Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Natura


Sztuka jest doskonałością natury. Natura stworzyła jeden świat, a sztuka drugi. Jednym słowem, wszystko jest sztuczne, bo natura jest sztuką Boga. (T. Browne)

Kto patrzy na niebo odbijające się w kałuży, widzi tylko jego fragment. (Przysłowie)

Natura jest zewnętrznym tronem boskiej magnificencji. (Buffon)

Natura ma rzeczy doskonałe, żeby pokazać nam, że jest obrazem Boga. Ma też wady, żeby nam pokazać, że nie jest wyłącznie Jego obrazem. (Pascal)

Natura jest jedyną księgą, której każda strona ma ogromną wartość. (Goethe)

Nie pytajmy Pana, dla jakiej przyczyny stworzył niektóre róże czerwone a niektóre białe: tak samo czerwone jak i białe wyśpiewują w stworzeniu chwałę Boga. (Ks. Alberione)

Świątynia katolicka jest przeznaczona do goszczenia Boga i jego przykrytego tajemnicą człowieczeństwa. Dom, który mu ofiarujemy, chcemy, żeby był bogaty i pełen majestatu, aby wszystko objawiało wielkość Gościa. Natura w tym wypadku daje przykład człowiekowi. (Sertillanges)

Panie, dziękuję ci za barwy, którymi się cieszyłem, za kształty, które mają słowo i za te nowiny, które wkładasz w rzeczy zwykłe... Dziękuję ci za coroczne kwiaty w moim ogrodzie i na polach. Dziękuję ci za czyste oczy i za uśmiech dzieci. (Bazin)

Piękne i harmonijne stworzenie. Bóg uczynił je pięknym, wielkim, różnym, bogatym, zdolnym zaspokoić każdą potrzebę, nakarmić ciało i nawet rozwinąć życie duszy, która prowadzi do poznania Jego samego. I wszystko to dla ciebie. (Św. Jan Chryzostom)

     

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej