Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Dzieci


Rozpieszczone dzieci to nie takie, dla których robimy zbyt wiele. Nigdy nie robi się dostatecznie wiele dla dziecka. Dzieci rozpieszczone to takie, których nie nauczono zwracać to, co otrzymały. (L. Evely)

Dziecko zbyt rozpieszczane - nigdy nie jest dobrze wychowane. (Przysłowie)

Wszyscy mamy te same braki i jesteśmy dziećmi tego samego, i jedynego Stwórcy i jako takie mamy w sobie nieskończoną Moc Bożą. Pogarda dla pojedynczej istoty ludzkiej jest pogardą dla tej Mocy Boskiej, a więc nie tylko winą wobec tej jednej istoty, ale wraz z nią wobec całego świata. (Gandhi)

Wychowywanie dzieci to jak trzymanie w rękach mokrego mydlą: jeżeli ściśniesz je za mocno, ucieka, jeżeli trzymasz za słabo, wyślizguje się z ręki. Aby trzymać je w ręku, musisz je ściskać delikatnie, ale stanowczo. (E. H.)

Lepiej ufać komuś, kto często się myli, niż komuś, kto nigdy nie ma wątpliwości. (E. Sevareid)

Pierwszą cnotą młodego człowieka jest posłuszeństwo matce i ojcu. (Ks. Bosko)

Synu, pomagaj ojcu twojemu w starości, w jego życiu nie zasmucaj go. (Mądrość Syracha)

Złym synem jest ten, kto źle mówi o ojcu swoim. (Ks. Bosko)

Dzieci, bądźcie posłuszne waszym rodzicom w Panu, ponieważ to wasz obowiązek. Pierwsze przykazanie obietnicy brzmi: «Czcij ojca swego i matkę swoją, abyś był szczęśliwy i żył długo na tej ziemi». (Św. Paweł)Brama do nieba. 365 myśli o Maryi Brama do nieba. 365 myśli o Maryi
Praca zbiorowa
Najpiękniejszą rzeczą jaką stworzyłem - powiedział Bóg - jest moja Matka. Brakowało mi Maryi więc Ją stworzyłem. Stworzyłem Ją wcześniej, niż ona stworzyła mnie. Tak było pewniej. Teraz jestem prawdziwym człowiekiem, jak wszyscy inni. Nie zazdroszczę im już niczego ponieważ mam Mamę, która nazywa się Maryja (M. Quoist)... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej