Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Medytacja


Medytacja oczyszcza duszę, rządzi uczuciami, kieruje czynami, poprawia Wędy. Kształtuje obyczaje, czyni życie uczciwym i uporządkowanym, udziela nauk stworzeniom ludzkim i boskim. (Św. Bernard)

Nie jest wielki ten człowiek, który wiele wie, ale ten, który dużo medytuje. (L. Settembrini)

Każdy fakt, każde wydarzenie naszego dnia jest jak ziarno niesione przez wiatr, które odkłada się w naszym sercu. Tylko w milczeniu i medytacji każde ziarno przyniesie owoce dobra. (T. Merton)

Jeżeli dzisiaj świat jest zaludniony przez przeciętnych i apatycznych neurasteników, jest to w dużej mierze spowodowane tym, że ludzie nie potrafią już myśleć ani medytować. Wewnętrzna cisza i modlitwa czynią ludzi wielkimi. (A. Carrel)

Człowiek z pewnością został stworzony, aby myśleć: w tym"tkwi cała jego godność i zasługa. Jego zadaniem jest myśleć uczciwie. Właściwy porządek myśli to rozpoczęcie od samego siebie, od początku i celu. (Pascal)

Codzienna dziesięciominutowa wewnętrzna rozmowa nauczyłaby, być może, bardziej ludzkiej filozofii od tej, której uczą w wielu książkach. (N. Salvaneschi)

Nic tak bardzo nie służy oświeceniu umysłu i kształceniu woli, jak modlitwa, szczególnie ta, która płynie z głębi serca. (Św. Franciszek Salezy)

Bóg jest nie tylko doskonały, ale jest także źródłem wszelkiej doskonałości i w konsekwencji jedynie z Niego możemy czerpać. Jak? Przez naukę i medytację. (La Colombiere)

Dusza, która medytuje, ma zapewnione zbawienie. Medytacja polega na zastanawianiu się w obecności Boga i dlatego szatan czyni wszystko, aby odciągnąć od niej dusze. On dobrze wie, jak skuteczny jest ten środek w postępowaniu w cnotach. (Bi. Elżbieta od Przenajświętszej Trójcy)

   


Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka? Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka?
Anna Jedna
Niniejsza książka to pomoc dla tych, którzy chcą zachować wierność małżeńską, niezależnie od okoliczności i ludzkiej słabości. To także znakomity podręcznik Bożej mądrości i Bożej miłości dla tych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej