Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2018 r. od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski


     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007

   

Wasze komentarze:
 Iwona: 10.12.2018, 13:51
 Mateczko kochana chcialabym sie nawrocic i robic cos dobrego.Co Bogu by sie podobałoOby to bylo szczere i z milosci.Prosze o laski dla kuzyna i jego dzieci.Prosze trzymaj w opiece kosciol i księży. Papieza.Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus.Oby w naszych rodzinach i Janusza nie bylo szatana.Zmiluj sie nad nami..
 Mama.: 10.12.2018, 13:42
 MateczkoKochana chron nasza rodzine corke syna wnuka Janusza .Obysni zawsze byli wrazliwy dla innych aby nie bylo obojentnosci i nienawisci.egoizmu.Prosze o dobra prace i o madrosc milosc dobroć. Aby nie bylo przelkenstw.Prosze o piekne radosne święta Bozego Narodzenia.Aby nasza rodzina byla wzorem dla innych.
 Iwona: 10.12.2018, 06:50
 Matko Najświętsza popros o milosierdzie dla mnie i moich dzieci ,oraz dla mamy..Prosze o laskidla duszy i ciala.
 Paulina : 09.12.2018, 23:02
 Matko Boża proszę Cię o łaskę uzdrowienia moich relacji z matką, abyśmy przestały się nawzajem krzywdzic. Odmien nasze negatywne nastawienie do siebie nawzajem, bo trwa już od ponad dwudziestu lat. Proszę o tą łaskę. Bez Ciebie nie poradzimy sobie z tym.
 Iwona: 09.12.2018, 23:00
 Prosze Maryjo prowadź mnie i Janusza do Boga i Kosciola.Prosze o laski i Blogoslawienstwo..
 Ela : 09.12.2018, 21:28
 Mateczko pomóż mi odzyskać nasze wnuczki nie pozwól by żyły w zakłamaniu przez Anetę która od początku śmierci naszej córki matki naszych wnuczek wpajała im że teraz ona jest ich matką wykorzystując że są małe i szybko zapomną swą zmarłą matkę mówiąc o niej że była nie dobra nie pozwoliła im przeżyć żałoby po niej on i mąż córki pomóż mi Matko by te dzieci były dobrymi uczciwymi a nie podłymi tak jak ta dziewczyna która była nauczona chciwości , podłości i zakłamania dla własnego zysku Matko módl się za me wnuczki i pomóż mi je odzyskać a Bóg niech wybaczy wszystkim tym co do tego się przyczynili TY Matko wiesz kto to był pomóż nam módl się za nami
 Mama: 09.12.2018, 21:18
 Prosze Maryja pomoz mi chron mnie i moje dzieci.
 Ela : 09.12.2018, 20:53
 Maryjo byłam 8 grudnia na godzinie łaski proszę tak bardzo o zdrowie dla Lidki z tej choroby ulgę w cierpieniu o dodanie jej wiary w łaskę Bożą by opuściła ją złość a jej dzieci niech przy niej będą by nie zostawiła swego ojca staruszka który ma tylko ją pomóż jej Matko błagam módl się za nią daj jej wiarę
 Marta: 09.12.2018, 18:44
 Matuchno dziękuje Ci za wszelkie łaski i proszę, opiekuj się moimi dziećmi, wyjednaj im łaskę dobrego życia, daj siłę odwrócenia się od grzechu, trwania w dobrym i szacunku dla rodziny.
 Danka 09.12.2018: 09.12.2018, 17:58
 Dziękuję za wczorajszą godzinę łaski. Matuchno najukochsńsza proszę Cię o powrót do zdrowia dla mojego ukochanego tatusia.Zaopiekuj się nim błagam.Daj siłę.
 Ania: 09.12.2018, 17:53
 Matko Najświętsza proszę Cię o wstawiennictwo u Twojego Syna abyśmy z moją siostrą podejmowaly dobre decyzje w życiu.Zebysmy już nigdy nie płakały przez nikogo. Proszę aby ojciec dał radę wstać z wózka by mógł chodzić.Obdarz życiem wiecznym zmarłych z rodziny Popardowskich, Domagałów i Serafinów by mogli oglądać Pana Boga.
 Bogumiła: 09.12.2018, 15:36
 Maryjo, moja najukochańsza Matko Niebieska dziękuję za Twoją nieustającą opiekę i proszę wyproś mi u Syna Twojego Jezusa Chrystusa tę łaskę , abym mogła w zdrowiu i spokoju oraz w poczuciu bezpieczeństwa żyć w moim mieszkanku. Proszę o spokój umysłu i serca , o dobre i proste życie. Pragnę każdy dzień przeżyć pięknie w jedności z Bogiem i innymi ludźmi, stawać się lepszym człowiekiem, w spokoju pracować. Otocz Swoją łaską całą moją rodzinę, a dla tych którzy już odeszli do Pana w szczególności dla mojej zmarłej ukochanej mamy uproś łaskę życia wiecznego , abyśmy się kiedyś spotkać mogli w krainie szczęścia.
 Marzena: 09.12.2018, 15:10
 Proszę o modlitwę za moja córkę
 Anna: 09.12.2018, 14:56
 Maryjo Matko moja do Ciebie sie zwracam z moimi prosbami o zdrowie mojej corki daj nam rodzinne szczescie smiech ktorego brak i milosc ktora gasnie zostalas mi tylko Ty Maryjo
 Szczęśliwa : 09.12.2018, 13:24
 Dziękuje Tobie z całego serca za doświadczenie obecności Boga podczas mszy świętej i modlitwy o uzdrowienie. Wiem że przy mnie jesteś i mnie prowadzisz. Zmieniasz na dobre mnie i moje rodzinne relacje, uzdrawiasz mnie. Bardzo Cię kocham i chce abyś na zawsze gościł w życiu moim i mojej rodziny. Matko przenajswietrza proszę o łaskę nawrócenia dla córki aby osiągnęła spokój wewnętrzny i wiedziała czego pragnie w życiu oraz proszę o zdrowie dla siebie...
 Beata: 09.12.2018, 12:40
 Mateczko może Ciebie Jezus wysłucha Proszę o spełnienie moich próśb marzeń o uzdrowienie taty ,szczęście dla córki i dla mnie Ty znasz moje potrzeby Ulituj się mateczko Ja naprawdę się zmieniłam i wyzdrowiała za co dziękuje Bogu ,ale zostałam sama JAK PALEC PRZEZ MOJĄ CHOROBĘ KTÓRA DŁUGO TRWAŁA
 Teresa: 09.12.2018, 11:57
 Maryjo proszę o pomoc dla mojego syna spętanego nalogiem przywróć mu trzeźwość nawróc moich bliskich przywróć pokój w rodzinie i znajdź wyjście z beznadziejnej sytuacji o której ty Matko wiesz.Blogoslaw w zdrowiu i chorobie smutku i radosci.
 Malgorzata: 09.12.2018, 11:26
 Matko badz przy nas i nas prowadz i strzez od zlego
 Meg: 09.12.2018, 10:16
 Kochana Maryjo prosze o laske zdrowia dla Johna i bysmy wzieli slub i mieli dzieci, prace- dziekuje Kochana Maryjo
 Jozef: 09.12.2018, 09:56
 Dziękuję za opiekę nad całą naszą rodziną
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej