Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Miłość chrześcijańska


Miarą świętości jest miłość. Miarą miłości jest poświęcenie. Miarą braterstwa jest miłość. (P. Semena)

Miłość jest jedynym skarbem, który się pomnaża, kiedy go dzielisz. (C. Cantu)

Miłość jest oceanem, z którego biorą swój początek i koniec wszystkie inne cnoty. (Lacordaire)

Jeżeli chcesz kochać Chrystusa, rozlewaj miłość po całej ziemi, ponieważ członki Chrystusa są na całym świecie. (Św. Augustyn)

Bardzo lubię dawać miłość innym, kiedy widzę, że Pan ma jej dla mnie aż tyle. Miłość oświeca, uświęca, porządkuje wszystko w czasie drogi. Co się zaś mnie tyczy, wolę być kaloryferem niż lodówką. (Jan XXIII)

Więcej jest warta uncja miłości niż sto wagonów rozumu. (S. R. Bellarmino)

Ciepło jest argumentem na obecność słońca, miłość - Boga w duszy. (P. Semena)

Nie wiem, jak masz odwagę żądać dla siebie tego, czego nie chcesz sam dać. Dlatego, kiedy przychodzicie do kościoła, nie odmawiajcie ubogim jałmużny, nawet małej, zgodnie z waszymi możliwościami. (S. Cesario)

Miłością musimy wypełnić przepaście, które dzielą ludzi przepełnionych nienawiścią i egoizmem. (Ks. Orione)

Zostawić dobre wrażenie - nawet w sercu rabusia, wydaje mi się aktem miłości, który w swoim czasie będzie błogosławiony. (Jan XXIII)

Nie myśl, że kochasz brata swego, jeżeli nie poddajesz go żadnej dyscyplinie, albo że kochasz swojego bliskiego, jeżeli nie czynisz mu wyrzutów. To nie miłość - to słabość. (Św. Augustyn)

To, co dajemy ze smutną duszą i z przymusu, nie jest mile i nie ma w tym nic sympatycznego. (Św. Grzegorz z Nazjanzu)

Prawdziwa miłość polega na tym, że znosi się wszystkie wady bliźniego, nie dziwi się jego słabościom i pokazuje się, że jest się zbudowanym jego najmniejszymi cnotami. (Św. Teresa z Lisiewc)

Twoje życie będzie wieczną wiosną, jeżeli w twym sercu nieustannie będzie kwitnąć miłość. W każdym bracie, który cierpi, wypatruj boskiej twarzy Pielgrzyma i spiesz, aby go pocieszyć. (P. Minozzi)

Miłość do tych, którzy cierpią niewypowiedziane męki, obróci się w potrójne uznanie: będzie zadośćuczynieniem za przeszłość, ochroną teraźniejszości i pewnością przyszłości. (O. Augustyn z Montefel-tro)

Słuchajcie wszystkiego, zapominajcie wiele, poprawiajcie mało. Aby tylko zatriumfowała miłość mogę być uważany za kogoś bez znaczenia. (Jan XXIII)

Dzisiaj chciałbym być poetą i Świętym, aby zaśpiewać najpiękniejszy na ziemi hymn: hymn miłości. Chciałbym sprawić, aby melodia, która rozbrzmiewa w niebie, odbiła się echem tu, na ziemi. (Ks. Orione)

Miłość nie zna barier ani czasu, ani przestrzeni; wszystko obejmuje i wznosi w porywie jedynej Miłości. Nie łudź się: albo hojnie odnowisz się w miłości, albo pogrążysz się w niegodnym egoizmie. (P. Minozzi)

Istnieją dwa rodzaje miłości: jedna, która jest czystym diamentem, sama w ręce ubogiego wlewa jałmużnę; druga, która jaśnieje jak sztuczny diament, ale nie ma żadnej realnej wartości - nazywa się «filantropią», tańczy, cieszy się jak szalona i kokietuje na rzecz nieszczęśliwych. (Raoul de Navery)

Nie powinniście tolerować w sobie najmniejszej myśli przeciwnej miłości, nawet wobec tego, kto uważa się za waszego wroga. (Gandhi)

Prawdą jest, że uczucie do grzechów drobnych nie zabija miłości, ale trzyma ją tak spętaną, że zabierając jej wolność nie pozwala na działanie. (Św. Franciszek Salezy)Drabina do nieba. Myśli świętych na każdy dzień roku Drabina do nieba. Myśli świętych na każdy dzień roku
"Drabina do nieba" pozwala spotkać codziennie świętą lub świętego, bardzo dawnych i zupełnie współczesnych. Wybór aforyzmów, wskazówek i modlitw może stać się źródłem inspiracji, refleksji, medytacji a nawet życiowej przemiany... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Sven: 12.06.2016, 20:26
 Nie zaznałem oczekiwanego miłosierdzia. Nie zaznałem też zrozumienia. W ogóle mało kogo obchodzę. A jeśli już to nieodpowiednie osoby się interesują.
 
(1)


Autor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej