w stosunku do Jezusa, a w nich do odbicia naszego życia. Czy potrafimy połączyć intencje, czyny i słowa, jako wskazówki do zrozumienia, co w pełni chciał przekazać nam Jezus?
Gdy zaczynamy studiować słowa Jezusa, to okazuje się, że kontakt z Bogiem wygląda trochę inaczej, że jest czymś bardziej osobistym i intymnym, ponieważ pojawia się święta celebracja z Bogiem i z samym sobą, gdzie nie ma żadnego pośrednika w postaci człowieka czy jakichkolwiek form materii, symboli lub obcych słów. Jest wyłącznie połączenie poprzez Duszę.
Czy dzisiaj potrafimy się nad tym pochylić?'
(Autor: Maciej Wiszniewski- pisarz)

29057 )
 Łukasz, lat 38, e-mail: lukasz84rok@wp.pldata: 15.09.2022, godz: 21:41

https://www.facebook.com/profile.php?id=100085921983259

29056 )
 Zrozpaczonadata: 07.09.2022, godz: 07:35


Panie Jezu dopomóż. Nie mam już siły w swoim utrapieniu. Uwolnij mnie proszę od moich stresów i pomóż w słabościach Ratuj

29055 )
 ABC do Tomaszadata: 04.09.2022, godz: 12:57

Niestety prawda o człowieku jest taka, ze Polak tez jest zdolny i to jak najbardziej w stanie dokonać zbrodni, tez masowej, nie ma co czynić podziałów, tu Amerykanie a tu Rosjanie. Problem to człowiek sam w sobie :(

29054 )
 Łukasz, lat 38, e-mail: lukasz84rok@wp.pldata: 04.09.2022, godz: 10:24

Nie ma dobrych kobiet a większość nie tyle patrzy na wygląd, urodę ale przede wszystkim na kasę i pieniądze i bardzo często kobieta to materialistka i egoistką myśląca tylko i wyłącznie o sobie i swoich potrzebach nie bacząc na potrzeby innych . Kobiety bardzo często są złe i niedobre a jak ma problemy to zwala na mężczyznę i żadna kobieta nie potrafi przyznać się do winy oraz błędu po za tym teraz są bezwstydne i niekiedy zależy im tylko na seksie lub pieniądzach. Kobiety to samo zło kiedyś były inne czasy i inne kobiety i chciałbym by chociaż jedną kobietą była normalna i dobra.

29053 )


 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej