Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Kobieta


Kobieta dostaje w posagu urodę; może go powiększać przez miioś skromność i dobroć. (U. Foscolo)

Mężczyzna buduje dom, kobieta go upiększa. (M. Soroldoni)

Kobieta nie jest ani stworzeniem wyższym, ani niższym od mężczyzny: stoi u jego boku. (P. Mantegazza)

Od kobiety wymaga się czterech rzeczy: cnoty panującej w sercu; Ś skromności ozdabiającej lica; słodyczy płynącej z ust; pracy zajmującej ręce. (E. De Amicis)

Najmędrsza z niewiast dom sobie buduje, własnoręcznie go niszczy głupia. (Księga Przysłów)

Och! Gdyby wszystkie kobiety zrozumiały, tak jak niektóre, swoją misję! Gdyby zrozumiały siłę swoją i obróciły ją na dobre! (G. Mazzini)

Bóg stworzył kobietę niczym anioła czuwającego nad naszą duszą. Nam dał siłę, a jej płacz, aby mogła znosić potowe naszych cierpień. (A. Dumas, ojciec)

Jeśli kochasz, cierpisz i wierzysz, to masz trzy korony kobiety: róże, ciernie i gwiazdy. (N. Salvaneschi)

Kobieta nie mniej niż mężczyzna jest potrzebna do postępu społeczeństwa, zwłaszcza we wszystkich tych dziedzinach, które wymagają taktu, delikatności i matczynej intuicji. (Jan XXIII)

Kobieta niezrozumiała jest kobietą, która nie rozumie innych. (Elżbieta z Serbii)

Złoto próbuje się w ogniu, kobietę próbuje się złotem, a mężczyznę kobietą. (Chilon)

Dobra matka rodziny daleka jest od bycia kobietą światową; ona jest zamknięta w swoim domu, niczym zakonnica w klasztorze. (Rousseau)

Słuszne jest powiedzenie Savio i Apostoła: niechaj kobiety nie interesują się niczym więcej ponad to, co jest im potrzebne. (Św. Franciszek Salezy)

Dom zależy tak bardzo od kobiety, iż można prawie stwierdzić, że szczęście czy nieszczęście domu jest jej dziełem. (Smiles)

Kobieta nieszczęśliwa jest kwiatem wystawionym na tramontanę: wiele czasu pozostaje zamknięty, a skoro tylko się otworzy, więdnie. (Elżbieta z Serbii)

Każda kobieta ma przed sobą wielkie zadanie: jest zobowiązana do uchronienia przed wyjałowieniem w kontakcie z ciężką rzeczywistością pracy bogactwa jej wnętrza, do pielęgnowania tych wartości ducha, które są jedyną obroną jej szlachetności i do siły, aby utrzymać się na wysokości swojej misji. (Jan XXIII)

Allach wziął różę, lilię, gołębicę, węża, trochę miodu, jabłko z Morza Martwego i garść pyłu. Kiedy spojrzał na mieszankę, zobaczył kobietę. (Perskie powiedzenie)

Sławy dostąpi urocza kobieta, do majątku dochodzą odważni. (Księga Przysłów)

Koroną męża jest dzielna żona, a próchnicą jego kości - bezwstydna. (Księga Przysłów)

Piękność jest pierwszym darem, jaki daje kobietom natura, i pierwszym, jaki zabiera. (Merę)

Dopóki kobieta ma wspaniałe oczy, nikt nie zauważy zmarszczek po nimi. (D. Del Rio)

Szczęśliwy mąż, który ma dobrą żonę, liczba dni jego będzie podwójna. (Mądrość Syracha)

Jeżeli chcesz być piękna, spędzaj tylko minutę przed lustrem, pięć przed twoją duszą, a piętnaście przed Bogiem. (R. M. A. S.)

     

Wasze komentarze:
 Sven: 12.06.2016, 20:22
 Kobieta to jakiś twór, który nie chce się ze mną wiązać. Nie rozumiem czemu. Przecież jestem mężczyzną. Jestem przystojny a one idą do paskudnych i chamowatych, by robić z nimi potomstwo. Z kolei ja nie umiem walczyć z silniejszymi od siebie. Bo niby jak? Skoro prawo ma mnie za żałosnego cieniasa lub geja (ciotę), tylko nie mówią tego wprost. Idą do mnie tylko kobiety nieodpowiednie. To znaczy źle dopasowane. To nie jest w porządku.
(1)


Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej