Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Eucharystia


Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa)

Przybliżmy się do Eucharystii z gorącym pragnieniem, które spali nasze grzechy i oświeci serca. (Św. Jan Damasceński)

Komunia jest naszą siłą, naszym pokarmem, naszym szczęściem -pozwala zakosztować niewypowiedzianego preludium niebiańskiego życia. (Paweł VI)

Nie przyjmuj Jezusa Chrystusa, aby posługiwać się nim według twojego zamiaru, ale raczej ofiaruj się Twojemu Bogu i Zbawcy, ponieważ to On z tobą i w tobie czyni wszystko, co zechce. (Św. Gaetano)

Ja chcę, abyście używali dwóch duchowych skrzydeł: pobożności maryjnej oraz pobożności eucharystycznej. Na tych dwóch skrzydłach szybko podniesiecie się do nieba. (Ks. Bosko)

Miłość naturalna domaga się trzech rzeczy: obecności kochanej osoby, jej całkowitego posiadania i doskonałego z nią zjednoczenia; Jezus w pełni zaspokaja w porządku nadnaturalnym to prawo miłości w Eucharystii. (S. P. G Eymard)

Przez Eucharystię Jezus chciał być obecny i stać się pokarmem, wewnętrzną przyczyną energii i życia. (Paweł VI)

Jeżeli chcecie uczynić najmilszy Bogu uczynek i najskuteczniej pokonać pokusy, i wytrwać w dobru, często i z dobrym nastawieniem przystępujcie do świętej Komunii. (Ks. Bosko)

Tajemnica, która dezorientuje rozum ludzki: życie karmi się śmiercią. Tylko w Eucharystii życie karmi się Życiem! (Dom H. Camara)

Jedna dobrze przyjęta Komunia jest zdolna i wystarczy, aby uczynić nas świętymi i doskonałymi. (Św. Franciszek Salezy)

Eucharystia ofiarowuje nam Boskie pastwisko tak wzmacniające, że świat, ciało, szatan nie mogą już nic zdziałać przeciwko nam. Skoro tylko poczują siłę, która wypływa z tego niebiańskiego pokarmu, rzucają się do karkołomnej ucieczki i skrywają się zmieszani, pozbawieni swojej zuchwałości. (Św. Albert)

Jak piękna jest Komunia razem z Mamą Raju! Wszystkie porywy mojego serca w tej cennej chwili opierają na tych słowach: ŤMama, moja Mama!ť. (Sw. Gemma Galgani)

Kto jest naprawdę skruszony, jest godzien przyjęcia Komunii, nawet jeżeli się nie wyspowiadał, aby tylko nie czynił tego z pogardy dla religii i miał słuszną, i racjonalną przeszkodę, aby opóźnić spowiedź. Ponieważ ten, kto jest naprawdę skruszony i nie może przyjmować sakramentów Kościoła, jest godzien wiecznego życia, a w naturalnej konsekwencji również jest godzien przyjąć Komunię. (Św. Albert)

Częsta Komunia i codzienna Msza są kolumnami, które podtrzymują wychowawczy budynek. (Ks. Bosko)

Wielkim nieszczęściem jest to, że zaniedbujemy uciekanie się do tego Boskiego pokarmu, aby przebyć pustynię życia. Jesteśmy na równi z osobą, która umiera z głodu obok suto zastawionego stołu. (Św. Proboszcz z Ars)

Eucharystia jest wszechmocnym lekiem na grzechy; jeżeli oczyścimy się z wielkich, zetrze drobne, dając nam siłę, aby unikać jednych i drugich. (Bossuet)

Eucharystia jest pełnią miłości Bożej. Tu Jezus daje nam nie tylko swoje zasługi i swoje bóle, ale całego siebie. (BI. Elżbieta od Przenajświętszej Trójcy)

Kiedy szatanowi udaje się odciągnąć duszę od Komunii Świętej, osiąga swój cel. (Św. Teresa z Lisieux)

Nie mówcie mi, że jesteście grzesznikami, że jesteście nędzni i że dlatego nie przystępujecie do Komunii świętej... To tak jakbyście mówili, że jesteście zbyt chorzy i dlatego nie chcecie ani lekarzy, ani lekarstw. (Św. Proboszcz z Ars)

Daleko od tabernakulum każde dzieło opiera się na piasku, każdy najpiękniejszy entuzjazm miłosierdzia wysycha i gaśnie. (Św. Pius X)

W naszych Komuniach musimy prosić o uzdrowienie z nałogu, ku któremu najbardziej się skłaniamy. (Św. Filip Nereusz)

Uwierzcie w to, moje kochane dzieci; ten, kto czci Przenajświętszy Sakrament, tzn. często przystępuje do Komunii, oraz ten, kto odwiedza Jezusa Chrystusa w tabernakulum, ma pewny zastaw swojego wiecznego zbawienia. (Ks. Bosko)

Bóg nigdy nas tak nie jednoczy ze sobą, jak wtedy, kiedy znajduje się w nas sakramentalnie, w osobie, a my jesteśmy duchowo w nim wcieleni; jesteśmy wtedy tak silnie przez niego przyciągani i zjednoczeni z Nim węzłem nierozerwalnej miłości, iż stanowimy jedno. (Św. Albert Wielki)

Niektórzy mówią, że aby często przystępować do Komunii, trzeba być świętym. To nieprawda. To oszustwo! Komunia jest dla tych, którzy chcą stać się świętymi, a nie dla świętych; lekarstwa podaje się chorym tak jak pokarm słabym. (Ks. Bosko)

Musimy przyjmować Komunię świętą z żywą wiarą, ponieważ Eucharystia jest tajemnicą wiary; z pobożnością, ponieważ jest sakramentem doskonałej miłości; z wielkim szacunkiem, ponieważ jest większa, niż można to sobie wyobrazić. (Św. Albert)

Spotkałem wielu młodych ludzi, którzy zawsze zachowali czystość, ale nie znam ani jednego, który by zachował czystość swojego serca bez częstej Komunii. (Mons. Olgiati)

W Sakramencie Eucharystycznym postawiono przed tobą wielki stół; dobrze patrz, kim jest Ten, kto daje ci się i jak ci się daje za pokarm, ponieważ jeżeli chcesz, aby Ci posłużył, musisz Go przyjąć z sercem czystym, pobożnym i płonącym miłością. (Św. Albert)

Kiedy przyjmiecie naszego Pana, starajcie się zamknąć oczy ciała i otworzyć oczy duszy, a zobaczycie Go w sercu waszym. (Św. Teresa)Drabina do nieba. Myśli świętych na każdy dzień roku Drabina do nieba. Myśli świętych na każdy dzień roku
"Drabina do nieba" pozwala spotkać codziennie świętą lub świętego, bardzo dawnych i zupełnie współczesnych. Wybór aforyzmów, wskazówek i modlitw może stać się źródłem inspiracji, refleksji, medytacji a nawet życiowej przemiany... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej