Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Msza


Gdybyśmy znali wartość Ofiary Mszy świętej, z jak wielkim zapałem byśmy jej słuchali. (Św. Proboszcz z Ars)

Pan przyznaje nam wszystko to, o co we Mszy świętej go poprosimy, a nawet więcej, bo daje nam to, o co nawet nie myślimy prosić, a co nam jest potrzebne. (Św. Girolamo)

Msza święta jest ofiarą, która powstrzymuje boską sprawiedliwość, która podtrzymuje cały Kościół, która zbawia świat. (Św. Proboszcz z Ars)

Modlitwa połączona z Ofiarą Mszy świętej ma cudowną moc - napełnia duszę niebiańskim pocieszeniem. (Św. Franciszek Salezy)

Uczestnicząc we Mszy świętej, odnawiaj swoją wiarę i rozważaj tę ofiarę, która jest za ciebie składana boskiej sprawiedliwości, aby ją uśmierzyć i uczynić własną. (O. Pio)

Ofiara ołtarza jest sprawowana ku czci świętych, którzy radują się w raju, dla dobra tych, którzy jeszcze żyją na tym świecie oraz dla wyzwolenia dusz wybranych w czyśćcu cierpiących. (Św. Albert)

Nikt nie może skutecznie głosić słowa Bożego, jeżeli nie ugnie kolan po Mszy świętej; nikt nie zdobędzie pokory, jeżeli nie utkwi wzroku w Tobie, Słowo na Krzyżu! (Św. M. Magdalena deTazzi)

Wszystkie kroki człowieka, który idzie, by wysłuchać Mszy, są ponumerowane przez Anioła i każdemu będzie przyznana najwyższa nagroda w tym i wiecznym życiu. (Św. Augustyn)

Msza święta jest jak mocna kolumna, która podtrzymuje chwiejący się pod ciężarem swoich przestępstw świat. (Św. Eucheńo)

Msza, którą i my mamy celebrować naszym życiem, nie może zatrzymać się w ofertorium. Wymaga wyniesienia na Krzyż i spełnienia. W Komunii świętej to nasza dusza wchodzi w Boga, a Bóg w nas. I tylko tam, gdzie jest Bóg, króluje świętość. (C. Lubich)

     

Targ zamknięty. Droga do zbawienia - lekcje Hioba Targ zamknięty. Droga do zbawienia - lekcje Hioba
o. Adam Szustak OP
To konferencja, która całkowicie odrzuca w kąt starotestamentalną zasadę handlowania z Panem Bogiem. O. Adam Szustak na pierwszy plan wysuwa tutaj to, co mamy najcenniejsze, czyli... naszą relację z Bogiem, opartą na wolności. Żeby Ci to pokazać, o. Adam Szustak sięga po historię Hioba i... niemal odwraca ją do góry nogami, ukazując nieznane dotąd spojrzenie. ... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Maria: 11.03.2015, 16:49
 mSza sw..to spotkanie z Bogiem a po spotkaniu z nim człowiek mimo błędów..i grzechów ciężarów zycia POWINIEN WYJSC SZCZĘŚLIWY RADOSNY PEŁEN SIŁY.. A tego nie ma. Za mało wielbimy Boga na mszy, za dużo sztuczności urzędniczej mowy za mało udziału i tak nielicznej grupy wiernych kiedyś kościoły pękały we szwach i może podawanie mikrofonu było trudne, teraz jest to łatwe. Koscioły świecą pustakami. pamiętajmy, że poprzez modlitwę UWIELBIENIA...człowiek staje się doskonalszy silny pełen wiary pokory miłości. Czuje ze zyje ze da radę. I można wiele uzyskac wielbiąc go. Wiele próśb. Więcej śpiewu wartkiego wesołego nowoczesnego mamy tyle młodzieży niech służy swoją młodością innym daje radośc. tego ludziom brak chcą wznosić dłonie spiewac klaskac chcą czuc Biga sercem..a jak go czują chcą to wyrazac..właśnie samo ciało robi gest klasku..wzniesienia rak..spiewu spontanicznego dziękczynienia itp.
(1)


Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej