Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Jałmużna


Woda gasi rozpalony ogień, jałmużna jest odpuszczeniem grzechów. (Mądrość Syracha)

Kto daje jałmużnę, aby zbawić dusze, będzie wynagrodzony wielkim zdrowiem i długim życiem. (Ks. Bosko)

Jałmużna rodzi wielkie zaufanie, ponieważ ten, który daje, będąc szczodrym dla biednych, może słusznie mieć nadzieję, że dobroć boska będzie dla niego taka sama. (Św. Albert)

Jałmużna jest cichą modlitwą. (Przysłowie)

Są tacy, którzy mówią: ŤOch! Zły czyni z tego użytekť. Niech robi z tego użytek, jaki chce, biedny będzie osądzony z tego, co zrobi! z waszą jałmużną, a wy będziecie osadzeni z samej jałmużny, którą mogliście dać, a której nie daliście. (Św. Proboszcz z Ars)

Zamknij jałmużnę w spichlerzach swoich, a ona wybawi cię z każdego nieszczęścia. (Mądrość Syracha)

Bóg stworzył ubogiego, aby pozyskał sobie niebo pogodzeniem się i cierpliwością; stworzył też bogatego, aby zbawił się miłością i jałmużną. (Ks. Bosko)

Kiedy dajesz jałmużnę, niech nie wie twoja lewa ręka, co robi prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi wszystko, odda tobie. (Ewangelia)

Kto daje jałmużnę, musi mieć serce litościwe, słodkie słowa na ustach, szerokie ręce i uważne oczy, aby to, co dawał, było użyteczne dla tego, kto otrzymuje. (Św. Albert)

Nie tylko bogaci czynią nam dobrze, dając jałmużnę, ale i my czynimy dobrze bogatym, dając im okazję do dawania jałmużny. (Ks. Bosko)

Z tego co masz, złóż jałmużnę i nie odwracaj się plecami od żadnego biedaka, a stanie się, że oblicze Pana nie odwróci się od ciebie. (Księga Tobiasza)

Chcecie zabrać wasze pieniądze, nie do grobu, nie do wieczności piekła, ale do wieczności raju? Dawajcie jałmużnę ubogim, zwłaszcza jeśli chodzi o wspomożenie zdrowia ich dusz. (Ks. Bosko)Aforyzmy Aforyzmy
Wiesław Malicki
Zbiór myśli, spostrzeżeń różnych autorów: świętych, osób duchownych i pisarzy świeckich. Wydanie specjalne (twarda oprawa, doskonały papier, atrakcyjna szata graficzna) świetne na wartościowy prezent... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej