Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kapłan

Nie ma wznioślejszego dzieła od dzieła kapłanów, ani też nie ma uży-teczniejszej pracy. Biada, jeżeli katolicki kapłan zrezygnuje ze swojego miejsca! Biada, jeżeli jego głos, który tak często podnosi się, aby głosić alarm, zamilknie. Świat przed upływem dwudziestu lat popadłby w barbarzyństwo. (V. Hugo)

Módlmy się za kapłanów! Każdego dnia zauważamy, jak rzadcy są przyjaciele Jezusa. Zdaje mi się, że to właśnie rani Go najgłębiej: niewdzięczność, a zwłaszcza widok poświęconych mu dusz, które dają innym to serce, które całkowicie do Niego należy. (Św. Teresa z Lisieux)

Bóg objawi! się człowiekowi przez Chrystusa, Chrystus ukazuje się nadal człowiekowi przez kapłana. Kapłan po Chrystusie jest więc widzialnym i zmysłowym objawieniem Boga na przestrzeni wieków: jest miłosiernym rozszerzeniem wielkiej tajemnicy Wcielenia. (Matka Luisa Margherita Claret de La Touche)

Czuję powołanie kapłańskie. Z jaką miłością, o Jezu, niosłabym cię w moich rękach, kiedy na mój głos zstąpiłbyś z nieba! Z jaką miłością dawałabym cię duszom! Ale pomimo pragnienia kapłaństwa podziwiam i zazdroszczę świętemu Franciszkowi z Asyżu, i czuję powołanie do naśladowania go, odrzucając wysoką godność kapłańską. (Św. Teresa z Lisieux)

Jezus Chrystus cudami zyskał uwielbienie; ukrzyżowany zyskał nawrócenie... kapłan swoimi nadzwyczajnymi uczynkami zyskuje uwielbienie, natomiast, kiedy znajduje się na krzyżu goryczy i poniżenia, otrzymuje nawrócenie. (BI. Giueseppe Baldo)


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.



Autor

Treść

Nowości

Nowenna do św. Józefa - dzień 1Nowenna do św. Józefa - dzień 1

Modlitwa do św. SymplicjuszaModlitwa do św. Symplicjusza

Modlitwa do św. MakaregoModlitwa do św. Makarego

40 męczenników z Sebasty40 męczenników z Sebasty

Modlitwa do Czterdziestu Męczenników z SebastyModlitwa do Czterdziestu Męczenników z Sebasty

Przebaczenie bez granic (Mt 18,21-35)Przebaczenie bez granic (Mt 18,21-35)

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2025Godzina Łaski 2025


[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2026 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej