Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Kościół


We wszystkich epokach swojej historii Kościół otaczał uwagą i szczególną pamięcią oraz szczególną miłością tych, którzy cierpią w imię Chrystusa. (Jan Pawef II)

Błogosławieni ci, którzy cierpią, kiedy nie widzą Kościoła tak pięknego, jakby chcieli, i pozostają mimo to poddani i wierni. (Teilhard de Chardin)

Nie odnowimy Kościoła, odnawiając innych, ale odnawiając samych siebie. (V. Bachelet)

Jaki Kościół ustanowił Jezus? Jezus ustanowił Kościół na Piotrze, na Apostołach, nie inny. Nie istnieją różne kościoły: pełen i doskonały w swojej koncepcji istnieje tylko jedem I to jest właśnie ten Kościół, na którego Jezus zesłał swojego Ducha Świętego. (Paweł VI)

Trzeba powiedzieć całemu światu, że ci, którzy są z Kościołem, sprzeciwiają się temu, co robi świat. (Jan XXIII)

Ludzie widzą to, czym jest Kościół, patrząc na niego w parafiach. Kościół powszechny i partykularny realizuje się, rozkwita, dojrzewa i rośnie w mierze, w jakiej dojrzewają, rozkwitają i rosną parafie. (Mons. L. Bettazzi)

Czas nie postarza Kościoła: przyczynia się do jego wzrostu, powołuje go do życia, do pełni... Kościół nie tylko w sobie samym ma niepokonaną, nadnaturalną i ponadhistoryczną zasadę nieśmiertelności, ale posiada również nieobliczalne energie odnowy. (Pawcl VI)

Nie można mieć Boga za Ojca, jeżeli nie ma się Kościoła za Matkę. (Św. Cyprian)

Kościół katolicki nie lęka się i nie drży. Jest przyzwyczajony do cierpienia, do przeciwności. (Jan XXIII)

Kościół nie ma tu zatem swojego mieszkania; nie zatrzymuje się, alf przechodzi. Jest wędrowcem, nie buduje własnego siedliska. A swoje dzieci naucza, aby nie przyzwyczajały się do życia tu, na ziemi, aby im budowały tu swojej siedziby; ponieważ są jakby w gospodzie, przejazdem. (Bossuet)

Kościół katolicki nigdy nie powiedział ludzkości, że pragnie ją uchronić od twardego prawa bólu i śmierci. I nie starał się jej oszukiwać, ani nie ofiarowywał jej żałosnego lekarstwa iluzji. Nieustannie mówi, że życie jest pielgrzymowaniem. (Jan XXIII)

Trzymaj się zawsze świętego Kościoła katolickiego, ponieważ tylko on może ci dać prawdziwy pokój, ponieważ to tylko on posiada Jezusa w Sakramencie, który jest prawdziwym księciem pokoju. (O. Pio)

Spraw, o Boże mój, abym umarł na łonie twojego Kościoła, poza którym nie ma zbawienia. (La Colombiere)

Tam, gdzie jest Kościół, tam jest i Duch Boży. (Św. Ireneusz)

     

O Mszy Świętej najprościej [mały format] O Mszy Świętej najprościej [mały format]
Ks. Jerzy Stefański
Człowiek, który w pełni uczestniczy we Mszy Świętej, jest największym bogaczem świata. Zostaje bowiem obdarowany samym Bogiem, Jezusem Chrystusem. Z miłości do nas stał się On człowiekiem, a potem, by być jeszcze bliżej, stał się dla nas pokarmem i każdego z nas pragnie karmić Sobą... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej