Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Jezus Chrystus


Jezus Chrystus jest dopełnieniem każdej rzeczy i centrum, do którego każda rzecz dąży. Kto go zna, zna racje wszystkich rzeczy. (Pascal)

Chrystus jest światłością świata. Kto na niego patrzy, widzi jak rozjaśniają się ścieżki życia. (Paweł VI)

Chrystus jest największym źródłem siły duchowej, którą człowiek kiedykolwiek poznał. (Gandhi)

Jezus nosi imię, które sprawia, iż drżą demony, radują się Aniołowie, zawierzają się ludzie; to nasz Zbawiciel. Czcijmy jego imię, wzywając je często z pobożnością, zwłaszcza w niebezpieczeństwach. (Sw. Alfons)

Wierzę, że wola Boża nie została nigdy wyraźniej i jaśniej wyrażona niż w doktrynie Jezusa Chrystusa. (L. Tołstoj)

Widzę w Chrystusie człowieka doskonałego, a w jego śmierci na krzyżu najpiękniejszy przykład ofiary. (Gandhi)

Dobra katolicka doktryna mówi nam, że istnieje wieczna młodość i jest prerogatywą tych, którzy noszą Chrystusa. (Jan XXIII)

Chrystus jest największym źródłem siły duchowej, którą człowiek kiedykolwiek poznał. Jest najszlachetniejszym przykładem tego, kto pragnie dać wszystko, w zamian nie prosząc o nic. (Gandhi)

Mówiła dusza rozmodlona: w intencjach niechaj Jezus będzie naszym celem, w uczuciach naszą miłością, w słowie tematem; w działaniu - wzorem. (J. Escrwa)

Jezus należy do całego świata, do wszystkich ras, do wszystkich narodów, niezależnie od sposobu, w jaki Bóg im się objawia przez odziedziczoną po przodkach wiarę. (Gandhi)

W Jezusie Chrystusie mamy wszystko: komunie Jego ciała, odkupienie naszych grzechów w Jego krwi, cenę naszego odkupienia w Jego duszy, życie w Jego Duchu, pełne zadośćuczynienie szkód doznanych za popełnione winy, doskonałość wszystkich łask i wszystkich cnót Jego Boskości. (Św. Albert)

Historyczny Chrystus jest prawdziwy bez wątpienia. Nie można zaprzeczyć autentyczności świadectwa jego apostołów, którzy powtórzyli jego słowa i czyny. Ale historia Chrystusa jest prawdziwsza od historycznej prawdy: wciela ona wieczne prawo miłości. (Gandhi)

Chrystus czyni dar ze swojego życia, aby otworzyć ludziom wejście do wiecznego życia. A zatem, aby uzyskać życie wieczne, muszą i oni poświęcić swoje ziemskie życie. (E. Stein)

Tak jak deszcz zmiękcza ziemię, kiedy opady są obfite, tak, im częściej wzywamy imienia Chrystusa, nie uciekając się do rozumu, tym bardziej On zmiękcza glebę naszego serca i zalewa je radością. (Esichio)

Fakt, że Chrystus pojawił się na moment na ziemi w zagubionym i historycznie nieznaczącym zakątku, nie przeszkadza, że jest osią i szczytem powszechnego dojrzewania. (Teilhard de Chardin)

Chrystus pozostaje w nas, nawet gdy tego nie chcemy: kocha nas, kiedy my odmawiamy Mu miłości: przychodzi zawsze, nawet jeżeli zablokujemy drogi. (Ks. Mazzolari)

Tym, którzy są podli, nieśmiali, dziecinni, smutni w swojej religii, chcę przypomnieć, że rozwój ludzkości jest wymagany przez Chrystusa dla Jego Ciała, i że w stosunku do Świata i Prawdy mamy absolutny obowiązek poszukiwań. (Teilhard de Chardin)

Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. (Ewangelia)

Niech imię Jezusa będzie nierozerwalnie złączone z waszym westchnieniem i z całym waszym życiem: wtedy poznacie dobrodziejstwu pokoju. (Esichio)Dobrego dnia z Janem Pawłem II. Myśli na każdy dzień 

roku Dobrego dnia z Janem Pawłem II. Myśli na każdy dzień roku
Jan Paweł II
Myśli na każdy dzień roku zawarte w tym tomiku zaczerpnięte są z dokumentów, homilii, rozważań i przemówień Jana Pawła II. Poprowadzą Czytelnika drogą nauczania Papieża o pokoju, tym w sercu człowieka i tym na świecie; wskażą, jak poznawać Boga w modlitwie, Słowie Bożym i Eucharystii; nauczą, jak znosić cierpienie, jak ufnie zawierzyć Matce Bożej... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej