Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Matka


Tam, gdzie jest mama, która ma wiarę, która się modli, która po chrześcijańsku wychowuje swoje dzieci, tam nie może zabraknąć laski niebieskiej, która sprawia, że dojrzewają owoce poprzez gorycz próby. (Jan XXIII)

Ludzie chcą tylko poprawiać świat, ale matki chcą polepszać cale swoje rodziny: to bardzo trudne zadanie. (A. F.)

Gdzieś musi być napisane, że cnoty matek spadają na dzieci tak, jak spadają na nich grzechy ich ojców. (C. Dickens)

Wiele cierpień młodych ludzi spowodowane są przez rodzinę, a zwłaszcza przez matki. Są to matki, które z domu czynią centrum miłości. (Matka Teresa)

Chrystus bez pozwolenia matki nie odbyłby męki, nie umarłby na krzyżu i nie odkupiłby nas. (Jan Paweł II)

Jakże wielką radość ma matka, kiedy widzi pierwszy uśmiech swojego dziecka. Taką samą radość odczuwa zawsze Bóg, kiedy widzi z wysokości nieba grzesznika, który zaczyna modlić się do niego całym sercem. (F. Dostojewski)

Nierzadko są nieszczęścia w rodzinie: jest płacz. Ale oto jest wiara, która wskazuje nam, że Bóg, który pozwolił na ból, też nas podniesie. (Jan XXIII)

Najważniejszą rzeczą, którą mężczyzna może zrobić dla swoich dzieci, to kochać ich matkę. (T. Hesburgh)

Niech matka z delikatnością ducha i domowymi cnotami będzie dobra, i pełna uczucia dla męża i razem z nim z siłą, i łagodnością pro wadzi swoje dzieci. (Jan XXIII)

Dopiero wtedy, kiedy sama stałam się matką, zrozumiałam, jak bardzo poświęcała się dla mnie moja matka; dopiero wtedy zrozumiałam, jak cierpiała, kiedy byłam nieposłuszna; dopiero, kiedy stałam się matką, zrozumiałam, jak bardzo była dumna, kiedy mi się coś udawało. Dopiero, kiedy stałam się matką, zdałam sobie sprawę, jak bardzo moja matka mnie kochała. (V. Farnsworth)

Jedna dobra matka jest tyle warta co stu nauczycieli. (Jan XXIII)

Bóg nie mógł być wszędzie, dlatego stworzył matkę. (Przysłowie żydowskie)Dobrego dnia z Janem Pawłem II. Myśli na każdy dzień 

roku Dobrego dnia z Janem Pawłem II. Myśli na każdy dzień roku
Jan Paweł II
Myśli na każdy dzień roku zawarte w tym tomiku zaczerpnięte są z dokumentów, homilii, rozważań i przemówień Jana Pawła II. Poprowadzą Czytelnika drogą nauczania Papieża o pokoju, tym w sercu człowieka i tym na świecie; wskażą, jak poznawać Boga w modlitwie, Słowie Bożym i Eucharystii; nauczą, jak znosić cierpienie, jak ufnie zawierzyć Matce Bożej... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej