Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2023 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treści

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2023Wasze komentarze:
 marzena aneta: 17.06.2024, 19:18
 Godzina Łaski dziękuję Maryjo kocham Cię bardzo mocno proszę o pomoc tu proszącym dziękuję Maryjo kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawdę sprawiedliwość szczerość szacunek szczęście uczciwość ufność wiare zdrowie na całym świecie dziękuję Maryjo kocham Cię bardzo mocno proszę zamień mi w radość cierpienia wszystkie dziękuję Maryjo kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o dobrego domu kupno małego dobrą małego mieszkania sprzedaż urodę zdrowie pieniądze żebym miała zawsze dziękuję żeby mieli wszyscy i je szanowali dziękuję żeby pracowali uczciwie zarabiali dziękuję żeby mądrze pieniądze wydawali dziękuję Maryjo kocham Cię bardzo mocno proszę o odzyskanie syna którego wychowam na kapłana dziękuję Maryjo kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o dobrego kawalera męża w moim wieku niepalącego pobożnego Polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie dziękuję Maryjo kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o prawo jazdy samochód dziękuję modlitwa ma moc dziękuję modlitwa cuda czyni dziękuję miłość cuda czyni dziękuję nadzieja cuda czyni dziękuję pokora cuda czyni dziękuję sprawiedliwość cuda czyni dziękuję szczerość cuda czyni dziękuję szacunek cuda czyni dziękuję szczęście cuda czyni dziękuję uczciwość cuda czyni dziękuję ufność cuda czyni dziękuję wiara cuda czyni dziękuję wiara to pewność bez dowodu dziękuję wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję marzenia się spełniają dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Janelle: 14.03.2024, 18:06
 10 Things We Are Hating About Ticktok Pornstars Tiktok pornstars
 Czcicielka : 06.01.2024, 18:29
 Matko Boza błagam o cud uzdrowienia z raka, depresji I lęków a dla mojego syna uzdrowienie z uzależnienia alkoholowego I nawrócenie.Udziel łaski zdrowia dla Wojtusia
 Danuta: 09.12.2023, 18:52
 Kochana Matko prosze o łaski dla mnie i mojej rodziny
 Wiola: 09.12.2023, 05:36
 Maryjo Niepokalana dziękuję za wszystkie łaski i proszę o Twoje Miłosierdzie dla mnie i całej rodziny. Matko Niepokalana proszę o kolejne dziecko, aby urodziło się zdrowe, o dar zdrowia dla mnie i moich bliskich, proszę też o to by w mhm małżeństwie wszystko się układało.
 Maria : 08.12.2023, 20:01
 Proszę o zdrowie szczęście inpowidzenie dla mnie i moich bliskich 🙏🙏🙏🙏
 Aneta: 08.12.2023, 13:58
 Matko Przenajświętsza, dziękuję Ci za wszystkie łaski, którymi nas obdarzasz. Przepraszam Cię za wszystkie moje słabości. Proszę Cię, miej nas w swojej opiece, chroń nas od złego i wypraszaj dla mnie i moich bliskich, szczególnie dla mojego męża, dla moich córek: Oliwki i Zosi oraz dla mnie łaskę zdrowia.
 Ula: 08.12.2023, 13:37
 Niepokalana Nasza Najtroskliwsza Mamusiu, błagam o zdrowie dla moich córek, otocz całą nasza rodzinę płaszczem opieki, jesteśmy wszyscy Tobie oddani.
 Danuta O: 08.12.2023, 13:34
 Maryjo Matko Ukochano tyś naszą jedyną nadzieję proszę ozdrowie i zgodę wmojej rodzinie a także o wiarę nadzieję i miłość dla moich dzieci synowych zięcia oraz wnuków iwnuczki o mądre wybory w dorosłym życiu moich wnuków Maryjo miej w opiece całą moją rodzinę i mnie Maryjo ufam tobie Jezu ufam tobie Amen


 Mama J.: 08.12.2023, 13:19
 Maryjo Niepokalana modl się za nami i weź nas pod swoją opiekę. Pomóż nam i wypraszaj nam łaski zdrowia, spokoju i zwycięstwo z nieprzyjaciółmi. Matko Niepokalana dziękuję za wszystko i nie opuszczaj nas w modlitwie do Jezusa Miłosiernego. Matko Niepokalana Maryjo opiekuj się moją rodziną. Jezu Ufam Tobie Amen 🙏🙏🙏❤️❤️❤️🙏
 Jadwiga : 08.12.2023, 13:13
 Maryjo Niepokalana dziękuję za wszystkie łaski i proszę o Twoje Miłosierdzie dla mnie i całej rodziny. Matko Niepokalana proszę o zdrowie dla mnie i całej rodziny i opiekę matczyna i ochronę od zła wszelkiego i nawrócenie do Boga Ojca synów Mateusza i Rafała i opiekę nad nami. Proszę Matko Jezusa Chrystusa o zwycięstwo z nieprzyjaciółmi, rozwiązanie spraw trodnych. Weź nas pod swoją opiekę i wypraszaj nam łaski i otaczaj nas swoim płaszczem od nieszczęść. Niech Stapi Duch Święty na moją rodzinę i odmieni oblicze mojej rodziny. Jezu wysłuchaj prośb za wstawiennictwem Matki Niepokalanej Maryi nieustajacej pomocy. Jezu Ufam Tobie Amen 🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️
 Maria: 08.12.2023, 13:00
 Maryjo proszę miej w opiece moje dzieci i wnuki, dziękuję Mateńko za dar ich życia, proszę opiekuj się nimi strzeż ich od złego miej w opiece Monikę i jej dzieciątko
 Daniel: 08.12.2023, 12:57
 Maryjo matko pięknej miłości proszę o znalezienie dobrej dziewczyny z którą założę szczęśliwą rodzinę w której będziemy wzrastać ku Bogu.
 AK: 08.12.2023, 12:54
 Dziękuję za wszystko za co otrzymałam ja i moja rodzina. Modlę się z Tobą. Kocham Cię Św.Pani. Bądź z nami cały czas.
 Halina: 08.12.2023, 12:53
 Maryjo, Matko moja prosze Cie o zdrowie i Boze blogoslawienstwo dla mine i mojej rodziny, miej nas w opiece, prosze odar trzezwosci dla mojego meza i siostry, obdarz nas potrzebnymi darami i owocami Ducha swietego. prosze o milosierdzie twojego Syna , przebacz mi moje grzechy,
 M: 08.12.2023, 12:52
 Mamo ty wiesz co jest w sercu mym proszę Cie pokornie uproś u Dobrego Boga te laski które będą służyć dla mojego dobra i dobrą innych proszę o dar macierzyństwa dla Ani o miłosierdzie dla konających i dusz w czyśćcu cierpiących o nawrócenie grzeszników dziekuje Mamo za każdą otrzymana lasne ta widoczna i niewidoczna
 Daniel: 08.12.2023, 12:52
 Maryjo matko pięknej miłości proszę o znalezienie dobrej dziewczyny z którą założę szczęśliwą rodzinę w której będziemy wzrastać ku Bogu.
 Wanda: 08.12.2023, 12:49
 Najukochańsza Matko całym sercem dziękuję za wszystkie łaski jakich, za Twoim pośrednictwem u Boga, doznaję codziennie.Miej Mateńko pod swoją opieką moje kochane dzieci, wnuki i prawnuki.Nie dozwól, by kiedykolwiek zboczyły z drogi prawdy.
 Ewa: 08.12.2023, 12:47
 Matko Najświętsza proszę o pomoc w zdaniu egzaminu na prawo jazdy. Proszę o zgodę i wzajemny szacunek w moim małżeństwie. Natchnij mojego męża i napełnij jego serce miłością do mnie.
 Basia: 08.12.2023, 12:47
 Matuchno proszę o zdrowie dla męża dla mnie i całej rodziny Spraw by serca tych którzy w mojej rodzinie odwrócili się od Ciebie znowu zapałali wielką miłością do Ciebie i Twojego Syna
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

św. Elżbieta z Schönauśw. Elżbieta z Schönau

Modlitwa do św. Elżbiety z SchönauModlitwa do św. Elżbiety z Schönau

św. Grzegorz Barbarigośw. Grzegorz Barbarigo

Modlitwa do św. Grzegorza BarbarigoModlitwa do św. Grzegorza Barbarigo

Koronka do św. PeregrynaKoronka do św. Peregryna

Endoskopia przewodu pokarmowegoEndoskopia przewodu pokarmowego

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej